Ako začať s módnymi webmi pomocou WordPress a zarábať peniaze

ako vytvoriť módny web s


Chcete vytvoriť módnu alebo odevnú webovú stránku?

Spustenie módnej webovej stránky alebo blogu pomocou WordPress je jednoduché. Módne témy WordPress môžete použiť na to, aby váš web pôsobil očarujúco. Ak budete postupovať podľa správnych krokov, môžete ho tiež zmeniť na ziskové podnikanie.

V tomto článku sa budeme zdieľať, ako založiť webovú stránku módy s programom WordPress a ako z nej zarobiť peniaze.

Vytváranie módnych webových stránok pomocou WordPress

Na Instagrame a na Facebooku je veľa blogerov, ktorí propagujú najlepšie módne značky zo svojich oficiálnych profilov. Tieto módne značky sa dohodli s blogermi na propagácii svojich výrobkov.

Nemáte však kontrolu nad obsahom, ktorý zdieľate na platformách sociálnych médií, ako sú Instagram a Facebook. Ak sa jedného dňa váš účet odstráni alebo sa niečo pokazí, môžete stratiť všetko, čo ste v priebehu rokov vytvorili.

súvisiace: 12 najlepších zásuvných modulov Instagram pre WordPress

Pri vytváraní módnej webovej stránky máte úplnú kontrolu nad svojím obsahom. Môžete dokonca speňažiť svoj obsah a zarobiť peniaze na strane.

Pozrime sa, ako začať s módnymi webmi pomocou WordPressu a ako zarobiť peniaze správnym spôsobom.

Krok 1: Získanie názvu domény a webhostingu

Najprv budete potrebovať doménové meno a webhosting.

Názov domény je adresa vášho webu na internete, napríklad Google.com alebo IsItWP.com. To je to, čo vaši návštevníci napíšu do svojich prehliadačov, aby získali prístup na váš web. Názov domény stojí okolo 15 dolárov mesačne.

Webhosting je miesto, kde ľudia ukladajú obsah a súbory svojich webových stránok. Keď niekto zadá vašu webovú adresu (názov domény), bude presmerovaný na súbory webových stránok uložené na vašom webhostingovom serveri. Hostingový účet WordPress bude stáť okolo 9 dolárov mesačne.

Keď začínate, kombinované náklady na názov domény a webhosting sa môžu javiť ako dosť.

Našťastie sme sa spojili s Bluehostom, aby sme našim používateľom ponúkli bezplatné doménové meno, certifikát SSL a veľkú zľavu na webhostingu..

Musíte zaplatiť iba 2,75 dolárov mesačne.

Uplatnite si túto exkluzívnu ponuku Bluehost »

Po zakúpení webhostingu môžete pokračovať a nainštalovať WordPress na svoj hostingový účet.

Krok 2: Inštalácia WordPress

S Bluehost nemusíte prejsť samostatným procesom inštalácie WordPress, pretože Bluehost teraz predvolene nainštaluje WordPress. Po prihlásení na odber svojho hostingového plánu sa zobrazí výzva na výber témy WordPress.
Mali by ste sa prihlásiť do svojho webhostingového účtu cPanel. Tam sa zobrazí inštalačný program WordPress jedným kliknutím, ktorý šetrí problémy s manuálnou inštaláciou WordPress.

Nainštalujte WordPress

Používame Bluehost, takže inštalácia WordPress jedným kliknutím je k dispozícii ako funkcia v účte cPanel. Ak používate iného poskytovateľa webhostingu, môže to byť mierne odlišné.

Budete musieť vyplniť všetky požadované podrobnosti a ľahko nainštalovať WordPress. Viac informácií nájdete v našich úplných sprievodcoch krok za krokom o tom, ako správne nainštalovať program WordPress a vytvoriť webovú stránku.

vyberte tému

Potom sa zobrazí výzva na výber názvu a názvu stránky.

vytvoriť novú webovú stránku wordpress

Po zadaní podrobností kliknite na Ďalšie. Bluehost pre vás teraz nainštaluje WordPress a po dokončení vám ukáže nasledujúcu obrazovku:

Inštalácia wordpress bola úspešná

Na svoje stránky sa môžete prihlásiť pripojením wp-admin na svoju adresu URL. Vaša prihlasovacia adresa URL WordPress by mala vyzerať takto:

http://example.com/wp-admin

Teraz sa môžete prihlásiť na svoju webovú stránku WordPress pomocou poverení zaslaných na vašu e-mailovú adresu.

Krok 3: Výber motívu pre svoju webovú stránku módy

Po nainštalovaní programu WordPress budete musieť vybrať motív, ktorý zodpovedá vašim požiadavkám na webovú stránku módy.

Na internete sú stovky bezplatných a prémiových tém WordPress. Vyberte si ľubovoľný motív, ktorý sa vám teraz zobrazuje. Po nastavení WordPress môžete tému kedykoľvek zmeniť.

Módne témy

Dobrá módna téma vám umožňuje krásne pridať svoje fotografie, portfólio a obsah. Mal by mať rôzne šablóny stránok pre váš blog a vstupné stránky.

Ak chcete získať ďalšie podrobnosti, prečítajte si túto príručku o tom, ako nainštalovať tému WordPress.

Krok 4: Publikovanie módnych fotografií a obsahu

Skôr ako svoj web zverejníte, mali by ste k nemu pridať fotografie a obsah.

Zvyčajne to trvá dosť času. Môžete tiež integrovať svoj účet Instagram a zdieľať fotografie priamo z Instagramu so svojím publikom na webe.

Módne fotografie

Ďalej budete musieť vytvoriť webové stránky, ako napríklad o službách, stránke kontaktných formulárov. Odporúčame vám použiť doplnok na tvorbu stránok, napríklad Beaver Builder alebo Elementor. Títo tvorcovia drag and drop stránok vám pomôžu nastaviť vstupné stránky a okamžite pridať obsah.

Mali by ste tiež spustiť blog a vytvoriť obsahovú stratégiu na pravidelné uverejňovanie článkov. Inšpirujte sa do najlepších módnych blogov a vlogov.

Najlepší módny blog

Profesionálne obrázkové galérie môžete vytvárať na domovskej stránke a na vstupných stránkach. S aplikáciou WordPress nájdete najlepšie doplnky do galérie obrázkov, ktoré obsahujú funkcie ako štýl obrázka, kontextové okno lightbox atď.

Krok 5: Vytvorenie priateľskej webovej stránky módy

Keď bude váš web pripravený, musíte sa ubezpečiť, že je k dispozícii každému, kto hľadá produkty a obsah súvisiaci s módou. Musíte optimalizovať svoje stránky a urobiť z nich prehľadný vyhľadávací nástroj. Týmto spôsobom sa vaša webová stránka pre módu začne zobrazovať vo výsledkoch vyhľadávania Google.

Webové stránky WordPress sú v predvolenom nastavení SEO priateľské, ale stále môžete urobiť niekoľko krokov, aby ste zaistili, že vaše stránky budú viditeľné pre všetkých, ktorí hľadajú módny obsah..

Medzi osvedčené postupy SEO patrí rýchlosť a optimalizácia výkonu. Keď vaši používatelia navštívia webovú stránku a načíta sa rýchlo, zanechá vynikajúci prvý dojem, ktorý trvá dlho. Na urýchlenie vášho webu môžete použiť pluginy pre ukladanie do vyrovnávacej pamäte WordPress, ako je WP Rocket.

Ďalej musíte sledovať zapojenie používateľov na svojich webových stránkach, aby ste mohli urobiť informované rozhodnutie o tom, čo bude pre vaše publikum najlepšie. Sledovanie vám pomôže pochopiť správanie používateľov a informácie o tom, kde strácajú záujem. Na tento účel musíte nainštalovať službu Google Analytics na svoju webovú stránku módy.

Analýza vám ukáže všetky podrobnosti o navštívených stránkach a o krokoch, ktoré vykonali vaši používatelia. Ak väčšina návštevníkov vášho webu odchádza z konkrétnej stránky, znamená to, že musíte vyriešiť problém a urobiť túto stránku pre používateľov atraktívnejšou..

Krok 6: Zarobte si peniaze z vašej webovej stránky módy

Existuje niekoľko spôsobov, ako zarobiť peniaze z vašej webovej stránky módy. Pozrime sa na niektoré z nich nižšie.

  • Google AdSense: AdSense je reklamná sieť vlastnená spoločnosťou Google, ktorá umožňuje blogerom a vlastníkom webových stránok speňažiť svoju módnu webovú stránku zobrazovaním textových, obrázkových, video a iných interaktívnych reklám na svojich webových stránkach. Prípadne existujú ďalšie reklamné platformy, ktoré sa dajú zarobiť pomocou propagácie reklám na vašom webe.
  • Affiliate marketing: Špičkové módne značky a obchody s oblečením prevádzkujú pridružené programy, čo znamená, že môžete propagovať svoje výrobky a získať dobrú províziu pri každom predaji. Môžete tiež použiť niektoré z najlepších doplnkov pre affiliate marketing na uľahčenie affiliate marketingu.
  • Predaj priamych reklám: Výhodou predaja priamych reklám je, že nemusíte zdieľať príjmy z reklamy s reklamnou sieťou tretej strany, ako je napríklad Google AdSense..

Pre viac informácií si môžete pozrieť 30 spôsobov, ako zarobiť peniaze online.

To je všetko.

Dúfame, že vám táto príručka pomohla naučiť sa, ako založiť webovú stránku módy s WordPress. Môžete tiež vyskúšať článok o najlepších fotografických témach pre WordPress.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me