Affiliate Marketing Yeni Başlayanlar İçin Kolaylaştırıldı: Adım Adım

bağlı kuruluş pazarlama nasıl yapılır


Bağlı kuruluş pazarlama ile çevrimiçi para kazanmak ister misiniz? Affiliate marketing, çevrimiçi para kazanmanın en etkili ve en kolay yollarından biridir.

Ne yazık ki, bir çok web sitesi sahibi hala bir gitmek vermek için korkuyorlar. Bu şekilde olmak zorunda değil.

Bu nihai bağlı kuruluş pazarlama kılavuzunda, bağlı kuruluş pazarlaması, en iyi uygulamalar, önerilen araçlar ve daha fazlası hakkında bilmeniz gereken her şeyi açıklayacağız.

Satış Ortaklığı Nedir??

Bağlı kuruluş pazarlama hizmetleri

Satış ortaklığı pazarlaması, ürünleri yönlendirmek için ödeme yaptığınız bir tavsiye programıdır. Bir kullanıcı tavsiyenizden bir ürün satın alırsa, bir komisyon alırsınız. Bu komisyon, tanıttığınız ürün veya hizmete göre değişir.

Tıklamalara veya görüntülemelere göre ödeme yapan diğer reklam türlerinin aksine, bağlı kuruluş pazarlaması bir EBM (edinme başına maliyet) veya EBM (potansiyel satış başına maliyet) esasına göre çalışır. Bu, yalnızca bir kullanıcı ürün satın alma veya ücretsiz deneme sürümüne kaydolma gibi bir işlem yaptığında komisyon kazanacağınız anlamına gelir..

Bir ürün seçtikten sonra bir satış ortağı / yönlendirme bağlantısı alabilir ve sitenizdeki bu bağlantı aracılığıyla ürünü tanıtabilirsiniz.

Affiliate Marketing Kimler İçin En İyi?

İster yeni başlayanlar isterse altı rakamlı bir blog yazarı olun, bağlı kuruluş pazarlaması sizin için en iyi para kazanma stratejisi olacaktır.

Reklamcılıktan farklı olarak, bağlı kuruluş pazarlamasının en iyi yanı, 1. günden itibaren sitenizden para kazanmaya başlayabilmenizdir. Bağlı kuruluş bağlantıları içeriğinize doğal olarak entegre olduğundan, siteniz amatör görünmez.

Ayrıca, sitenizde çok fazla trafik olmasa bile iyi bir gelir elde edebilirsiniz. Ancak, web sitenizin, ürün önerilerinizi okumak isteyen SAĞ trafiği çektiğinden emin olmanız gerekir..

Affiliate Marketing Nasıl Çalışır??

Bağlı kuruluş pazarlamasının adım adım nasıl çalıştığına ayrıntılı bir göz atalım.

1. Adım: Bağlı Şirket Pazarlaması için Bir Web Sitesi Oluşturun

Bağlı kuruluş pazarlamasından çevrimiçi para kazanmak için önce bir web sitesi oluşturmanız gerekir.

Bir web sitesi oluşturmak için bir alan adına ve web barındırma hesabına sahip olmanız gerekir.

Başlarken, bir alan adı ve barındırma hesabı satın almak çok masraflı görünebilir. Bu yüzden en iyi WordPress barındırma sağlayıcısı Bluehost’u öneriyoruz.

Ayrıntılı bir kılavuz için, sıfırdan nasıl web sitesi oluşturacağınızı kontrol edebilirsiniz..

2. Adım: Tanıtılacak Doğru Ürünü Bulun

Ardından, ziyaretçileriniz için alakalı ve faydalı en iyi ürün ve hizmetleri bulun. Örneğin, web tasarımı hakkında konuşan bir blogunuz varsa, güzellik veya moda ile ilgili bir şey değil, bununla ilgili ürün veya hizmetleri tanıtın.

Sitenizde tanıtabileceğiniz doğru ürünü bulmanın en kolay yolu bir satış ortağı ağına katılmaktır.

Satış, satış ortağı ağı

Satış ortağı ağı, pazarlamacı (ürünleri tanıtan) ve satıcı (ürünlerini tanıtacağınız) arasında arabulucu görevi gören üçüncü taraf bir hizmettir. Satış ortağı ağı, hem pazarlamacılar hem de satıcılar için bir kazan-kazan.

Tüccarlar ürünlerini tanıtmak için nitelikli bağlı kuruluş pazarlamacıları bulabilirler. Eğer bir tüccarsanız, pazarlamacıların tanıtmak için tüm ürünlerini web sitelerinde listeleyebilirsiniz. Ayrıca iştiraklerinizi takip edip yönetebilir ve ayrıca ödeme gönderebilirsiniz.

Bir pazarlamacı olarak, web sitenizde tanıtılacak ürünleri kolayca bulabilirsiniz. Kampanyalarınızı ayrıca bir satış ortağı olarak performansınızı bilmek ve kazançlarınızı da takip etmek için takip edebilirsiniz.

İşte kontrol etmek isteyebileceğiniz popüler bağlı kuruluş ağlarının bir listesi.

3. Adım: Satış Ortağı Ürünlerini Tanıtmak için İçerik Oluşturun

Uzun vadeli bir iştirak geliri elde etmenin en iyi yollarından biri, ayrıntılı bir uzun biçimli içerik parçası yazmak ve iş ortağınızı bu içeriğin ayrılmaz bir parçası haline getirmektir..

Ancak, hedefiniz WordPress blogunuzu tamamen işlevsel bir satış ortağı web sitesine dönüştürmekse, işte birkaç fikir:

3.1 İnceleme Web Sitesi Oluşturma

İnceleme web sitesi, belirli ancak geniş bir kategoride (örneğin cep telefonları veya video oyunları gibi) ürün incelemeleri yayınlayarak bağlı kuruluş geliri elde etmeyi amaçlayan bir içerik web sitesidir..

Bir inceleme web sitesi oluşturmak için belirli bir niş seçmeniz, ürün incelemeleri yayınlamanız ve bu niş içindeki bağlı kuruluş ürünlerine başvurmanız gerekir. Birisi tavsiye bağlantılarınızdan her alışveriş yaptığında ödeme alırsınız.

Daha fazla ayrıntı için nasıl inceleme web sitesi oluşturacağınıza bakın.

3.2 Amazon Satış Ortağı Mağazası Oluşturma

Dünyanın en büyük çevrimiçi mağazası olan Amazon, web sitenizin kitlesine Amazon ürünlerini tavsiye etmenizi ve bir ortaklık komisyonu kazanmanızı sağlayan bir ortaklık sistemine sahiptir..

Hatta temelde Amazon ürünlerini satmak için yapılmış bir e-Ticaret mağazası olan bir satış ortağı mağazası bile oluşturabilirsiniz..

Daha fazla ayrıntı için Amazon satış ortağı mağazasının nasıl oluşturulacağını kontrol edin.

4. Adım: Satış Ortağı Bağlantılarını İçeriğinizle Entegre Etme

Artık bir satış ortağı ağına katıldığınıza, tanıtmak için bazı ürünler bulduğunuza ve sitenizde bazı içerik oluşturduğunuza göre, bir sonraki adım satış ortağı bağlantılarınızı içeriğinize entegre etmektir.

Bir ağa katıldıktan sonra, her ürün için bir satış ortağı bağlantısı alırsınız. Bir kullanıcı bu bağlantıyı tıkladığında ve tanıtımını yaptığınız satıcı web sitesinden bir satın alma işlemi gerçekleştirdiğinde, satış ortağı ağı bunu yönlendirmeniz olarak izleyebilir.

Satış Ortaklığı Yönetim Araçları ve Eklentileri

İşte pazarlama ve yönetim çabalarınızı basitleştirebilecek bazı araçlar ve eklentiler.

1. Güzel Linkler ile Ortaklık Bağlantıları Yönetin

Pretty Links, tüm bağlı kuruluş bağlantılarınızı WordPress kontrol panelinizde tek bir yerde yönetmenize yardımcı olan bir bağlı kuruluş yönetimi eklentisidir.

Pretty Links, web sitenizde tanıttığınız satış ortağı bağlantılarını gizlemenize yardımcı olur.

Satış ortağı bağlantıları genellikle aşağıdaki gibi uzun, çirkin görünen URL’lerdir:

http://example.com/products/?product_id=123&affiliate_id

Pretty Links, bu tür bağlı kuruluş bağlantılarını gizlemenize ve onları daha kısa ve daha temiz hale getirmenize yardımcı olur:

http://www.yoursite.com/refer/productname

2. Ortaklık Linklerinizi Yönetmek İçin Başka Bir Eklenti: ThirstyAffiliates

thirstyaffiliates

ThirstyAffiliates, ortaklık bağlantılarınızı zahmetsizce bulmanızı, değiştirmenizi ve yönetmenizi sağlayan başka bir satış ortağı yönetimi eklentisidir. Tıpkı Pretty Links gibi, ThirstyAffiliate de çirkin görünen URL’yi güzel linklere kolayca emer.

3. Satış Ortağı Bağlantı İzleyici: MonsterInsights

monsterinsights, kullanıcı giriş ve kayıt eklentileri

İle MonsterInsights, satış ortağı bağlantılarınızı kolayca izleyebilir ve web sitenizde hangi ürünün daha iyi dönüşüm sağladığını görebilirsiniz. Google Analytics’in üstünde çalışır ve satış ortağı pazarlama performansınızı doğrudan WordPress kontrol panelinizde görüntülemenize olanak tanır.

MonsterInsights incelemesine buradan göz atın.

Ayrıca, Google Analytics’teki satış ortağı bağlantılarının nasıl izleneceğini okuyun.

4. Satış Ortağı Banner Eklentisi: AdSanity

AdSanity

AdSanity, web sitenizde reklam ve satış ortağı banner’ları hızlı ve kolay bir şekilde oluşturmanıza olanak tanır.

Bu eklenti ayrıca reklamlarınızı WordPress yayınlarına, sayfalarına, kenar çubuklarına ve widget’larına eklemenizi sağlar.

İşte bu kadar. Bu makaleyi faydalı bulacağınızı umuyoruz.

En iyi AdSense alternatiflerine de göz atmak isteyebilirsiniz.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me