Dôležitosť zálohovania vašich stránok WordPress

Pravidelné zálohovanie webových stránok je nevyhnutné. Každý skúsený vlastník webových stránok to vie. Bohužiaľ, veľa nových používateľov systému WordPress neberie zálohy tak vážne, ako by mali. Niekedy je to za predpokladu, že všetko bude v poriadku. Iní sa pozreli na zálohovanie svojich súborov a rozhodli sa, že je to buď príliš časovo náročné alebo príliš nákladné. V skutočnosti, ak sa niečo s vašim webom pokazí, môžete prísť o všetko.


Pre majiteľov webových stránok nie je neobvyklé brať zálohy vážne, až kým sa niečo pokazí. Je to tvrdá lekcia, na ktorú nikdy nezabudnú. Ak ste inteligentní, zvyknete si zálohovať svoje webové stránky od začiatku.

V tomto článku sa pozrieme na to, prečo je zálohovanie vašich webových stránok WordPress také dôležité.

Výpadky servera

Žiadna hostingová spoločnosť na svete nemôže ponúknuť 100% dostupnosť a spoľahlivo. Dokonca aj tie najlepšie spoločnosti poskytujúce WordPress mali vážne problémy so svojimi dátovými centrami. Zákazníci môžu mať počas tohto obdobia niekoľko dní nepravidelné prestoje a problémy.

Existuje veľa dôvodov, prečo server môže ísť dole. Napríklad v roku 2007 bola sila RackSpace úplne prerušená, keď kamión narazil do jedného z ich elektrických generátorov. Ďalšie výpadky boli zapríčinené napríklad softvérovými chybami, zlyhaním pevného disku alebo zmenou štruktúry servera.

Keď server spadne, hostiteľská spoločnosť zvyčajne (ale nie vždy) môže načítať svoje údaje. Aj keď je možné načítať údaje z vašich webových stránok, možno sa budete musieť vrátiť k verzii svojho webu, ktorá je stará niekoľko dní. Preto, keď vaša hostingová spoločnosť klesne, môžete prísť o niekoľko dní práce.

Webové stránky WordPress sú zraniteľné pre hackerstvo

WordPress je zďaleka najpoužívanejší systém na správu obsahu na publikovanie obsahu online. To je možno dôvod, prečo sa na ne tak často zameriavajú hackeri a spameri. Ako sa skúmalo, 39% hacknutých webových stránok WordPress používala zastaranú verziu softvéru. Aj keď na svojom webovom serveri používate bezpečnostný doplnok, stále existuje riziko, že na váš web vstúpi škodlivý softvér alebo vírus..

Možno ani neviete, že niekto infikoval vaše webové stránky. Jednou z bežných techník, ktorú hackeri používajú, je prepísať jeden z vašich súborov šablóny ich vlastným kódom. To im umožňuje robiť niekoľko rôznych vecí, napríklad používať svoj web na odosielanie tisícov spamových e-mailov. Výsledkom bude, že váš server bude na čiernej listine zo strany monitorov nevyžiadanej pošty a nedostane sa vám žiadna z e-mailov, ktoré odošlete z vašich webových stránok..

Nezáleží na tom, ako ste skúsení: Chyby sa stávajú

Dokonca aj skúsení majitelia webových stránok, ktorí už niekoľko rokov pracujú online, sa občas dopúšťajú chýb. Zlé súbory sa môžu prepísať alebo odstrániť. Alebo jednoduchý príkaz MySQL s malou chybou môže spôsobiť, že veľa údajov bude nesprávne aktualizovaných.

Skontrolujte tiež: Ako najať vývojára WordPress

Chyby nie sú niečo, čo sa deje každý deň, ale keď k nim dôjde, budete radi, že máte nejaké nedávne zálohy.

Nemôžete sa spoľahnúť iba na svoju hostingovú spoločnosť pre zálohovanie

Mnoho spoločností poskytujúcich webhosting ponúka denné alebo týždenné zálohy vašich webových stránok. V prípade, že sa niečo pokazí, umožní vám to získať kópiu vašej poslednej pracovnej verzie vášho webu. Väčšina spoločností poskytujúcich hosting môže vrátiť celú vašu webovú stránku do tej miery, keď vaša webová stránka fungovala správne. Uvedomte si, že plány zdieľaného hostenia nemôžu túto funkciu vždy ponúknuť, pretože na rovnakom serveri sú hostené stovky ďalších webových stránok.

Mať vaše webové stránky zálohované každý deň hosťujúcou spoločnosťou síce ponúka určitú myseľ, je však nebezpečné spoliehať sa iba na svoju hostingovú spoločnosť ako na jediné riešenie zálohy. Záložné systémy hostiteľských spoločností sú vždy interné. Ako už bolo uvedené, hostingové spoločnosti môžu utrpieť výpadky v dôsledku problémov s elektrickou energiou, zlyhaniami pohonu a ďalšie. Ak je vaša záloha umiestnená na rovnakom mieste, záloha sa môže stratiť aj počas výpadku.

Buďte inteligentní a často zálohujte

Je dôležité pravidelne zálohovať vaše webové stránky. Zálohovanie do osobného počítača každý deň nie je vždy praktické, najmä ak vaše webové stránky používajú veľa ukladacieho priestoru. Praktickejším riešením je použitie externej služby na zálohovanie súborov.

Existuje niekoľko záložných doplnkov WordPress, ktoré budú zálohovať vašu verziu vášho webu vo formáte zip na váš server. Ak to vaša hostiteľská spoločnosť ponúka denné zálohy, nebude to mať žiadny skutočný prínos, pretože záložný súbor bude uložený v hlavnom hostiteľskom balíku. Ak teda váš web prejde do režimu offline, nebudete mať prístup k záložnému súboru.

Odporúčam vám použiť BackupBuddy na zálohovanie vašich stránok WordPress. Umožňuje vám automaticky naplánovať zálohovanie a ukladať ich priamo v cloude. Ďalšie možnosti nájdete aj v našom zozname odborníkov na zálohované doplnky WordPress.

Nenechajte sa zmiasť tým, že sa vám v minulosti na vašich webových stránkach nestane nič zlé, v budúcnosti sa nič zlé nestane. Incidenty sa zvyčajne vyskytujú, keď ich najmenej očakávate. Keď tak urobia, rýchlo zistíte, že sú časovo náročné, stresujúce a nákladné. Buďte inteligentní a často zálohujte svoje webové stránky WordPress. Budete radi, že ste to urobili.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map