Google Analytics’teki Satış Ortağı Bağlantılarını İzleme (Kolay Yol)

Google Analytics'teki satış ortağı bağlantıları nasıl izlenir?


Google Analytics’teki satış ortağı bağlantılarını nasıl izleyeceğinizi öğrenmek ister misiniz? Satış ortağı bağlantılarınızı izleyerek, kullanıcılarınızın sitenizde onlarla nasıl etkileşime girdiğini tam olarak öğrenebilirsiniz. Ardından, toplanan verileri kullanarak bağlantılarınızı daha iyi dönüşümler ve gelir elde etmek için optimize edebilirsiniz.

Bu makalede, Google Analytics’teki satış ortağı bağlantılarını 3 kolay adımda nasıl izleyeceğinizi göstereceğiz.

Bağlı Kuruluş Bağlantılarını Neden İzlemelisiniz??

Şüphesiz, bağlı kuruluş pazarlama online para kazanmak için en popüler yollarından biridir. WordPress sitenize gelen düzenli miktarda trafik varsa, sitenize bağlı kuruluş bağlantıları ekleyerek düzenli bir para kazanabilirsiniz. Satış ortağı bağlantıları, satış ortağı kimliğiniz eklenmiş olarak diğer kişilerin ürünleri için satış sayfalarına bağlantılardır. İnsanlar bu bağlantı üzerinden ürün satın aldıklarında, belirli miktarda komisyon parası kazanırsınız..

Düzgün yönetildiğinde, bağlı kuruluş pazarlama size çok iyi yıllık gelir sağlayabilir. Bununla birlikte, uygun veri ve analiz olmadan başarılı satış ortağı pazarlaması mümkün değildir. Söz konusu bağlantıları optimize etmek ve bağlı kuruluş pazarlama kampanyalarını iyi yürütmek için kullanıcılarınızın bağlı kuruluş bağlantılarıyla nasıl etkileşimde bulunduğuna ilişkin gerçek istatistiklere ihtiyacınız vardır.

Bu nedenle satış ortağı bağlantılarınızı izlemeniz gerekir. Satış ortağı bağlantı izlemenin birkaç avantajı şunlardır:

 • Kullanıcı etkileşimi hakkında gerçek verileri alın: Kullanıcıların satış ortağı bağlantılarınızla tam olarak nasıl etkileşime girdiğini öğrenebilirsiniz. Kullanıcıların en çok nereyi tıkladıklarını analiz edin.
 • En kârlı bağlantılarınızı belirleyin: Hangi bağlantıların en fazla dönüşüme yol açtığını bulun ve bunlara odaklanın.
 • En çok dönüşüm sağlayan sayfalara bakın: Hangi sayfaların en çok satış ortağı satışlarına öncülük ettiğini görüntüleyin ve daha fazla gelir elde etmek için bunları optimize edin.

Özetle, satış takibi, kullanıcıların satış ortağı bağlantılarınızı nasıl görüntülediğini ve bunlarla nasıl etkileşime girdiğini görmenize yardımcı olur. Bağlı kuruluş pazarlama stratejilerinizi optimize edebileceğiniz ve kazançlarınızı en üst düzeye çıkarabileceğiniz kapsamlı veriler sağlar.

Google Analytics’te WordPress Satış Ortağı Bağlantılarınızı İzleme

Google Analytics, piyasadaki en iyi web analizi platformudur. Tüm web sitesi trafiğinizi ve sitenizdeki etkileşimlerini izlemenize yardımcı olur. Bu nedenle, satış ortağı izleme, Google Analytics’in izlediği yalnızca 1 tür metriktir.

Google Analytics çok çeşitli metrikleri izleme yeteneğine sahip olsa da, satış ortağı bağlantıları ve e-Ticaret raporları gibi gelişmiş izleme, yeni başlayanlar için biraz zor. Neyse ki, Google Analytics’i WordPress’te kullanmanın KOLAY bir yolu var: MonsterInsights.

MonsterInsights

MonsterInsights, web’deki en popüler WordPress Google Analytics eklentisidir. WordPress’te Google Analytics kullanma sürecini basitleştirir. MonsterInsights’ı kullanarak Google Analytics satış ortağı izlemeyi yalnızca 2 dakika içinde ayarlayabilirsiniz.

Ancak bundan önce, WordPress’e bağlı kuruluş bağlantılarınızı düzgün bir şekilde eklemeniz ve yönetmeniz gerekir. Bu öğreticiyi aşağıda belirtildiği gibi 3 adımda ayırdık:

Adım 1: ThirstyAffiliates Kullanarak Satış Ortağı Bağlantılarınızı WordPress’te Yönetme

ThirstyAffiliates, WordPress için en iyi ortaklık yönetimi eklentisidir. Bağlı kuruluş bağlantılarınızı kontrol panelinizde tek bir yerden eklemenize, kategorilere göre düzenlemenize ve verimli bir şekilde yönetmenize olanak tanır. En önemlisi, satış ortağı bağlantılarınızı gizlemenize olanak tanır (yani, uzun karmaşık satış ortağı bağlantılarını kısa güzel bağlantılara dönüştürmek için).

Örneğin, bir satış ortağı bağlantısı normalde şöyle görünür:

https://example.com/products/?product_id=123&affiliate_id

Artık bağlantıyı gizleyebilir ve aşağıda gösterilen markalı URL gibi kısa yapabilirsiniz:

http://www.yoursite.com/recommends/product-name

ThirstyAffiliates ile satış ortağı bağlantılarını yönetmenin en büyük yararı, satış ortağı bağlantılarınızı sitenizin arka ucunda depolamasıdır, böylece bağlantıları içeriğe eklemek istediğinizde kolayca bulabilirsiniz. İsimlere göre aranabilirler.

İkincisi, gizleme uzun, çirkin bağlı bağlantıları güzel bağlantılara dönüştürür. Ayrıca bağlı kuruluş bağlantılarının aslında harici olan dahili bağlantılara benzemesini sağlar. Bu, kullanıcılarınızın doğrudan satış ortağı bağlantıları görmesini engeller ve daha fazla tıklama alma şansınızı artırır.

Hepsinden önemlisi, bir satış ortağı bağlantı yönetimi eklentisi kullanmak Google Analytics’teki satış ortağı bağlantılarınızı kolayca izlemenizi sağlar. MonsterInsights satış ortağı takibi, izleme için gizli bağlantıları da kullanır.

Yani, ilk göreviniz ThirstyAffiliates’i yüklemek ve bağlı kuruluş bağlantılarınızı arayüzüne eklemek. Bu eklentiyi kullanarak satış ortağı bağlantılarınızı eklemek ve yönetmek kolaydır.

Ayrıntılı talimatlara ihtiyacınız varsa, eğitimimize göz atın. WordPress’te ThirstyAffiliates ile bağlı kuruluş bağlantıları nasıl eklenir.

ThirstyAffiliates ile satış ortağı bağlantılarınızı ekleyip yönettikten sonra, MonsterInsights ile satış ortağı izlemeyi kurmaya hazırsınız.

2. Adım. MonsterInsights’ı kullanarak Google Analytics’te Satış Ortağı İzlemeyi Kurma

MonsterInsights ile satış ortağı takibini ayarlamak gerçekten basittir. Kurulum işlemini tamamlamak sadece birkaç tıklama alır.

Başlamak için şunları yapmanız gerekir: MonsterInsights’ı yükle WordPress sitenizde. Ardından, MonsterInsights’ı kullanarak sitenizi Google Analytics ile bağlayın. Bu eklenti ile Google Analytics’i kurmak kolaydır.

Ayrıntılı talimatlara ihtiyacınız varsa, WordPress’te MonsterInsights ile Google Analytics’i nasıl kuracağınızla ilgili adım adım açıklamalı kılavuzumuz.

Kurulum işlemi tamamlandıktan sonra satış ortağı izlemeyi kurmaya hazırsınız.

Şu yöne rotayı ayarla Analizler »Ayarlar WordPress kontrol panelinizden ve ardından Takip sekmesini tıklayın. Ardından, Satış Ortağı Bağlantıları sol görev çubuğundaki sekme.

monsterinsights-bağlı-izleme-kurulum

Orada 2 alan göreceksiniz:

1) Giden bağlantılar olarak izlenecek dahili bağlantıların yolunu ayarlayın:

Bu alanda, dahili bağlantıların giden bağlantılar olarak izleneceği yolu belirtmeniz gerekir. ThirstyAffiliates gibi bir satış ortağı yönetimi eklentisi kullanırken, satış ortağı bağlantılarınız dahili bir bağlantı gibi görünür.

Örneğin, satış ortağınız şöyle görünebilir: http://yoursite.com/recommends/product-name

Yukarıdaki örnekte, bağlantı dahili bir bağlantıya benzer, ancak giden bir bağlantıya (yani bir satış ortağı bağlantısı) yönlendirir. Ve satış ortağı bağlantılarınız / Tavsiye /.

Şimdi yapıştırmanız gerekecek / Tavsiye / bu alanda Google Analytics’in hangi dahili bağlantıların satış ortağı bağlantıları olduğunu belirleyebilmesi için. Birden çok önek kullanıyorsanız, bunları virgülle ayırabilirsiniz: / recommends /, / out /.

2) Bu bağlantılar için etiket:

Google Analytics raporunuzdaki etiket, tıklamanın nereden geldiğini belirlemenizi sağlar. Örneğin, bir etiket ekleyebilirsiniz aff satış ortağı bağlantılarınıza.

Bu 2 alanı doldurduktan sonra Değişiklikleri Kaydet.

Bu kadar. Satış ortağı bağlantı izleme kurulumunu tamamladınız.

3. Adım: Satış Ortağı Bağlantı İzleme Raporlarını Görüntüleme

Artık MonsterInsights ile WordPress’te satış ortağı takibi ayarladığınıza göre, raporları nasıl görüntüleyeceğinizi merak edebilirsiniz. İşte burada!

MonsterInsights ile en önemli videonuzu analitik raporları doğrudan WordPress kontrol panelinizin içinde. Satış ortağı raporlarınızı görüntülemek için şu adrese gidin: Analizler »Raporlar» Yayıncılar WordPress kontrol panelinizden.

ortaklık-bağlantılar-raporlar-monsterinsights-pano-raporlar

Bu rapor, siteniz için en iyi 10 satış ortağı bağlantısını gösterir. Bundan daha fazlasını görmek istiyorsanız, Tüm Satış Ortağı Bağlantıları Raporunu Görüntüle düğmesini tıklayın. Bu sizi Davranış »Etkinlikler En Önemli Etkinlikler Google Analytics hesabınızda.

Üst olaylar-ga-raporlar

Bu makalenin Google Analytics’teki satış ortağı bağlantılarını nasıl izleyeceğinizi öğrenmenize yardımcı olacağını umuyoruz.

WordPress ile bir Amazon satış ortağı mağazası oluşturma hakkındaki kılavuzumuzu görmek de isteyebilirsiniz.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map