5 Basit Adımda Küçük İşletme Web Sitesi Nasıl Oluşturulur (2020)

Küçük işletme web sitesi nasıl oluşturulur?


Küçük işletmenizi tanıtmak için bir web sitesi oluşturmak ister misiniz? İşletmeniz için bir web sitesi yapmak internette büyümenize yardımcı olabilir. Neyse ki, bir geliştiriciye ağır bir ücret ödemeden kendi başınıza küçük bir işletme web sitesi oluşturabilirsiniz..

Bu makalede, 5 basit adımda nasıl küçük işletme web sitesi oluşturacağınızı göstereceğiz.

Neden Küçük İşletmeniz İçin Web Sitesi Oluşturmalısınız?

Bir işletme sahibi olarak ürün ve hizmetlerinizi dünyayla paylaşmak istersiniz. Bu, bir işletme web sitesi oluşturarak yapılabilir. Bir web sitesi yeni müşterilere erişiminizi en üst düzeye çıkarır ve işinizi daha hızlı büyütmenize yardımcı olur.

Geçmişte, küçük bir işletme için bir web sitesi yapmak veya çevrimiçi bir mağaza oluşturmak kolay değildi. İnsanlar, web sitelerini oluşturan profesyonel geliştiricileri işe alıyordu ve bu, küçük işletme sahibi için büyük bir masraftı. Artık teknoloji gelişti ve kodlama bilgisine sahip olmadan kendi web sitenizi oluşturabilirsiniz.

Ayrıca, iş için WordPress web sitelerindeki kitaplar da dahil olmak üzere en iyi WordPress kitapları hakkındaki makalemize göz atın..

Bir geliştiricinin yardımı olmadan küçük bir işletme web sitesini nasıl oluşturacağınıza 5 basit adımda bir göz atalım.

1. Adım: Küçük İşletme Web Sitenizi Oluşturmak için Bir Platform Seçme

İlk olarak, sitenizi oluşturmak için ihtiyacınız olan tüm özelliklere erişmenizi sağlayan doğru platformu seçmeniz gerekir. Yeni başlayanların çoğu bunu önemli bulmaz, ancak web sitenizin temel faktörüdür. İhtiyaçlarınız için doğru platformu seçerseniz, üstlendiğiniz diğer tüm görevler kolaylaşacaktır.

Küçük işletme web sitenizi oluşturmak için WordPress’i seçmenizi öneririz. İnternetteki tüm web sitelerinin% 31’ini destekleyen tanınmış bir yazılımdır.

WordPress, işinizi kolaylaştıran tonlarca yerleşik özellik ile birlikte küçük işletme web siteleri için mükemmeldir. Tek bir kod satırı yazmadan web sitenizi oluşturmanıza yardımcı olan yüz binlerce ücretsiz şablon ve uzantıya sahiptir. Hepsinden iyisi, siteniz üzerinde tam kontrol sahibi olmanızı sağlar.

WordPress 2 çeşittir: WordPress.com ve WordPress.org. Web siteniz için, ücretsiz temalara ve eklentilere erişimin yanı sıra şaşırtıcı özelliklere sahip olduğu için kendi kendine barındırılan WordPress.org’a ihtiyacınız olacak. Daha fazla ayrıntı için WordPress.com ve WordPress.org’u okuyabilirsiniz..

Hangi platformu seçmeniz gerektiğini bildiğinize göre, web sitenizi oluşturma sürecine başlayabilirsiniz..

2. Adım: Küçük İşletme Web Siteniz için Alan Adı Satın Alma ve Barındırma

İhtiyacınız olan ilk şey, WordPress ile iş web sitenizi oluşturmaya başlamak için bir alan adı ve web barındırmadır..

Bu para içerir ve gelişimin ilk aşamalarında daha düşük maliyetli bir seçenek isteyebilirsiniz. Genel olarak, bir alan adı size yıllık 14,99 $ ve web barındırma maliyeti yaklaşık 7,99 $ / ay civarındadır, bu da parayla çalışan bir bütçeniz varsa çok para demektir.

Siteniz için Bluehost barındırılmasını öneririz. Okuyucularımız için ücretsiz bir alan adı, ücretsiz bir SSL sertifikası ve WordPress barındırma hizmetinde% 60 indirim sunuyorlar. Bu, bir alan adı ve barındırma maliyetinizi ayda 2,75 ABD dolarına düşürür.

Bu Özel Bluehost Teklifini Almak için Buraya Tıklayın »

Bluehost’un web sitesine girdikten sonra, Şimdi başla devam etmek için düğme.

bluehost üzerinde bir blog oluştur

Fiyatlandırma sayfasına yönlendirilirsiniz. İçine bakabilirsiniz Temel ve Artı planları. Bu planlar ekonomiktir ve küçük işletme web siteleri için iyi hizmetler sunar.

bir blog başlatmak için bir mavi ev sahibi planı seçin

Karar verdikten sonra, seçmek düğmesini seçin ve alan adınızı satın almak için bir sonraki adıma geçin.

bluehost alan adı satın alımı

Küçük işletme web siteleri için basit, kısa ve kolay telaffuz edilebilir bir alan adı seçmeniz önerilir. Alan adı, işletmenizle alakalı olmalı ve potansiyel müşterilere markanızın ne hakkında olduğuna dair bir ipucu vermelidir. Siteniz için önemli bir başarı faktörü olabileceğinden doğru alan adını aramak için biraz zaman ayırın. Etki alanı adı oluşturma aracımızı kullanarak bir etki alanı adı bile arayabilirsiniz.

Alan adınızı aldıktan sonra, Sonraki buton. Artık adınız, e-postanız, adresiniz vb.Gibi kişisel bilgilerinizi eklemeniz gerekecek..

bluehost paket bilgisi

Aynı sayfada, barındırma planınıza dahil edilecek birkaç eklenti gösterilecektir. Bunların işaretini kaldırın ve toplam fiyatı görmeye devam edin, ödeme yönteminizi seçin ve satın alma işlemini tamamlayın.

Not: Bu barındırma eklentilerinden herhangi birini daha sonra isterseniz, barındırma kontrol panelinizden ekleyebilirsiniz..

Adım 3: Hosting Hesabınıza WordPress Kurulumu

Barındırma planınıza abone olduktan sonra bir WordPress teması seçmeniz istenir. Bu adımda istediğiniz temayı seçebilirsiniz, çünkü temanızı daha sonra her zaman değiştirebilirsiniz (size bu öğreticinin sonraki bir adımında bunu nasıl yapacağınızı göstereceğiz).

bir tema seç

Ardından, web siteniz için ad ve kısa açıklama seçmeniz istenir.

yeni bir wordpress web sitesi oluştur

Ayrıntıları belirledikten sonra, Sonraki. Bluehost şimdi sizin için WordPress’i kuracak ve bittiğinde size böyle bir ekran gösterecek:

wordpress kurulumu başarılı

Sitenize giriş yaparak giriş yapabilirsiniz wp-admin URL’nize. WordPress giriş URL’niz şöyle görünmelidir:

http://example.com/wp-admin

Artık e-posta adresinize gönderilen kimlik bilgileriyle WordPress web sitenize giriş yapabilirsiniz.

wordpress girişi

WordPress yönetici alanınızda genel ayarları değiştirebilir, sayfalar oluşturabilir ve tüm web sitenizi yönetebilirsiniz.

Bu WordPress kurulumunun otomatik olarak yüklenen ve etkinleştirilen temel bir teması vardır. Varsayılan şablonu istediğiniz bir temayla değiştirebilirsiniz. İnternette yüz binlerce ücretsiz ve premium tema var.

Küçük işletme web siteniz için en iyi ve en popüler WordPress temalarından oluşan bu koleksiyona göz atabilirsiniz. Şaşırtıcı bir tasarıma sahip olan ve siteniz için ihtiyacınız olan özelliklere uyan bir WordPress teması seçin.

Bir tema seçtikten sonra WordPress içine yükleyebilirsiniz. Daha fazla ayrıntı için, bir WordPress temasının nasıl kurulacağına ilişkin adım adım kılavuzumuza bakın.

Tüm WordPress temaları, sitenizin görünümünü ve izlenimini özelleştirmek için farklı özelliklere ve seçeneklere sahiptir. Her zaman Görünüm »Özelleştir temanızın ayarlarını düzenlemek için WordPress yönetici alanınızdaki.

Site görünümünü özelleştirin

Bu sayfada menüler oluşturabilir, web sitesi renklerini değiştirebilir, başlık resmi ekleyebilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayarları tamamladıktan sonra, Yayınla bu değişikliklerin nasıl yapıldığını görmek için.

İş akışınıza uyum sağlayan bir WordPress teması bulmak kolay olsa da, çoğu temadaki özelleştirme seçenekleri sınırlıdır. Bir geliştirici değilseniz, tema tasarımınızda önemli değişiklikler yapamazsınız.

Siteniz için özel olarak tasarlanmış bir tasarım oluşturmak istiyorsanız, bir WordPress sürükle ve bırak oluşturucu eklentisi yükleyebilirsiniz. En popüler olanları Beaver Builder ve Divi Theme, ikisi de kolayca muhteşem bir iş web sitesi oluşturmak için birçok seçenek sunuyor..

4. Adım: Web Sitesi Sayfalarınızı Oluşturma

Temanızı etkinleştirdikten sonra birkaç sayfa oluşturmanız ve işletmenizin bilgilerini eklemeniz gerekir. Küçük işletme web sitelerine içerik yüklenmediğinden, kullanıcılarınız için temel ayrıntılarla basit web sitesi sayfaları oluşturabilirsiniz.

Yeni bir sayfa oluşturmak için şu sayfaya gitmeniz gerekir: Sayfalar »Yeni Ekle WordPress yönetici alanınızda.

WordPress'te yeni sayfa

Siteniz için ihtiyaç duyduğunuz sayıda sayfa oluşturabilirsiniz. Yayınlanan sayfalara herhangi bir bilgi eklemek veya güncellemek istiyorsanız, bunları WordPress yönetici alanınızdan düzenleyebilirsiniz..

Hakkımızda, hizmetler, ürünler, destek (varsa) gibi küçük işletme web siteleri için gerekli olan tüm önemli sayfaları ekleyin, aksi takdirde yararlı sayfalar oluşturulacaktır..

İlerledikten sonra, blog sayfası gibi daha fazla sayfa, her ürün için ayrı marka sayfaları ve daha fazlasını ekleyebilirsiniz. Şimdilik basit tut.

5. Adım: Web Sitenize Özellik Ekleme

WordPress, işi sizin için kolaylaştırmak için binlerce eklenti (uygulama) ile birlikte gelir. Bu eklentileri, tek bir kod satırını düzenlemeden sitenize inanılmaz özellikler eklemek için kullanabilirsiniz.

Eklentiler sayfası

WordPress deposunda, sitenize özellikler eklemek için kullanabileceğiniz 50.000’den fazla ücretsiz eklenti vardır. İstediğiniz olanları yükleyin ve etkinleştirin, yolda olacaksınız.

Daha fazla ayrıntı için, bir WordPress eklentisinin nasıl kurulacağına ilişkin adım adım kılavuzumuza bakın.

Ayrıca, Fiverr gibi bir mikro iş sitesinin nasıl oluşturulacağına ilişkin bu makaleye göz atmanızı öneririz..

WordPress Web Sitenizi Oluşturduktan Sonra Yapılacaklar

Web siteniz hazır olduğunda, iş web sitenizin internette iyi çalışması için gerekli olan birkaç görevi gerçekleştirmelisiniz. Örneğin, daha fazla trafik elde etmek, sitenizdeki spam yorumları izlemek, sayfa yükleme hızını artırmak, web sitenizi bilgisayar korsanlarından ve kötü amaçlı yazılımlardan korumak ve arama formu eklemek için arama motoru sıralamalarını iyileştirin.

Küçük işletme web sitenizi oluşturduktan hemen sonra atmanız gereken adımlara bir göz atalım.

 • İletişim Formu: İşletmenizin web sitesine bir iletişim formu ekleyin. Ayrıca en iyi WordPress iletişim formu eklentileri için uzman seçimimize göz atmak isteyebilirsiniz. Kullanıcılarınız bu formları kullanarak sizinle bağlantı kurabilir.
 • Google Analytics izleme ekleyin: Google Analytics izlemeyi küçük işletme sitenize yükleyerek MonsterInsights eklentisi. İlk aşamalarda her ziyaretçi önemlidir ve MonsterInsights sizin için bununla ilgilenebilir.
 • WordPress Güvenliği: En iyi WordPress güvenlik eklentilerinden bazılarını yükleyerek WordPress sitenizi güven altına alın. En popüler WordPress güvenlik eklentisi olan Sucuri’yi öneriyoruz ve bunu tüm web sitelerimizde kullanıyoruz.
 • WordPress SEO’yu Geliştirin: En iyi WordPress SEO eklentilerini kullanarak SEO’nuzu artırın. Yoast SEO eklentisini kullanmanızı öneririz.
 • WordPress Yedekleme: En iyi WordPress yedekleme eklentisi ile WordPress sitenizin bir yedeğini planlayın. WordPress sitenizi nasıl kolayca yedekleyebileceğinizle ilgili bu kılavuza da göz atabilirsiniz..
 • WordPress performansı: En iyi WordPress önbelleğe alma ve diğer WordPress performans eklentilerini yükleyerek iş sitenizin performansını artırın.
 • Spam yorumlarını önleme: Sitenize Akismet eklentisini yükleyerek spam yorumlarını önleyin.
 • Web sitenizi büyütün: En iyi WordPress potansiyel müşteri oluşturma eklentilerini kullanarak ziyaretçilerinizi ve müşterilerinizi büyütün.
 • İş telefonu hizmeti: Web sitenize bir iş telefonu hizmeti ekleyerek kullanıcıların sizinle bağlantı kurmasına izin verin.

Bu makalenin 5 basit adımda küçük işletme web sitesi oluşturmayı öğrenmenize yardımcı olmasını umuyoruz. Ayrıca, web sitenizi başlatmadan önce bir web sitesinin maliyetinin ne olduğu konusunda uzman cevaplarımızı okuyun.

Daha ayrıntılı adımlar için, bir WordPress web sitesini sıfırdan nasıl başlatacağınızı okuyun (adım adım).

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map