Kupon URL’si ile WooCommerce’de İndirimler Otomatik Olarak Nasıl Uygulanır

woocommerce'de otomatik olarak indirimler nasıl uygulanır


Kupon URL’lerini kullanarak WooCommerce’deki indirimlerin otomatik olarak nasıl uygulanacağını bilmek istiyorum?

Kupon URL özelliğini kullanarak otomatik olarak uygulanan indirimler, web sitelerinde bir hediye veya ücretsiz ürünler gibi özel bir teklif organize edenler için harika bir seçenektir. Bu işlev etkinleştirildiğinde, kullanıcılarınız ürünü sepete eklemek ve ardından ödeme sırasında kodu manuel olarak uygulamak için tüm uzun işlemleri atlayabilir..

Bunun yerine, artık kupon URL’sini tıklayabilir ve ürün eklenmiş olarak doğrudan sepete inebilir ve indirim otomatik olarak ürün fiyatına uygulanır. Kupon bağlantısıyla veya başka bir pazarlama stratejisiyle e-posta pazarlaması yoluyla bir ürünü tanıtmak veya kullanıcılarınıza özel bir teklif göndermek istiyorsanız bu harika bir seçenektir.

Bu, müşterileriniz için uygun olmasını sağlar, çünkü kodu hatırlamaları gerekmez.

Bugünün eğitiminde, kupon URL’lerini kullanarak WooCommerce’deki indirim kuponlarını nasıl otomatik olarak uygulayacağınızı göstereceğiz.

Kupon URL’lerini Sitenizde Ne Zaman ve Neden Kullanmalı?

Web sitenizde indirim yapmak için bir kupon URL’si kullanmanın işletmeniz için büyük avantajları olabilir. Bu özellik, özellikle çeşitli pazarlama stratejileri yoluyla ürünleri tanıtan web siteleri için yararlıdır.

Bu seçenek etkinleştirildiğinde, kullanıcılarınız kuponu asla ezberlemek ve manuel olarak girmek zorunda kalmaz. Birçok kullanıcı, indirim kodunu yapıştırmak için alan bulamazlarsa sepeti terk edebilir.

Şüphesiz, bu özellik kuponlarla satışları artırmayı ve alışveriş sepetini terk etmeyi azaltmayı kolaylaştırır.

Bir kupon URL’si kullanarak WooCommerce’da otomatik olarak uygulanan indirimlerin nasıl etkinleştirileceğine bakalım.

E-Ticaret siteniz için bir kupon oluşturmak istediğinizden, sitenizde zaten WooCommerce eklentisinin etkinleştirildiğini varsayıyoruz. Değilse, çevrimiçi bir mağaza oluşturmak için WooCommerce’i nasıl kullanabileceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Adım 1: Gelişmiş Kuponları WordPress’e Yükleme

İlk adım, sitenize Gelişmiş Kuponlar eklentisini yüklemek ve etkinleştirmektir.

Gelişmiş Kuponlar

Bu eklenti, WooCommerce ile birlikte gelen varsayılan kupon özelliğini genişletmek isteyen gelişmiş e-Ticaret siteleri için harika bir kaynaktır.

Bu eklenti ile kupon kodunuzu hızlı bir şekilde oluşturabilir, otomatik uygulama özelliğini etkinleştirebilir, kopyalayabilir, müşterilerinizi fırsatlar hakkında bilgilendirebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca, kupon kodunuzu oluşturduktan sonra bir kupon URL’si oluşturmanıza da olanak tanır.

Eklenti etkinleştirilip yüklendikten sonra, kuponunuzu oluşturma zamanı.

Adım 2: Gelişmiş Kuponlarla Otomatik Uygulama Kuponu Oluşturma

Gelişmiş Kuponlar eklentisi etkinleştirildikten sonra kuponunuzu kullanarak oluşturmaya başlayabilirsiniz. Bunun için WordPress kontrol panelinize gidin ve tıklayın WooCommerce »Kuponlar» Kupon Ekle.

Yeni kupon ekle

Şimdi kupon kodunuzu oluşturabileceğiniz yeni bir ekrana yönlendirileceksiniz. Bu sayfanın ilk alanına kuponunuza bir ad ekleyin. Müşterileriniz indirim almak için bu kodu kullanacak. Bu alanın altına kuponunuza bir açıklama ekleyin.

Kuponunuzun ayrıntılarını buraya şartlar ve koşullar, kupondan yararlanmak için minimum eşik tutarı vb. Gibi ekleyebilirsiniz. Bu, kullanıcılarınızın kuponu nasıl kullanacaklarını anlamalarını kolaylaştırır..

Sabit indirim kuponu

Kupon URL’sini kullanarak otomatik olarak uygulanan kuponu etkinleştirmek için belirli bir ürün için kuponlar oluşturmamız gerekir. Bu öğretici adına, ayakkabı için oluşturalım. Kupon adlandırıldıktan ve açıklandıktan sonra sayfanızı aşağı kaydırın ve Kupon Verileri genel ayarlar bölümü.

3. Adım: Kupon Tutarını Seçin

Altında Kupon Verileri bölümünde birkaç sekme göreceksiniz. Tıkla Genel sekmesi. Burada indirim türünü seçebilirsiniz. Belirli bir üründe kodu etkinleştirmek için, Sabit Sepet İndirimi açılır ok seçeneğinden.

sabit alışveriş sepeti indirim türü

4. Adım: Otomatik Kupon Uygulamayı Etkinleştirmek için Ürünleri Seçin

Belirli ürünler için kupon URL özelliğini etkinleştirmek için ürün ekle sekmesini kullanarak ürünleri ekleyin ve + ürün ekle buton.

Ardından, eklemek istediğiniz ürünün adını yazmak için verilen alanı kullanabilirsiniz. Mağazadaki ilgili tüm ürünleri açılır menüde görüntüler. Listelemek istediğiniz ürünü seçin.

Şimdi indirim kategorisini seçin. Bu, daha önce eklediğimiz İndirim türüyle aynıdır. Seçtiğimizden beri Sabit Sepet İndirimi seçeneği daha önce, bunun için de aynı seçeneği seçin.

gelişmiş kuponlar ürün ekle

Şimdi kuponunuz yayınlanmaya hazır. Öyleyse devam edin ve Yayınla sağ taraftaki düğme.

5. Adım: Kupon URL’nizi Kullanma

Kuponunuz yayınlandıktan sonra, Gelişmiş Kuponlar eklentisi kuponunuz için otomatik olarak bir URL oluşturur. Kullanıcılarınız bu URL’yi tıkladıklarında, ürün eklendiğinde doğrudan ürüne yönlendirilirler ve kupon kodu ürüne uygulanır.

Bu URL’yi URL Kuponları sekmesinde Kupon Verileri Bölüm.

kupon url'si

Bu URL’yi kopyalayıp pazarlama e-postalarınız aracılığıyla müşterilerinize gönderebilir veya tıklanabilir bir düğmeyle gizleyebilir ve web sitenizdeki herhangi bir yere yerleştirebilirsiniz..

Bu kadar. Kupon URL’niz başarıyla oluşturuldu. Bu kolay, değil mi? Bu yayını faydalı bulduğunuzu umarız. Bunu yaptıysanız, URL kuponunuzu müşterilerinize gönderebileceğiniz güçlü bir e-posta bülteni oluşturma hakkında bilgi edinmek de isteyebilirsiniz.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map