Ako zistiť a zastaviť blokovanie reklám vo WordPress (krok za krokom)

detekovať blokátory


Chcete zistiť a zastaviť blokovací softvér vo WordPress?

Ak ste vlastníkom webových stránok, ktorý využíva príjmy z reklamy na podporu svojich webových stránok, môžu vás blokovať blokovanie reklám..

Blokovanie reklám alebo filtrovanie reklám je populárna technika, prostredníctvom ktorej sú reklamy na internete blokované alebo odstraňované, aby neovplyvňovala používateľské prostredie prehliadania..

Ak teda návštevník použije túto techniku, neexistuje spôsob, ako uvidia reklamy, ktoré sa zobrazujú na vašich stránkach. Ak tak urobíte, vaši používatelia budú určite mať nepretržitý zážitok z prehľadávania, ale vaše príjmy a stratégia pre rast vašich webových stránok budú čeliť vážnemu prepadnutiu. Preto je dôležité, aby ste zistili blokujúce reklamy a zabránili im blokovať vaše reklamy.

Čo robiť s blokovaním reklám ako vydavateľa?

Ako vydavateľ existuje niekoľko opatrení, pomocou ktorých môžete zaistiť, aby softvér na blokovanie neovplyvnil váš spôsob príjmu. Pozrime sa na niektoré z nich.

1. Do-nič prístup

Samotný názov hovorí, čo robiť v tomto prístupe. Jednoducho nerobíte nič a znášate svoju stratu.

2. Pasívny prístup

V tomto prístupe môžete požiadať svojho používateľa, aby zaregistroval váš web a sľúbil im kvalitné a nevtieravé reklamy. Aj keď to znie pekne a jednoducho, nie je isté, ako úspešný bude tento prístup.

Ako lepšiu alternatívu môžete vyskúšať vytvorenie členských stránok a ponúknuť platené predplatné. Vaši používatelia sa tak môžu prihlásiť na odber týchto plánov a využívať zónu bez reklám a prístup k rozšírenému obsahu a ďalším funkciám.

3. Agresívny prístup

Táto funkcia vyžaduje, aby ste zablokovali všetkých používateľov, ktorí vo svojich prehliadačoch používajú blokovacie zariadenia. Ak ktorýkoľvek z nich ešte chce získať prístup na vaše stránky, bude musieť blokovanie reklám deaktivovať, aby mohli pokračovať ďalej.

Ak použijete tento prístup, môžete stratiť používateľov, ktorí už nikdy nebudú mať záujem o návrat na vaše stránky. Preto by sme radšej namiesto pasívneho prístupu radšej použili pasívny prístup.

Ako detekovať Adblock používateľov vo WordPress

Aj keď veľa používateľov aktívne používa adblockery, na trhu WordPress existuje veľa doplnkov, ktoré vám môžu pomôcť odhaliť tento softvér. V tomto tutoriále vám ukážeme, ako krok za krokom obísť adblockery v WordPress. Použijeme pritom dva z najpopulárnejších doplnkov.

  1. OptinMonster
  2. Adsanity

Predtým, ako vám ukážeme, ako tieto doplnky používať, prejdite na informačný panel WordPress a nainštalujte a aktivujte obidva doplnky. Poďme sa teraz pozrieť, ako ich používať.

Metóda č. 1. Zisťovanie a zacielenie adBlockingu používateľov pomocou OptinMonster

OptinMonster je jedným z najpopulárnejších nástrojov na generovanie potenciálov, ktoré vám pomôžu dosiahnuť ciele konverzie a speňažiť vaše webové stránky. Pomocou tejto aplikácie môžete ľahko vytvárať efektívne kontextové kampane, ktoré upútajú pozornosť používateľov a dosiahnu ciele konverzie. Viac informácií o OptinMonster nájdete tu.

Jednou z kľúčových funkcií tohto nástroja sú vstavané detektory AdBlock, pomocou ktorých môžete identifikovať akékoľvek zariadenie, ktoré má nainštalovaný blokovací modul. Ak však chcete tento nástroj používať, musíte najskôr prepojiť svoj účet OptinMonster s webom WordPress.

Musíte to urobiť nastaviť účet OptinMonster. Toto je platený program, takže zaň budete musieť platiť. Klikni na Začať a uvidíte rôzne cenové plány. Ak si chcete kúpiť plán, kliknite na ikonu Začať Tlačidlo. Ak chcete používať funkciu zisťovania AdBlock, budete potrebovať rast plán.

optinmonster-cenová

V ďalšom kroku zadajte svoje údaje a po vykonaní platby zrušte platbu.

Doplnok, ktorý ste predtým nainštalovali, funguje ako spojka medzi nimi. Po dokončení inštalácie prejdite na informačný panel WordPress a kliknite na ikonu OptinMonster.

Teraz kliknite na ikonu Pripojte svoj účet pútko.

Toto vás presmeruje na novú obrazovku, kde môžete autorizovať svoj účet OptinMonster. Klikni na Autorizujte OptinMonster pútko.

Zobrazí sa nové okno s možnosťou pripojte sa k svojmu webu WordPress. Kliknite na túto kartu a zobrazí sa vám panel. Teraz v časti OptinMonster kliknite na kampane »vytvoriť novú kampaň.

kampane optinmonster

Tým sa dostanete do aplikácie OptinMonster, kde si môžete vybrať svoju kampaň. K dispozícii je niekoľko typov kampaní. Ak chcete zaujať pasívny prístup, choďte na typ vyskakovacej kampane lightbox. Ak chcete agresívne uzamknúť používateľov AdBlock, môžete použiť typ kampane na celú obrazovku.

Typy kampaní OptinMonster

Ďalej musíte vybrať šablónu. Môžete si vybrať kohokoľvek z dostupných.

Ďalej sa zobrazí nová obrazovka, na ktorej musíte pomenovať svoju kampaň. Ak spravujete viac webových stránok, môžete tiež vybrať ten, na ktorom chcete túto kampaň zobraziť. Po dokončení stlačte Začať s budovaním kartu pokračovať.

Teraz budete na stavbe drag and drop, kde môžete navrhnúť kampaň. Klikni na Áno nie možnosť (ako je uvedené na snímke obrazovky) na áno kliknutím na ňu a potom kliknutím na ikonu Aktivovať gombík.

nastavenia optinmonster

Teraz v textovej časti kliknite na jednotlivé prvky a upravte ich. Ak chcete, môžete pridať aj obrázok.

Na pridanie bloku môžete použiť pridať blok tlačidlo hore. Po dokončení navrhovania kampane prejdite na stránku Pravidlá zobrazenia kartu vedľa dizajn Tlačidlo. Podľa prvého pravidla musíte vybrať blokovanie návštevníka je povolené.

Potom prejdite nadol a nastavte svoje nastavenia na ľubovoľná stránka.

Vaša kampaň je takmer pripravená na spustenie. Posledným krokom je jeho zverejnenie. Tak choďte na publikovať v hornej časti. Zobrazí sa nová obrazovka. Na tejto stránke prepnite stavové tlačidlo tak, aby bolo živé.

Teraz prejdite späť na informačný panel WordPress a kliknite na ikonu OptinMonster »Kampane. Uvidíte tu svoju kampaň. Klikni na Upravte nastavenia výstupu odkaz.

Teraz sa uistite, že ste skontrolovali Povoliť kampaň na webe voľba.

A to je všetko. Vaša kampaň by sa mala začať zobrazovať na stránkach používateľov, ktorí povolili blokovacie prvky.

Metóda č. 2. Zisťovanie a zacielenie blokovania reklám pomocou služby AdSanity

Adsanity je skvelý doplnok pre správu reklám pre WordPress, ktorý tiež ponúka funkciu detekcie reklamy s doplnkom. Tento doplnok zisťuje softvér blokovania adblock a obmedzuje prístup používateľov Adblock k prístupu na vaše webové stránky, kým nezakážu blokovanie adblock. Doplnok je veľmi ľahko použiteľný. Viac informácií o službe Adsanity nájdete tu.

Po aktivácii doplnku prejdite na informačný panel WordPress a kliknite na ikonu AdSanity »Nastavenia a kliknite na kartu Doplnky.

Uvidíte tu niekoľko doplnkov. Pozrite sa na Detekcia reklamného bloku a kliknite na ikonuViac informácií tab. Teraz budete presmerovaní na novú stránku, kde si môžete kúpiť kópiu doplnku.

Po nainštalovaní doplnku na svoje stránky prejdite na stránku Inzercia »Nastavenia» Doplnky. Tu do prvého poľa pridajte príspevky a stránky tak, aby sa na celom webe zobrazovalo upozornenie. V ďalšej možnosti zvoľte Varovanie Modal. Teraz pridajte správu, ktorú chcete zobraziť, používateľom Adblock, ktorí vstupujú na vaše stránky. Nakoniec v rámci možnosti Režim varovania vyberte ikonu povinné lúka.

addan adanity

A to je všetko. Po vykonaní týchto zmien kliknite na ikonu Uložiť zmeny a je dobré ísť. Všetkým, ktorí navštívia vaše stránky s nainštalovaným doplnkom Adblocker, sa zobrazí správa, ktorú ste pridali do vyššie uvedených nastavení.

Dúfame, že vám tento článok pomohol. Ak sa chcete dozvedieť viac o iných spôsoboch zarábania peňazí z blogov, vyskúšajte si to.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map