Prestaňte sa sťažovať na škrabky a začnite ich využívať

Ak máte semi-populárny blog, je pravdepodobné, že niekoľko stieracích serverov kopíruje vaše príspevky priamo z vášho informačného kanála. Keď chytíte webové stránky, ktoré to robia, budete pravdepodobne na prvý pohľad dosť rozrušení, keď vidíte, že práve skopírovali všetku vašu tvrdú prácu a pravdepodobne vám ani nedali kredit. Namiesto toho, aby ste sa zbláznili, vyrovnajte sa.


V tomto príspevku si ukážem niekoľko spôsobov, ako to urobiť iba v programe WordPress vytvorením odkazov na váš blog (aj keď vám škrabka „zabudla“, aby vám pripísala kredit):

 • Ako používať Päta RSS plugin na vloženie odkazov (alebo akéhokoľvek iného obsahu, ktorý chcete) priamo do vášho informačného kanála.
 • Ako používať FeedBurner FeedFlares na vloženie odkazov na sociálne záložky do vašich kanálov plus vaše vlastné svetlice na mieru.
 • Ako nainštalovať YARPP (Doplnok pre ďalšie súvisiace príspevky) na automatické vloženie súvisiacich odkazov na vaše príspevky do informačného kanála.

Čítajte ďalej, aby ste videli zvyšok, je tu aj video …

Päta RSS

toto Päta RSS plugin od Yoast je populárne riešenie na pridávanie správ o autorských právach a iných správ (vrátane reklám a odkazov) do vašich informačných kanálov. Je to veľmi jednoduché nastavenie, po inštalácii doplnku jednoducho upravte správu, ktorá sa má zobraziť v päte RSS vašich príspevkov..

Päta RSS

Predvolená správa na snímke obrazovky obsahuje odkaz na váš príspevok a tiež odkaz na váš blog. Existuje aj niekoľko ďalších parametrov, ale jediný, ktorý musí byť dynamický, je %% POSTLINK %% jeden.

Videl som ľudí, ktorí tam umiestnili obrázkové reklamy, ešte viac textových odkazov späť na stránky na svojich stránkach a správy ako „Tento príspevok bol ukradnutý škrabkou.“ Nezabúdajte, že sa tieto správy nebudú zobrazovať iba v protokoloch oškrabaných na vašom webe, ale tiež sa zobrazia vo vašom informačnom kanáli (kde ho skutoční ľudia uvidia)..

Na základe toho by som pravdepodobne neodporúčal správy typu „Tento príspevok bol ukradnutý škrabkou“, pretože vaši odberatelia RSS nemusia pochopiť, čo to znamená.

Ďalšie súvisiace príspevky Príspevok

Toto je doplnok, ktorý odporúčam takmer každému blogu. Ak máte dosť príspevkov na to, aby ste mohli mať súvisiace príspevky, použite ich YARPP. Je prakticky zaručené, že návštevníci na vašom webe zostanú dlhšie, pretože majú tendenciu klikať na rôzne súvisiace príspevky, aby našli viac vecí

Pri prvej inštalácii si môžete všimnúť, že najprv nezistí žiadne súvisiace príspevky (aj keď máte veľa blogových príspevkov). Pravdepodobne je to z dôvodu príliš vysokého limitu zhody alebo medzipamäte súvisiacich príspevkov ešte nebolo vybudované. Pozrite sa na YARPP FAQ pre viac informácií o tom.

Po jeho inštalácii máte možnosť automaticky zobrazovať príspevky na svojom blogu aj vo svojom informačnom kanáli. Nielenže to pomáha udržiavať nízku mieru odchodov, je to dobrý spôsob, ako dostať deeplinky na vaše stránky od všetkých automatických škrabákov, ktorí tam ukradnú váš obsah..

Päta RSS + YARPP Screencast

V tomto vysielaní obrazovky nainštalujem doplnok päty RSS a prejdem niektoré z nastavení. Ukážem tiež, ako som tu nastavil svoje nastavenia YARPP v službe Theme Lab, ako aj možnosť zobrazovať súvisiace príspevky v informačných kanáloch..

Bonus: FeedBurner FeedFlare

FeedBurner FeedFlare je služba, ktorú ste uhádli, FeedBurner. Ak ste niekedy videli odkazy ako „Uložiť tento príspevok do Delicious“ alebo sa v informačnom kanáli počíta dynamický komentár, takto to urobíte.

Potom, čo ste nastaviť informačný kanál FeedBurner, prejdite vo svojom účte na kartu Optimalizovať a aktivujte funkciu FeedFlare. Odtiaľ existuje niekoľko „oficiálnych“ FeedFlares, ktoré môžete použiť.

Záblesky informačného kanála témy

V službe Theme Lab používam: Poslať e-mailom, počet komentárov a uložiť do Delicious a tiež pár vlastných s odkazom späť na moja domovská stránka a do môj Twitter. V spätnom pohľade by mohlo byť lepšie spojiť sa s týmito dvoma s vyššie uvedenými Päta RSS.

Ak však chcete nastaviť svoje vlastné odkazy FeedFlare, ako je môj, aký lepší spôsob by mohol existovať, než pozrieť sa na skutočné súbory XML, ktoré používam?

Po úprave súborov XML pre vlastné použitie (pokiaľ nechcete mať odkazy na mňa späť na každom z vašich príspevkov) ich jednoducho nahrajte na svoj server a prilepte adresy URL do poľa „Pridať nové vzplanutie“..

Interné prepojenie

Okrem týchto techník, ktoré samozrejme veci oveľa uľahčujú, je tiež dobré zahrnúť interné odkazy do vašich skutočných príspevkov. Všimnite si, že to urobím trochu, kedykoľvek zverejním príspevok.

Môžete tiež použiť plugin ako Interné budovanie odkazov (ak chcete sťahovať RSS, musíte sa prihlásiť na odber správ), aby ste automaticky nastavili odkazy na určité kľúčové slová.

Ako vždy, použitie s mierou.

záver

Osobne som to predtým nepoužil, ale Tynt Zdá sa, že príde odporúčaný, pokiaľ ide o zaobchádzanie so škrabkami. Ak s tým má niekto skúsenosti, rád by som o tom vedel v komentároch.

Teraz som si istý, že niektorí ľudia so mnou nebudú súhlasiť, pokiaľ ide o môj postoj k škrabačkám. Neznášam plagiátorstvo rovnako ako všetci ostatní. Snažím sa poukázať na to, že namiesto toho, aby som strácal čas pokusom bojovať so škrabkami, prečo nenastaviť YARPP, pätu RSS, ďalšie interné odkazy a namiesto toho ich využívať vo svoj prospech.?

Naozaj neverím odpoveď na výňatky je odpoveďou, na rozdiel od úplných informačných kanálov obsahu. Mohli by ste odradiť škrabky, ale zároveň skutočne obťažujete svojich odberateľov RSS. Čo je dôležitejšie?

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map