Ako získať dokumenty elektronicky podpísané pomocou WordPress

ako podpisovať dokumenty elektronicky v


Chcete ísť bez papiera a elektronicky podpisovať dokumenty?

Podpísanie dokumentov prostredníctvom e-mailov sa javí ako únavný proces – používatelia musia dokument vytlačiť, podpísať a naskenovať a potom vám ho pošlú e-mailom..

Našťastie s WordPress môžete preskočiť všetky tieto kroky a nechať svojich používateľov podpísať dokumenty pomocou elektronického podpisu ihneď. V tomto článku vám povieme, ako nechať podpísať svoje dokumenty na svojom webe WordPress bez toho, aby ste prešli všetkými zdĺhavými procesmi..

Predtým však uvidíme, prečo sú digitálne podpisy dôležité a ako môže byť pre vaše podnikanie užitočné.

Prečo podpisovať dokumenty elektronicky

Bez ohľadu na to, ktorú firmu prevádzkujete online, existuje veľa výhod, ktoré sa týkajú elektronického podpisovania dokumentov.

Po prvé, elektronické podpisy alebo digitálne podpisovanie dokumentov uľahčujú klientovi podpisovanie dokumentov. Vaši klienti môžu dokumenty podpísať jednoducho pomocou myši alebo dotykovej obrazovky a okamžite ich odoslať späť vám.

Po druhé, môžete preskočiť všetky kroky zasielania e-mailov sem a tam a robiť veci rýchlejšie. To znamená, že ponuky môžete rýchlo uzavrieť a nemusíte čakať na podpísanie vašich dokumentov.

Krok 0: Vytvorte dokument zmluvy o poskytovaní služieb

Pred vytvorením kópie zmluvy o poskytovaní služieb musíte poznať presné body, ktoré musíte do nej zahrnúť, aby ste mohli mať správne podrobnosti ešte pred jej podpísaním. Typická kópia dohody bude zvyčajne pozostávať z:

 1. Podmienky služby a platby
 2. Adresa a kontaktné číslo vášho klienta
 3. Pole podpisu

Ak si nie ste istí, ako vytvoriť kópiu zmluvy, toto vzorka môže vám pomôcť začať. Keď bude vaša dohoda pripravená, môžete do svojej kópie pridať pole digitálneho podpisu. Takto to dokážete.

Krok 1: Nainštalujte doplnok WPForms na pridanie poľa digitálneho podpisu

WPForms

Prvým krokom je inštalácia a aktivácia systému Windows WPForms doplnok na vašom webe. WPForms je jedným z najlepších a najobľúbenejších doplnkov kontaktných formulárov WordPress, pomocou ktorého môžete vytvárať ľubovoľné typy formulárov vrátane digitálneho podpisového formulára s robustným nástrojom na vytváranie a ukladanie formulárov. Nevyžaduje absolútne žiadne kódovanie a vytvorenie prvého formulára vyžaduje menej ako 5 minút.

Krok 2: Nainštalujte doplnok WPForms Signature Addon

V druhom kroku musíte nainštalovať WPForms Doplnok podpisu. Za týmto účelom prejdite na informačný panel WordPress a kliknite na ikonu WPForms »Addons. Teraz použite vyhľadávacie pole na nájdenie doplnku WPForms Signature Addon.

Doplnky podpisu WPForms

Akonáhle sa nájde, stlačte Aktivovať na spustenie doplnku.

Krok 3: Vytvorte prvý formulár s povoleným elektronickým podpisom

Teraz, keď ste doplnok nainštalovali a aktivovali, je čas vytvoriť prvý formulár s povoleným elektronickým podpisom. Potom prejdite na informačný panel a kliknite na ikonu WPForms »Pridať nový.

Teraz vyberte šablónu formulára. Existuje niekoľko možností na výber. Ale kvôli tomuto tutoriálu vyberieme Jednoduchý kontaktný formulár voľba.

Šablóna jednoduchého kontaktného formulára

Teraz by ste mali byť na stránke nástroja na tvorbu formulárov, kde uvidíte všetky prvky vľavo a vizuálny nástroj na tvorbu obrázkov napravo. Pretože sa jedná o tvorcu drag and drop, možnosti môžete ľahko pretiahnuť zľava a vložiť do formulára na pravej strane.

Môžete tiež zmeniť poradie svojich polí ich pretiahnutím na požadované miesto. Po pridaní všetkých požadovaných polí a priložení kópie, ktorú ste napísali pre zmluvu, pridajte podpis možnosť v sekcii Efektné polia. Túto možnosť jednoducho presuňte a vložte ju do formulára.

Doplnok WPForms Signature

Nezabudnite zasiahnuť Uložiť v pravom hornom rohu poľa.

Krok 4: Vloženie podpisového formulára na svoj web

Váš formulár je teraz pripravený a uvedený do prevádzky. Potrebujete iba vložiť formulár na svoje stránky, aby bol viditeľný pre vašich používateľov. Vytvorte nový príspevok / stránku (alebo upravte existujúci) a jednoducho kliknite na ikonu Pridať formulár nad panelom s nástrojmi.

Pridať formulár do príspevku

Zobrazí sa kontextové menu. Z rozbaľovacej ponuky vyberte kontaktný formulár, ktorý ste vytvorili. Potom kliknite na tlačidlo OK Pridať formulár.

Kliknite na Publikovať (alebo aktualizujte, ak upravujete už existujúci príspevok / stránku) a váš formulár sa na vašich stránkach objaví naživo, pripravený na spustenie.

To je všetko! Vaši používatelia teraz môžu pole jednoducho použiť na podpísanie formulára a jeho odoslanie bez toho, aby museli podstúpiť komplikovaný proces. V závislosti od vašich požiadaviek môžete do formulára pridať alebo odstrániť ľubovoľné pole.

elektronický podpis, ako podpísať formulár

s WPForms, môžete mať mnoho ďalších tak pokročilých funkcií, ktoré vám všetko uľahčia. Ak sa chcete o týchto funkciách dozvedieť, prečítajte si našu podrobnú recenziu na WPForms.

Ak sa vám tento článok páčil, môžete vyskúšať aj to, ako vytvoriť vlastnú prihlasovaciu stránku v programe WordPress.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map