Abonelik Kutusu İşi Nasıl Başlatılır (Adım Adım)

bir abonelik kutusu nasıl oluşturulur


Bir abonelik kutusu işletmesi oluşturmayı mı planlıyorsunuz??

Abonelik kutusu, müşterilerin düzenli aralıklarla teslim edilen belirli bir ürün nişini sipariş edebilecekleri yinelenen bir iş modelidir..

Bir abonelik kutusu işi, teslim edilen ürünler yerine müşterilere sunduğu benzersiz deneyimi vurgular.

İş tarafında, geleneksel e-Ticaret işinin aksine satıcılara öngörülebilir gelir sunuyor.

abonelik kutusu

Bu iş modelinde ürünler çeşitli şekillerde kutular halinde paketlenir. Örneğin, bir güzellik kutusu, belirli bir süre içinde tükenen yüz yıkama, yüz maskesi, nemlendirici jel, toner vb.Gibi çeşitli güzellik ürünlerini içerecektir..

Abonelik kutusu işletmelerinin popüler örnekleri güzellik kutuları, evcil hayvan kutuları, çocuk bezleri, marketler veya düzenli aralıklarla tüketilen diğer ürünlerdir..

Bu makalede, adım adım bir abonelik kutusunu nasıl başlatacağınızı göstereceğiz. Ama bundan önce neden bu işe başlamanız gerektiğini öğrenelim.

Abonelik Kutusu İşletmesi Başlatma

Abonelik kutusu işletmeleri şu anda talep görüyor ve niş işletmelerden başka, Amazon gibi e-Ticaret devleri bile bant arabasına atladı.

Abonelik kutusu işletmelerinden birkaç örneğe göz atın.

1. NatureBox.com

abonelik kutusu örneği naturebox

NatureBox, 2012 yılından beri müşterilere hizmet veren abonelik tabanlı bir atıştırmalık şirketidir. Adaptojenik, fonksiyonel gıda ve CBD atıştırmalıkları dahil olmak üzere sağlıklı ve temiz atıştırmalıklar için mükemmel bir kaynaktır..

2. BlueBottleCoffee.com

abonelik kutusu örneği bluecoffee

Blue Bottle Coffee, İngiltere merkezli bir abonelik tabanlı kahve markasıdır. 22 ülkeden kahve kulübü aboneliklerini idare ediyorlar ve dünya çapında ücretsiz teslimat sunuyorlar.

3. Amazon Prime

amazon prime abonelik kutusu iş örneği

Amazon Prime, müşterilerine tipik Amazon müşterisine ulaşılamayacak veya ekstra maliyet ödeyecek çok çeşitli avantajlar sunan Amazon tarafından sunulan ücretli bir abonelik hizmetidir..

Bir abonelik kutusu işine başlamak hem siz hem de müşteriniz için bir kazan-kazan.

Müşteriler için

Müşterileriniz aşağıdaki nedenlerden dolayı bu iş modelini sevecekler.

  • Kolaylık: Genellikle öngörülebilir programlarda tükenen ürünlerin tükenmesi konusunda endişelenmeleri gerekmez. (Örneğin çocuk bezi veya evcil hayvan yemi vb.)
  • Ucuz: Bir dizi ürün için düzenli aralıklarla sipariş verildiğinden, müşteriler genellikle bunları bireysel olarak ödeyeceklerinden daha ucuz bir fiyata alırlar.

İşletme Sahipleri İçin

Geleneksel e-Ticaret işinin aksine, bir abonelik kutusu işinin birçok avantajı vardır.

  • Daha İyi Envanter Yönetimi: “Kilitli” müşterilerinizin ne kadar istediğini zaten bildiğiniz için envanter hesaplaması daha doğru.
  • Daha İyi Gelir Tahmini: Ayrıca daha iyi gelir tahmini avantajına da sahip olursunuz. Bu, daha iyi bir yatırım planı yapmanıza yardımcı olur.
  • Teklif Kişiselleştirilmiş Teklif: Kullanıcıların kendileri için ürünleri seçmesine izin verebilirsiniz. Şüphesiz ki kişiselleştirmenin müşteri sadakatini ve memnuniyetini artırdığı kanıtlanmıştır.

Şimdi adım adım bir abonelik kutusu işletmesinin nasıl oluşturulacağını kontrol edelim.

Adım 1: Bir e-Ticaret Web Sitesi Oluşturma

Bir abonelik kutusu işletmesi başlatmak için önce bir alan adı ve web barındırma satın almanız gerekir.

Alan adı, web sitenizin IsItWP.com veya Google.com gibi adresidir. Abonelik kutusu web sitenize gitmek için müşterilerinizin yazdığı şey budur.

Başlarken, bir alan adı ve web barındırma maliyeti oldukça yüksek görünebilir. Bu nedenle WordPress.org tarafından önerilen web barındırma sağlayıcısı Bluehost’u öneriyoruz.

Bluehost WooCommerce

Bluehost, ücretsiz bir alan adı, ücretsiz SSL, sınırsız web barındırma ve çevrimiçi mağazanızı çalıştırmak ve çalıştırmak için ihtiyacınız olan diğer her şeyi sunar.

Daha fazla bilgi için Bluehost incelememize göz atın..

Adım 2: WooCommerce Aboneliklerini Yükleme

WooCommerce-abonelikleri

1. adımdaki bağlantıyı kullanarak Bluehost’a kaydolduysanız, ana makinenize WooCommerce’i zaten yüklediniz, bu nedenle bu adımı atlayabilirsiniz. Aksi takdirde, devam edin ve WooCommerce eklentisini yükleyin. Ardından, WooCommerce Abonelikleri eklentisini yükleyin ve etkinleştirin.

Bu, bir abonelik kutusu işi oluşturmak isteyen herkes için en iyi eklentilerden biridir. Bu eklenti ile hem fiziksel hem de sanal ürünler için kolayca çeşitli abonelikler oluşturabilirsiniz. Ayın ürünü, haftalık hizmet abonelikleri ve hatta yıllık yazılım fatura paketleri gibi farklı abonelik seçenekleri oluşturmanıza da olanak tanır.

Hatta bir kayıt ücreti ekleme, ücretsiz denemeler teklif etme veya sona erme süreleri ayarlama seçeneğiniz de vardır.

3. Adım: Abonelik Kutusu Hizmetinizi Oluşturma

Artık tüm temel adımlar yerine getirildiğine göre, abonelik kutunuzu oluşturmaya başlamanın zamanı geldi. Bunun için WordPress kontrol panelinizde WooCommerce »Ürünler» Yeni Ekle.

WooCommerce Yeni ürün ekle

Buradan ürünlerinizi eklemeye başlayabilirsiniz. Bir ürün adı ve resim ekleyin. Sağınıza da bir kategori ekleyebilirsiniz. Ekranda daha aşağı ilerledikten sonra adlı bir seçenek görürsünüz. Ürün bilgileri. Yanındaki açılır oku tıklayın ve Basit Abonelik seçenek.

ürün tipi, WooCommerce

Ardından, ürünün fiyatını, satış fiyatını, vergi ve abonelik ayarlarını ekleyebilirsiniz..

Abonelik ayarları, abonelik için woocommerce

Daha fazla ürün eklemek için aynı işlemi takip edebilirsiniz.

4. Adım: Ürünlerinizi Gruplama

Bir sonraki adım ürünlerinizi gruplandırmaktır. Bunun için gidebilirsin Ürünler »Yeni Ekle. Şimdi ekle Abonelik Kutusu başlık olarak. Buraya bir açıklama da ekleyebilirsiniz. Şimdi bulmak için aşağı kaydırın. Ürün bilgileri seçeneği. Ve aşağı açılır okdan, Gruplandırılmış Ürünler seçenek.

gruplandırılmış ürünler, abonelik kutusu iş

Şimdi Bağlantılı Ürünler yeni eklediğiniz ürünleri eklemek için Arama alanını kullanarak ürün adınızı yazmanız ve eklenecekleri seçmeniz yeterlidir.

Abonelik kutusu

Şimdi Yayınla düğmesine basarak abonelik kutunuzun yayınlanmasını sağlayın. Abonelik kutunuz artık kullanıcılarınız için hazır.

aboneliğe kutusu

Ve bu kadar. Artık ürünlerinizi satmaya başlayabilir ve yinelenen bir şekilde para kazanabilirsiniz.

Bir abonelik işi başlatmayla ilgili bu kılavuzu yararlı bulduğunuzu umarız. Eğer öyleyse. ayrıca nasıl üyelik sitesi oluşturacağınızı öğrenmek isteyebilirsiniz.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me