Çarpıcı WordPress Optin Formları Nasıl Oluşturulur (Adım Adım)

optin formu nasıl oluşturulur


Web sitenize bir optin formu eklemek ister misiniz? Bir optin formu daha fazla kullanıcı aboneliği almanıza yardımcı olur ve ziyaretçilerinizle daha fazla etkileşim kurmanıza olanak tanır. Doğru araçlara sahip olduğunuzda, kullanıcılarınıza ulaşmak ve e-posta adreslerini almak için bir strateji uygulayabilirsiniz. Bu makalede, WordPress sitenizde nasıl kolayca bir optin formu oluşturacağınızı göstereceğiz.

Optin Form nedir?

Optin form, bir kullanıcı aboneliği ve e-posta pazarlama formudur. Etkileşimli bir tercih formu kullanarak web sitesi abonelerinizi kolayca artırabilirsiniz. Bu aboneler daha sonra müşteriniz olabilir.

Ziyaretçileriniz için çarpıcı bir optin formu oluşturabilirsiniz, böylece doğru araçları uyguladıktan sonra e-posta bülteninize kaydolmaktan ve posta listenizin bir parçası olmaktan çekinmeyin..

WordPress sitenizde bir optin formu oluşturmak için 2 farklı yöntemde size yol göstereceğiz.

Yöntem # 1 – OptinMonster’ı Kullanma:

Çarpıcı, dönüşüme göre optimize edilmiş formlar oluşturmak isteyen kullanıcılar için en uygun. OptinMonster bağımsız bir platformdur, yani WordPress, Shopify, Joomla, HTML sitesi vb.Dahil olmak üzere herhangi bir sitede bir optin formu oluşturabilirsiniz..

Yöntem # 2 – WPForms Kullanma:

Seç WPForms bir WordPress eklentisinin bir optin formu oluşturmasını istiyorsanız. Bunun yararı, doğrudan WordPress panonuzda en fazla optin formu oluşturabilmenizdir.

Hazır? Başlayalım!

Yöntem 1: WordPress’te OptinMonster kullanarak bir Optin Formu oluşturma

İlk olarak, OptinMonster eklentisini kullanacağız.

OptinMonster en iyi WordPress potansiyel nesil oluşturma eklentisidir. Mevcut en güçlü, en esnek, eklentidir ve ziyaretçileriniz için kolayca optin kampanyaları oluşturmak için kullanılır. OptinMonster, abonelerinizi artırmak için tonlarca şaşırtıcı özelliğe sahiptir.

Ayrıca, OptinMonster’ı içeren en iyi WordPress pop-up eklentileriyle ilgili makalemize göz atın.

Başlamadan önce, OptinMonster eklentisini yüklemeniz ve etkinleştirmeniz gerekir. Daha fazla ayrıntı için, WordPress’te bir eklentinin nasıl kurulacağına ilişkin adım adım kılavuzumuzu görebilirsiniz..

Etkinleştirildikten sonra, OptinMonster API anahtarını girmek için WordPress yönetici alanınıza girin.

API anahtarınızı almak için OptinMonster’ın web sitesinde hesabınıza gitmeniz ve API üst menüden sayfa.

API'yı kopyala

Bu API anahtarını kopyalayıp WordPress Yönetici hesabınızdaki OptinMonster sayfasına yapıştırın.

API anahtarı ekle

Tıkla Ayarları kaydet devam etmek için düğme.

Bundan sonra, Yeni Kampanya Oluşturun düğmesini tıklayın. OptinMonster kampanya oluşturma sayfasını yeni bir pencerede başlatacak.

Bir kampanya seçin

Başlamak için bir kampanya türü seçmeniz gerekir. Basit bir optin formu oluşturduğumuz için, bir Popup kampanyası seçelim ve bir şablon seçmek için aşağı kaydıralım.

Not: Diğer kampanya türlerini de kullanarak kolayca bir optin formu oluşturabilirsiniz. Bu öğretici için bir pop-up seçtik çünkü en popüler seçenek.

Kampanya şablonunu seçin

Açık form kampanyanız için bir ad eklemenizi ve görüntülemek istediğiniz web sitesini seçmenizi ister. Bu bilgileri ekleyin ve İnşaata Başla buton.

İnşaata başla

Ardından, optin formunuzu ayarlamak için tasarım sayfasını göreceksiniz.

Tasarım tercih formu

Bu sayfada, Optin Ayarları görünüm seçenekleri, kapat düğmesi ve özel CSS gibi temel ayarları yönetmek için soldaki menüden.

İçinde Bloklar ayarlarında, optin formunuza daha fazla blok ekleme seçeneğiniz olacaktır. OptinMonster’daki sürükle ve bırak işlevi, zahmetsizce blok eklemenizi kolaylaştırır. Bu bloklarla metin, resim, alan vb. Ekleyebilirsiniz..

Sen gidebilirsin Görüntüle ekran ve form süresi seçeneklerini yönetme ayarları. Kampanya adınızı değiştirmenize, çerez süresi eklemenize, kapsayıcı genişliğini ayarlamanıza ve daha pek çok şey yapmanızı sağlar.

Ekran ayarları ayarları

Yeni aboneleriniz için başarı mesajını da ayarlayabilirsiniz. Bu başarı mesajı, kullanıcılar web sitenizdeki optin formunu doldurduktan sonra görünür. Sadece başarı form önizlemesinin üst kısmındaki sekme.

Başarı sekmesi

İçinde Başarı Ayarları, başarı görünümü stillerini yönetebilir, düğme ayarlarını kapatabilir ve özel CSS ekleyebilirsiniz. Ayrıca, başarı görünümü stilleri ayarları, başarı mesajına bir resim eklemenize, yazı tipi stilini değiştirmenize, renkleri özelleştirmenize ve daha pek çok şey yapmanızı sağlar..

Tüm ayarlar için sağ tarafta bir önizleme olur, bu nedenle optin formunun yayınlandıktan sonra web sitenizde nasıl görüneceğini tam olarak bilirsiniz.

Ardından, ziyaretçilerinizden e-posta adreslerini toplayacak bir entegrasyon eklemeniz gerekir. Şuraya git: Entegrasyonları sekmesini tıklayın ve sayfanın üst kısmındaki Yeni Entegrasyon Ekle buton.

Yeni entegrasyon ekle

OptinMonster, AWeber, MailChimp, Constant Contact, SendInBlue ve daha fazlası gibi en iyi e-posta servis sağlayıcıları için birçok entegrasyon içerir.

AWeber gibi bir e-posta sağlayıcısı ve OptinMonster’ı AWeber ile bağlayın devam etmek.

Açılış formunuzun ayarlarından memnun kaldığınızda, Kayıt etmek ekranın sağ üst köşesindeki düğmesine basın..

OptinMonster kullanarak bir optin formu oluşturmanın en iyi yanı, her şeyi parmaklarınızın ucuna getirmenizdir. Ayarları kaydettikten sonra, devam edip Yayınla buton.

Şimdi, WordPress Yönetici alanınızdaki OptinMonster sayfasına geri dönün ve Kampanyalar buton.

Not: Burada optin formunuzu bulamazsanız, Kampanyaları Yenile buton.

OptinMonster kampanya sayfası

Tıkla Çıktı Ayarlarını Düzenle oluşturduğunuz optin form kampanyanızın adının altındaki bağlantıyı tıklayın ve sitedeki kampanyayı etkinleştirin. Bu optin formunu kimlerin görmesi gerektiğini de kontrol edebilirsiniz.

Çıktı ayarları

Optin formunuzu çalışırken görmek için ayarları kaydedin.

Optin formunuzun tasarımını ve metnini istediğiniz zaman düzenleyebilirsiniz. OptinMonster tamamen esnektir ve daha önce oluşturduğunuz optin kampanyalarına daha fazla özellik eklemenize olanak tanır, böylece e-posta abonelerinizi inanılmaz derecede hızlı bir şekilde artırabilirsiniz.

Aralarında kazananı bulmak için OptinMonster ile Sumo arasındaki bu karşılaştırmaya da göz atmak istersiniz..

Alternatif bir yöntem arıyorsanız, WordPress sitenizde bir optin formu oluşturmak için WPForms’u kullanmak için aşağıdaki okumaya devam edin.

Yöntem 2: WordPress’te WPForms Kullanarak Optin Formu Oluşturma

WPForms piyasadaki en iyi WordPress form eklentisidir. Bir optin formu da dahil olmak üzere sitenize kolayca özel formlar eklemenize olanak tanır.

Yapmanız gereken ilk şey, WPForms Eklenti. Daha fazla ayrıntı için, bir WordPress eklentisinin nasıl kurulacağına ilişkin adım adım kılavuzumuza bakın.

Etkinleştirildiğinde, tüm WPForms özelliklerine ve eklentilerine anında erişmek için lisans anahtarınızı doğrulamanız gerekir..

Lisans anahtarınızı almak için WPForms hesabınıza giriş yapmanız gerekir.

WPForms hesap sayfası

Bu lisans anahtarını kopyalayıp WordPress Yönetici alanınıza yapıştırın. WPForms »Ayarlar sayfa. Şimdi, Doğrulayın buton.

Lisansı doğrula

Doğrulandıktan sonra, siteye gitmeniz gerekir. Entegrasyonları sekmesine gidin. Bu sayfada, Sürekli İletişim e-posta sağlayıcısını bulacaksınız.

E-posta sağlayıcısı, abonelerinizin e-postalarını depolamanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca e-posta listelerinizi oluşturmanıza, abonelerinizle iletişim kurmanıza ve daha pek çok şey yapmanıza olanak tanır.

İlişkili: E-posta listenizi nasıl büyütürsünüz, FAST.

Not: Formunuzu AWeber, MailChimp, GetResponse vb. Gibi diğer e-posta sağlayıcılarıyla da entegre edebilirsiniz. Tüm bu seçenekler, WPForms »Eklentiler sayfa.

Yeni hesap ekle

Bu hizmeti optin formunuzla entegre etmek için Constant Contact ile yeni bir hesap eklemeniz gerekir. Aşağıdaki adım adım kılavuzumuzu takip etmeniz yeterlidir. WPForms ile Sürekli İletişim nasıl bağlanır.

Bundan sonra, WPForms »Yeni Ekle WPForms oluşturucuyu başlatmak için WordPress Yönetici alanınızdan.

Yeni formunuz için bir başlık ekleyin ve Bülten Kayıt Formu şablon.

Bülten formu oluşturun

Hazır bir haber bülteni kayıt formu yükler.

Şimdi, e-postaları saklamak için bu formu Sürekli İletişim e-posta sağlayıcısına bağlamanız gerekir. Bunun için, Pazarlama sekmesini tıklayın ve formunuzu buna bağlamak için Sürekli İletişim seçeneğini tıklayın.

Yeni bağlantı ekle

Tıklamanız gerekecek Yeni Bağlantı Ekle bağlantı oluşturmak için düğmesine basın. Bağlantınıza bir ad verin ve optin formunuza ek alanlar bağlamaya hazırsınız.

Formu kaydedin ve çıkın. Son olarak, bu formu WordPress sitenizde görüntülemeniz gerekecek.

Sadece Sayfa / Yazı »Yeni Ekle WordPress Yönetici alanınıza girin ve metin düzenleyicinin üstündeki Form Ekle düğmesini tıklayın. Açılır formunuzu seçebileceğiniz ve açılır pencereyi tıklayabileceğiniz bir açılır pencere açılır. Form Ekle sayfanıza / yayına eklemek için.

Form ekle

WPForms widget’ını kullanarak optin formunu kenar çubuğunuz gibi widget’a hazır alanlarınızda da görüntüleyebilirsiniz.

Bu kadar!

Bu yazının WordPress sitenizde nasıl optin formu oluşturacağınızı öğrenmenize yardımcı olmasını umuyoruz. WordPress’te özel kullanıcı kayıt formunun nasıl oluşturulacağına ilişkin kılavuzumuza da göz atmak isteyebilirsiniz..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map