Krátke kódy by sa nikdy nemali zahrnúť do motívov. Bodka.

ThemeForest nedávno aktualizovali svoje Požiadavky na zadanie témy WordPress aby boli prísnejšie a viac v súlade s osvedčenými postupmi vývoja tém WordPress.


Pokyny vyžadujú použitie niekoľkých základných funkcií WordPress, štandardných háčikov na témy a zakázanie funkcií PHP (ako napríklad base64 a fopen), ktoré skutočne nikdy nemal mať žiadne miesto v téme WordPress začať s.

V podstate sa jedná o WordPress.org Pravidlá kontroly tém, dať alebo vziať pár vecí.

Celkovo je to krok správnym smerom a presunie sa k nemu propagovať osvedčené postupy na jednom z najobľúbenejších tematických trhov WordPress na sieti. Je tu len jeden problém …

Prípustné krátke kódy

Jedna vec, ktorá ma obzvlášť zaujala, však bolo, ako bola povolená určitá „prípustná“ funkcia krátkeho kódu (t. j. ich priamym zahrnutím do súboru funkcií.php témy). Medzi tie, ktoré sú uvedené ako „prípustné“, patria:

 • tlačidla
 • cenové tabuľky
 • obrazové kontajnery
 • dropcaps
 • zoznamy

Medzi neprípustné krátke kódy patria: mapy, harmoniky a prepínače, obsah v rámčeku, stĺpec, kontaktné formuláre, grafy.

Problém s krátkymi kódmi v témach

Nemôžem to povedať lepšie ako Justin Tadlock už má. Jedným z najzreteľnejších problémov je, že keď používateľ zmení témy, krátke kódy už nebudú analyzované.

Povedzme, že téma „Super Awesome“ mala funkciu krátkeho kódu, ktorá by pri písaní niečoho ako napríklad

Veľké zelené tlačidlo [/ tlačidlo].

Veľké zelené tlačidlo

Keď prepnete na iný motív (priznajme si to, ľudia sa nudia s témami ľahko), už nebude žiadne veľké zelené tlačidlo. namiesto, v príspevku uvidíte neviditeľný skrátený kód akoby to bol nejaký iný obsah, napríklad:

Veľké zelené tlačidlo [/ button]

Vyzerá to škaredo, mätúce a na mieste, a je to bolesť pre používateľa vrátiť sa a odstrániť / vymeniť všetky.

Ďalší problém s krátkym kódom v témach

Niečo, čo Tadlock prešiel vo svojom článku „Zaoberanie sa krátkym kódom šialenstva“, je to, že veľa krátkych kódov je tak jednoduché a podobné HTML, dokonca by bolo najlepšie dať používateľom pokyn, aby trochu napísali (* lapať po dychu *) skutočný kód HTML.

Rovnaké tlačidlo [url ="http://example.com"] Text tlačidla [/ button] v mojom príklade vyššie by mohol byť ľahko prepísať ako niečo ako:

Text tlačidla tu

Aj keď v novej téme nemusí byť štýl CSS, ktorý by označoval selektor tlačidla, zobrazí sa aspoň normálny odkaz.. Čo je veľké zlepšenie na neporušenom [tlačidle] skrátenom kóde, ktorý sa zobrazuje v obsahu príspevku.

Navyše verím každému užívateľovi WordPress by mal mať aspoň základné znalosti HTML kódu. Naučíte ich, dokonca aj v malých kúskoch (napríklad ako vytvoriť odkaz), pomôže. Ak dokážu porozumieť skrátenému kódu, nebude trvať oveľa dlhšie, kým ho naučia chápať základné HTML.

Ale užívatelia sa nestarajú!

Bežným argumentom, ktorý vidím pri obhajobe všetkých druhov zlých praktík pri vývoji témy, je to, že sa používateľom jednoducho nezaujíma. Myslím, že možno nikdy nechcú aktualizovať svoju tému, v takom prípade to vydanie krátkeho kódu by bolo náročný bod.

Problém je, niektorí používatelia Témy sa nevyhnutne budú musieť zmeniť jedného dňa. Niektorí používatelia budú chcieť nainštalovať doplnok, ktorý by mohol byť v rozpore s iným zle premysleným kódom v téme.

Potom sa pravdepodobne budú starať a pravdepodobne sa budú čudovať, či tému, ktorú si kúpili, so stovkami zabudovaných krátkych kódov a ďalšími zbytočné funkcie sa naozaj oplatili.

Správny spôsob zahrnutia krátkych kódov

Vložte ho do doplnku. Naozaj jednoduchý doplnok. Nepotrebuje samostatný panel možností. Stačí doslova skopírovať a vložiť čokoľvek, čo ste chceli zahrnúť do súboru topic.php témy a vložte ho do doplnku namiesto.

Mohlo by to byť spojené s niečím ako Aktivácia doplnku TGM aby sa vyžadovalo pri aktivácii témy. Alebo nie. téma je stále témou bez skratiek.

Týmto spôsobom, ak používateľ zmení motívy, krátke kódy budú stále fungovať, pretože túto funkciu obsluhuje doplnok, ktorý je stále aktívny.

Možno aj doplnok štýly enqueue aj pre krátke kódy. Týmto spôsobom budú veľké zelené tlačidlá, ktoré ste dostali do skráteného kódu

, stále veľké zelené tlačidlá bez ohľadu na použitú tému.

Prečo téma ThemeForest povolila „prípustné“ skoky?

Je ťažké povedať, aké konkrétne boli dôvody tohto rozhodnutia. Japh Thomson, evanjelista WordPress v Envato (materská spoločnosť ThemeForest), mal o tom hovoriť v komentári k WPMU.org:

Komplexné funkcie krátkeho kódu by sa mali skutočne nachádzať v doplnku, nie v téme. Tiež to dáva zmysel, keď sa domnievate, že väčšina našich autorov má viacero tém.

Zrejme to pochopí. Takže je to tajomstvo mi, prečo by existovali nejaké „prípustné“ kódy vôbec. A áno, uvedomujem si, že vo vyššie uvedenom citáte použil slovo „komplexný“ a prípustné skratky sú spravidla dosť jednoduché (dropcapy, zoznamy atď.).

Jednoduchý ako skrátený kód môže byť problémy, ktoré som načrtol vyššie, budú stále existovať. ThemeForest dokázal reagovať na spätnú väzbu od komunity, takže je možné, že toto pravidlo bude v budúcnosti zmenené.

záver

Uvedomujem si tento príspevok Zdá sa, že je trochu lepkavý, a tieto nové usmernenia sú určite obrovským krokom správnym smerom. V skutočnosti však neexistuje žiadny dôvod, prečo by mal byť nejaký krátky kód v téme povolený, jednoduchý alebo nie.

Dokážete si predstaviť situáciu, keď verejne publikovaná téma bezpodmienečne musí obsahovať funkčnosť krátkeho kódu prostredníctvom svojich vlastných funkcií.php?

– Téma Lab (@themelab) 9. júla 2013

Upozornenie na spojler: Na tento tweet nedostali žiadne odpovede. Skutočným príkladom skráteného kódu, ktorý je nevyhnutne potrebné zahrnúť do témy, ktorá bola zverejnená.

Je to preto, že je jednoducho nie je užívateľsky prívetivý aby sa používateľ vrátil späť a nahradil stovky klávesových skratiek po prepnutí na tému, ktoré nemá rovnakú podporu krátkeho kódu.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map