Fitness Dersleri Çevrimiçi Nasıl Öğretilir (Adım Adım)

Online spor dersleri nasıl öğretilir


Online fitness dersleri vermek istiyorum?

İnsanlar bu salgın sırasında evde kalırken, çevrimiçi spor dersleri sunmak, formda kalmak ve aklı başında kalmak için harika bir yoldur. Bu şekilde, kilo ve yağ dökmelerine ve güç kazanmalarına yardımcı olmak için yapılması kolay ev egzersizlerini öğretebilirsiniz..

Bu makalede, adım adım çevrimiçi jimnastik derslerini nasıl öğreteceğinizi göstereceğiz.

Spor Salonu Derslerini Çevrimiçi Öğretmenin Yararları

Bir fitness web sitesine sahip olmanın çeşitli avantajları olabilir. Bunlardan bazıları.

  • Coğrafi sınırlardan bağımsız olarak geniş bir kullanıcı tabanına ulaşın.
  • Her biri belirli bir fiyata sahip farklı üyelik seviyeleri sunarak sağlam bir pasif gelir elde edin.
  • Dünyanın dört bir yanındaki insanların içeride kalmaları tavsiye edildiğinde, Covid-19 krizi gibi önemli zamanlarda son derece yararlıdır..

Bunu söyledikten sonra, şimdi çevrimiçi spor dersleri öğretmek için bir web sitesi nasıl oluşturulacağına bakalım.

Adım 1: Fitness / Gym Sınıfı Web Sitesi Oluşturma

İlk adım, spor salonu dersleri oluşturabileceğiniz ve satabileceğiniz bir web sitesi kurmaktır. İşte size bir web sitesini sıfırdan nasıl yapacağınızı öğretecek bir eğitici.

Siteniz hazır olduğunda, bir üyelik eklentisi seçme zamanı.

Bu öğretici adına MemberPress eklentisini kullanacağız. Harika özelliklere sahip inanılmaz bir eklenti. Ödemeleri kabul etmek, egzersiz programlarınıza erişimi kısıtlamak, program indirmelerine izin vermek ve çok daha fazlasını yapmak için kullanabilirsiniz.

Üye hakkında daha fazla bilgi edininBuraya basın.

Adım 2: MemberPress Eklentisini Kurma ve Ayarlama

MemberPress gibi bir üyelik eklentisi kullanmak, çevrimiçi dijital fitness kursları oluşturmanın ve satmanın en iyi yoludur. Düzenli web sitesi ziyaretçileri için web sitenizdeki premium içeriğe erişimi kısıtlamanıza olanak tanır. İçeriğinizi bir ödeme duvarının arkasına gizlemenizi sağlar, böylece herkes içeriğe erişemez.

İçeriğinizin kilidini açmak için kullanıcılarınızın sitenizden bir üyelik satın alması gerekir. Alternatif olarak, e-posta adresleri karşılığında ücretsiz kurslar da oluşturabilirsiniz..

Öyleyse devam edin ve bu eklentiyi sitenize yükleyin.

Yükleme ve etkinleştirme tamamlandıktan sonra şu adrese gidin: MemberPress »Seçenekler gösterge tablonuzun sol tarafında. Burada birkaç sekme göreceksiniz.

MemberPress ayarları

Her sekme ayarlarınızı özelleştirmek için farklı seçenekler sunar. Bu sayfaların her birine ayrı ayrı giderek ayarları yapılandırabilirsiniz.

3. Adım: Ödeme Yöntemleri Ekleme

Bir ödeme yöntemi eklemek için Ödemeler sekmesi. Başlangıçta boş bir sayfa görürsünüz. + aşağıda imzala Ödeme metodları. Üstüne tıkla. Bu, sayfayı farklı seçeneklerle genişletir. Altındaki açılır oku tıklayın geçit ödeme seçeneklerini görmek için.

Memberpress ödemeleri

Burada Authorize.Net, PayPal Standard, PayPal Payments Pro vb. Gibi çeşitli seçenekler göreceksiniz. Sitenize eklemek istediğiniz seçeneği seçin. Tamamlandığında, Güncelleme düğmesine basın..

4. Adım: Sınıflarınız için Üyelik Seviyeleri Oluşturma

Farklı üyelik seviyeleri ekleyerek, kursunuzu farklı fiyatlandırma planlarına göre sınıflandırmanız kolaydır.

Üyelik seviyesi oluşturmak için şu adrese gidin: MemberPress »Üyelikler» Yeni Ekle.

Artık üyelik düzeyi için bir başlık ve açıklama ekleyerek üyeliğinizi oluşturmaya başlayabilirsiniz. Ardından sağ tarafta, altında bir fiyat, faturalandırma süresi ve erişilebilirlik süresi belirleyebilirsiniz. Üyelik Koşulları.

MemberPress seviyeleri

Tamamlandığında, sayfayı bulmak için sayfayı aşağı kaydırın. Üyelik Seçenekleri. Burada 4 farklı sekmeniz olacak.

  • kayıt
  • izin
  • Fiyat Kutusu
  • ileri

İçinde kayıt sekmesinde kayıt düğmesi metnini yapılandırabilir ve özel bir teşekkür mesajı etkinleştirme, kullanıcıya hoş geldiniz mesajı göndermek isteyip istemediğinizi ayarlama vb. seçeneklerine sahip olabilirsiniz..

MemberPress ayarları seçeneği

Sıradaki izin sekmesi. Burada kimlerin üyelik satın alabileceğini seçebilirsiniz. Ayrıca bir İzin yok İleti.

MemberPress üyelik izni

Altında Fiyat sekmesinde, üyelik düzeyi fiyatlarınızı ekleyebilirsiniz. Ayrıca, seviyeyi seçmenin avantajlarını ekleme seçeneğiniz de vardır..

Yeni Üyelik Ekle

Son olarak, ileri sekmesine üyelik erişim URL’si, üyelik fiyatlandırma şartları vb. ekleyebilirsiniz..

Dolayısıyla gereksinimlerinize bağlı olarak ayarlarınızı özelleştirmek için bu seçenekleri kullanabilirsiniz.

5. Adım: Erişim Kuralı Ekleme

Erişim kuralı eklemek, sınıflarınızın erişilebilirliğini belirli kullanıcılarla sınırlamanın harika bir yoludur. Eklemek için Erişim Kuralları, git MemberPress »Kurallar» Yeni Ekle.

Tüm içeriğinizin erişilebilirliğini kısıtlı tutabilir veya belirli bir içeriği seçebilirsiniz. İçeriğinizi parçalar halinde yayınlamak istiyorsanız, bu da mümkündür. Ekranı aşağı doğru kaydırarak ve altındaki seçenekleri belirleyerek bunu yapabilirsiniz. Damla / Bitiş .

Damla Üye

Kuralları ekledikten sonra devam edin ve ayarlarınızı kaydedin. Siteniz artık içeriği yayınlamaya hazır.

Adım 6: Spor Salonu Ders Programlarınızı Üyeler İçin Ekleme

Kullanıcılarınıza bir spor salonu sınıfı programı eklemek için şu adrese gidin: Gönder »Yeni Ekle WordPress kontrol panelinizden. Şimdi içeriğinizi WordPress düzenleyicisini kullanarak ekleyin. WordPress’te yeniyseniz içeriğinizi nasıl ekleyebileceğiniz aşağıda açıklanmıştır medya dosyaları dahil.

Spor salonu sınıfı çevrimiçi

Ayrıca yayınınıza kategoriler, etiketler, öne çıkan resimler vb. Ekleyebilirsiniz. İçeriğinizi oluşturduktan sonra sayfanızı aşağı kaydırın ve MemberPress Yetkisiz Erişim Bölüm.

Bu bölüm, premium içeriğinize erişmeye çalışırken kayıtlı olmayan kullanıcılarınızın göreceklerini yapılandırmanıza olanak tanır. Onlara yetkisiz bir mesaj, belirli bir giriş formu veya bir alıntı gösterebilirsiniz.

Açılır menüyü tıklayın ve gereksinimlerinize en uygun seçenekleri seçin. Bir kez bittiğinde, Yayınla yayının yayınlanması için düğmesine basın. Şimdi gidebilirsin Tüm Gönderiler ve canlı yayınınızı kontrol edin. Bizim ayarlarımıza dayanarak bu yazı, egzersiz seviyesini satın alan kullanıcılar tarafından kullanılabilecek – 1.

MemberPress

Bu kadar. Siteniz artık çevrimiçi spor derslerini satmaya hazır. Sitenizde iyi bir fitness teması da kullanmak isteyebilirsiniz. Ayrıca, sitenize nasıl ÜCRETSİZ BMI hesap makinesi ekleyeceğinizi kontrol edin.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me