Ultimate Guide to WordPress Loop

V tomto návode sa zúčastním Slučka, a ako ho používa WordPress na zobrazenie vašich príspevkov a stránok. Majte na pamäti, že je to trochu pokročilejšie ako naše predchádzajúce návody. Dúfajme, že tento konečný sprievodca bude pre vás zrozumiteľnejší ako ten, ktorý je k dispozícii v Dokumentácia WordPress. Tu je to, čo prejdeme:


 • Definícia Slučka.
 • Základný tok slučky.
 • Značky šablón použité v Slučka
 • Čo robiť potom Slučka
 • Hierarchia súborov šablón

Ak chcete lepšie porozumieť tomu, ako téma WordPress skutočne funguje v zákulisí, čítajte ďalej.

Poznámka: Tento tutoriál predpokladá, že používate štandardnú tému WordPress, napríklad predvolenú tému Kubrick. Žiadne pokročilé veci s viacnásobným cyklom … zatiaľ.

Čo je to slučka?

Pravdepodobne stále premýšľate, čo je The Loop. V podstate je to to, čo zobrazuje obsah, ktorý vidíte na svojom homepage, tvoj jednotlivé príspevky, stránky, archívy, výsledky vyhľadávania a ďalšie.

Ak používateľ pristupuje na vašu domovskú stránku, archívy alebo výsledky vyhľadávania – slučka v predvolenom nastavení zobrazí určitý počet príspevkov, ako je to definované v časti Možnosti čítania..

Možnosti čítania WordPress

V tejto chvíli môj homepage zobrazuje 10 príspevkov na stránku, čo som definoval Zobraziť najviac * príspevkov. Na jednotlivých príspevkoch a stránkach – rovnaký základný kód slučky bude zobrazovať iba tú konkrétnu stránku.

Základný tok slučky

Rozdeľme slučku na 3 časti.

<?php if (have_posts ()): ?>
<?php while (have_posts ()): the_post (); ?>

1. Čo chcete zobraziť v slučke

<?php nakoniec;?>

2. Čo sa zobrazí po skončení slučky

<?php inde: ?>

3. Ak nie je čo zobraziť

<?php endif; ?>

ak v dotaze sú k dispozícii príspevky, začne ich zobrazovať v zatiaľ čo loop, čo je definované v časť 1. Po chvíli sa zobrazí, čo je v časť 2. Ak nenájdete žiadne príspevky alebo existuje nejaká iná chyba 404, časť 3 zobrazí sa.

Značky šablón použité v slučke

Pokiaľ nechcete 1. To, čo sa má v slučke opakovať desaťkrát na domovskej stránke vášho blogu WordPress, pravdepodobne by ste sa mali naučiť niektoré zo základných značiek šablón. Pozrime sa na kód index.php v predvolenej šablóne WordPress.

Členenie slučky WordPress

Ako vidíte, je ich dosť šablóny značiek v rámci slučky, ktorá vyprodukuje napríklad názov príspevku, permalink, obsah atď. Rozdelím jednotlivé značky šablón v predvolenej téme WordPress..

 • <?php the_permalink () ?> – Ozve sa to permalink príspevku, t. J. Http://www.themelab.com/?p=1
 • <?php the_title (); ?> – Toto je názov príspevku, t. J. Hello World!
 • <?php the_time („F jS, Y“) ?> – Týmto sa ozve dátum, t. J. 4. apríla 2008. Úplný zoznam spôsobov formátovania dátumu nájdete na php.net
 • <?php the_author () ?> – Zobrazí sa meno autora, t. J. Leland. Toto je v predvolenej téme komentované.
 • <?php the_tags (‘Značky:‘, ‘,‘, ‘
  ,); ?>
  – Týmto sa zobrazia značky priradené k príspevku, oddelené čiarkami a za nimi riadok
 • <?php the_category (‘,‘) ?> – Zobrazia sa kategórie podobným spôsobom ako vyššie uvedené značky.
 • <?php edit_post_link (‘Edit’, ‘, ‘|‘); ?> – Odkaz na úpravu príspevku sa bude zobrazovať iba tým, ktorí majú povolenie.
 • <?php comments_popup_link („No Comments» “,„ 1 Comment “,„% Comments »“); ?> – Zobrazí odkaz na komentáre. Toto sa nezobrazí na jednotlivých príspevkoch alebo stránkach.

Existuje oveľa viac uvedených na internete Značky šablón na stránke WordPress.org. Niektoré z nich môžu pracovať v slučke, zatiaľ čo iné nemusia.

Po slučke

Pozrime sa na kód po tom, ako slučka prestane opakovať predvolenú tému.

Po poruche slučky

<?php next_posts_link (‘«Staršie záznamy’) ?>
<?php previous_posts_link (‘Novšie záznamy »’) ?>

Ako ste asi uhádli, zobrazí sa stránkovanie, ktoré vidíte na domovskej stránke, v archívoch a vo výsledkoch vyhľadávania. Nezobrazia sa na jednotlivých príspevkoch a stránkach. Samozrejme by ste to mohli nahradiť niečím ako PageNavi, ale to je len na vás.

Ak nie sú k dispozícii žiadne príspevky na zobrazenie (pravdepodobne kvôli chybe 404), za ostatnými sa zobrazia nasledujúce

Nenájdené

Ospravedlňujeme sa, ale hľadáte niečo, čo tu nie je.

<?php zahŕňajú (TEMPLATEPATH . "/searchform.php"); ?>

Týmto sa spolu s vyhľadávacím formulárom zobrazí správa Nenalezená. V takom prípade by musel byť kód formulára vyhľadávania umiestnený v súbore s názvom searchform.php v adresári šablón, ktorý je v predvolenej téme.

Hierarchia šablón

Niektoré súbory šablón budú mať prednosť pred indexom.php pre určité typy stránok, ak sú prítomné v adresári šablón. Nižšie je uvedených niekoľko príkladov hierarchie šablón uvedených v poradí podľa priority.

Úvodná stránka

 1. home.php
 2. index.php

Jeden príspevok

 1. single.php
 2. index.php

Výsledky vyhľadávania

 1. search.php
 2. index.php

404 Strana

 1. 404.php
 2. index.php

Existuje niekoľko pokročilejších techník uvedených na internete Hierarchia šablón na stránke WordPress.org.

Aký má zmysel hierarchia šablón? V podstate to môžete použiť na vytvorenie nových rozložení pre rôzne typy stránok WordPress bez toho, aby ste príliš rozbili svoj súbor index.php..

záver

Takže teraz (dúfajme) máte lepší prehľad o tom, o čom je slučka WordPress. Neváhajte a zanechajte komentár, ak sa vám páčil, nenávidel, nerozumel čomukoľvek – vítam všetku spätnú väzbu. Prihláste sa na odber krmivo za všetky najnovšie aktualizácie tematických vydaní tém a nových návodov. Vďaka za prečítanie.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map