Bir Web Sitesi Nasıl Barındırılır | Tam Adım Adım Eğitim

bir web sitesi nasıl barındırılır


Bir web sitesine nasıl ev sahipliği yapacağınızı merak ediyor musunuz? Bir web sitesi barındırmak için adımlar yeni başlayanlar için göz korkutucu görünebilir, ancak bir web sitesi yapmak istiyorsanız, web sitenizi barındırma gereklidir. Web hosting temelde web sitesi sahipleri web sitelerini saklamak için internette bir yerdir. Kullanıcıların siteyi ziyaret edebilmesini istiyorsanız web sitenizin web’de yaşayacak bir yere ihtiyacı var.

Dolayısıyla, bir web sitesi oluşturma konusunda yeniyseniz endişelenmeyin. Bu yayında, yeni başlayanlar için bir web sitesini adım adım nasıl barındıracağınızı göstereceğiz. Başlayalım.

1. Adım: Web Sitesi Türüne Karar Verin

Bir web sitesi yapmak istiyorsanız, önce ne tür bir web sitesi yapacağınıza karar vermelisiniz. Oluşturmayı seçtiğiniz web sitesi türü, web sitenizin amacının ne olduğuna bağlıdır.

4 ana web sitesi türü vardır, bunlar:

  • Statik – Bazen düz veya sabit sayfa olarak bilinen statik bir web sitesi, bir web tarayıcısında tam olarak nasıl depolandığını gösterir. Değişmez, siteyi görüntüleyen her kullanıcı için aynı veya “statik” kalır. Statik web siteleri küçük işletme web siteleri, kişisel web siteleri, portföy web siteleri vb.İçin iyi çalışır..
  • Dinamik – Dinamik bir web sitesi, siteyi görüntüleyen kullanıcıyı, günün saatini, saat dilimini veya görüntüleyenin bulunduğu ülkenin ana dilini içerebilecek bir dizi faktöre bağlı olarak değişen bilgiler içerir. Örneğin, Amazon, Facebook ve YouTube, dinamik web sitelerinin örnekleridir çünkü içerikleri her zaman değişir.
  • e-Ticaret – Bir e-Ticaret web sitesi (e-Ticaret, elektronik ticaret anlamına gelir), ürün veya hizmetlerin alım satımı ve para transferinin internet üzerinden gerçekleştiği çevrimiçi bir portaldır. Basitçe söylemek gerekirse, interneti kullanarak bir şey satın aldığınızda veya sattığınızda, e-ticarete dahil olursunuz. Bu Walmart, eBay ve Grubhub gibi web sitelerini içerir. E-Ticaret web sitelerinin genellikle dinamik siteler olduğunu belirtmek önemlidir.
  • Blog – Blog, içeriğin ters kronolojik sırada sunulduğu çevrimiçi bir dergi veya bilgilendirici web sitesidir (daha yeni içerik önce görüntülenir). Bloglar genellikle konuşma tarzında bilgi sunmak için bir yazar veya küçük bir grup insan tarafından çalıştırılır. Blog örnekleri arasında web sitemiz, IsItWP, Huffington Post ve Mashable yer alıyor.

Bu nedenle, hangi web sitesinin ihtiyaçlarınıza ve kitlenizin ihtiyaçlarına en uygun olduğunu belirleyin. Örneğin, küçük bir işletmeniz varsa ve onu tanıtmak için bir web sitesi oluşturmak istiyorsanız, statik bir web sitesi muhtemelen sizin için en iyi seçim olacaktır. Ayrıca, statik web siteleri oluşturmak en kolay ve en düşük maliyetlidir. Ayrıca, bir web sitesinin maliyetinin ne olduğu konusunda uzmanımızın görüşüne de bakabilirsiniz..

Bir blog mu yoksa bir web sitesi mi oluşturmanız gerektiğinden emin değilseniz, yazımız olan Blog nedir? Blog ve Web Sitesi & Nasıl Çalışırlar?

Ayrıca, WordPress ile bir web sitesi veya blog oluşturma kitapları da dahil olmak üzere en iyi WordPress kitapları hakkındaki makalemize göz atın..

Ne tür bir web sitesi oluşturmak istediğinize karar verdikten sonra, web sitenizi nasıl oluşturacağınızı da seçmeniz gerekir. Bugün kendi web sitenizi kolayca oluşturmanıza izin veren bir dizi web sitesi oluşturucu var. Seçmenizi öneririz WordPress.

wordpress-make-a-web

WordPress, orada en popüler web sitesi oluşturucu platformudur, aslında web’deki tüm sitelerin% 30’undan fazlasını güçlendirir. WordPress ile hiçbir zaman bir web sitesi oluşturmak inanılmaz derecede kolaydır ve kod hakkında bir şey bilmenize gerek yoktur. Web sitenizin görünümü üzerinde tam kontrole sahipsiniz, çünkü WordPress sitenize anında profesyonel bir görünüm vermek için bir dizi ücretsiz tema sunuyor. Web sitenizi daha güçlü hale getirmek için çok çeşitli WordPress eklentilerine de erişebilirsiniz.

Ayrıca, en iyi web barındırma hizmetlerinin birçoğu, bir web barındırma hizmeti seçmenin bir sonraki adımına götüren kolay 1-tıklama WordPress yüklemesini içeren WordPress barındırma hizmeti sunar.

Adım 2: Bir Web Hosting Hizmeti Seçin

Şimdi bir web barındırma hizmeti seçme zamanı. Daha önce de belirttiğimiz gibi bir web barındırma web sitenizin web üzerinde depolanacağı yerdir. Bir web sitesi oluşturmadan ve çevrimiçi olarak kullanıcılar tarafından kullanılabilir hale getirmeden önce, web hosting satın almanız gerekir.

Bir web barındırma hizmeti seçerken hız, güvenlik, güvenilirlik sunan ve
web sitesi oluşturucu platformu olarak WordPress’i seçtiyseniz, WordPress barındırma ile birlikte bütçe dostu. HostGator ve SiteGround dahil olmak üzere WordPress hosting sunan bir dizi harika web barındırıcısı var..

Ancak önerdiğimiz web sunucusu Bluehost.

Bluehost resmi bir WordPress önerilen barındırma sağlayıcısıdır. Bluehost ile, çok fazla trafiğiniz olsa bile, web sitenizin yavaş olması konusunda endişelenmenize gerek kalmaz. Ayrıca, bir sorunla karşılaştığınızda size her zaman yardımcı olacak 7/24 uzman desteği sağlarlar..

Bluehost hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, tüm Bluehost incelememize göz atın..

Bluehost-wordpress-hosting

Artı, IsItWP okuyucuları için Bluehost harika bir fırsat sunuyor. Bugün Bluehost’a kaydolabilir ve ücretsiz bir alan adı, SSL sertifikası ve barındırma konusunda% 60’lık büyük bir indirim alabilirsiniz. Bluehost ile web sitenizi veya blogunuzu ayda 2,75 $ kadar düşük bir fiyata oluşturmaya başlayabilirsiniz. Her yıl ödeme yapın ve Bluehost’ta büyük tasarruf edin.

Bluehost aynı zamanda PCI uyumlu bir web barındırma.

Bu Özel Bluehost Teklifini Almak için Buraya Tıklayın »

Web barındırıcınız olarak Bluehost’u seçmeye karar verdikten sonra, Bluehost web sitesine olan bağlantımızı tıklayın ve Şimdi başla buton. Bir sonraki adım bir web hosting planı seçmektir.

3. Adım: Bir Web Barındırma Planı Seçin

Bluehost’a kaydolduğunuzda, bir barındırma planı seçmeniz istenir. Bluehost 3 farklı hosting planı sunar: Basic, Plus ve Choice Plus. Özel Bluehost teklifimizle Temel plan ayda sadece 2,75 ABD doları, Artı planı ayda 4,95 ABD doları ve Seçim Artı planı ayda 5,45 ABD doları. Planların her birinde ücretsiz bir alan adı ve SSL sertifikası bulunur.

bluehost-hosting-planlar

Planlar arasındaki temel farklılıklardan biri, oluşturabileceğiniz web sitesi sayısı ve web sitesi alanıdır. Temel plan ile yalnızca 1 web sitesi oluşturabilir ve 50 GB web sitesi alanı elde edebilirsiniz. Diğer planlarla sınırsız web sitesi oluşturabilir ve ölçülmemiş web sitesi alanınız olur..

Yeni web sitesi sahipleri için Temel planı seçmenizi öneririz. Ardından, web siteniz ve işletmeniz büyüdükçe, planınızı gerektiği gibi yükseltebilirsiniz.

İlişkili: En İyi İngiltere Web Hosting Hizmetleri

Hangi web barındırma planına ihtiyacınız olduğuna karar verdikten sonra, devam etmek için yeşil renkli “Seç” düğmesini tıklayın.

4. Adım: Bir Alan Adı Seçin

Planınızı seçtikten sonra, bir web sitesini barındıran bir sonraki adım bir alan adı seçmektir. Alan adı, kullanıcıların web sitenize ulaşmak için tarayıcı URL çubuğuna yazdığı adrestir. Web siteniz için iyi bir alan adı seçme konusunda ipuçları ile birlikte daha ayrıntılı bir açıklama için alan adının ne olduğu ve nasıl çalıştığı ile ilgili diğer yayınımıza göz atın.

Bahsettiğimiz gibi, Bluehost ile web barındırma hizmetine kaydolduğunuzda ücretsiz bir alan adı alırsınız. Bluehost planınızı seçtikten sonra bir alan adı seçmeniz istenir.

Şuraya git: Yeni Alan Adı bölümüne gidin ve web siteniz için seçtiğiniz alan adını yazın. Sonra maviyi tıklayın Sonraki buton.

bluehost-seçim-a-domain

Ardından, hesap bilgilerinizi girin. İsterseniz adınızı, e-posta adresinizi ve diğer bilgilerinizi girebilir veya daha hızlı kayıt için Google ile giriş yap buton.

Bluehost-hesap oluşturma

Bilgilerinizi girmeyi tamamladığınızda, sayfanın alt kısmına doğru kaydırın. paket bilgisi Bölüm. İçinde Hesap Planı alanında 12, 24 veya 36 aylık Temel planı seçebilirsiniz. Paranız için en yüksek değeri elde ettiğiniz için planı 36 ay için seçmenizi öneririz. Burada ayrıca, sizin için önceden seçilen eklentilerin işaretini kaldırmayı da seçebilirsiniz, isterseniz daha sonra istediğiniz zaman tekrar ekleyebilirsiniz..

Bluehost-paket-bilgi

Son olarak, sayfayı daha aşağı kaydırın ve ödeme ayrıntılarınızı girin, hizmet şartlarını kabul edin ve Sunmak buton.

5. Adım: WordPress’i yükleyin

Web barındırma hizmetinizi satın alıp alan adınızı seçtikten sonra, WordPress’i yüklemeniz gerekir. Neyse ki Bluehost ile karmaşık bir kurulum süreci yok. Bluehost sizin için WordPress’i otomatik olarak yükleyecektir ve WordPress sitenize doğrudan Bluehost kontrol panelinizden giriş yapabilirsiniz.

Barındırma planınıza kaydolmayı tamamladığınızda, bir WordPress teması seçmeniz istenir. Başlamak için bu adım sırasında herhangi bir tema seçebilirsiniz çünkü temanızı daha sonra istediğiniz zaman kolayca değiştirebilirsiniz.

omzuna alarak wordpress-tema

Ardından, web siteniz için bir ad ve bir slogan seçmeniz istenecek.

create-yeni-wordpress-sitesini-host-a-web

Bilgilerinizi girdikten sonra tıklayın Sonraki. Bluehost sizin için WordPress’i kuracaktır. WordPress kurulumu tamamlandığında, aşağıdakine benzer bir ekran göreceksiniz.

host-a-web-wordpress-install

Şimdi WordPress web sitenize giriş yapabilir ve oluşturmaya başlayabilirsiniz. Sitenize giriş yapmak için ekleyin wp-admin URL’nizin sonuna kadar, şuna benzer:

http://mywebsite.com/wp-admin

E-posta adresinize gönderilen giriş kimlik bilgilerini yazın ve Oturum aç buton.

host-a-web-wordpress-giriş

Artık Web Sitenizi Barındırdınız, Sırada Ne Var?

WordPress web sitenize giriş yaptıktan sonra ne yapacağınızı merak ediyor olabilirsiniz. Peki, şimdi sitenizi oluşturmaya ve özelleştirmeye başlama zamanı! Daha sonra yapmanız gereken birkaç şey şunları içerir:

  • Web siteniz için mükemmel bir WordPress teması seçin.
  • Web siteniz için örneğin Ana sayfa ve Hakkında sayfası gibi sayfalar oluşturun.
  • Gibi bir WordPress eklentisi kullanarak sitenize bir iletişim formu ekleyin WPForms.
  • Web sitenizi SEO eklentileri gibi daha da güçlü hale getirmek için başka bazı WordPress eklentileri yükleyin.
  • Gibi bir araçla e-posta listesi oluşturmaya başlayın OptinMonster.

Umarız bu yazıyı beğenmişsinizdir ve şimdi bir web sitesine nasıl ev sahipliği yapacağınızı biliyorsunuzdur. Bu makaleyi beğendiyseniz, VPS vs adanmış barındırma ve WordPress Blog Nasıl Başlatılır?& Ekstra Gelir Elde Edin).

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me