Ako zvýšiť výkon a rýchlosť WordPress (odborné poradenstvo)

zrýchlite webovú stránku wordpress


Zaujíma vás, ako zrýchliť svoju webovú stránku WordPress? Vaša stránka WordPress musí bežať najvyššou rýchlosťou. Ak sa však vaše stránky zdajú byť trochu pomalé, ako môžete zvýšiť výkon a rýchlosť WordPress? Nerobte si starosti, nemusíte poznať žiadny komplikovaný kód, aby ste mohli svoj web WordPress zrýchliť.

V tomto článku vám ukážeme, ako zvýšiť výkon a rýchlosť WordPress. Okrem toho sú tipy, ktoré s vami zdieľame, pre začiatočníkov programu WordPress dostatočne ľahké. Pretože ide o zdĺhavého sprievodcu krok za krokom, tu je obsah, ktorý vám pomôže nájsť cestu okolo článku.

Obsah – Zvýšte výkonnosť WordPress

Zlepšenie výkonu WordPress – Začíname

Položenie solídneho základu pre rýchly web

Optimalizácia výkonu WordPress – osvedčené postupy

Doladenie WordPress pre rýchlosť

Teraz začnime.

Štatistika rýchlosti webových stránok: Prečo je dôležitá rýchlosť a výkon WordPress?

webové stránky-rýchlostný Štatistika

Rýchlosť a výkon vášho webu WordPress sú dôležitejšie, než si myslíte. Svoju webovú stránku WordPress musíte zrýchliť nielen pre svoj vlastný pokoj, ale aj pre svojich návštevníkov a zákazníkov.

Pomalá webová stránka môže mať negatívny vplyv na používateľskú skúsenosť s vašou webovou stránkou, takže je frustrujúce pre používateľov, ktorí navštevujú a interagujú s vašimi webovými stránkami. Ľudia nemajú čas ani trpezlivosť čakať na miesto s pomalým načítaním. Ak sa váš web nenačíta dostatočne rýchlo, riskujete, že používatelia opustia váš web skôr, ako sa načíta.

Pomalšie webové stránky sa tiež dostanú ďalej vo výsledkoch vyhľadávacieho nástroja, čo používateľom sťažuje objavovanie vašich webových stránok.

Pomalá webová stránka so slabým výkonom môže navyše poškodiť aj vašu schopnosť uskutočňovať konverzie.

Prezrite si tieto štatistiky, ktoré ukazujú, aké dôležité je zrýchliť prácu s webom WordPress:

 • 79% zákazníkov, ktorí nahlásia nespokojnosť s výkonnosťou webových stránok, je menej pravdepodobné, že si na tomto webe znova kúpia.
 • Jednosekundové oneskorenie znamená zníženie konverzií o 7%.
 • 1 sekundové oneskorenie v načítaní stránky znamená 11% stratu v zobrazeniach stránok.
 • Ak vaše stránky dosahujú 100,00 USD / deň, zvýšenie rýchlosti stránky o 1 sekundu prinesie ďalších 7000 dolárov denne. (HubSpot)

Ako vidíte, keď vytvoríte webovú stránku WordPress, musíte zvážiť výkon a rýchlosť svojej webovej stránky. Udržiava návštevníkov vašich stránok spokojných, zvyšuje návštevnosť webových stránok a generuje predaj.

Čo spomaľuje váš web WordPress?

Existuje veľa faktorov, ktoré spôsobujú, že sa váš web načítava pomaly. Poznanie príčiny pomalej webovej stránky vám pomôže zrýchliť vaše webové stránky WordPress a vyhnúť sa v budúcnosti chybám, ktoré by mohli poškodiť výkon vašich webových stránok..

Najbežnejšie dôvody, ktoré spomaľujú vaše webové stránky, sú tieto:

 • Hosting WordPress – Pomalá rýchlosť vášho webu nemusí byť vaša chyba. Váš webhostingový server pravdepodobne neposkytuje vašej webovej stránke dostatočnú rýchlosť.
 • snímky – Ak je váš web ťažký a tieto obrázky nie sú optimalizované, môže to spôsobiť pomalé načítanie stránky.
 • Doplnky WordPress – Ak máte príliš veľa doplnkov WordPress alebo zle nainštalovaný doplnok, môže to spomaliť vaše webové stránky.
 • Zastarané WordPress – Ak svoje webové stránky WordPress neaktualizujete, môže to negatívne ovplyvniť rýchlosť vašich webových stránok.
 • Externé skripty – Reklamy, načítavače písiem a ďalšie externé skripty môžu spôsobiť pomalý web.
 • Konfigurácia WordPress – Ak váš web WordPress nezobrazuje stránky v vyrovnávacej pamäti, môže to preťažiť váš server a spôsobiť spomalenie alebo zlyhanie webových stránok..

V súčasnosti môžu byť tieto faktory pre vás mätúce a možno nebudete vedieť, ako ich opraviť. Ale nebojte sa, k tomu sa dostaneme neskôr v článku.

Ako rýchlo by sa mal váš web WordPress načítať?

Teraz, keď už viete, prečo potrebujete zrýchliť svoju webovú stránku WordPress, možno by vás zaujímalo, ako rýchlo by sa mala webová stránka načítať?

Podľa štatistík 47% zákazníkov očakáva, že sa webová stránka načíta 2 sekundy alebo menej. Zatiaľ čo 64% používateľov smartfónov očakáva načítanie stránok za menej ako 4 sekundy.

2 sekundy alebo menej sa vám môžu zdať ako rýchlosť blesku, ale svoj web môžete načítať tak rýchlo, bez toho, aby ste museli obetovať skúsenosti zákazníkov..

Ako otestovať rýchlosť a výkonnosť vášho webu WordPress?

Predtým, ako pôjdete ďalej, musíte najskôr urobiť nejaké testovanie. Testovanie rýchlosti a výkonu vášho webu vám pomôže určiť, koľko práce musíte urobiť, aby sa vaša webová stránka WordPress zrýchlila..

Teraz už nemôžete otvoriť iba prehliadač, prejsť na svoj web a pomocou stopiek otestovať rýchlosť svojho webu. Musíte použiť nástroj, ktorý preverí rýchlosť vašich webových stránok za vás.

Nástroj na testovanie rýchlosti webových stránok vám za každých okolností poskytne najpresnejšie výsledky týkajúce sa rýchlosti vašich webových stránok.

Pretože často navštevujete svoje webové stránky, načítajú sa vaše webové stránky takmer okamžite. Je to spôsobené tým, že moderné prehliadače, ako je Google Chrome, ukladajú váš web do vyrovnávacej pamäte. Ale pre používateľa, ktorý nikdy predtým nenavštívil váš web, sa môže pre neho načítať veľmi odlišne.

Používatelia na rôznych geografických miestach môžu tiež navštíviť vaše webové stránky.

Ak chcete získať presnejšiu predstavu o rýchlosti vášho webu WordPress, odporúčame vám použiť náš bezplatný nástroj na testovanie rýchlosti webových stránok pre WordPress..

Jednoducho zadajte adresu URL svojich webových stránok a kliknite na ikonu Analyzujte webovú stránku a dostanete bezplatnú správu o rýchlosti a výkonnosti vašich webových stránok WordPress.

webové stránky-speed-test-tool

Náš bezplatný nástroj na testovanie rýchlosti vám poskytne čas načítania stránky, stupeň výkonnosti, veľkosť stránky a požiadavky. Ďalšou výhodou nášho nástroja je to, že vám tiež poskytne užitočné tipy, ako môžete zvýšiť rýchlosť a výkonnosť svojich webových stránok.

Okrem toho môžete skontrolovať aj dostupnosť svojho webu pomocou nášho bezplatného nástroja Kontrola dostupnosti webových stránok.

Čas prevádzkyschopnosti webovej stránky je čas, ktorý je váš web k dispozícii používateľom po určitú dobu. Ak je váš web často mimo prevádzky, je to pre návštevníkov a zákazníkov vášho webu frustrujúce.

Váš web môže byť niekedy pre vás nefunkčný, ale nie pre ostatných používateľov a naopak. Pomocou nášho nástroja na kontrolu dostupnosti môžete okamžite zistiť, či je váš web nefunkčný.

Ľahké opravy, aby bol váš web WordPress rýchlejší

Teraz, keď viete, prečo je rýchlosť vášho webu WordPress dôležitá, čo spôsobuje, že vaša stránka je pomalá a aká je rýchlosť vášho vlastného webu WordPress, je čas začať zrýchľovať váš web WordPress..

Všetky tipy, ktoré s vami budeme zdieľať, sa dajú ľahko robiť, nemusíte sa o kódovaní vôbec veľa dozvedieť, aby ste zvýšili rýchlosť svojich webových stránok WordPress. V závislosti od toho, ako rýchly alebo pomalý je váš web, môžete implementovať všetky tieto tipy alebo len niekoľko z nich.

Teraz prejdime k týmto jednoduchým krokom, ktoré môžete podniknúť na zrýchlenie vášho webu WordPress.

Vyberte si najlepší hosting WordPress

Ako sme už uviedli, hosting, ktorý si vyberiete pre svoj web, môže byť príčinou vašej nízkej rýchlosti a slabého výkonu.

2 najbežnejšie typy hostingu sú:

 • Zdieľaný hosting – Zdieľané hostingové služby, ako sú Bluehost a SiteGround, sú populárne voľby a prijímajú ďalšie opatrenia na zvýšenie výkonu vašich webových stránok. Jedinou nevýhodou zdieľaného hostenia je však to, že musíte zdieľať prostriedky servera so svojimi ostatnými zákazníkmi. Takže v čase špičkovej premávky súťažíte so všetkými susednými webovými stránkami na serveri, aby ste na svoje stránky rýchlo prilákali návštevníkov. Ak na niektorom z týchto susedných webových stránok narastá návštevnosť, môže to spomaliť vaše webové stránky.
 • Spravovaný hosting WordPress – Na druhú stranu, s plne riadeným hostingom WordPress s poskytovateľom, ako je WPEngine, sa všetky technické aspekty spravovania webovej stránky robia za vás – výlučne pre vás. Je to zvyčajne drahšia možnosť, ale váš web bude rýchlejší a bezpečnejší.

Ak teda chcete zvýšiť rýchlosť a výkonnosť svojich webových stránok, zvážte prechod na spravovaný hosting WordPress s poskytovateľom, ako je WPEngine, čo je naše odporúčanie pre najlepšie spravovaný hosting WordPress. Tiež si môžete pozrieť naše podrobné porovnanie zdieľaného a spravovaného hostingu.

Vyberte tému Rýchle načítanie WordPress

Výber nesprávnej témy WordPress môže výrazne spomaliť rýchlosť vašich webových stránok. Niektoré témy sú zle navrhnuté na rýchlosť a výkon – sú nafúknuté toľkými funkciami, ako sú honosné animácie, komplikované rozloženia a ďalšie. Aj keď nepoužívate veľa funkcií, ktoré téma ponúka, je potrebné načítať kód témy.

Ak chcete webovú stránku WordPress zrýchliť a zvýšiť výkon, vyberte si tému, ktorá obsahuje iba funkcie, ktoré potrebujete a je zostavená pre rýchlosť.

Choďte s motívom z prémiového tematického obchodu WordPress, ako sú StudioPress, Themify alebo CSSIgniter. Všetky ich témy sú prvotriedne – sú kódované a navrhnuté pre rýchlosť.

Napríklad téma StudioPress ‘Authority Pro je stále elegantná, obsahuje všetky funkcie, ktoré potrebujete na vytvorenie profesionálneho webu, a je navrhnutá s ohľadom na rýchlosť.

StudioPress-úrad-pre

Vyberte si minimalistický dizajn stránok

Keď už hovoríme o výbere jedného z najlepších tém WordPress, zvážte ísť s minimalistickým dizajnom stránok, aby váš web zvýšil rýchlosť a výkon.

Nielenže sú minimalistické webové stránky momentálne veľmi trendové, ale tiež pomáhajú rýchlejšie načítať vaše webové stránky. Témy WordPress, ktoré sú navrhnuté s ohľadom na minimalizmus, znížia neporiadok, takže váš web nezaberie toľko času na načítanie.

Minimalistický dizajn je navyše vynikajúci aj pre užívateľskú skúsenosť.

Pozrite sa na túto úžasnú minimalistickú tému. Elegantná téma Themify je navrhnutá s ohľadom na jednoduchosť. Odstraňuje všetky fantastické animácie a grafické efekty s cieľom zamerať sa na váš obsah a zrýchliť vaše stránky.

themify-elegantné-theme

Môžete mať témy WordPress, ktoré sú navrhnuté tak, aby sa načítali rýchlo, ale koniec koncov, čím jednoduchšia je vaša téma WordPress, tým rýchlejšie sa načíta. Môžete si tiež pozrieť náš zoznam najlepších viacúčelových tém WordPress.

Použite doplnok cache pre WordPress

Použitie dobrého doplnku pre ukladanie do vyrovnávacej pamäte je kľúčom k zvýšeniu rýchlosti a výkonu vašich webových stránok WordPress. Ako plugin pre vyrovnávaciu pamäť zrýchľuje vaše webové stránky WordPress?

Doplnok pre vyrovnávaciu pamäť generuje statické stránky HTML vášho webu a ukladá ho na váš server. Zakaždým, keď používateľ navštívi vaše stránky, doplnok z vyrovnávacej pamäte bude slúžiť na ľahšiu stránku HTML namiesto spracovania ťažších skriptov WordPress PHP, ktoré mal predtým. Tento proces skutočne urýchľuje načítanie stránky.

Jedným z najlepších doplnkov pre ukladanie do vyrovnávacej pamäte WordPress podľa nášho názoru je WP Rocket.

wp-raketa-cache-plugin

Tento populárny doplnok prémiového ukladania do vyrovnávacej pamäte sa veľmi ľahko používa. Po aktivácii doplnku sa ukladanie stránok do pamäte cache začne automaticky.

Okrem ukladania stránok do vyrovnávacej pamäte medzi ďalšie funkcie, ktoré ponúka WP Rocket, patrí predbežné načítanie vyrovnávacej pamäte, kompresia statických súborov, obrázky na požiadanie, minimalizácia súborov HTML, JavaScript a CSS a ďalšie..

Ďalšie naše odporúčania nájdete v našom príspevku k 7 najlepším porovnávacím doplnkom pre ukladanie do vyrovnávacej pamäte WordPress.

Automaticky optimalizujte obrázky pre rýchlosť pomocou doplnku WordPress

Načítanie webových stránok, ktoré sú veľmi ťažké, trvá dlhšie. Dôvodom je skutočnosť, že typické obrazové súbory sú také veľké. Nemôžete sa však zbaviť všetkých obrázkov na svojom webe – sú dôležité pre váš dizajn a užívateľskú skúsenosť, takže čo môžete robiť?

Najskôr si môžete zmeniť veľkosť veľkých obrázkov skôr, ako ich pridáte na svoje stránky. Kompresiou obrázkov však môžete urobiť ďalší krok.

Pomocou doplnku na kompresiu obrázkov WordPress môžete ľahko optimalizovať a komprimovať svoje obrázky podľa rýchlosti. Jedným z našich najlepších výberov najlepších doplnkov na kompresiu obrázkov je reSmush.it.

resmush-to-image-kompresie-plugin

reSmush.it je najobľúbenejší dostupný doplnok pre kompresiu obrázkov, ktorý používa viac ako 300 000 webových stránok. Pomocou tohto doplnku môžete automaticky optimalizovať obrázky pri ich nahrávaní. Ponúkajú tiež možnosť hromadnej optimalizácie všetkých vašich starších snímok iba dvoma kliknutiami.

Niektoré ďalšie skvelé doplnky na kompresiu obrázkov zahŕňajú EWWW Image Optimizer, WP Smush, a ShortPixel Image Optimizer.

Odstrániť nepoužité doplnky

Jedným z najväčších výhod pri spúšťaní blogu alebo webovej stránky na WordPress je to, že získate prístup k tisícom doplnkov zdarma, vďaka ktorým je vaša webová stránka výkonnejšia. Pri prvom spustení by ste mohli trochu zblázniť inštaláciu každého doplnku, ktorý je pre vás ešte trochu zaujímavý.

Ak však máte na svojom webe veľa doplnkov, ktoré nepoužívate, môže to spomaliť váš web. Preto je dôležité odstrániť nepoužité doplnky. Dokonca aj jednoduché deaktivovanie doplnkov, ktoré nepoužívate, zníži množstvo kódu, ktorý musí váš web načítať.

To isté platí aj pre témy a médiá. Ak ich nepotrebujete, hodte ich.

Vyberte rýchlejšie doplnky

Doplnky WordPress môžu byť skvelým doplnkom vášho webu, musíte však dávať pozor na to, ktoré z nich sa rozhodnete pridať na svoj web. Zle kódované doplnky môžu výrazne ovplyvniť rýchlosť vášho webu, a preto je veľmi dôležité inštalovať na web iba tie najlepšie a najrýchlejšie doplnky..

Ak si nie ste istí, či určitý doplnok spôsobuje vaše stránky pomalé, môžete jednoducho spustiť test. Pomocou nášho bezplatného nástroja na testovanie rýchlosti webových stránok môžete otestovať rýchlosť svojich stránok pomocou nainštalovaného a aktivovaného doplnku a bez doplnku. Ak má váš web nižšie skóre, ak je nainštalovaný doplnok, je to dobré znamenie, že doplnok spôsobuje problémy.

Vo všeobecnosti je pri výbere doplnku pre váš web najlepší prieskum a výber modulu, ktorý má vynikajúce recenzie. Pravidelne zverejňujeme zoznamy našich odporúčaní o najlepších doplnkoch, ktoré vám pomôžu pri výbere najlepších doplnkov WordPress pre vaše webové stránky..

Napríklad náš najlepší výber pre najlepší doplnok na tvorbu formulárov je WPForms. Náš najlepší výber pre doplnky na tvorbu stránok je Beaver Builder a naše odporúčanie pre najlepší doplnok do galérie je Galéria Envira.

Riaďte sa našimi článkami, ktoré vám pomôžu pri výbere najlepších doplnkov WordPress pre váš web, ktoré neohrozia rýchlosť ani výkonnosť vášho webu.

Aktualizujte WordPress

Ďalším jednoduchým riešením, ako zrýchliť prácu s webom WordPress, je neustále aktualizovať program WordPress. Tím WordPress neustále vychádza s malými a významnými aktualizáciami pre svoju základnú technológiu. Tieto aktualizácie vyjdú z nejakého dôvodu, či už ide o zavedenie nových funkcií a vylepšení, oprava chýb, alebo o pridanie opráv na zvýšenie rýchlosti..

Mnoho poskytovateľov hostenia sa o vás automaticky stará o dôležité aktualizácie WordPress. Stále však musíte urobiť svoju časť, aby ste sa uistili, že váš web WordPress používa najnovšiu verziu.

Na hlavnom paneli WordPress kliknite na aktualizácie. Tu sa zobrazí upozornenie, či používate najnovšiu verziu programu WordPress. Ak nie, môžete ho aktualizovať.

keep-WordPress-aktualizované

V tejto oblasti nájdete aj všetky doplnky, ktoré je potrebné aktualizovať. Vaše doplnky by sa mali vždy aktualizovať z rovnakého dôvodu, že jadro WordPress musí byť tiež aktuálne: pre maximálny výkon, rýchlosť a bezpečnosť.

Zabezpečte svoje stránky WordPress

Nezabudnite, že váš web môže spomaliť nielen sám, ale môže ho spomaliť aj činnosť iných ľudí – hackerov..

Dôležitou súčasťou udržiavania maximálnej rýchlosti a výkonu vášho webu je zabezpečenie vášho webu WordPress. Napríklad útoky typu Denial of Service (DOS) sú bežné. Tieto typy útokov preberajú prostriedky servera a spomaľujú vaše stránky, aby nasmerovali návštevnosť vašich webových stránok na ich vlastné webové stránky. Ak chcete chrániť svoje stránky pred týmito typmi útokov a ďalšími útokmi, nezabudnite zabezpečiť svoje stránky WordPress.

Odporúčame vám použiť bezpečnostný doplnok na jednoduchú ochranu svojich stránok. Jedným z najlepších bezpečnostných doplnkov je Sucuri.

Šučur-WordPress-security-plugin

Sucuri opravuje hacky a zabraňuje budúcim útokom pomocou nepretržitého monitorovania. Tento doplnok je tiež optimalizovaný na zrýchlenie vášho webu. Ponúkajú rýchle funkcie, ako sú vysokovýkonné servery, možnosti inteligentného ukladania do vyrovnávacej pamäte, globálna sieť Anycast, rýchla podpora HTTP / 2 a ďalšie.

Viac informácií nájdete v našej úplnej recenzii Sucuri.

Optimalizujte svoju domovskú stránku pre rýchlosť

Vaša domovská stránka je pravdepodobne prvým miestom, na ktoré vaši noví návštevníci pristanú. Ak sa vaša domovská stránka načíta pomaly, ste vystavení riziku, že títo návštevníci opustia vaše webové stránky skôr, ako sa dokonca pozrú na zvyšok vašich stránok. Z tohto dôvodu musíte svoju domovskú stránku optimalizovať na rýchlosť.

Mnoho tém WordPress je určených na zobrazovanie blogových príspevkov na domovskej stránke. Príspevky v blogoch sú zvyčajne zdĺhavý obsah. Čím viac obsahu máte na svojej domovskej stránke, tým dlhšie bude načítanie trvať.

Ak chcete optimalizovať rýchlosť svojej domovskej stránky, zobrazujte iba výňatky z vašich blogových príspevkov. WordPress predvolene zobrazuje na vašej domovskej stránke celý obsah každého článku. Na informačnom paneli WordPress prejdite na stránku nastavenie, potom kliknite na Čítanie. V časti „Pre každý článok v informačnom kanáli, ukážte“ nezabudnite vybrať možnosť „Súhrn“ namiesto „Celý text“..

show-blog-výňatky

Pri zmene nastavení zobrazovania výňatkov z vašich článkov by ste tiež mali zvážiť zníženie počtu blogových príspevkov, ktoré sa zobrazujú na stránke. Pomôže to tiež urýchliť čas načítania. V sekcii „Blogové stránky sa zobrazujú nanajvýš“ môžete nastaviť počet blogových príspevkov, ktoré sa majú zobraziť na jednej stránke..

Rozdeľte dlhé príspevky na stránky

Môžete tiež rozdeliť svoje dlhé príspevky na rôzne stránky, aby sa vaša webová stránka WordPress tiež zrýchlila. Ak píšete hĺbkové a zdĺhavé články, je to skvelé pre vaše SEO a vaši čitatelia to budú milovať. Načítanie však trvá dlhšie.

Rozdeľte tieto mimoriadne dlhé články na stránky.

Jediné, čo musíte urobiť, je, keď píšete dlhý blogový príspevok, vložte koniec stránky.

split dlhé pilier-do-stránok

Rozdeľte komentáre na stránky

Ďalším aspektom vášho blogu, ktorý by mohol spôsobiť spomalenie vášho webu, je sekcia s komentármi. Ak máte na svojom blogu sekciu s komentármi, ktorá sa vyznačuje aktivitou, je to skvelé pre vaše zapojenie. Môže to však byť také veľké, ako je rýchlosť a výkonnosť vášho webu, pretože váš web musí načítať všetky tieto komentáre zakaždým, keď niekto navštívi vaše príspevky v blogu.

Ak chcete bojovať proti tomuto problému a zrýchliť svoj web WordPress, rozdeľte komentáre na stránky.

Ísť do nastavenie, potom diskusia. Potom začiarknite políčko vedľa časti „Rozdeliť komentáre na stránky“..

make-vaše-WordPress-webové stránky-rýchlejšie

Neodovzdávajte videá priamo na vaše stránky WordPress

Máte možnosť nahrávať videá a zvukové súbory priamo na vaše stránky WordPress. Pridanie videa a zvuku na vaše webové stránky je vynikajúci spôsob, ako zamiešať váš obsah, upútať pozornosť návštevníkov vašich stránok a zvýšiť zapojenie. Nikdy by ste však nemali odovzdávať videá ani zvuk priamo na svoju webovú stránku WordPress, pretože to môže spôsobiť, že sa vaša stránka načíta slimačím tempom..

Nielen to, ale hosting veľkých mediálnych súborov môže dramaticky zvýšiť veľkosť zálohy a môže vás to stáť aj šírku pásma. Vaša spoločnosť poskytujúca hosting webových stránok vám môže účtovať poplatky za prekročenie ceny alebo vypnúť vaše stránky, aj keď váš plán obsahuje „neobmedzenú“ šírku pásma.

Namiesto toho nahrajte svoje mediálne súbory na platformy ako YouTube, Vimeo, SoundCloud atď. Potom so zabudovanou funkciou vloženia videa WordPress môžete skopírovať a prilepiť adresu URL do svojho príspevku a automaticky vložiť video / zvuk..

Na obrázky použite lenivé načítanie

Ďalším spôsobom, ako môžete optimalizovať obrázky na svojom webe pre rýchlosť a výkon, je použitie lenivého načítania obrázkov.

Spôsob, akým funguje lenivé načítanie, ak máte na svojich stránkach veľa ton obrázkov, stiahnu sa iba obrázky, ktoré vidíte na obrazovke používateľa. Namiesto toho, aby sa všetky vaše obrázky sťahovali naraz, stiahnu sa iba obrázky, ktoré sú v tom čase na obrazovke. Keď sa používateľ posúva nadol, obrázky sa načítajú podľa potreby. Tento proces zlepšuje čas načítania stránky.

Môžete ľahko využiť lenivé načítanie pomocou doplnku ako Lazy Load by WP Rocket.

lazy-load-wp-raketa

Tento doplnok funguje na všetkých obrázkoch v obsahu príspevku alebo v texte widgetu, miniatúrach, avataroch, smajlíkoch a prvkoch iframe..

Lenivé načítavanie môžete použiť aj pre videá, ako je napríklad plugin Lazy Load for Videos.

Použite sieť na doručovanie obsahu (CDN)

Ako sme už uviedli, používatelia v rôznych geografických lokalitách môžu mať vaše webové stránky odlišný dojem. Napríklad pre vašich používateľov v USA môže byť váš web super rýchly, ale pre vašich používateľov v Indii je váš web oveľa pomalší.

Je to z toho dôvodu, že vaše stránky sa nenachádzajú na webhostingovom serveri, ktorý má dátové centrá v iných častiach sveta, čo spôsobuje oneskorenie pri načítaní. Na vyriešenie tohto problému však môžete použiť sieť na doručovanie obsahu (CDN).

CDN je sieť, ktorá má servery po celom svete. Každý server bude ukladať statický obsah a súbory, ktoré tvoria váš web. Tieto súbory sa potom doručia používateľovi z toho, ktorý server je najbližšie k ich konkrétnemu umiestneniu. Tým sa zabezpečí, že sa váš web načíta rýchlo pre všetkých používateľov bez ohľadu na ich umiestnenie na svete.

Môžete použiť riešenie WordPress CDN ako StackPath CDN.

stackpath-cdn

S StackPath CDN môže byť vaša webová stránka doručená po celom svete rýchlosťou blesku.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map