Google Analytics ile WordPress’te Kullanıcı İzlemeyi Ayarlama

Google Analytics ile WordPress'te kullanıcı izlemeyi kurma


WordPress’te kullanıcı izlemeyi kurmak istiyor musunuz? Kullanıcıları izlemek, kullanıcılarınızın sitenizle nasıl etkileşime girdiğiyle ilgili bilgi verebilir, kullanıcı deneyimini iyileştirebilir ve genel olarak daha fazla trafik ve gelir sağlayabilir.

Kullanıcıların WordPress sitenize olan katılımlarını izlemek için çeşitli araçlar vardır. Tüm bu araçlar, ziyaretçilerin yolculuğunu takip etmenizi kolaylaştıran kendi özelliklerine ve seçeneklerine sahiptir.

Bu makalede, Google Analytics ile WordPress’te kullanıcı izlemeyi nasıl kuracağınızı göstereceğiz.

WordPress’te Neden Kullanıcıları Takip Etmelisiniz??

WordPress’te web sitesi kullanıcılarınızı izlemenin birçok nedeni olabilir. Bir üyelik sitesi işletiyorsanız, giriş yapmış kullanıcılarınız arasında popüler sayfalarınızı bilmek önemlidir, böylece yeni ziyaretçiler için onları geliştirebilirsiniz.

Bir e-Ticaret web sitesi çalıştırıyorsanız, trafiği izleyebilir ve hangi ürünlerin kullanıcılar tarafından satın alınma olasılığını daha iyi anlayabilirsiniz. Bu şekilde, en çok ziyaret edilen ürün sayfalarını iyileştirerek gelirinizi en üst düzeye çıkarabilirsiniz.

Genel olarak, kullanıcı izleme size giriş yapmış kullanıcılarınızın ilgi ve tercihleri ​​hakkında bilgi verir. Bu şekilde web sitenizi daha ilgi çekici hale getirebilir ve muhtemelen daha fazla satış ve gelir elde edebilirsiniz.

Sitenizde kullanıcı izlemeyi kurmanın en kolay yolu, Google Analytics’i MonsterInsights.

Google Analytics, kullanıcı izleme de dahil olmak üzere birçok izleme özelliğine sahip olsa da, özellikle bir geliştirici veya Analytics uzmanı değilseniz bunların göz korkutucu olabilmesi.

Bununla birlikte, MonsterInsights ile tek yapmanız gereken kullanıcı izlemeyi etkinleştirmek için bir düğmeyi tıklamaktır. Kullanıcı izleme ile takip edebilirsiniz

 • Kayıtlı kullanıcılarınızın sitenizi farklı cihazlarda nasıl kullandığını tespit edin.
 • Bireysel alıcı yolculuğunu haritalamanıza yardımcı olacak benzersiz ziyaretleri ve etkileşimleri doğru bir şekilde izleyin.
 • Reklamlara ve satış ortağı bağlantılarına yapılan tıklamalar
 • Bireysel kullanıcılar için sayfa görüntüleme sayısı
 • Ve dahası..

MonsterInsights ile WordPress’te Kullanıcı Takibi

Artık WordPress’te kullanıcı izlemeyi ayarlamanız gerektiğini bildiğinize göre, devam edelim ve adım adım nasıl yapılabileceğini görelim.

Adım 1: WordPress’e MonsterInsights Kurulumu

Yapmanız gereken ilk şey, yüklemek ve etkinleştirmek MonsterInsights Eklenti. Daha fazla ayrıntı için, bir WordPress eklentisinin nasıl kurulacağına dair kılavuzumuza göz atmalısınız..

Kullanıcı izlemeyi ayarlamak için MonsterInsights’a ihtiyacınız olacak profesyonel plan. Giden bağlantıları, ürün sayfalarını, satış ortağı bağlantılarını, reklamları ve formları otomatik olarak izlemek için birçok seçenekle birlikte gelir.

Yüklemeden sonra Google Analytics’i MonsterInsights’a bağlamanız gerekir. Bunun için, Google Analytics hesap. Bir hesabınız yoksa, Google Analytics’i WordPress’e nasıl yükleyeceğinizle ilgili bu tam kılavuza göz atın.

Giriş yaptıktan sonra, Analizler »Ayarlar WordPress yönetici alanınızda.

Oradan, MonsterInsights’a bağlanın Google Analytics hesabınızla kimlik doğrulaması yapmak için düğmesini tıklayın.

MonsterInsights'a bağlanın

Ardından, MonsterInsights ile bağlanmak istediğiniz bir Google profili seçmeniz gerekiyor.

Google hesabını seçin

Bundan sonra, MonsterInsights’ın Google Analytics’ten veri toplamasına izin vermeniz gerekir. Analitik verilerinin WordPress kontrol panelinizde görüntülenmesi 24 saat kadar sürebilir.

MonsterInsights'ın Google Analytics ile bağlantı kurmasına izin ver

MonsterInsights, Google Analytics kodunu WordPress web sitesi altbilginize otomatik olarak ekler ve herhangi bir kodu düzenlemeniz gerekmez.

Adım 2: MonsterInsights ile WordPress’te Kullanıcı İzlemeyi Etkinleştirme

Başarılı bir şekilde bağlandıktan sonra şu adresi ziyaret edin: Analizler »Ayarlar ve tıklayın Takip sekmesi. Oradan, Demografik sol menüdeki sekme.

Kullanıcı izlemeyi etkinleştir

Bu sayfada, Kullanıcı Kimliği İzlemeyi Etkinleştir seçenek.

3. Adım: Google Analytics’te Kullanıcı İzlemeyi Etkinleştirme

İçindeki kullanıcı izleme raporunu etkinleştirmek için Google Analytics, hesabınıza giriş yapın ve web sitesini seçin.

Google Analytics seçme hesabı

Ardından, yönetim ayarlar.

Yönetici ayarları

Oradan, Takip Bilgisi seçeneğini genişletin ve ardından Kullanıcı kimliği altındaki ayar.

İzleme kullanıcı kimliği

Bundan sonra, User-ID özelliğini açarak etkinleştirmeniz ve Sonraki adım buton.

Kullanıcı Kimliği özelliğini açma

Şimdi, Sonraki adım hiçbir şeyi değiştirmeden tekrar düğmesine basın.

Sonraki adım

Son olarak, Oluşturmak Kullanıcı Kimliği oluşturmak için.

Kullanıcı kimliği oluştur

Sonraki sayfada, siteye bir ad eklemeniz gerekiyor. Raporlama Görünümü Adı alan. Eklemelisin KULLANICI KİMLİĞİ kullanıcıları kolayca takip etmek için isim olarak.

Raporlama görünümü adı

Ardından, aşağıya doğru kaydırmalı ve Görünüm Oluştur buton.

Görünüm oluştur

Bu, Google Analytics’te kullanıcı izlemeyi etkinleştirir. Devam edip devam etmek için Google Analytics logosuna basabilirsiniz.

Google Analytics’te Kullanıcı İzleme Raporunu Nerede Bulabilirsiniz??

Artık diğer web sitesi verileriyle Kullanıcı Kimliği görünümüne göz atabilirsiniz.

Kullanıcı Kimliği veri görünümü

Sadece ziyaret edin Kitle »Kullanıcı Gezgini kullanıcı verilerini görmek için sol taraftan. Kullanıcı kimliğine sahip tüm kullanıcıları görüntüler.

Kullanıcı listesi

Belirli bir kullanıcı hakkında daha fazla ayrıntı görmek için, genişletmek üzere Kullanıcı Kimliğini tıklamanız gerekir..

Kullanıcı detayları

Hangi kullanıcıyla hangi kimliğin ilişkilendirildiğini öğrenmek için WordPress’teki kullanıcı kimliği bilgilerine bakabilirsiniz. WordPress yönetici alanınızda şu adresi ziyaret edin: Kullanıcılar »Tüm Kullanıcılar. Farenizi Düzenle bir kullanıcı adının altındaki bağlantıyı tıkladığınızda, ekranın altında user_id =.

Kullanıcı kimliği

Bu kadar.

Ayrıca kontrol edin: En İyi WordPress Analytics Eklentileri Karşılaştırıldı.

Bu makalenin, WordPress’te kullanıcı izlemeyi nasıl kuracağınızı öğrenmenize yardımcı olmasını umuyoruz. Google Analytics ile WordPress’te yazar izlemeyi kurma hakkındaki kılavuzumuza da göz atmak isteyebilirsiniz..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map