Pozrite sa, aké ľahké je šíriť témy WordPress

Skutočnosť, že vaše motívy budú pripravené na použitie widgetu, nie je tak zložitá, ako si myslíte. Widgetizácia témy zvyčajne zahŕňa prípravu položiek na bočnom paneli ako widgetu. Idem čo presne je téma pripravená na widget v predchádzajúcom článku. Ak máte motív kódovaný v čistom CSS, môže to trvať aj 5 minút alebo menej a ukážem vám, ako na to.


 • Uistite sa, že vaša téma je „priateľská k widgetu“
 • Vytvorenie súboru function.php na registráciu bočného panela
 • Uzavrite statický bočný panel do podmienenej značky dynamického bočného panela
 • Vytváranie viacerých oblastí pripravených na widget
 • Ďalšie kreatívne spôsoby použitia miniaplikácií

Začnite rozširovať témy a čítať ďalej …

Prvú vec, ktorú musíte urobiť, je uistiť sa, že váš bočný panel (alebo čokoľvek, čo rozširujete) je to, čo chcem nazvať priateľské. Zahŕňa to formátovanie HTML určitým spôsobom. Ideálna položka na bočnom paneli v téme WordPress pripravenej na widget je kódovaná takto:

Kategórie

Všimnite si, ako je to veľmi čistý kód. Neexistujú žiadne divy a žiadne pridané triedy

  a
 • tagy.

  Nasledujúce štyri príklady sú tiež prispôsobiteľné.

  Kategórie

 • Kategórie

 • Kategórie

  Kategórie

  Áno, v týchto príkladoch sú pridané prvky div, ale sú funkčné so systémom widget WordPress. Pokiaľ medzi nimi nie je nič

   Značky sú potrebné pre štýl CSS, mali by ste byť dobrí. Nasledujúcim príkladom je nie priateľské k widgetu.

   Kategórie

   Dôvodom je skutočnosť, že do

    a
   • tagy. Uistite sa, že je vaša téma kódovaná jedným z „ideálnych“ spôsobov priateľských k miniaplikáciám, ako tomu zabrániť.

    Zaregistrujte bočné panely

    Ďalším krokom je vyhodnotenie rozloženia. Koľko widgetizovaných oblastí chcete? Jeden nie je problém. Dva alebo viac nie je problém. Môžete ich dokonca naformátovať rôznymi spôsobmi, ak sú priateľské s miniaplikáciami, ako je vysvetlené vyššie.

    Prvá vec, ktorú budete potrebovať, je vytvoriť functions.php súbor vo vašom adresári tém. Toto je súbor, ktorý môžete použiť na úpravu funkčnosti WordPress pomocou kódu PHP bez použitia doplnku – alebo úpravy základného kódu. Je to všetko zabudované do konkrétnej témy.

    Pozrime sa na tento ideálny formát položiek v bočnom paneli, ktorý je priateľský k widgetu, ktorý je prvým príkladom tohto príspevku. Aby sme zaregistrovali bočný panel s týmto formátovaním, vložili by sme nasledujúci kód do nášho súboru functions.php.

    <?php
    if (function_exists (‘register_sidebar’)))
    register_sidebar (pole (
    ‘before_widget’ => , ‘,
    ‘after_widget’ => , ‘,
    ‘before_title’ => ‘

    ‘,
    ‘after_title’ => ‘

    ‘,
    ));
    ?>

    Vyzerá celkom dobre na vysvetlenie, však? Názov kategórie bol uzavretý

    a

    , preto uvádzame, že je to hodnota pre before_title a after_title. Môžete tiež umiestniť kód do druhého súboru before_widget a after_widget a uzavrieť každú položku miniaplikácie do iného kódu, ktorý môže byť potrebný pre vaše rozloženie..

    Podmienené značky na bočnom paneli

    Hej, podmienená značka? dúfajme to znie povedome. Použijeme niečo podobné, aby sme skontrolovali, či je bočný panel zaregistrovaný s miniaplikáciami a či sú aktívne. V hornej časti bočného panela (alebo na miesto, kde sa majú widgety začať zobrazovať) umiestnite nasledujúci kód.

    <?php if (! function_exists (‘dynamic_sidebar’) ||! dynamic_sidebar ()): ?>

    Obsah bočného panela prechádza medzi a potom …

    <?php endif; ?>

    Uistite sa, že máte endif; po otvorení, ak sa vyhlásenie v určitom okamihu alebo celá vaša téma rozbije. Ak ste v tomto okamihu urobili všetko správne, vaša téma by mala byť pripravená na použitie widgetu. Zatiaľ sme však neskončili …

    Viac oblastí pripravených pre widgety

    S niekoľkými pridaniami a zmenami v súbore functions.php a niekoľkými dodatočnými príkazmi if v súboroch tém môžete mať toľko widgetizovaných oblastí, koľko chcete, každý s vlastným jedinečným názvom..

    Povedzme, že ste mali rozloženie v troch stĺpcoch s dvoma bočnými panelmi – jeden vľavo a druhý vpravo. Chcete ich obojstranne widgetizovať. Budeme pracovať so štruktúrou bočného panela prvého príkladu pre obidve. Váš súbor functions.php bude vyzerať takto:

    <?php
    if (function_exists (‘register_sidebar’)))
    register_sidebar (pole (
    ‘name’ => „Ľavý bočný panel“,
    ‘before_widget’ => , ‘,
    ‘after_widget’ => , ‘,
    ‘before_title’ => ‘

    ‘,
    ‘after_title’ => ‘

    ‘,
    ));
    if (function_exists (‘register_sidebar’)))
    register_sidebar (pole (
    ‘name’ => „Pravý bočný panel“,
    ‘before_widget’ => , ‘,
    ‘after_widget’ => , ‘,
    ‘before_title’ => ‘

    ‘,
    ‘after_title’ => ‘

    ‘,
    ));
    ?>

    Všimnite si novú časť poľa v poli. Môžete to pomenovať podľa vášho želania, ale skúste byť popisný. Teraz, keď prejdete do súboru sidebar.php alebo kdekoľvek, kde sa nachádza každý z vašich bočných panelov vo vašej téme, použijete nasledujúcu podmienečnú značku – s názvom bočného panela, ktorý ste vybrali v súbore features.php. Taktiež sa uistite, že tento súbor nemá žiadne chybné medzery ani zalomenie riadkov, pretože by to mohlo spôsobiť vyskočenie varovných správ pri úprave vecí..

    <?php if (! function_exists (‘dynamic_sidebar’) ||! dynamic_sidebar ("Ľavý bočný panel")): ?>Predvolené položky ľavého bočného panela tu…
    <?php endif; ?>

    A pre pravý bočný panel …

    <?php if (! function_exists (‘dynamic_sidebar’) ||! dynamic_sidebar ("Pravý bočný panel")): ?>Predvolené položky na pravom bočnom paneli …
    <?php endif; ?>

    Uistite sa, že všetko je zhodné s názvami, ktoré ste vybrali v oboch súboroch.

    Ďalšie veci, ktoré môžete robiť s miniaplikáciami

    Miniaplikácie sa nemusia používať pre bočné panely. Môžu sa použiť na iné účely, ako sú päty alebo dokonca v záhlaví. Teoreticky nemusíte medzi podmienenú značku vkladať žiaden „predvolený“ kód. Buďte s tým kreatívni a používajte svoju fantáziu. Použite miniaplikáciu v záhlaví striedať reklamy, alebo mať widget prihlasovacieho poľa v päte alebo kdekoľvek chcete – záleží len na vás.

    záver

    Dúfam, že ste sa naučili z tohto výukového programu, a teraz viete, ako rozšíriť svoje témy. Ak sa pri úpravách všetkého vyskytne chyba, napríklad „hlavičky už boli odoslané …“, bude možno potrebné znova skontrolovať súbor .php, aby ste sa uistili, že pod uzáverom nie je medzera. ?> štítok.

    Ďalšie čítanie je k dispozícii na stránke Automattic a WPDesigner. Na týchto stránkach sú aj niektoré ďalšie „krátke“ verzie kódu, ktorý som použil.

    Ak sa vám páčil, môžete okomentovať alebo zdieľať. Vítam všetku spätnú väzbu. Nezabudnite sa tiež prihlásiť na odber krmivo ak ste ešte nezískali najnovšie vydania tém a návody.

    Jeffrey Wilson Administrator
    Sorry! The Author has not filled his profile.
    follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map