Google Analytics ile WordPress’te Kaydırma İzlemeyi Etkinleştirme

Kaydırma izleme


WordPress web sitenizde kaydırma izlemeyi etkinleştirmek istiyorum?

Sitenizdeki kaydırma etkinliğini izleyerek, bir kullanıcının her bir yayında ne kadar aşağı kaydırdığını kolayca öğrenebilirsiniz. Kaydırmalarının derinliğini bilerek, ilgilerini kaybettikleri ve sitenizi terk ettikleri bölümü tam olarak öğrenirsiniz.

Bu, söz konusu bölümü değiştirmenize ve kitlenizin sonuna kadar etkileşime geçmesini yeterince ilginç hale getirmenize yardımcı olur. Bu, daha fazla trafik kazanmanıza, hemen çıkma oranınızı azaltmanıza ve web sitenizdeki dönüşümleri artırmanıza yardımcı olur.

Google Analytics, kullanıcınızın sitede kaydırma etkinliğini keşfetmenize yardımcı olacak harika bir araçtır. Bununla birlikte, varsayılan Google Analytics kurulumu ile sitenizde kaydırma izleme etkin değil.

WordPress’te Google Analytics Kaydırma İzleme Kolaylaştı

WordPress’te kaydırma izlemeyi etkinleştirmenin en kolay yolu bir eklenti kullanmaktır. Ve en iyi seçenek, bu durumda, MonsterInsights Eklenti. MonsterInsights, WordPress için en popüler Google Analytics eklentilerinden biridir.

monsterinsights, kullanıcı giriş ve kayıt eklentileri

Bu eklenti kontrol panelinize yüklendiğinde, sitenizin performansını izlemek için asla sekme değiştirmenize gerek kalmaz. Her şey doğrudan WordPress kontrol panelinizden yönetilebilir ve görüntülenebilir ve sitenizdeki e-ticaret işlemleri, satış ortağı bağlantı tıklamaları, dosya indirmeleri, yazar takibi, SEO puanı ve çok daha fazlası gibi her bir kullanıcı etkileşimini izlemenizi sağlar..

MonsterInsights, gerçek zamanlı istatistikleri doğrudan kontrol panelinizden bile sunar.

Bu eklenti hakkında daha fazla bilgi edinmek için MonsterInsights hakkındaki ayrıntılı incelememizi okuyun.

En iyi şey, MonsterInsights’ın önemli özelliklerinden birinin kaydırma derinliği izlemesidir. Şimdi MonsterInsights ile WordPress’te kaydırma izlemeyi nasıl etkinleştireceğinizi kontrol edelim.

Adım 1: Kaydırma İzleme için MonsterInsights’ı yükleyin

Başlamak için ilk adım, MonsterInsights eklentisi WordPress sitenizde. Bu özellik MonsterInsights Plus veya daha yüksek bir planla birlikte gelir.

MonsterInsights, tek bir kod satırı yazmadan web sitenizi Google Analytics ile kolayca bağlamanızı sağlar.

Google Analytics hesabını nasıl ayarlayabileceğiniz ve MonsterInsights’a nasıl bağlayacağınız aşağıda açıklanmıştır.

2. Adım: Kaydırma İzlemeyi Etkinleştirin

Tüm kurulum başarıyla tamamlandığında, web sitenizde kaydırma izleme otomatik olarak etkinleştirilir. Ek ayarlardan geçmenize gerek yoktur. Bunu kontrol etmek için WordPress kontrol panelinizde MonsterInsights’a gidin ve tıklayın Analizler »Katılım.

kaydırma izleme, monsterinsights

Otomatik olarak etkinleştirilmezse, 7.6.0 ve sonraki sürümleri kullandığınızdan emin olun..

Bu seçenek sitenizde varsayılan olarak eklenti gerekmeden etkinleştirilir. Ziyaretçileriniz sitenizde% 25,% 50,% 75 veya% 100 oranında ilerledikçe, MonsterInsights Google Analytics’teki etkinlikleri tetikleyecek.

Adım 3: WordPress’te Kaydırma İzleme Raporlarını Görüntüleme

Bu rapora doğrudan WordPress panonuzdan ulaşabilirsiniz. Görüntülemek için şu adrese gidin: Analizler »Raporlar» Yayıncılar WordPress kontrol panelinizde. Hemen yanında göreceksiniz. Faiz Bölüm.

Bu raporda, tüm web siteniz için ortalama kaydırma derinliği yüzdesini görebileceksiniz. Böylece ziyaretçilerinizin içeriğinizle nasıl etkileşime girdiğini tam olarak bilirsiniz. Ayrıca, yayınlarınızı daha iyi katılım için optimize etme şansı da sunar. Ayrıca, daha fazla tıklama için reklamlarınızı ve harekete geçirici mesajlarınızı nereye yerleştireceğinize açıkça karar verebilirsiniz.

İsterseniz bu raporları Google Analytics kontrol panelinizde de görüntüleyebilirsiniz.

Google Analytics Gösterge Tablosunda Kaydırma İzleme Raporlarını Görüntüleme

MonsterInsights ile kaydırma izlemeyi etkinleştirerek, WordPress gösterge tablonuza giriş yapmadan bile raporlarınızı doğrudan Google Analytics gösterge tablonuzdan da kontrol edebilirsiniz..

Bunun için Google Analytics hesabınıza giriş yapın. Şimdi git Davranış »Etkinlikler» Genel Bakış.

Göreceksin Kaydırma Derinliği altındaki bağlantı Etkinlik Kategorisi seçeneğini yukarıdaki ekran görüntüsünde gösterildiği gibi yapın. Sadece bu bağlantıyı tıkladığınızda hemen ayrıntılı bir rapor bulacaksınız. Listelenen her kaydırma yüzdesi için tetiklenen toplam olayları kontrol etmek istiyorsanız, Etkinlik Etiketi seçenek.

Gerçek zamanlı kaydırma verilerini kontrol etmek istiyorsanız, bu da mümkündür. Bunun için Gerçek zamanlı »Etkinlikler Google Analytics kontrol panelinizde. Son 30 dakika içinde gerçekleşen gerçek zamanlı kaydırma etkinliğini göreceksiniz.

İşte bu kadar. MonsterInsights ile kaydırma izlemeyi etkinleştirmek kolay değil?

WordPress’te indirme izlemeyi nasıl etkinleştireceğinizi de kontrol etmek isteyebilirsiniz..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map