Google AdSense Reklamlarını WordPress’e Ekleme (Başlangıç ​​Kılavuzu)


WordPress sitenizden Google AdSense ile nasıl para kazanabileceğinizi merak ediyorum?

Google AdSense, web sitesi sahiplerinin sitelerine reklam yerleştirerek para kazanmalarına olanak tanıyan dünyanın en büyük reklam ağıdır. Muhtemelen yeni başlayanlar için çevrimiçi para kazanmanın en kolay yolu.

Ancak, birçok kullanıcı bu reklamları maksimum kâr elde etmek için web sitelerine nasıl düzgün bir şekilde ekleyeceklerini bilmiyor. Bu öğreticide, WordPress’e adım adım AdSense reklamlarını nasıl ekleyeceğinizi göstereceğiz. Ancak bundan önce Google AdSense’in nasıl çalıştığına bakalım.

Google AdSense Nasıl Çalışır??

Bir yayıncı olarak tek yapmanız gereken web sitenizi AdSense’e göndermek ve siteniz onaylandıktan sonra AdSense snippet’ini sitenize eklemek. Google, içeriğinize veya kitlenize hedeflenen reklamları otomatik olarak yayınlar.

Özetle, Google AdSense sizin için yayıncı olarak şu şekilde çalışır:

 • Reklam alanınızı seçin
 • AdSense, sitenizde en yüksek ücretli reklamları yayınlar
 • Ziyaretçiler bu reklamları tıkladıkça ödeme alırsınız

Reklamlar, ürünlerini veya hizmetlerini tanıtmak isteyen şirketler tarafından oluşturulur ve ödenir. Tıklama başına reklamveren tarafından ödenen tutarın% 68’ini alırsınız ve kalan tutar Google için komisyon olarak kabul edilir. Geliriniz 100 ABD dolarına ulaştığında AdSense size payınızı ödeyecektir.

Google AdSense’ten Ne Kadar Kazanabilirsiniz??

Google AdSense’ten ne kadar para kazanabileceğinizi tahmin etmek imkansızdır. Ne kadar trafik aldığınız, ne tür içerik sağladığınız, kullanıcılarınızın bulunduğu yer, reklamlarınızı nasıl ayarladığınız vb. Alacağınız komisyonu belirleyecek çeşitli faktörler vardır..

Bununla birlikte, bazı yayıncılar Adsense’den tam zamanlı gelir elde ederken, diğerleri hiçbir zaman çok az kazanıyor.

Web üzerinde bazı Google AdSense hesap makineleri bulabilmenize rağmen, hiçbiri güvenilir bir araç değildir.

Google AdSense Ödeme Yayıncıları Ne Zaman

Google AdSense ödemeyi her ayın 21’ine kadar yapar. Ancak, ödeme yalnızca kazançlarınız 100 ABD dolarına ulaşırsa veya bu tutarı aşarsa yapılır. Bir ayda 100 $ kazanmazsanız, kazançlarınız bir sonraki aya devredilir.
Şimdi Google AdSense’e nasıl başlayacağınıza bakalım.

1. Adım: Google AdSense ile Hesap Oluşturma

Google AdSense’i kullanmaya başlamak için önce bir Google AdSense hesabına kaydolmanız gerekir. Zaten bir Google hesabınız varsa, AdSense hesabınızı oluşturmak için aynı şeyi kullanabilirsiniz.

Google, başvurunuzu inceler ve formu doldurduktan sonra 6-8 saat içinde size bir yanıt gönderir (inceleme sürecini geçip geçmeseniz de). Web siteniz AdSense’in şartlar ve koşullarını veya program politikalarını karşılamıyorsa başvurunuzu reddedebilirler. Bu nedenle, başvurunuzu incelemeye göndermeden önce web sitenizin tamamen hazır olduğundan ve AdSense’in şart ve koşullarına uyduğundan emin olun.

İnceleme işlemini temizlerseniz AdSense hesabınıza giriş yapabilirsiniz.

2. Adım: Google AdSense Kodunu kopyalama

Kodu almak için, hesabınıza giriş yaparak başlayın. Ekranınızın sol tarafında, adlı bir seçenek görürsünüz. Reklamlarım. Üzerine tıklayın ve Yeni reklam birimi buton.

Bir sonraki ekranda bir reklam türü seçmeniz istenir. İstediğiniz reklam türünü seçin.

Yeni reklam birimi google adsense

Hangisini seçeceğinizden emin değilseniz, Metin ve görüntülü reklamlar seçeneği. Bir sonraki adımda, reklam biriminizi adlandırmanız gerekir. Bu ad web sitesi kullanıcılarınız tarafından görülemiyor. Yalnızca dahili kullanım için gereklidir, böylece istediğiniz her şeyi adlandırabilirsiniz.

AdSense reklam boyutu türü

Ayrıca reklamlarınızın boyutunu da seçebilirsiniz. İstediğiniz boyutu seçebilmenize rağmen, maksimum kâr için birkaç boyut önerisi vardır. Reklam boyutunu seçtikten sonra, reklam türünü seçebilirsiniz. Daha iyi sonuçlar için metin ve görüntülü reklam türlerini seçmelisiniz.

Ardından, reklam stilini seçin. Web sitenize uygun en iyi renk şemasını seçtiğinizden emin olun. Özel kanallarla, tek tek reklam birimlerini gruplandırabilir ve bu grup için performans istatistikleri alabilirsiniz.

Google, eşleşen AdSense reklamları bulunamazsa (nadiren olur) ne yapacağınızı seçmenize de olanak tanır. Bu seçenekle, boş bir sayfa göstermek yerine kendi reklamınızı gösterebilirsiniz.

Yukarıdaki adımların tümünü tamamladıktan sonra, Kaydet ve Kodu al buton. Artık ekranınızda bir başarı mesajı göreceksiniz. Bunun altında bir reklam kodu göreceksiniz.

Kodun tamamını kopyalayın ve not defterine yapıştırın. Bu kodu bir sonraki adımda kullanacağız. Artık bu kod snippet’ini WordPress’e 2 şekilde ekleyebilirsiniz.

 • Eklenti Olmadan WordPress’e Google AdSense Kodu Ekleme
 • Eklentiyle WordPress’e Google AdSense Kodu Ekleme

Her iki yöne ayrı ayrı bakalım.

Adım 3.1: Eklentiyle WordPress’e Google AdSense Kodu Ekleme

Sitenizde reklam görüntülemek için Adsanity eklentisini kullanacağız. Adsanity, reklamlarınızı özel yayın türleri olarak oluşturmanıza ve widget’lar ve kısa kodlar kullanarak sitenizde görüntülemenize olanak tanıyan bir reklam yönetimi eklentisidir..

Başlamak için WordPress kontrol panelinize Adsanity’yi yüklemeniz ve etkinleştirmeniz gerekir. Bu tamamlandığında, Adsanity »Reklam Oluştur» Harici Reklam Ağı.

Adsanity ile reklamlar nasıl gösterilir?

Şimdi reklamınıza bir ad ekleyin, reklam boyutunuzu seçin. Ardından, Reklam kodu. Bu alana, daha önce kopyaladığınız Adsense reklam kodunu yapıştırın.

Bir kez bitti vurmak Yayınla sağ taraftaki düğme.

Adım 3.1.1: Reklamlarınızı WordPress Yazılarınızda ve Sayfalarınızda Görüntüleme

Kod eklendikten sonra şu adrese gidin: Gönder »Yazıyı Düzenle. Buraya reklam alanlarınızı ekleyebilirsiniz. Burada 3 seçenek bulacaksınız.

 • AdSanity Reklam Grubu
 • AdSanity Rastgele Reklam
 • AdSanity Tek Reklam

Bu seçenekleri bulmak için + blok eklemek için düğmesine basın. Şimdi AdSanity’yi bulmak için arama seçeneğini kullanın.

Bunun altında, AdSense reklamlarınızı sitenize eklemek için bu seçenekleri kullanabilirsiniz. Örneğin, 1. seçeneği belirlerseniz, oluşturduğunuz reklam gruplarından bir reklam grubu seçmenizi isteyen yeni bir açılır pencere görürsünüz. Yanındaki açılır oka tıklayarak seçebilirsiniz..

Sütunları göstermek, seçmek ve hizalamak için toplam reklam sayısını seçebilirsiniz. Bu, özellikle bir grup küçük reklamı birlikte görüntülemek istediğinizde kullanışlıdır.

Reklamları seçtikten sonra, Yayınla düğmesine basın. Aynısını diğer 2 seçenekle de yapabilirsiniz.

Reklamlarınız artık yayınlarınızda gösterilmelidir. Sayfalarınızdaki reklamları görüntülemek için aynı yöntemi kullanabilirsiniz.

Adım 3.1.2: AdSense Reklamlarınıza Bir Sona Erme Tarihi Belirleme

Reklamınız yayınlandıktan sonra, reklamlarınız için bir son kullanma tarihi de seçebilirsiniz. Bunun için sadece Düzenle altındaki bağlantı Yayınla buton. Artık tarihi, tarihin altındaki bölümden değiştirebilirsiniz..

reklamın geçerliliğinin sona ermesi

Reklamınızın süresi seçilen tarihten sonra otomatik olarak dolar. Reklamlarınızın süresinin dolmasını istemiyorsanız, Sonsuza Kadar Yayınla seçenek.

Adım 3.2: WordPress’e Google AdSense Kodu Ekleme (Eklenti Olmadan)

Google AdSense reklamlarını WordPress sitenize eklemek için, önce reklamınızın nerede gösterilmesini istediğinizi bilmelisiniz. Kenar çubuklarında, içeriğinizde veya istediğiniz herhangi bir yerde görüntüleyebilirsiniz. Reklamınızı görüntülemek için en yaygın yer, web sitenizin kenar çubuğu.

Reklamlarınızı kenar çubuklarında görüntüleyebilirsiniz. Görünüm »Widget WordPress yönetici kontrol panelinizde. Şimdi sürükleyip bırakın. Özel HTML widget’ı uygun widget alanına getirin ve Google AdSense kodunuzu buraya yapıştırın.

Tamamlandığında, Kayıt etmek düğmesine bastığınızda işiniz bitti.

Reklamlarınızı görüntüleme ve yönetme şekliniz üzerinde daha fazla kontrol sahibi olmak istiyorsanız, web sitenizde bir reklam yönetimi eklentisi kullanmayı deneyebilirsiniz. Bu eklentiler arasında en iyisi AdSanity eklentisidir..

Sitenize Google AdSense Reklamları Ekleme: SSS

1. En İyi AdSense Boyutu Nedir?

Maksimum kâr için gerçekten optimize etmek istiyorsanız, reklamınız için iyi bir boyut seçmek en önemli faktörlerden biridir. En yaygın kullanılan boyutlardan bazıları 336 × 280 ve 300 × 250’dir. Bu boyutlar tüm ekran boyutlarına iyi uyuyor ve aynı zamanda en iyi ödeme oranına sahip.

2. Kendi Google AdSense Reklamlarınızı Tıklayabilir misiniz??

Kendi reklamlarınızı tıklamak veya arkadaşlarınıza ve ailenize bunu yapmalarını tavsiye etmek cazip gelse de, bunun Google’ın sizi programdan yasaklamasını sağlayacağını unutmayın..

3. En İyi AdSense Yerleşim Alanı nedir?

Yerleşim söz konusu olduğunda, ziyaretçilerinizin daha fazla dikkat ettiği bölgeyi seçin. Bu şekilde tıklamaları en üst düzeye çıkarabilir ve daha fazla kar elde edebilirsiniz. Bu anlamda, reklamlarınızı başlık ile içeriğiniz arasındaki içerik alanına yerleştirmeniz önerilir.

4. Google AdSense’teki Olası En İyi TO Nedir??

Google AdSense’teki TO, web sitenizin konuları, kitlenizin türü, sitenizdeki reklam yerleşimi vb. Gibi çeşitli faktörlere bağlı olarak farklı web siteleri için farklıdır. diğer sitelerin tıklama oranları.

5. Google AdSense Başvurum Neden Reddedildi?

AdSense başvurunuz reddedilirse, web sitenizin AdSense şartlar ve koşullarını ve program politikalarını karşılamadığı anlamına gelir. Programa başvurmadan önce sitenizin tüm gereksinimleri karşıladığından emin olmak için bunları okuduğunuzdan emin olun..

Bunun dışında, coğrafi olarak bulunduğunuz yere göre, web sitenizin en az 6 aylık olması ve başvuru sahibi olarak 18 yaşında veya daha büyük olmanız önerilir..

İşte bu kadar. Bu makalenin size yardımcı olacağını umuyoruz. En iyi Google AdSense alternatiflerine de göz atmak isteyebilirsiniz.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map