HIZLI E-posta Listenizi Büyümek! (23 Delicesine Kolay İpuçları)

daha fazla e-posta abonesi edinmeye yönelik ipuçları


E-posta listenizi büyütmek için en iyi ipuçlarını mı arıyorsunuz? Bir işletme sahibi olarak haberleri, fırsatları, içeriği ve daha fazlasını paylaşmak için bir e-posta adresleri listesine ihtiyacınız olacaktır. Sizinle etkileşime giren ve e-postalarınızla ilgili işlem yapan gerçek abonelere ihtiyacınız var.

Bu makalede, daha fazla e-posta abonesine kolayca ulaşmanıza yardımcı olacak 23 ipucu paylaşacağız.

Başlamadan önce, e-posta kampanyalarınız için AWeber, MailChimp, Damla veya Sürekli İletişim gibi bir e-posta pazarlama hizmeti kullanmanızı öneririz..

Her şey hazır mı? Harika. E-posta listenizi kolayca büyütmek için kişisel deneyimlerimize dayanan favori ipuçlarımız:

1. Çıkış Niyeti Açılır Penceresi Oluşturma

İyi bir trafiğiniz olabilir, ancak bu ziyaretçilerin% 65’inden fazlasının tekrar blogunuza gelmeyeceğini biliyor muydunuz??

Tekrar ziyaret etmek istemedikleri veya blogunuzun yeterince çekici olmadığı için değil. Asıl sebep, sizi bir daha asla bulamayabilirler. Ancak, e-posta listenize abone olmalarını sağlarsanız, kesinlikle sizden haber alır ve blogunuzu daha sık ziyaret ederler..

Abonelik kutusuna sahip olmak harika, ancak abone olmadan ayrılan ziyaretçiler hakkında ne yapacaksınız??

İhtiyacınız olan şey Çıkış-Niyet Teknolojisi. Blogunuzdan ayrılmak üzere olan kullanıcılara kaydolma açılır penceresi görüntülemek akıllıca çalışır.

OptinMonster'da Intent teknolojisinden çıkın

Çıkış Niyeti açılır penceresi oluşturmak için şunu kullanmanız gerekir: OptinMonster, piyasadaki en iyi olası satış yaratma aracıdır. Bunun için kaydolun OptinMonster’ın ücretsiz deneme sürümü ve gerektiğinde yükseltebilirsiniz.

İlk olarak, OptinMonster’da kampanya oluşturma. Bundan sonra, Görüntülü Reklam Ağı Kuralları »Kampanya ne zaman görünmelidir? »Çıkış Niyeti Üzerine sayfa ve görüntüleme kuralını etkinleştir durum geçişine tıklayarak.

Görüntüleme kuralını etkinleştir

Exit-Intent açılır penceresini oluşturduktan sonra, ziyaretçilerin e-postalarını paylaşmak istemeleri için çekici ve faydalı hale getirmeniz gerekir. Onlara reddedemeyecekleri bir teklif yapmayı deneyin. Bu da bizi …

2. İndirimler ve Fırsatları Paylaşın

Bir optin, ziyaretçiyi sunduğunuz şeyi göz alıcı bir şekilde göstererek sayfayı kapatmasını engelleyebilir. E-posta adresleri karşılığında onlara özel indirimler ve fırsatlar sunun.

Kaydolmak karşılığında ücretsiz bir biftek yemeği sunarak bu restoranın sitesinin ziyaretçilerini nasıl cezbettiğini kontrol edin:

Kayıt için indirim ve fırsatlar

Blogunuza uygun hale getirmek için nişinize göre indirimler ve fırsatlar ekleyebilirsiniz. Terk edilmiş ziyaretçileri abonelere dönüştürmenin harika bir yolu.

Sınırsız özelleştirme seçenekleri ile OptinMonster, e-posta listenizi artırmak için Exit-Intent açılır pencerenize kolayca bir resim ve metin ekleyebilirsiniz.

3. 2 Adımlı Optin Oluşturun

2 adımlı bir optin’in ne olduğunu merak ediyorum?

Ziyaretçilerinizin küçük bir psikolojik yumruk ile posta listenize kaydolmasını sağlamak basit bir tekniktir. Kullanarak bu tür optin oluşturabilirsiniz OptinMonster.

Kampanyanız hazır olduğunda, şu adrese gitmeniz gerekir: Görüntülü Reklam Ağı Kuralları »Kampanya ne zaman görünmeli? ayarları etkinleştirin ve etkinleştirmek için MonsterLink ™ (Tıklandığında) sekmesine gidin.

Bundan sonra, kodu kopyalayıp blog’unuzdaki herhangi bir sayfaya veya yayına yapıştırabilirsiniz.

İki adımlı optin

Kampanyayı bir düğme ile görüntüler. Kullanıcılar düğmeyi tıkladığında, kampanyanızı görür ve işlemi tamamlamak için e-posta adreslerini bırakır.

Bu adım adım kılavuzu şu adresten takip etmelisiniz: e-posta kampanyalarınız için 2 adımlı bir optin oluşturma daha ayrıntılı bilgi için.

4. Çekici Bir Hoş Geldiniz Mesajı Ekleyin

e-posta listenizi büyütme - hoş geldiniz mesajı

Blogunuzun ilk izlenimi ilginç ve göz alıcı olmalı. Bazen, güçlü ve çekici bir karşılama mesajı, e-posta abonelerini almak için harika bir kaynak olabilir.

Bu, özellikle ünlü bir blogda bir konuk makalesi yayınladığınızda ve bu okuyucuları blogunuza davet etmek istediğinizde yararlıdır.

Ayrıca, hoş geldiniz iletinizde iyi bir teklif sunabilir ve 2 adımlı bir optin kullanabilirsiniz, böylece ziyaretçiler ilgi alanlarını belirledikten sonra posta listenize abone olabilirler.

5. Mesajların Altına Optin ve CTA ekleyin

Blog gönderilerinizi sonuna kadar okuyan ziyaretçiler özellikle önemlidir. İçeriğinizi o kadar çok seviyorlar ki, makalenin ortasında zıplamıyorlar.

Şimdi, onları geçen bir ziyaretçiden normal bir okuyucuya dönüştürmek için doğru zaman. Okuyucuların e-postalarını girmelerini istemek için yayınınızın sonuna bir CTA ekleyebilirsiniz.

OptinMonster okuyucularınızın doğrudan blogunuzdan abone olmaları için bir içerik sonrası widget’ı eklemenize olanak tanır. Bu şekilde, kampanyayı her blog yayınına manuel olarak eklemenize gerek kalmaz.

6. Kurşun Mıknatıslar Oluşturun

Olası satış mıknatısı, blogunuzun ziyaretçileri için bir exchange teklifine benzer. Onlara ücretsiz ve kullanışlı bir kaynak veriyorsunuz ve size e-posta adreslerini veriyorlar. Kanıtlanmış bir tekniktir ve e-posta listenizin büyümesine yardımcı olur.

Ancak ziyaretçilerinize sunacak hiçbir şeyiniz yoksa ne olur? Bir e-Kitabınız veya ücretsiz bir kontrol listeniz yoksa ne olur??

Endişelenme! İşte kolay bir çözüm: en popüler blog makalelerinizi bir araya getirin ve bir PDF dosyasına dönüştürün. Sadece ziyaret edin Baskı Dostu ve makalelerinizden birinin URL’sini ekleyin. Tıkla PDF düğmesine basın ve indirin.

Artık ziyaretçilerinize sunabileceğiniz bir kurşun mıknatısınız var ve istediğiniz kadarını oluşturabilirsiniz. Basit!

Ardından, OptinMonster’ın kampanya oluşturucusuna gitmeniz ve başarı sekmesi. Oradan açmanız gerekecek Bloklar tıklayın. Başarı tercihine bir düğme bloğu ekleyin ve ona isim verin Şimdi İndirin.

Başarı temasını indir

Bundan sonra, Düğme İşlemi kurşun mıknatıs URL’sini eklemek için. Kullanıcılarınızın, e-posta adreslerini girdikten hemen sonra kaynağı indirmesine olanak tanır.

Daha fazla bilgi için adresindeki yayınımıza göz atın. bir kurşun mıknatıs daha etkili nasıl teslim edilir.

7. İçerik Engelleme Ekleme

İçerik engelleme, e-posta listenizi hızlı bir şekilde büyütmenin başka bir şaşırtıcı yoludur. İçeriğin bir kısmını engelleyebilir ve okuyuculardan e-posta adreslerini eklemelerini ve yayını okumaya devam etmek için abone olmalarını isteyebilirsiniz.

Bu ile yapılabilir, tahmin ettiniz: OptinMonster.

Başlamak için, blogunuzda en fazla trafiği olan en popüler makalelerin hangileri olduğunu bulmanız gerekir. WordPress kullanıcıları için, MonsterInsights iyi bir iş çıkarıyor en fazla trafiği olan yayınları gösterge tablonuzda görüntüleme.

WordPress kullanmıyorsanız, Google Analytics’e gidin ve tıklayın Davranış »Site İçeriği» Açılış Sayfaları. En yüksek trafiğe sahip yayınlarınızı görüntüler.

Sonra, yapmanız gerekenler yayın sonrası veya satır içi kampanya oluşturma. Kampanya oluşturucu ayarlarında, Optin »İçerik Engelleme.

İçerik engelleme

Burada içeriği okuyucularınız için nasıl engellemek istediğinizi tanımlayabilirsiniz..

Ziyaretçiler abone olduktan sonra makalenin tamamını okuyabilecek ve posta listeniz büyüyecek.

8. Renk Varyasyonlarını Kullanın

e-posta listesi - renk varyasyonlarını kullanın

Renkler, ziyaretçiyi kampanyanıza çekmede önemli bir rol oynar. Açılır pencerenin renkleri, kayıt düğmesi, resim, metin vb. Farklı renkler izleyiciye farklı bir etki bırakır.

OptinMonster kullanıcıları için, kampanyada kullanılan hemen hemen her öğenin renklerini değiştirmek çok kolaydır. Sadece öğeyi seçmeniz yeterlidir, sol tarafta düzenleme seçeneğini görüntüler. Güçlü renk seçici aracıyla öğeleriniz için herhangi bir renk seçmenize olanak tanır.

Bunu kontrol etmelisin hangi rengin dönüştüğü üzerine araştırma en çok abone.

Optin formunuzun içeriğine bağlıdır. Renkleri akıllıca seçtiğinizden ve tercihinizi etkileşimli yaptığınızdan emin olun.

9. Bölünmüş Testlerinizi Optimize Edin

Hala renkler hakkında endişeleniyor musun? Hangi optin formunun sizin için en uygun olduğunu görmek için kampanyanızın tamamını A / B bölünme testine alabilirsiniz.

Google’ın ücretsiz bir A / B testi ve kişiselleştirme ürünü olan Google Optimize’ı kullanmanızı öneririz. Sitenizde neyin en iyi olduğunu görmek için kolayca denemeler yapmanızı sağlar. En iyisi, Google Optimize, doğrudan Google Analytics’in üzerine kurulmuştur, böylece A / B testleri yapmak ve optin form dönüşümlerinizi hemen iyileştirmek için Analytics verilerinizi kullanmaya başlayabilirsiniz..

Kullanmak MonsterInsights eklentisi Google Analytics ile Google Optimize’ı WordPress sitenize bağlamanın en kolay yoludur. Onunla Google Optimize eklentisi, formunuzun birden çok varyasyonunu oluşturabilir ve kolayca A / B ayrık testi yapabilirsiniz.

Google Optimize eklentisi

Şu kılavuzu incelemeniz gerekir: A / B test formları ve aboneleri artırma adım adım talimatlar için.

10. Düğmeler için Tetikleyici Kelimeler Kullanın

CTA düğmelerinize ziyaretçiler için değerli metin eklemeniz gerekir. Kişiselleştirilmiş kelimelerin kullanımı oldukça cazip olabilir.

Örneğin, “e-Kitabı İndir” yerine “e-Kitabımı İndir” veya “Ücretsiz Denemeyi Başlat” yerine “Ücretsiz Deneme Sürümümü Başlat” seçeneğini kullanmalısınız.

Bunlar, ziyaretçiler için daha kişiselleştirilmiş CTA düğmeleri oluşturmak için sadece birkaç temel örnektir. Metinden hala emin değilseniz, A / B bölme testini optin formlarınızda birden çok varyasyonla test edebilirsiniz.

11. Optin ve CTA’lara Referanslar Ekleyin

Referanslarınızı hiç sadece bir referans sayfasına eklemekten başka bir şey için kullandınız mı??

Bu referansları kampanyalarınızda görüntüleyebilir ve yeni ziyaretçilerin diğer kullanıcıların sizin hakkınızda söylediklerini görmesini sağlayabilirsiniz. Bu uygulanabilir bir yöntemdir ve avantajı basittir: e-posta listenizi büyütün.

Henüz yeterli referansınız yok mu? Müşterilerinizden takdir e-postalarında aldığınız alıntıları veya çalışmanızı öven bir Tweet’i de kullanabilirsiniz. Ziyaretçilerinizi güvence altına almak için sizin veya ürünleriniz hakkında iyi şeyler söyleyen her şeyi kullanın… ve bunlar hızla abone olacaklar!

12. Bir Açılış Sayfası Oluşturun

Açılış sayfası nedir?

Bir açılış sayfası, web sitenizin diğer tüm sayfalar gibi basit bir sayfasıdır. Ancak, hedeflenen e-posta kampanyanızı bu sayfaya ekleyeceksiniz. Ziyaretçileriniz buraya geldiğinde, web sitenizde daha ilerlemeden önce abone olmanın önemli olduğunu düşüneceklerdir.

Kitlenizin odaklanmış içeriği (yani e-posta kampanyanız) görmesini sağlamak için bir açılış sayfası oluşturulur. E-posta listenizi büyütmek için test edilmiş ve başarılı bir yöntemdir.

Hızlı bir şekilde açılış sayfası oluşturmak için sitenizde bir WordPress açılış sayfası eklentisi kullanabilirsiniz.

Bu açılış sayfasını ücretli sosyal medya tanıtımlarınıza, e-postalarınıza, yönlendirme kaynaklarınıza ve daha fazlasına bağlayabilirsiniz..

13. E-posta İmzanıza Kampanya Bağlantısı Ekleme

Her gün çok sayıda e-posta gönderiyor musunuz? Her e-postanın altına en son kampanyanıza bağlantı eklerseniz, kampanyayı katlanarak daha fazla tanıtabilirsiniz.

Kampanyanızı OptinMonster’da oluşturduktan sonra, Kampanya Yayınlama Seçenekleri ve tıklayın Paylaşılabilir MonsterLink ™.

Paylaşılabilir Canavar Bağlantıları

Artık kampanyanızı paylaşmak için her yerde kullanabileceğiniz paylaşılabilir bir MonsterLink ™ var ve e-posta imzası mükemmel bir yer. Hangi e-posta sağlayıcısını kullanırsanız kullanın, bir e-posta imzası oluşturma seçeneği vardır.

Gmail kullanıcıları için şu adrese gidebilirsiniz: Ayarlar »Genel ve ara İmza alan.

E-posta imzası

Açılış sayfanızın, kampanya sayfanızın veya abonelere okuyucular için bir optin içeren herhangi bir sayfanın bağlantısını ekleyebilirsiniz..

14. Çok Fazla Bilgi İstemeyin

Kaydolma formlarınıza istediğiniz sayıda alan ekleyebilirsiniz. Ancak, ziyaretçinin TÜM bu bilgilerine gerçekten ihtiyacınız var mı? Genellikle kullanıcıyı bir e-posta adresine almak yeterlidir.

OptinMonster kullanıyorsanız, gerekli olmayan optin formlarınızdan ek alanları kaldırabilirsiniz.

İsim alanını gizle

Örneğin, kayıt formu oluşturucunuzdaki ad alanını tıklayın; seçenekleri sol tarafta görünecektir. Açma / kapatma ayarını tıklayarak kapatabilirsiniz..

15. Twitter Biyografinize Optin Bağlantısı ekleyin

Kampanyanızı tanıtmanın ve e-posta listenizi büyütmenin bir başka harika yolu da Twitter biyografinize paylaşılabilir bir bağlantı eklemektir. Twitter’da iyi bir takipçiniz olabilir ve insanlar sizden daha fazlasını görmek istiyor.

Twitter biyografinizi düzenleyin ve çekici bir optin formuyla kampanya sayfanıza veya popüler bir makaleye bir bağlantı ekleyin.

16. Facebook Sayfası Kayıt Düğmesini Oluşturun

Her profesyonel işletmenin Facebook’ta varlığı vardır. Facebook sayfalarında, Şimdi Rezervasyon Yap, Bize Ulaşın, Kaydolun, vb. Varsayılan düğme metniyle tıklanabilir bir bağlantı ekleme seçeneği vardır.

Facebook sayfası kaydı

Bu düğmeyi işletme sayfanızdaki Facebook Beğen seçeneğinin yanında görüntüleyebilirsiniz. Kampanya URL’nizi düğmeyle eklemenizi sağlar. Bu kayıt düğmesi için özellikle ücretli pazarlama kampanyaları da yayınlayabilirsiniz.

Facebook hayranlarınız düğmeye basacak ve kampanyaya kaydolacak.

17. Sosyal Hesaplarınızı Etkinleştirin

Bağlantılarınızla etkileşim kurmak için birden fazla sosyal medya kanalında çok zaman harcayabilirsiniz.

Neden bu zamanı kampanyanızı pazarlamak ve posta listenizi büyütmek için kullanmıyorsunuz??

Kampanya bağlantınızı sosyal medya kanallarına spam göndermenize gerek yoktur. Doğru yol, sorunlarına bir çözüm arayan insanlara yardım etmektir ve sorunları nişinizle ilgili olmalıdır.

Gruplara girdikten sonra insanlar sizinle otomatik olarak bağlantı kurar ve sizden daha fazlasına ihtiyaç duyarlar. Posta listenize abone olmaları için doğru zaman olacak.

18. Kampanyanızın Reklamını Yapın

e-posta listenizi büyütme - facebook reklam

Facebook ve diğer sosyal medya platformlarındaki kullanıcılara etkin bir şekilde yardımcı olduktan sonra, kampanyanızı sosyal kanallarda tanıtmanın zamanı geldi.

Sosyal medya platformlarında kampanyanız için ücretli bir promosyon planlamalı ve abone listenizdeki artışı izlemelisiniz.

19. Gereksiz Elemanları Gizle

Ziyaretçiler için birçok seçenek içeren uzun bir kenar çubuğunuz olabilir. Ancak, ziyaretçiler bu süslü kenar çubuğu widget’larının çoğuyla ilgilenmeyebilir.

Basitçe ana hedefinize odaklanın: e-posta listenizi büyütmek. Ne kadar çok dikkat dağıtıcı eklerseniz, abone olma şansınız o kadar az olur. Okuyucuların e-postalarını girmeleri ve posta listenize katılmaları için tüm tüyleri gizlemeniz ve tercihinizi görsel olarak görüntülemeniz gerekir..

20. İletişim Formlarında Abonelik Onay Kutusunu Kullan

Web siteniz WordPress üzerine kuruluysa, iletişim formunuzla birlikte bir abonelik onay kutusu eklemek için WPForms eklentisini kullanabilirsiniz. WPForms, AWeber, MailChimp ve Constant Contact gibi popüler e-posta servis sağlayıcılarıyla entegre olur.

Abone ol onay kutusu

Bir iletişim formu gönderirken ziyaretçilerinizin posta listenize abone olmanın en kolay yolu budur.

Her e-posta servis sağlayıcısı hakkında ayrıca bilgi edinmek için bu kılavuzlara göz atmalısınız:

İletişim formunuza MailChimp kayıt onay kutusu nasıl eklenir
İletişim formunuza AWeber kayıt onay kutusu nasıl eklenir
İletişim formunuza Sabit Kişi kaydı onay kutusu nasıl eklenir

21. Teşekkür Sayfalarına Kampanya Bağlantısı Ekleyin

Ziyaretçiler sitenize yorum eklediğinde, bunları bir teşekkür sayfasına yönlendirebilirsiniz. Bu sayfada, aşağıdakileri kullanarak abonelik kutusunu görüntüleyebilirsiniz: Yoast Yorum Hackleri WordPress eklentisi.

Sizinle iletişim kurma çabası içinde olduklarından, abonelik formunuzu imzalamaları için makul bir şans var.

22. Diğer Bloglara Bağlantıları Paylaşın

Sizinki gibi ilginç kampanyaları kitleleriyle paylaşmayı teklif eden çok fazla trafiğe sahip birden çok blog var. Kampanyanızı bu bloglara gönderebilirsiniz. Kabul edildikten sonra, posta listenizde bir artış görebilirsiniz.

Ayrıca kampanyanız hakkında hızlı konuk gönderileri yazabilir ve iş nişinizle alakalı bloglarda paylaşabilirsiniz. Bu şekilde, kampanyanızı farklı kitlelere dağıtabilirsiniz.

23. Basit Tutun

En son ama en kötü değil.

Hızlı bir şekilde kaydolmalarına yardımcı olacak ve posta listeniz büyüyeceğinden kampanyanızı ziyaretçiler için basit tutun. Ve bu karşılaştırmayı OptinMonster vs Sumo arasında kontrol etmelisiniz.

Bu kılavuzun, e-posta listenizi nasıl büyüteceğinizi öğrenmenize yardımcı olacağını umuyoruz. 5 dakikadan kısa bir sürede ücretsiz bir işletme e-postası oluşturma ve doğru şekilde bir e-posta patlaması oluşturma konusunda kılavuzlarımızı da incelemek isteyebilirsiniz..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map