Amazon Satış Mağazası Nasıl Oluşturulur (Adım Adım)

amazon bağlı bir mağaza nasıl oluşturulur


WordPress ile bir Amazon satış mağazası eklemek ister misiniz? Amazon, binlerce satıcının tüm dünyada çevrimiçi ürün satmasına yardımcı olan dünyanın en büyük çevrimiçi mağazasıdır. Sizin gibi bağlı kuruluş pazarlamacılarının web sitenizin kitlesine Amazon ürünlerini tavsiye etmesini ve bağlı kuruluş komisyonu kazanmasını sağlayan resmi bir bağlı kuruluş sistemi var..

Bu makalede, WordPress ile bir Amazon satış mağazası oluşturmayı ve çevrimiçi para kazanmayı göstereceğiz.

Amazon Affiliate Store Nasıl Para Kazanıyor

Amazon.com, dünya çapında çevrimiçi milyonlarca ürün satan dünyanın en büyük e-ticaret mağazasıdır. Herkesin ürünlerini mağazalarında listeleyerek çevrimiçi satış yapmasını sağlar.

Amazon Ortakları Amazon tarafından atıfta bulunulan Amazon ürünleri için size ödeme yapan bir ortaklık programıdır. Bir kullanıcı tavsiyenizden bir ürün satın alırsa, bir komisyon alırsınız.

Yapmanız gereken tek şey Amazon Associates’e kaydolmak, web sitenizde tanıtmak istediğiniz ürünleri seçmek, o ürünün listesine bir satış ortağı / yönlendirme bağlantısı almak ve sitenizdeki bu bağlantı aracılığıyla ürünü tanıtmaktır. Birisi Amazon’dan bir ürün satın aldığında bu bağlantıyı tıklayarak bir komisyon alırsınız.

Daha önce bir çevrimiçi mağaza kurmayı hayal ettiyseniz, ancak ürün oluşturmak ve bunları müşterinizin kapısına teslim etmek için kaynaklara sahip değilseniz, bir Amazon satış mağazası oluşturmak sizin için en iyi seçenektir.

Tek yapmanız gereken Amazon Associates’e katılmak, WordPress ile çevrimiçi bir mağaza kurmak, tanıtmak istediğiniz alakalı ürünleri bulmak ve bunları mağazanızda listelemek.

Amazon Satış Ortağı Mağazası Örnekleri

Bir Amazon satış mağazasının nasıl görüneceğini merak ediyorsanız, ilham almak için birkaç Amazon satış mağazası örneğine göz atın.

Örnek 1. www.headphones.com

Örnek 2. www.autoblog.com

Örnek 3. www.home-designing.com

Amazon Satış Ortağı Mağazası Oluşturma (Adım Adım)

Piyasada yüzlerce e-ticaret platformu mevcut olsa da, en kolay ve en uygun fiyatlı platform WooCommerce.

WooCommerce, WordPress’in üstünde çalışan ücretsiz bir e-ticaret yazılımıdır. Tüm çevrimiçi mağazaların% 30’undan fazlasını güçlendirir.

WooCommerce ile bir Amazon satış ortağı mağazasının nasıl kurulacağına bakalım.

Adım 1: WordPress + WooCommerce ile Satış Ortağı Mağazası Oluşturun

Yalnızca herhangi bir web sitesi, özellikle Amazon ürünleri satan bir e-ticaret mağazası oluşturmak için bir alan adına ve web barındırma özelliğine sahip olmanız gerekir.

Yeni bir çevrimiçi mağazaya başlarken bir alan adı, SSL sertifikası ve WooCommerce barındırma maliyetinin toplamı oldukça fazla görünebilir. Kombine maliyet ayda yaklaşık 13,99 $ olacak.

Neyse ki, kullanıcılarımızın ücretsiz bir alan adı, ücretsiz SSL sertifikası ve web barındırmada büyük bir indirim alması için Bluehost (bir WordPress ve WooCommerce tarafından önerilen barındırma sağlayıcısı) ile bir anlaşma yaptık..

Bluehost WooCommerce

İlk maliyetinizi düşürecek $ 3.95 / ay.

Bu Özel Bluehost Teklifini Almak için Buraya Tıklayın »

Ayrıntılı adım adım kılavuz için nasıl çevrimiçi mağaza oluşturacağınıza bakın. Bu kılavuz Amazon satış ortağı mağazanız için WordPress ve WooCommerce kurmanıza yardımcı olacaktır.

Kurulumları tamamladıktan sonra, bir Amazon satış hesabına kaydolmaya devam edelim.

2. Adım: Amazon’un Ortaklık Programına katılın

Bir Amazon ortaklık hesabı almak için devam edip Amazon Associates’e kaydolabilirsiniz..

İçinde Amazon ortaklık programı web sitesi, tıkla Şimdi ücretsiz katılın buton.

Amazon ortaklık programı

Sizi giriş sayfasına götürür. Mevcut hesabınıza giriş yapabilir veya yeni bir hesap için kaydolabilirsiniz..

Amazon için giriş sayfası

Giriş yaptıktan sonra devam etmek için profilinizi tamamlamanız gerekir. Alacaklı bilgilerini ve web sitenizi veya mobil uygulama ayrıntılarınızı göndermeniz gerekir.

Not: Ayrıntıları gönderirken, her sayfadaki talimatları açıkça okuyun.

Amazon profili

Tamamlandığında, uygulamanız Amazon çalışanları tarafından incelenip onaylanana kadar beklemeniz gerekir..

3. Adım: Bir Bağlı Kuruluş Eklentisi Yükleme

Bağlı kuruluş bağlantılarınızı Amazon bağlı kuruluş web sitenize eklemeden önce, tüm bağlı kuruluş bağlantılarınızı WordPress kontrol panelinizde tek bir yerde yönetmenizi sağlayan Güzel Bağlantılar gibi bir eklentiye ihtiyacınız olacak.

Pretty Links Pro

Bir satış ortağı bağlantısını değiştirmek istediğinizde, sitenizi daha ayrıntılı incelemeniz ve tüm bu URL’leri manuel olarak değiştirmeniz gerekmez. Bunun yerine, yayınlanan URL’leri otomatik olarak değiştirecek olan PrettyLinks panelinizde bunu yapmanız yeterlidir..

Bu eklenti, web sitenizde tanıttığınız satış ortağı bağlantılarını gizlemenize de yardımcı olur.

Satış ortağı bağlantıları genellikle aşağıdaki gibi uzun, çirkin görünen URL’lerdir:

http://example.com/products/?product_id=123&affiliate_id

Pretty Links, bu tür bağlı kuruluş bağlantılarını gizlemenize ve onları daha kısa ve daha temiz hale getirmenize yardımcı olur:

http://www.yoursite.com/refer/productname

4. Adım: Amazon Ürünlerini Mağazanıza Ekleyin

Amazon satış ortaklığı ürünlerinizi WooCommerce destekli çevrimiçi mağazanıza eklemek kolaydır.

Yapmanız gereken ilk şey, Ürünler »Yeni Ekle sayfasını WordPress sitenizin yönetici alanında görebilirsiniz. Yeni ürün için bir başlık ve tam açıklama ekleyerek başlayın.

Yeni Amazon satış ortağı ürünü ekle

Eklendikten sonra, ekranın Ürün bilgileri Bölüm. Ürün türü açılır menüsünde şunu seçin: Harici / Satış Ortağı Ürünü.

Ürün türünü seçin

Bundan sonra, ürün satış ortağı URL’sini eklemeniz gerekir.

Amazon Associates’e gidin ve sitenizde listelemek istediğiniz ürünü arayın. Ardından, Bağlantı al satış ortağı URL’sini almak için ürünün yanındaki.

Ürün satış ortağı bağlantısını al

Devam edin ve bu URL’yi kopyalayın. Şimdi WordPress yönetici alanındaki ürün sayfanıza geri dönün ve URL’yi Ürün URL’si alan.

Amazon ürün bağlantısı ekle

Amazon Associates şartlarına göre, ürün fiyatlarını manuel olarak eklememelisiniz. Hem normal fiyat hem de satış fiyatı alanlarını boş bırakmanız gerekir.

Ürün satış ortağı URL’sini ekledikten sonra, kısa ve spesifik bir ürün açıklaması eklemek için sayfayı aşağı kaydırın. Bu bilgiler mağazanızın ön sayfasında ve kullanıcılar için arama sonuçlarında görüneceğinden, kelimelerinizde kesin olduğundan emin olun.

Ürün Açıklaması

Ekranın sağ tarafında, ana ürün görüntüsünü ayarlayabilir ve ürün galerisi görüntüleri ekleyebilirsiniz. Ana resim mağaza sayfasında görünür ve kullanıcı ürünü tam görünüm için açtığında galeri resimleri görünür.

Not: Amazon, özel ürün fotoğraflarınızı ana ve galeri görüntüleri olarak eklemenizi sağlar. Amazon.com’da aynı görüntüleri tekrar yayınlamak gerekli değildir

Ürün resmi ekle

Tüm ürün bilgilerini ve resimlerini eklemeyi tamamladıktan sonra devam edin ve Yayınla sitenizdeki ürünleri görmek için düğmesini tıklayın.

Daha fazla ürün eklemek için bu işlemi tekrarlayabilir ve mağaza sayfasında listelenen tüm ürünleri görmek için Amazon satış mağazanızı ziyaret edebilirsiniz..

Amazon satış ortağı ürün sayfası

Amazon satış ortağı mağazanıza daha alakalı ürünler eklemeye devam etmek sizin yararınıza olacaktır. Bu şekilde, düzenli ziyaretçileriniz çevrimiçi mağazanıza daha sık dönmeye devam etme eğilimindedir. Kullanıcılardan sitenize sosyal kanıt eklemenin ve kullanıcıları bir satın alma işlemi yapmaya ikna etmenin en iyi yolu olan geri bildirimlerini ve yorumlarını bırakmalarını da isteyebilirsiniz..

Bu kadar!

Amazon satış ortağı mağazanız artık yayında ve daha fazla ürün satarak çevrimiçi para kazanmaya başlayabilirsiniz. Ancak, daha fazla ziyaretçi ve müşteri elde etmek için çevrimiçi mağazanızın erişim alanını genişletmeniz gerekir.

5. Adım: Google Analytics’teki Satış Ortağı Bağlantılarını izleyin

Amazon Associates, hangi mağazanın satış ortağı mağazanızda en iyi performansı gösterdiğini izlemenize izin verirken, en iyi sonuçlar için kullanıcıların hangi bağlantıları çok tıklayıp hangilerinin tıklanmadığını izlemek isteyebilirsiniz. Bunu yapmak için, Monster Analytics ile WordPress sitenize Google Analytics yüklemeniz gerekir.

MonsterInsights-bağlı kuruluşları bağlantılar izleme

MonsterInsights ayrıca web sitenizde satış ortağı bağlantı izlemeyi etkinleştirmenizi sağlar.

Satış ortağı bağlantı izlemenin bazı avantajları:

  • Kullanıcıların satış ortağı bağlantılarınızla tam olarak nasıl etkileşime girdiğini öğrenebilirsiniz. Kullanıcıların en çok nereyi tıkladıklarını analiz edin.
  • Hangi bağlantıların en fazla dönüşüme yol açtığını bulun ve bunlara odaklanın.
  • Hangi sayfaların en çok satış ortağı satışlarına öncülük ettiğini görüntüleyin ve daha fazla gelir için optimize edin.

Amazon Affiliate Store En İyi Uygulamaları

1. Kazancınızı Çeşitlendirin
Artık web siteniz kurulduğuna göre, kendi e-Ticaret ürünlerini mağazanıza satarak kazançlarınızı çeşitlendirebilirsiniz. Diğer bağlı kuruluş programlarından ürünleri de tanıtabilirsiniz.

2. İçeriği Amazon’dan Çoğaltmayın
Amazon’un katı bir içerik politikası vardır, bu nedenle doğrudan Amazon’dan içerik kopyalamanıza izin verilmez. Çoğu zaman, Amazon bağlı mağaza sahipleri, ürün üreticisinin web sitesinden ürün resimlerini alır ve kendi açıklamalarını ve diğer içeriklerini oluşturur.

3. Satış Ortaklığınızı Açıklayın
Çeşitli uluslararası yasalara uymak için sitenizdeki ortaklık ortaklıklarınızı ifşa etmeniz gerekir. Referans olması için IsItWP’nin FTC açıklama sayfasını kontrol edebilirsiniz..

Bu makalenin WordPress + WooCommerce ile bir Amazon satış mağazası oluşturmayı öğrenmenize yardımcı olmasını umuyoruz. Ayrıca bağlı kuruluş pazarlaması ile ilgili başlangıç ​​kılavuzumuza göz atmak isteyebilirsiniz.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me