GoDaddy Web Sitesi Oluşturucu Sitesini WordPress’e Taşıma

godaddy oluşturucudan wordpress'e nasıl geçilir


GoDaddy web sitesi oluşturucusundan WordPress’e geçmek istiyor musunuz? GoDaddy web sitesi oluşturucu üzerinde bir web sitesi oluşturduysanız ve şimdi WordPress’e geçmek istiyorsanız, özellikle yeni başlayanlar için göz korkutucu bir görev gibi görünebilir. Zaman alıcı olsa da, kesinlikle buna değer. Peki, GoDaddy web sitesi oluşturucusundan WordPress’e nasıl geçersiniz??

Ne yazık ki, taşınmanın doğrudan bir yolu yok, çünkü GoDaddy gitmenizi istemiyor. Ancak manuel olarak yapabilirsiniz ve size nasıl olduğunu gösterebiliriz.

Bu makalede, GoDaddy web sitesi oluşturucu sitesini adım adım WordPress’e nasıl taşıyacağınızı göstereceğiz.

İşte bu makaledeki adımlarda size yol gösterecek hızlı bir içindekiler tablosu:

 1. Web Sitesi Barındırma Seçin
 2. GoDaddy Web Sitesi Oluşturucu İçeriğinizi Yedekleyin
 3. Link Yapımızı yedekleyin
 4. Alan Adınızı WordPress Hosting’e Yönlendirin
 5. WordPress’i yükleyin
 6. GoDaddy Web Sitesi İçeriğinizi WordPress’e Aktarın
 7. Kurulum Yönlendirmeleri

Şimdi GoDaddy web sitesi oluşturucu sitesinin WordPress’e taşınmasına başlayalım.

GoDaddy’den WordPress’e Geçmenin Yararları

WordPress, dünyanın en popüler içerik yönetim sistemidir (CMS) ve web’de 75 milyondan fazla siteye güç veriyor.

WordPress üzerine inşa edilmiş bir site aşağıdakiler de dahil olmak üzere bir dizi avantaj sağlar:

 • Sınırlama Yok – WordPress ile web sitenizi herhangi bir sınırlama olmaksızın istediğiniz şekilde oluşturabilir, özelleştirebilir ve büyütebilirsiniz.
 • Kolay Özelleştirme – WordPress, anında mükemmel görünümlü bir web sitesi oluşturmanıza izin veren bir ton ücretsiz tema sunuyor.
 • Ek Güç – Web sitenizi daha da güçlü hale getirmek için binlerce ücretsiz WordPress eklentisine erişebilirsiniz.

Tüm bu avantajlarla, sitenizi GoDaddy’den WordPress’e taşıma seçiminizin iyi olduğundan emin olabilirsiniz..

WordPress.org ve WordPress.com olmak üzere 2 farklı WordPress platformu bulunduğuna dikkat etmek önemlidir. GoDaddy web sitesi oluşturucu sitenizi WordPress.org’a taşımanızı öneririz. WordPress.com ve WordPress.org arasındaki farkların ayrıntılı bir açıklaması için diğer yazımıza göz atın..

1. WordPress’e GoDaddy: WordPress Hosting’i Seçin

WordPress’te bir web sitesi yapmak için WordPress hostingine ihtiyacınız var. Web sitesi barındırma, sitenizin barındırıldığı ve dosyalarınızın depolandığı yerdir.

GoDaddy’nin barındırma hizmeti ile zaten barındırma hizmetiniz varsa, hazırsınız demektir! GoDaddy’nin barındırma hizmetini yeni WordPress sitenizle kullanabilirsiniz.

Ancak web barındırıcısını başka bir taneye geçirmeniz veya WordPress siteniz için yeni bir barındırma hizmeti seçmeniz gerekiyorsa, Bluehost’u seçmenizi öneririz..

Bluehost-wordpress-hosting

Bluehost, dünyanın en popüler barındırma şirketlerinden biridir ve WordPress.org tarafından resmi olarak önerilen bir barındırma sağlayıcısıdır. Artı, IsItWP okuyucuları Bluehost’a kaydolduklarında harika bir anlaşma elde ediyor.

Kullanıcılarımıza ücretsiz alan adı, ücretsiz SSL ve WordPress barındırma hizmetinde% 65 indirim sunuyorlar.

Bu Özel Bluehost Teklifini Almak için Buraya Tıklayın »

Bluehost ile, WordPress web sitenizi başlatmak için ayda sadece 2,75 $ gibi düşük bir ücret ödersiniz.

Daha sonra WordPress sitenizi başka bir web barındırıcısına geçirmek istediğinize karar verirseniz, herhangi bir kesinti olmadan bir web barındırıcısından diğerine nasıl geçileceğiyle ilgili yayınımıza göz atın.

İlişkili: Derinlemesine Bluehost İncelemesi.

2. GoDaddy Web Sitesi Oluşturucu İçeriğinizi Yedekleyin

GoDaddy web sitesi oluşturucu sitesini WordPress’e taşımaya başlamadan önce web sitesi içeriğinizi yedeklemeniz gerekir. Yalnızca birkaç sayfalık içerik ve resim varsa, metni bilgisayarınızdaki metin dosyalarına kopyalayıp görüntüleri bilgisayarınıza da kaydederek yedekleyebilirsiniz..

yedekleme site

Yedek içeriğinizi daha iyi düzenlemek için, tüm ana sayfa metninizi “Ana Sayfa” adlı bir metin düzenleyici dosyasına ve tüm ana sayfa resimlerinizi “Ana Sayfa” adlı bir klasöre kaydedebilirsiniz. Bunu web sitenizin her sayfası için yapın.

Web sitenizin içeriğini yedeklemek için başka bir hızlı seçenek, web sitenizin sayfalarının her birini tarayıcınızda ziyaret etmektir. Klavyenizde CTRL + S (Mac için Command + S) tuşlarına basın, bu kaydet iletişim kutusunu açar. “Biçim” veya “tür olarak kaydet” alanında “Web sayfası, Tamamlandı” seçeneğini seçtiğinizden emin olun. Web sitesi sayfalarınızın her birini bu şekilde kaydedin.

yedekleme-site-to-hareket-wordpress

Gibi ücretsiz bir araç da kullanabilirsiniz HTTrack herhangi bir web sayfasını PC’nize kaydetmenizi sağlar. HTTrack’ı indirin ve web sitenizin URL’sini girin. Araç daha sonra bilgisayarınızda web sitenizin bir kopyasını oluşturur.

httrack-aracı

HTTrack kesinlikle tüm web sitesi dosyalarınızı yedeklemenin daha hızlı bir yoludur. Tek dezavantajı, GoDaddy web sitesi oluşturucusu ve temaları dosyalarını farklı CDN sunucularında depoladığından, tüm görüntülerinizi indirmeyi zorlaştırıyor. Dolayısıyla, web siteniz çoğunlukla metinse ve resimlerinizi kaybetmeyi düşünmüyorsanız, HTTrack iyi bir seçenektir.

GoDaddy’den WordPress’e geçişin bir sonraki adımına geçmeden önce, tüm web sitesi dosyalarınızın indirilip indirilmediğini bir kez daha kontrol edin. Web sitesi oluşturucuyu devre dışı bıraktıktan sonra, web sitenizi geri alamazsınız. Bu nedenle, bilgisayarınızdaki İnternet bağlantısını kesin ve tüm web sitesi verilerinize sahip olup olmadığınızı kontrol edin.

3. Bağlantı Yapınızı Yedekleyin

Ardından, bağlantı yapınızı yedeklemeniz gerekir. Birisi eski sitenizin URL’sini tıklarsa, web sitenizi bulamaz. Bu nedenle, web sitenizin eski URL’lerini ziyaret eden tüm kullanıcıları WordPress sitenizdeki yeni URL’lere yönlendirmeniz gerekir.

Bağlantı yapınızı yedeklemek için web sitenizdeki tüm URL’lerin tam listesine ihtiyacınız vardır. Çok fazla hesabınız yoksa, URL’leri kopyalayıp bilgisayarınızdaki bir metin dosyasına yapıştırmanız yeterlidir.

Bağlantı-yapı-godaddy-to-wordpress

Alternatif olarak, aşağıdaki gibi çevrimiçi bir araç kullanabilirsiniz: Klipper URL’leri sitenizden çıkarmak ve bunları bir metin dosyasına kaydetmek için.

4. Alan Adınızı WordPress Hosting’e Yönlendirin

Bu adım, GoDaddy’ye kayıtlı bir alan adına sahip olan ve bunu Bluehost veya SiteGround gibi başka bir WordPress barındırma hizmetiyle kullanmak isteyen kullanıcılar içindir. GoDaddy’ye kayıtlı bir alan adınız yoksa bu adımı atlayabilirsiniz.

Alan adınızı diğer WordPress barındırma hizmetlerine yönlendirmek için GoDaddy hesabınıza gidin ve Alanlar Bölüm. Tıkla yönetme değiştirmek istediğiniz alanın yanındaki düğme.

yönetmek-godaddy-alan

Ardından, Ek Ayarlar’a ve ardından DNS’yi Yönet’e tıklayın..

yönetmek-dns-godaddy

Şimdi aşağıya kaydırın. nameservers bölümünü seçin ve Değişiklik buton.

değişim-nameservers

Ardından, ad sunucusu türünü değiştirmek için açılır menüyü tıklayın görenek. Şimdi yeni WordPress ana bilgisayar ad sunucularınızı buraya girebilirsiniz. WordPress barındırma hizmetinizde 2’den fazla ad sunucusu varsa, Ad Sunucusu Ekle başka bir satır eklemek için.

özel ad sunucularının

Ad sunucularınıza girdikten sonra, tamam düğmesine ve ardından Kayıt etmek düğmesine basın. DNS değişikliklerinin yürürlüğe girmesi 24 saat kadar sürebilir, ancak genellikle yalnızca birkaç saat sürer.

Alan adınız yeni WordPress ana makinenizi işaret etmeye başladığında, bir sonraki adıma geçebilirsiniz.

5. WordPress’i yükleyin

Şimdi WordPress’i yüklemeniz gerekiyor. WordPress 5 dakikalık kurulumu ile ünlüdür, bu yüzden hiç zaman almaz.

Birçok web hosting şirketi de 1-tıklama WordPress kurulumu sunuyor. Dolayısıyla, bir WordPress barındırma hizmetine kaydolduğunuzda ve planınızı seçtiğinizde, WordPress’i doğrudan barındırma hizmeti panonuzdan yükleyebilirsiniz. Aşağıda, Bluehost’a kaydolduğunuzda bu işlem nasıl görünüyor, ancak diğer WordPress barındırma hizmetleri için de benzer olacaktır..

İlk olarak, bir WordPress teması seçmeniz istenir. Herhangi bir WordPress çok amaçlı temayı seçebilir ve istediğiniz zaman kolayca değiştirebilirsiniz..

yüklemeden-wordpress-seçim-tema

Ardından, WordPress web sitenize bir ad vermeniz ve siteniz için bir slogan seçmeniz istenecek.

create-a-yeni-wordpress-sitesini

Bilgilerinizi yazdıktan sonra, Sonraki. Şimdi Bluehost sizin için WordPress’i otomatik olarak kuracaktır. Yükleme tamamlandığında, bir WordPress başarıyla kuruldu ekran.

godaddy-to-wordpress-montaj-başarı

Artık sitenizi oluşturmaya ve içeriğinizi siteye aktarmaya başlamak için giriş yapabilirsiniz. WordPress sitenize giriş yapmanın kolay bir yolu, wp-admin URL’nizin sonuna.

Örneğin, http://mysite.com/wp-admin.

Daha sonra WordPress sitenize e-postanıza gönderilen giriş bilgilerini içeren giriş yapabileceğiniz bir ekran görünecektir..

wordpress-giriş

6. GoDaddy Web Sitesi İçeriğinizi WordPress’e Aktarın

Şimdi içeriğinizi GoDaddy web sitesi oluşturucu sitenizden yeni WordPress web sitenize aktarmanın zamanı geldi. Daha önce de belirttiğimiz gibi, bu içeriği otomatik olarak WordPress’e aktarmanın bir yolu yoktur, bu yüzden manuel olarak yapmanız gerekir.

WordPress, 2 farklı yerleşik içerik türüyle gelir: sayfalar ve yayınlar. Web siteniz için sayfalar oluşturmanız gerekir, örneğin, “Hakkımızda” sayfası, “Hizmetler” sayfası, “İletişim” sayfası vb. Bir blogunuz varsa yayınlar oluşturmanız gerekir.

Sayfalarınızı WordPress’te Sayfalar düğmesine basın ve ardından Yeni ekle. Blog gönderileri oluşturmak için aynı talimatları uygulayın, ancak Gönderiler bunun yerine düğme.

create-wordpress sayfalık

Şimdi içeriği daha önce kaydettiğiniz eski GoDaddy web sitesi oluşturucu sitesinden kopyalayın ve WordPress düzenleyicisine yapıştırın.

İthalat web-oluşturucu-içerikten wordpress

İçeriği içe aktarmayı tamamladığınızda, Yayınla düğmesine basarak sayfanızı web sitenizde yayınlayın. Tüm GoDaddy web sitesi oluşturucu içeriğiniz WordPress’e aktarılana kadar bu adımı tekrarlayın.

7. Kurulum Yönlendirmeleri

Eski GoDaddy web sitesi oluşturucu sitenizden bir bağlantı listesi kaydettiyseniz, yeniden yönlendirmeler ayarlayabilirsiniz. Yönlendirmeler, arama motorlarına istenen URL’nin yeni bir URL’ye taşındığını söyler.

Simple 301 Redirects gibi ücretsiz bir WordPress eklentisini kullanarak yönlendirmeleri kolayca ayarlayabilirsiniz. Şuraya gidin: eklentiler kontrol panelinizde “Basit 301 Yönlendirmeleri” için arama yapın ve tıklayın Şimdi kur.

Basit-301 yönlendirmelerinin-eklentisi

Eklenti yüklendikten ve etkinleştirildikten sonra şu adrese gidin: Ayarlar >> 301 Yönlendirmeler. “İstek” alanına eski URL’nizi ve “Hedef” alanına WordPress için yeni URL’nizi yazın.

ayarlar-yönlendirmeleri

Tıkla Değişiklikleri Kaydet yönlendirmeyi kaydetmek ve işlemi diğer tüm URL’leriniz için tekrarlamak.

Başarılı Bir Geçişten Sonra Sırada Ne Var??

Artık GoDaddy web sitesi oluşturucu siteniz GoDaddy’den WordPress’e taşındı, sırada ne var? GoDaddy’den WordPress’e geçtikten sonra, aşağıdakilerden faydalanmanız gereken bir dizi WordPress özelliği vardır:

 • Mükemmel WordPress Temasını Bulun – Her sektör ve web sitesi türü için özel olarak hazırlanmış birçok WordPress teması var, bu yüzden hedeflerinize mükemmel bir şekilde uyan bir tema bulun.
 • SEO’nuzu Geliştirin – YoastSEO gibi bazı güçlü WordPress eklentileri ile yeni sitenizin SEO’sunu geliştirin ve MonsterInsights.
 • İletişim Formu Ekleyin – Ziyaretçilerinizin sizinle benzer bir eklenti ile kolayca iletişim kurabilmesi için web sitenize bir iletişim formu ekleyin WPForms.
 • Güvenliği Artırın – En iyi WordPress güvenlik eklentilerinden bazılarını kullanarak WordPress sitenizin güvenliğini artırın.

GoDaddy web sitesi oluşturucu sitesinin WordPress’e nasıl taşınacağıyla ilgili bu makaleyi beğeneceğinizi umuyoruz. Artık GoDaddy’den WordPress’e başarıyla geçtiğinize göre, İş Dünyası için 25 Gereken WordPress Eklentisi makalemize göz atmak isteyebilirsiniz.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map