2020’de WordPress’te (Para Kazanan) Bir İnceleme Sitesi Nasıl Oluşturulur

wordpress ile bir inceleme web sitesi nasıl oluşturulur


Bir inceleme web sitesi oluşturmak ister misiniz? Kendi inceleme web sitenizi oluşturmak, bağlı kuruluş pazarlama ile para kazanmanın en iyi yollarından biridir.

Bu makalede, bir inceleme web sitesini WordPress ile nasıl bir araya getireceğinizi ve bir profesyonel gibi nasıl kar elde edeceğinizi göstereceğiz.

İnceleme Web Sitesi Nedir??

İnceleme web sitesi, belirli ancak geniş bir kategoride (örneğin cep telefonları veya video oyunları gibi) ürün incelemeleri yayınlayarak bağlı kuruluş geliri elde etmeyi amaçlayan bir içerik web sitesidir..

Bir inceleme web sitesi oluşturmak için belirli bir niş seçmeniz, ürün incelemeleri yayınlamanız ve bu niş içindeki bağlı kuruluş ürünlerine başvurmanız gerekir. Birisi tavsiye bağlantılarınızdan her alışveriş yaptığında ödeme alırsınız.

Tanıtmak istediğiniz ürünleri bulmanın en kolay yolu, aşağıdaki gibi bir satış ortağı programına katılmaktır Amazon OrtaklarıKomisyon Kavşağı veya ShareASale ve sitelerine göz atın.

Paylaşmak istediğiniz bir ürünü seçtikten sonra, bir satış ortağı bağlantısı alabilir ve sitenizdeki bu bağlantıyı kullanarak ürünü tanıtabilirsiniz.

Daha fazla oku: WordPress için En İyi Bağlı Kuruluş Eklentileri.

İnceleme Web Sitesi Oluşturma Gereksinimleri

Bir inceleme web sitesi oluşturmak için aşağıdakilere ihtiyacınız vardır:

 • Alan adı: Web sitenizin IsItWP.com veya Google.com gibi web adresidir.
 • ağ sağlayıcısı: Burası web sitesi dosyalarınızın saklandığı yerdir.
 • WordPress eklentileri: İnceleme web siteniz için aşağıdaki WordPress eklentilerini kullanmanızı öneririz.
  • WP Ürün İncelemesi: Yayınlarınızı derecelendirmeli akıllı incelemelere dönüştürün.
  • ThirstyAffiliates: En iyi satış ortağı bağlantı yönetimi eklentisi.
  • MonsterInsights: En iyi Google Analytics eklentisi. Ayrıca, bağlı kuruluş bağlantılarınızın sitenizde ne kadar iyi performans gösterdiğiyle ilgili bilgiler verir.
  • WPForms: Kullanıcı tarafından oluşturulan incelemeleri inceleme web sitenizde de yayınlamanızı sağlayan en iyi WordPress form eklentisi.

Adım 1: Bir WordPress İnceleme Web Sitesi Oluşturun

Bir inceleme web sitesi oluşturmak için her zaman WordPress kullanmanızı öneririz. WordPress, dünyanın en popüler web sitesi oluşturucusudur. Web sitenizi oluşturmak ve özelleştirmek için sonsuz olanaklar sunar. Daha fazla ayrıntı için WordPress incelemesiyle ilgili kılavuzlarımıza ve neden WordPress kullanıldığına göz atmalısınız..

WordPress ile bir inceleme web sitesi oluşturmak için bir alan adı ve web barındırma satın almanız gerekir.

WordPress web sitenizi barındırmak için Bluehost kullanmanızı öneririz. Bluehost, kullanıcılarımıza ücretsiz alan adı, ücretsiz SSL sertifikası ve WordPress barındırma işleminde% 60’ın üzerinde indirim içeren bir anlaşma sunuyor.

Bluehost, dünyanın en büyük hosting sağlayıcılarından biridir. Ayrıca WordPress.org tarafından resmi olarak önerilen bir barındırma sağlayıcısıdır. Daha fazla ayrıntı için tam Bluehost incelememizi okuyun.

Bu Özel Bluehost Teklifini Almak için Buraya Tıklayın »

Daha fazla ayrıntı için WordPress ile web sitesi oluşturma hakkındaki makalemizi okuyun.

En iyi web barındırma şirketlerinde bu kılavuzu kaçırmayın.

2. Adım: Tipik Web Sitenizi Ürün İnceleme Sitesine Dönüştürün

Ardından, sitenize WP Ürün İncelemesi eklentisini yüklemeniz ve etkinleştirmeniz gerekir. Bu eklenti, WordPress makalelerinizi derecelendirmeli akıllı incelemelere kolayca dönüştürmenizi sağlar. Ayrıca, Google arama sonuçlarındaki yorumlarınızın yanına kolayca yıldız derecelendirmesi eklemenize olanak tanır.

WP Ürün İncelemesinin bazı temel özellikleri şunlardır:

 • İnceleme kutunuzu yayınınızın herhangi bir yerine yerleştirin.
 • İnceleme yayınlarınıza karşılaştırma tabloları ekleyin. Bu, ziyaretçilerinizin tablodan istedikleri doğru ürünü kolayca seçmesini sağlar.
 • İnceleme tablosunu özelleştirin ve simgeleri istediğiniz şekilde derecelendirin.
 • Amazon ürün bilgilerini otomatik olarak içe aktararak zaman kazanın.

Eklentiyi etkinleştirdikten sonra yeni bir menü öğesi, Ürün İncelemesi, WordPress yönetici alanınıza eklenir. Üzerine tıkladığınızda eklentinin ayarlar sayfasına yönlendirilirsiniz.

İçinde Genel Ayarlar sekmesinde, inceleme kutusunun konumunu değiştirebilir, inceleme yorumlarını, zengin snippet’leri etkinleştirebilir veya devre dışı bırakabilir, inceleme yayın türünü değiştirebilirsiniz, vb..

site eklentisini incele- genel ayarlar

Sonra şuraya gidin: Derecelendirme renkleri derecelendirme seçeneklerinin, derecelendirme grafiklerinin, zayıf derecelendirmelerin, kötü değil derecelendirmelerin, iyi derecelendirmelerin ve çok iyi derecelendirmelerin renklerini değiştirebileceğiniz sekme.

Daha sonra istediğiniz tipografiyi seçebilir ve satın alma düğmesini istediğiniz gibi özelleştirebilirsiniz.

Adım 3: Yorumları WordPress’te Yayınlama

WP Product Review eklentisi ile yorum yayınlamak kolaydır.

Sayfa düzenleyicinizde, adlı bir meta kutu bulabilirsiniz. Ürün İncelemesi Ekstra Ayarları.

ürün incelemesini yayınla

Bir inceleme yayını yayınlıyorsanız, Evet. Ardından, bir inceleme şablonu seçmeniz, ürün kategorileri belirtmeniz, satış ortağı bağlantıları eklemeniz ve daha pek çok şey istenir..

İşiniz bittiğinde, yayınınızı yayınlayabilirsiniz.

İnceleme Web Sitesi Oluşturmak için Önerilen Eklentiler

İnceleme web sitenize aşağıdaki WordPress eklentilerini yüklemenizi kesinlikle öneririz..

1. Susuz Ortaklar:

ThirstyAffiliates

ThirstyAffiliates en iyi satış ortağı bağlantı yönetimi eklentisidir. Satış ortağı bağlantılarınızı tek bir konumda kolayca düzenlemenize olanak tanır, böylece makalelerinize doğrudan yayın düzenleyicinizden satış ortağı bağlantıları ekleyebilirsiniz..

Tüm satış ortağı bağlantılarınızı tek bir yerde düzenlediğinizde, bağlantıları sorunsuz bir şekilde bulabilir ve değiştirebilirsiniz.

Bu, özellikle tanıtımını yaptığınız şirket makalelerinize eklediğiniz satış ortağı bağlantısını değiştirdiğinde kullanışlıdır. Satış ortağı bağlantılarını bulmak ve değiştirmek için yayınladığınız her blog yayınını incelemeniz gerekmez. Bunun yerine, WordPress yöneticinizdeki bağlı kuruluş bağlantısını kolayca değiştirebilirsiniz. Bu, tüm yazılarınıza eklenen bağlantıları otomatik olarak değiştirir.

Eklenti, bağlı kuruluş bağlantılarınızı saatlerce izlemenizi sağlar, böylece çirkin bağlı kuruluş bağlantılarınızı güzel bağlantılara dönüştürebilirsiniz.

ThirstyAffiliates ile başlayın!

Daha fazla bilgi için ThirstyAffiliates incelememizin tamamını okuyun.

2. MonsterInsights:

MonsterInsights

MonsterInsights WordPress için en iyi Google Analytics eklentisidir. MonsterInsights ile Google Analytics’i kolayca ayarlayabilir ve hatta sitenizde satış ortağı bağlantı izlemeyi etkinleştirebilirsiniz.

Satış ortağı bağlantı izlemeyi etkinleştirerek kitleniz için neyin en iyi olduğunu anlayabilirsiniz. Ayrıca, bağlı kuruluş komisyonlarını artırmak için inceleme sitenizi nasıl optimize edeceğiniz konusunda da fikir verebilir..

Satış ortağı bağlantılarınızdaki tıklamaları izleyerek şunları anlayabilirsiniz:

 • En karlı trafik kaynakları
 • Web sitenizde en çok kazanan sayfalar
 • Satış ortağı geliri elde etmek için hangi tür içeriğin en iyi sonucu verdiğini anlayın

MonsterInsights ile başlayın!

MonsterInsights incelememizin tamamını okuyun.

3. WPForms:

WPForms

WPForms WordPress için en iyi iletişim formu eklentisidir. Bu eklenti, ödeme formları, giriş formları vb.Gibi her türlü çevrimiçi formu kolayca oluşturmayı kolaylaştırır..

WPForms kullanıcıların WordPress sitenizde yorum bırakmasına olanak tanır. Gönderi gönderme özelliği ile bir ön uç gönderi gönderme formu oluşturabilirsiniz. Bir kullanıcı formu doldurduğunda, giriş, incelemeniz için bir yazı veya sayfa olarak WordPress yöneticinize gönderilir. Bu şekilde gönderilen girişleri inceleyebilir ve daha sonra yayınlayabilirsiniz.

Ayrıca, WPForms v TypeForm arasındaki bu tam karşılaştırmaya da göz atın..

WPForms’u kullanmaya başlayın!

WPForms incelemesinin tamamını okuyun.

Bu kadar!

Bu kılavuzun WordPress ile bir inceleme web sitesi oluşturmanıza yardımcı olmasını umuyoruz. Bu makaleyi beğendiyseniz, Fiverr gibi bir mikro iş sitesi oluşturma ve G Suite ile profesyonel bir iş e-postası oluşturma hakkındaki makalelerimize göz atmak isteyebilirsiniz..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map