Google Analytics ile Facebook Trafiğini Etkili Olarak İzleme

Google Analytics'te Facebook kullanıcılarını izleme


Facebook trafiğinizi Google Analytics’te izlemek istiyor musunuz? Facebook kullanıcılarının sitenizdeki davranışlarını bilmek önemlidir, çünkü sitenizi daha fazla Facebook trafiği ve geliri elde etmek için optimize etmenize yardımcı olur.

Bu makalede, Google Analytics’teki Facebook kullanıcılarınızı nasıl doğru bir şekilde izleyeceğinizi açıklayacağız.

Facebook Kullanıcılarını Google Analytics’te İzleme

Bir milyardan fazla aktif aylık kullanıcısıyla, Facebook, sunduğunuz ürün veya hizmetlerle ilgileneceğinden emin olan yeni bir kitleye erişiminizi genişletmeniz için güvenilir bir platformdur. Facebook hayranlarınızın web sitenizde ne yaptığını bilmeden içeriğinizin gerçekten işe yarayıp yaramadığını bilemezsiniz.

Ancak, Facebook kullanıcılarını etkinliklerini ve davranışlarını öğrenmek için izlemek önemlidir. Bu ziyaretçilerden para kazanmanıza ve dönüşümleri artırmanıza yardımcı olur.

Facebook ayrıca kullanıcı tıklamaları hakkında raporlar sunar, ancak bu analizlerin Google Analytics’teki izleme sonuçlarından farklı olduğunu bilmelisiniz.

Facebook Trendleri, Facebook sayfanızda gerçekleşen etkinliğe odaklanır ve sayfa görüntüleme, sayfa beğenme, erişim, sayfa takipçileri ve daha fazlası gibi istatistikleri gösterir. Bu bilgiler, bağlantılarınızı kaç kullanıcının tıkladığını gösterir. Ancak kullanıcılar web sitenizi ziyaret ettikten sonra ne olacağını asla bilemezsiniz.

Google Analytics burada devreye girer. Daha iyi kullanıcı katılımı için sayfalarınızı iyileştirmek amacıyla Facebook kullanıcılarını ve Google Analytics’teki davranışlarını takip edebilirsiniz.

Henüz Google Analytics’i bağlamadıysanız, Google Analytics’i WordPress ile nasıl kuracağınıza bakın.

Facebook’tan Dönüşümleri ve Katkıda Bulunan Sosyal Dönüşümleri İzleme

Facebook, kullanıcıların birbirleriyle etkileşimde bulunduğu ve önem verdikleri içeriği bir dönüşüm kanalından daha fazla paylaştıkları bir sosyal kanaldır. Facebook’u yalnızca doğrudan dönüşüm sağlamak için kullanıyorsanız, muhtemelen yanlış yapıyorsunuzdur. Aslında, Facebook’u satış platformları olarak kabul etmek olumsuz bir etki yaratacak ve profillerinizin spam gibi görünmesini sağlayacaktır.

Facebook’ta başarılı olmak için Facebook YG’nizi analiz etmeniz önemlidir. Genel olarak konuşursak, Facebook YG’si, Facebook’a yatırım yaptığınız kaynaklara kıyasla işletmenize değer sağlayan tüm eylemlerin toplamıdır. temel olarak, YG’yi hesaplamak size Facebook’ta harcadığınız zamanın ve paranın buna değip değmeyeceğini söyler.

WordPress ile zaten e-ticaret izleme ayarladıysanız, adresini ziyaret edebilirsiniz. Aquisition »Sosyal dönüşümleri, katkıda bulunan sosyal dönüşümleri ve daha fazlasını yönlendirmek.

Adresini ziyaret edin genel bakış bölümü, tüm sosyal ağlardan gelen verileri analiz etmek ve trafik dağılımını yüzde olarak görmek için.

Sosyal bakış

Tıkla Dönüşümler kategorisini kullanarak her bir sosyal ağdaki dönüşümlerin sayısını inceleyin. Ayrıca tüm sosyal kanallardan dönüşüm değerini gösterir.

Dönüşüm değeri

Bundan sonra, Sosyal Medya Yönlendirmeleri kategori. Bu kategori oturum sayısını, sayfa görüntülemelerini, ortalama oturum süresini ve daha fazlasını görüntüler.

Sosyal yönlendirmeler

Google Analytics ile Facebook’tan Kullanıcı Etkileşimi Nasıl İzlenir?

Ziyaret etmek Edinme »Tüm Trafik» Kanallar organik arama, doğrudan, yönlendirme, sosyal vb. gibi birden fazla trafik kaynağı görürsünüz.

Google Analytics edinme

Tıklamanız gerekiyor Sosyal web sitenize trafik çeken tüm sosyal ağların listesini görmek için bağlantısını tıklayın. Bu liste aynı zamanda Facebook’tan YouTube, Twitter vb. Diğer sosyal ağlarla karşılaştırabileceğiniz verileri de içerir..

Google Analytics sosyal

Veriler toplam ziyaret sayısını, hemen çıkma oranını, ortalama oturum süresini, sayfaları / oturumları ve daha fazlasını gösterir. Facebook dahil tüm sosyal kanallar için kapsamlı bir analiz raporu.

Açılış sayfası raporunu görüntülemek için Facebook ayrıntılı raporları görüntüleme bağlantısı.

Facebook kullanıcılarınızın sitenize geldiği sayfaları görüntülemek için tıklamanız gerekir Diğer bağlantısını tıklayın ve arama kutusuna “Açılış Sayfaları” yazın.

Açılış sayfalarını izleme

Seçin Açılış Sayfaları seçeneğini tıkladığınızda artık kullanıcılarınızın Facebook’tan sitenize geldiği sayfaları göreceksiniz.

Google Analytics Metrikleri

Google Analytics, yeni kullanıcılar, oturumlar, hemen çıkma oranı vb. Dahil olmak üzere eksiksiz bilgileri gösterir, böylece dönüşüm yapan sayfalarınızın ne olduğunu görebilir ve böylece trafiğinizi artırabilirsiniz. E-Ticaret izlemeyi ayarladıysanız, Facebook’tan gelen ayrıntılı bir e-Ticaret dönüşümleri raporu görürsünüz.

Ayrıca, dönüşüm kategorisini Google Analytics’te oluşturduğunuz hedeflere göre değiştirebilirsiniz. Dönüşümler açılır ve form dönüşümleri gibi herhangi bir hedefle değiştirir.

Hedef dönüşüm

İle MonsterInsights Formları eklentisi, form görünümlerinizi, gönderilerinizi ve daha fazlasını kolayca izleyebilirsiniz.

Bu kadar.

Bu makalenin, Google Analytics’te Facebook kullanıcılarını nasıl izleyeceğinizi öğrenmenize yardımcı olmasını umuyoruz. Ayrıca, katılım için en iyi WordPress sosyal medya eklentilerinden oluşan uzman seçimlerimize göz atmak isteyebilirsiniz.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map