2020’de WordPress Web Sitesini Mobil Cihazlara Uygun Hale Getirme


WordPress web sitenizi mobil uyumlu hale getirmek istiyor musunuz??

Gerçek şu ki, mobil cihazlara uygun bir web sitesi artık “sahip olmak güzel” değil. Mutlak bir zorunluluktur.

Mobil cihazlardan gelen tüm web trafiğinin% 55’inden fazlasıyla, web sitenizin mobil duyarlı özellikleri desteklemesi ve tüm şekil ve boyutlardaki ekranlarda güzel görünmesi gerekir.

Bu nedenle, bu makalede, bir WordPress web sitesini nasıl mobil uyumlu hale getireceğinizi göstereceğiz.

WordPress Web Sitenizi Neden Mobil Dostu Yapmalısınız??

WordPress web siteniz tam olarak yanıt vermiyorsa veya mobil uyumlu değilse, tonlarca trafiğin çatlaklardan düşmesine izin veriyorsunuz. İkna olmamış?

WordPress web sitenizin tamamen mobil duyarlı olması için birkaç neden.

Arama motorları: Arama motorlarında sıralama yapmak istiyorsanız, WordPress web sitenizi mobil uyumlu hale getirmek zorunludur. Google gibi arama motorları, duyarlı mobil web sitelerini teşvik eder ve yanıt vermeyen siteleri engeller.

Ekran ve Görünürlük: Mobil uyumlu bir WordPress web sitesi küçük ekranlarda ve tabletlerde daha iyi görünür. Siteniz yanıt vermiyorsa, ziyaretçilerinizin hemen ayrılma olasılığı artar ve hemen çıkma oranlarınız artar. Bunun SEO çabalarınız üzerinde olumsuz bir etkisi vardır.

Kullanımı: Daha önce de söylediğimiz gibi, dünyadaki tüm web trafiğinin yarısından fazlası telefonlardan ve tabletlerden geliyor. Daha geniş bir kitleye bağlanmak için WordPress sitenizi mobil cihazlara uygun hale getirmeniz gerekiyor.

Duyarlı bir web sitesine sahip olmanın önemini artık bildiğinize göre, bir WordPress web sitesini nasıl mobil uyumlu hale getireceğinize bir göz atalım.

Yöntem 1: Mobil Duyarlı WordPress Teması Kullanma

WordPress web sitenizi mobil cihazlara uygun hale getirmenin en kolay yolu, başlangıçta mobil uyumlu bir tema seçmektir. Ancak, zaten yanıt vermeyen bir tema kullanıyorsanız ne yapmalısınız??

Bu durumda, yükseltme yapmak veya mobil cihazlara uygun başka bir WordPress temasına geçmek kesinlikle zaman ayırmaya değer.

WordPress Web Sitesini Mobil Dostu Yapın

Neyse ki, çoğu yeni WordPress teması varsayılan olarak tamamen duyarlıdır. Yanıt vermeyen diğer birçok tema, kullanıcılara mobil uyumlu bir ortam sağlamak için hizmetlerini güncelliyor.

Kullanıcılarımız için en iyi WordPress temalarını seçtik. Bir göz at…

1. Divi – 100’den Fazla Hazır Tema Paketi ile Birlikte Gelir

Divi Teması

Divi, dünyanın en popüler WordPress temasıdır. Önceden hazırlanmış tema paketlerinin yanı sıra Divi, bir sürükle bırak sayfa oluşturucu olan Divi Builder ile birlikte geliyor.

Bu, beceri setinizden bağımsız olarak, istediğiniz gibi bir blog oluşturabileceğiniz anlamına gelir.

2. WP Astra – WordPress.org’dan Ücretsiz Tema

Astra teması

WP Astra, WordPress.org deposundaki popüler ücretsiz temalardan biridir. Herhangi bir WordPress sayfa oluşturucu ile sorunsuz çalışır ve özellikle sıkı bir bütçeye sahip olanlar için iyi bir seçimdir.

Bu temaların her biri mobil kullanıma hazırdır ve hareket halindeyken tamamen yanıt verir. Bu, web sitenizin mobil trafiğinizi desteklemeye hazır olacağı anlamına gelir..

Zaten bir temanız var ama bir değişiklik mi düşünüyorsunuz? Mevcut temanızı mobil uyumlu bir temaya geçirmek istiyorsanız, şu makaleye göz atın: bir WordPress temasını düzgün bir şekilde değiştirme.

Yöntem 2: WordPress Web Sitenizi Mobil Uyumluluk İçin Eklentileri Kullanın

WPTouch Pro, web sitenizi mobil uyumlu hale getirmek için güçlü ayarlara sahip premium bir WordPress eklentisidir.

E-posta adresinizi kullanarak WPTouch Pro’da bir hesap oluşturmanız ve premium eklentiyi indirmeniz gerekir. Sizin Lisans anahtarı daha sonra ihtiyaç duyacağınız kontrol panelinde görünün.

Bundan sonra, WPTocuh Pro eklentisini kurmanız ve etkinleştirmeniz gerekir. Daha önce hiç bir eklenti yüklemediyseniz endişelenmeyin. Bir WordPress eklentisinin nasıl kurulacağına ilişkin bu adım adım öğreticiye göz atın..

Eklentiniz etkinleştirildikten sonra, WPTouch Pro sekmesine gidin. Size bir dil seçerek başlayabileceğiniz bir kurulum sihirbazı gösterir:

Dil Seçin

Bundan sonra, WPTouch Pro hesabınızı oluşturmak için kullandığınız e-posta adresini eklemeniz gerekir. Ardından WPTouch Pro gösterge tablonuzdan lisans anahtarını girersiniz.

Bu bilgileri girdiğinizde, Lisansı Etkinleştir düğmesine ve ardından Sonraki ok düğmesi:

Lisans Anahtarı Ekle

Artık bir web sitesi, blog veya çevrimiçi mağaza için birden fazla tema göreceksiniz. Web sitenize en uygun temayı seçebilir ve Sonraki ok düğmesi:

Tema seçin

Zaman kazanmak için diğer tüm seçenekleri atlayabilir ve doğrudan son bölüme gidebilirsiniz. Ayarları Yapılandır buton:

Ayarları Yapılandır

Bu sizi otomatik olarak WPTouch Pro »Ayarlar» Genel sayfa. Ayarlar arasında site başlığı, açılış sayfaları seçimi ve birden çok seçeneği etkinleştirme veya devre dışı bırakma özelliği bulunur:

WPTouch Ayarları

Oradan ziyaret edebilirsiniz Site Uyumluluğu kısa kodlar, önbellekleme ve etkin eklentiler için ayarları yönetmek üzere sekme:

Site Uyumluluğu

Ayrıca mobil siteniz için etkin eklentileri etkinleştirmenizi veya devre dışı bırakmanızı sağlar.

Şimdi, Cihazlar mobil web siteniz için mobil cihazları ve tarayıcıları etkinleştirmek veya devre dışı bırakmak için sekme:

Cihazlar

Bundan sonra, Menü Ayarları mobil sitenizin gezinme menüsüne ilişkin seçenekleri yönetmek için sekme:

Menü Ayarları

Web sitenizin gezinme menüsünü özelleştirmek için sitenizi ziyaret edebilirsiniz. Görünüm »Menüler Yönetici alanınızdaki sayfa:

Görünüm Menüleri

Gitmen gerek Menü Konumları mobil site menünüzü WPTouch Pro Başlık Menüsü alan.

Ayrı bir menünüz yoksa, mobil siteniz için yeni bir gezinme menüsü oluşturabilirsiniz. Mobil görünüm için başka herhangi bir menüyü de kullanabilirsiniz.

Mobil Site Menüsü

Mobil site temanızı özelleştirmek istiyorsanız şu adresi ziyaret edin: WPTouch Pro »Ayarlar sayfa. Oradan gitmelisin Temalar »Temayı Özelleştir sekmesini tıklayın ve Özelleştiriciye git buton:

Temayı Özelleştir

Bu sizi web sitenizin canlı önizlemesini görebileceğiniz WordPress özelleştiricisine götürür. Site başlığınızı, renklerinizi, arka planınızı ve diğer özel ayarlarınızı kolayca yönetebilirsiniz.

Ve bu kadar!

Bu makalenin, bir WordPress web sitesini nasıl mobil uyumlu hale getireceğinizi öğrenmenize yardımcı olduğunu umuyoruz. Mobil uygulamalar ve yazılımlar için en iyi WordPress temalarıyla ilgili makalemize göz atmak da isteyebilirsiniz.

Bu gönderiyi beğendiyseniz, aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin, sizden haber almak isteriz!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map