Gölgeli Sitelerden WordPress Temalarını İndirmeyi Durdur

Böylece Google’a gidersiniz ve “WordPress temaları” için bir arama yazarsınız. Sen geç resmi WordPress tema dizini çünkü orada barındırılan 1000’den fazla tema arasından beğendiğiniz bir tema bulamadınız.


Böylece, ücretsiz temalar içeren harika bir koleksiyona sahip başka bir siteye geçersiniz, beğendiğiniz bir siteyi indirir ve sitenize yüklersiniz. Altbilgide 50 rastgele alakasız spam bağlantısı vardır ve footer.php dosyasında garip şifrelenmiş kod bulunduğundan bunları düzenleyemezsiniz, ama kim umursar? İyi görünüyor bu yüzden önemli olan her şey bu. Ve olasılıkla ziyaretçileriniz bu kadar aşağı kaymayacaklar.

Şifreli kod içeren bir tema kullanmak büyük bir hata olur ve maalesef bunları kullanan çoğu kullanıcı, kullandıkları temaların tüm bloglarını veya sunucularını kötü niyetli saldırılara kadar açabileceğini bile bilmiyor veya umursamıyor.

İlişkili: Komple WordPress Güvenlik Kılavuzu (Başlangıç ​​Dostu)

Bart temaları kullanmadan önce düşünüyor

Bart gibi bitirmek istemiyorsanız, aşağıdakileri öğrenmek için okumaya devam etmenizi öneririm:

 • Tema indirirken kaçınılması gereken siteler
 • Manuel olarak kontrol edilmeden bir temada şifreli kod nasıl tespit edilir
 • Kod şifresi nasıl çözülür (gerçekten bir tema kullanmak istiyorsanız)
 • Temaları güvenle indirmek için güvenilir sitelerin listesi

Bunun gibi sitelerden uzak durun

Bunlar, blogunuzda kullanmak için herhangi bir WordPress teması ararken kaçınmanız gereken iki ana site türüdür.

 • Torrent / Warez siteleri
 • Google’da bulduğunuz rastgele siteler

Tamam, torrent / warez siteleri. Daha iyi bilmelisin temaları böyle bir siteden indiriyorsanız. Bu tür sitelerden gizli indirmeler kötü amaçlı yazılım veya diğer virüslerle paketlenemez ve WordPress temaları istisna değildir.

Öte yandan Google’da buldukları bir siteden bir tema kullanmak muhtemelen birçok insanın farkında olmadan yaptığı bir hata, ve ne yaptığınızı bilmiyorsanız pahalıya mal olabilir. Google’ın “WordPress temaları” için en iyi sonuçlarının nasıl şifrelenmiş kod kullanan gölgeli siteler tarafından yönetildiğini göstermek için bu videoya bir göz atın.

Videoda görebileceğiniz gibi, kontrol ettiğim 4 siteden 4’ü aslında şifrelenmiş kod var mı temanın bir yerinde, genellikle footer.php dosyasında, ancak herhangi bir yerde gizlenebilir (ve aynı zamanda çok fazla hasar verebilir).

Şifreli kod nasıl belirlenir

Unutmayın, şifrelenmiş kod gizlenebilir temanızın herhangi bir yerinde ve nerede olduğu önemli değil. Bir temayı şifreli kod için verimli bir şekilde kontrol etmek için, her dosyayı manuel olarak kontrol etmeden, Tema Kimlik Doğrulama Denetleyicisi. Ben sahibim bunun hakkında daha önce yazılmış, ancak çok fazla temanız varsa ve her birini şifrelenmiş kod için kontrol etmek için zamanınız yoksa gerçekten paha biçilmez bir araçtır.

Küçük Stüdyo TAC

Temel olarak, videoda gördüğünüz tüm kod gizleme tekniklerinin yanı sıra tüm giden bağlantı bilgileri de dahil olmak üzere temalarınızı (potansiyel olarak) kötü amaçlı ve istenmeyen kodlar için otomatik olarak taramaktır.. Bu size çok zaman kazandırabilir ve testlerimden, bu tür önemsiz şeyleri tespit etmede oldukça etkilidir. Daha fazla bilgi için Jeff Chandler’in gönderisi aynı eklentide (kim de bahsetmek için yeterince güzeldi) Tema Laboratuvarı ücretsiz WordPress temaları için iyi bir kaynak olarak).

Bu aslında bir WordPress kurulumu kurmayı içerecekti ve videoda söylediğim gibi temaları gerçekten kontrol etmelisiniz yüklemeden önce. Bunu nasıl yapacağınızı biliyorsanız, muhtemelen bir yerel test sitesi, ve canlı bir prodüksiyon sitesi değil.

Kod şifresi nasıl çözülür

Videoda bahsettiğim gibi, şifreli kod içeren bir tema bulduysanız, genellikle tamamen önlemek için en iyisi. Belki orijinal yazarın web sitesinde biraz kazma yapabilir ve aynı temayı bulabilirsiniz (umarım şifrelenmiş kod da olmaz).

Ancak, bazen bir temayı gerçekten kullanmak istersiniz ve onu kaynaktan almak için başka bir seçenek bulamazsınız. Gerçekten ihtiyacınız varsa kodun şifresini çözmek mümkündür. Şu WordPress.org destek forumu mesajına bir göz atın Şifreli Tema? İşte kodunu nasıl çözeceğiniz.. Mesajda, Otto42 çeşitli şifreli kod türlerinin şifresini çözme yollarını gözden geçirir.

Şimdi, bazı siteleri kodlarını şifrelemek için birden çok yöntem kullanarak fark ettim, bu biraz daha zor olabilir. Her bir parçanın şifresini birer birer çözülmesini ve ardından tüm parçaları bir araya getirmenizi öneririm.

Güvenilir tema sitelerinin listesi

Aşağıdaki site listesi, tema indirmeleriyle herhangi bir şifreli kod almayacağınızdan emin olabilirsiniz.

 • WordPress.org – WordPress.org’daki temalar, yüklenmeden önce şifreli kod kontrolleri de dahil olmak üzere bir dizi otomatik kontrolü geçmelidir. Canlı yayına geçmeden önce, gerçek insan temanızın tamamen işlevsel olduğunu ve kirli kod içermediğini iki kez kontrol edin.
 • ThemeShaper – Biraz sahip olmalarına rağmen korkutmak Son zamanlarda, WP temaları söz konusu olduğunda bu siteyi hala oldukça güvenilir buluyorum. Hala şüpheniz varsa, Ian Stewart’ın temalarını her zaman alabilirsiniz WordPress.org’da.
 • Tema Karma – Justin Tadlock’tan bir site ve Hybrid tema çerçevesinin evi ve bunun üzerine geliştirilen bir dizi harika çocuk teması.
 • StudioPress – Brian Gardner’ın bir sitesi ve birkaç iyi tasarlanmış ücretli WordPress temasının evi. StudioPress’te bulunan temaların çoğu ödendiğinden, başka bir sitede ücretsiz olarak indirilebilecek temalardan birine rastlarsanız dikkatli olun.
 • Premium Mod – Premium temaların ücretsiz değiştirilmiş sürümlerini sunan bir site. Her ne kadar normal olarak ödenen ücretsiz temaları indirmek konusunda dikkatli olmanız gerektiğini söylememe rağmen, kuralın (çok nadir) istisnaları vardır. Premium Mod’un tüm tema sürümlerini şahsen kontrol ettim ve bulabileceğim şifreli bir kod yok. GÜNCELLEME: Site artık etkin değil.

Açıkçası bir ton daha “güvenilir” site var, ancak hepsini listeleyemiyorum. Lütfen araştırmanızı yapın ve WordPress.org’dan değilse saygın sitelerden ve şirketlerden tema aldığınızdan emin olun. Premium temalar satın almak için bu WordPress tema mağazalarına da göz atın.

Sonuç

Bir süredir böyle bir yazı yazmak için anlam ifade ettim, ama gerçekten eve yaklaştığında Birisi bana Theme Lab’dan bir tema hakkında e-posta gönderdi altbilgide şifreli kodla karşılaştıkları.

Bunun tam olarak yeni bir haber olmadığını biliyorum, ama umarım bu bugün hala büyük bir sorun olan konuya daha fazla farkındalık getirir. Son zamanlarda çoğu insan premium temalar ile şifrelenmiş kod sorunu ama problemin çok daha yaygın ücretsiz temalar söz konusu olduğunda.

Bir saniye düşünün, birisi torrent sitesinden ücretli bir tema indirirse, tamamen kendi yolundan bunu yapmak ve torrent istemcilerini, dosya paylaşım sitelerini vb. kullanmak için biraz deneyim kazanmanız yeterlidir. Muhtemelen bu tür bir şey söz konusu olduğunda ortaya çıkan risklerin farkındalar.

Google’da ücretsiz tema arayan kişilerin büyük olasılıkla daha “masum” bir zihniyetleri vardır ve muhtemelen bu rastgele sitelerdeki temaları kullandıklarında yaptıkları hatayı fark etmezler. Sevmek Twitter’da bahsedilen biri bana: Çoğu kullanıcı asla okumaz, sadece indirme düğmesine bakın. Maalesef aynı fikirde olmak zorunda kalacağım üzücü bir gerçek. Yapabileceğimiz tek şey, daha fazla farkındalık yaymak ve kullanıcıları haydut sitelerinden tema kullanmanın tehlikeleri hakkında eğitmektir..

Yorumlarınızda düşüncelerinizi duymak isterim. Yorumdaki herkese şunu sormak zorunda kalacak: “GPL” den bahsetmiyorum, çünkü bunun tema lisanslamasıyla veya bir temanın fiyat etiketi olup olmadığıyla ilgisi yoktur. Şüpheli WordPress kullanıcılarından yararlanan korkunç sitelerle ilgili.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map