Ako získať bezplatný certifikát SSL v minútach (HTTPS)

Ako získať certifikát SSL zadarmo


Hľadáte bezplatný certifikát SSL na zvýšenie bezpečnosti svojich webových stránok? Certifikát SSL je teraz povinný pre všetky webové stránky. Ak na svojom webe nemáte nainštalovaný certifikát SSL, prehliadače, ako je Google Chrome, zobrazia namiesto vašej webovej stránky chybu..

V tomto článku vám ukážeme, ako získať bezplatný certifikát SSL, ktorý chráni vaše stránky WordPress pred bezpečnostnými hrozbami a škodlivým softvérom..

Čo je to certifikát SSL a prečo ho potrebujete?

SSL je skratka pre vrstvu Secure Sockets Layer. Funguje to ako vrstva brány firewall medzi používateľom a webovým serverom, aby sa zabezpečilo bezpečné prehliadanie.

Keď navštívite webovú adresu URL, odošle informácie serveru a zobrazí webovú stránku v prehliadači. Informácie, ktoré odošlete na server, môžu byť čokoľvek z adresy URL webových stránok, používateľského mena / hesla, údajov o kreditnej karte, osobných údajov, e-mailovej adresy atď. Tieto údaje sú súkromné ​​a je potrebné s nimi zaobchádzať citlivo..

Ak ste nevykonali certifikát SSL, váš web môže byť napadnutý alebo unesený, čo znamená, že môžete prísť o dôležité informácie. Únoscovia používajú tieto informácie na vydieranie používateľov. Svoj web musíte chrániť pomocou protokolu HTTPS pridaním certifikátu SSL.

Certifikát SSL môže vydať iba certifikovaný orgán, ktorý je uznaný za poskytovateľa certifikátov SSL pre webové stránky. Po pridaní certifikátu SSL na vaše stránky sa zobrazí visací zámok a HTTPS s webovou adresou vášho webu.
Protokol HTTPS

Ak sa certifikát SSL úspešne nepridá, uvidíte starý protokol HTTP, ktorý je nezabezpečený. Populárne webové prehliadače, napríklad Google Chrome, opustili weby, ktoré stále používajú protokol HTTP. Ak sa pokúsite získať prístup na web bez certifikátu SSL, v prehliadači Google Chrome sa môže zobraziť chyba.

Hoci je certifikát SSL povinný pre všetky webové stránky, mali by ste vedieť, že ak váš web spracúva online platby, prihlasovacie údaje a registrácie používateľov, členstvá atď., MUSÍTE VYSOKÉ. V opačnom prípade budú vaše údaje, ako aj údaje používateľov vašich stránok vážne ohrozené.

Niekedy vás služby tretích strán, ktoré spravujú platby, tiež informujú, aby ste na svoje webové stránky nainštalovali SSL / HTTP, aby nedošlo k hackerstvu. Stáva sa to, keď váš web prijíma platby pomocou online služby, ako je PayPal alebo Stripe.

Pozrime sa na niektoré kľúčové body, ktoré vám uľahčia pochopenie, prečo potrebujete certifikát SSL:

 • Potvrdzuje vašu online identitu a uisťuje vašich používateľov, že váš web je hodný investovať čas.
 • Vaši používatelia môžu uskutočňovať platby bez akýchkoľvek bezpečnostných problémov.
 • Spoločnosť Google podporuje webové stránky, ktoré majú aktivovaný protokol SSL / HTTP. Webové stránky s protokolmi SSL / HTTP budú mať lepšie poradie vyhľadávania ako webové stránky so starým protokolom HTTP.

Teraz, keď viete, čo je to SSL certifikát a prečo ho potrebujete, je potrebné vedieť, ako to funguje.

Ako chráni váš web certifikát SSL?

SSL vytvára vrstvu medzi používateľom a webovým serverom. Táto vrstva šifruje informácie, ktoré sa zdieľajú / prenášajú od používateľa na webový server a späť v prehliadači.

Keď používateľ prehliada webovú adresu URL, najprv skontroluje, či je povolený protokol SSL / HTTP, a potom zašifruje informácie pred ich odoslaním na server. Server má špeciálny kľúč SSL, ktorý pomáha pri dešifrovaní informácií.

Podobne, keď server odpovie na žiadosť používateľa, dešifruje sa pomocou rovnakého kľúča SSL, ktorý sa zobrazí na webovej stránke. Šifrovanie pomáha chrániť vaše webové stránky a informácie pred ich zneužitím.

Aká je cena certifikátu SSL?

Na trhu je veľa poskytovateľov certifikátov SSL. Všetci títo poskytovatelia sú autorizovaní a môžu ponúkať rôzne ceny. Cena sa pohybuje medzi 49 – 199 $ / rok v závislosti od služieb ponúkaných spoločnosťou SSL.

Niektorí populárni poskytovatelia certifikátov SSL tiež ponúkajú doplnky a služby, ako je inštalácia certifikátu SSL na váš web. Tieto služby sú spojené s dodatočnými nákladmi pre používateľa.

Odporúčame kúpiť si certifikát SSL od spoločnosti GoDaddy. Sú jedným z najlepších registrátorov domén a poskytovateľov webhostingu na trhu. Spravujú viac ako 75 miliónov domén. Ich SSL certifikáty začínajú od 2,49 $ mesačne, čo je pre jeden web najlepšie riešenie. Pomáhajú tiež nainštalovať certifikát SSL vo vašej doméne.

Cena SSL GoDaddy

Poznámka: Tieto informácie sú určené pre používateľov, ktorí chcú kúpiť certifikát SSL. Ak hľadáte bezplatný certifikát SSL, pokračujte v čítaní nižšie.

Ako môžete získať certifikát SSL zadarmo?

Certifikát SSL je nevyhnutnosťou pre všetky druhy webových stránok. Dodatočné náklady na certifikát SSL však pre mnohých majiteľov webových stránok sťažujú jeho inštaláciu. To môže byť veľmi frustrujúce. Ak je teraz certifikát SSL povinný pre úspešnú webovú stránku, prečo je tak nákladný? Nebolo by lepšie pre všetkých, keby boli zadarmo?

Nerobte si starosti: máme pre vás dobrú správu!

Existuje nezisková spoločnosť s názvom Poďme šifrovať. Rozumejú potrebe a dôležitosti certifikátov SSL pre všetky webové stránky, a preto sa rozhodli spustiť bezplatnú certifikačnú autoritu pre všetkých. Ich láskavosť si všimli niektoré z najpopulárnejších spoločností na svete, ako napríklad Facebook a Google, a podpora ich veci vzrástla. Vďaka tomu môžeme šifrovať pokračovať v práci a pomáhať vlastníkom webových stránok, ako ste vy.

Proces povolenia certifikátu SSL pomocou príkazu Poďme šifrovať je však pokročilý a nie je vhodný pre začiatočníkov. Aby ste mohli nainštalovať Let’s Encrypt na svoj web, musíte mať znalosti v oblasti kódovania, znalosti servera a úplného ovládania Shell / SSH..

Pre začiatočníkov odporúčame pri nákupe webhostingu používať najlepších poskytovateľov hostingu WordPress, ktorí ponúkajú bezplatné certifikáty SSL. Ponúkajú nielen bezplatný certifikát SSL, ale tiež ho inštalujú na váš web; čo znamená, že sa nemusíte o nič starať.

Tu je zoznam všetkých najlepších poskytovateľov hostingu WordPress na trhu, ktorí poskytujú bezplatný certifikát SSL:

 1. Bluehost
 2. Dreamhost
 3. SiteGround
 4. InMotion Hosting
 5. WPEngine
 6. Kvapalný web
 7. GreenGeeks

Ak už ste zákazníkom niektorej z vyššie uvedených hostiteľských spoločností, môžete požiadať svoj tím zákazníckej podpory o povolenie SSL certifikátu na svojom webe zadarmo.

Ak ste však ochotní povoliť protokol SSL manuálne, môžeme vám uviesť príklad služby Bluehost. Musíte sa prihlásiť do svojho cPanel účtu a ísť na Moje stránky z ľavého menu.

Na tejto stránke musíte kliknúť na možnosť „Spravovať web“ na svojom webe, kde chcete povoliť SSL.

Spravovať web

Na karte Zabezpečenie sa zobrazuje viacero nastavení vrátane možnosti bezplatného certifikátu SSL. Jednoducho ho zapnite, aby ste na svojom webe povolili SSL.

Povoliť bezplatné SSL

Poznámka: Všetci poskytovatelia webhostingu budú mať rôzne informačné panely, ale v nastaveniach zabezpečenia by ste väčšinou našli možnosť SSL.

Mali by ste si prečítať aj konečnú príručku zabezpečenia WordPress, kde nájdete ďalšie podrobnosti.

Ak používate iného poskytovateľa webhostingu, ako je uvedený, a nenabízí bezplatný certifikát SSL, môžete jednoducho presunúť svoj web WordPress do niektorej z vyššie uvedených hostiteľských spoločností a využiť ponuku certifikátov SSL zadarmo..

Skontrolujte tiež: Ako pridať SSL a HTTPS do WordPress.

Čo robiť po inštalácii certifikátu SSL

Ak na svojom webe WordPress povolíte certifikát SSL, musíte tiež nastaviť adresy URL a začať používať protokoly HTTP (zabezpečený protokol)..

Prvá vec, ktorú musíte urobiť, je nainštalovať Naozaj jednoduché SSL plugin vo WordPress. Mali by ste si prečítať nášho sprievodcu o tom, ako nainštalovať doplnok WordPress, ak ste novým doplnkom.

Po aktivácii nemusíte podnikať žiadne ďalšie kroky. Doplnok automaticky skontroluje, či je na vašom webe nainštalovaný certifikát SSL a presmeruje všetky vaše adresy URL z HTTP na HTTP.

Naozaj jednoduché SSL

Teraz vaša stránka WordPress používa zabezpečený protokol SSL / HTTPs, vďaka ktorému je váš web bezpečný.

Ak stále existujú nejaké súbory alebo adresy URL, ktoré sa nenačítavajú zo zabezpečených protokolov HTTP, je to pravdepodobne spôsobené nesprávnym kódovaním v doplnku, ktorý používate na svojich webových stránkach. Chybný doplnok môžete zistiť a deaktivovať, aby ste sa uistili, že ste úplne zabezpečení.

Dúfame, že vám táto príručka pomohla naučiť sa, ako získať pre svoj web bezplatný certifikát SSL. Ak sa vám tento článok páčil, prečítajte si tiež nášho podrobného sprievodcu o tom, ako ľahko zálohovať svoje stránky WordPress..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map