Mağazanızı Shopify’dan WooCommerce’a Taşıma

Woocommerce için Shopify


Çevrimiçi mağazanızı Shopify’dan WooCommerce’a taşımak istiyorum?

Hem Shopify hem de WooCommerce, yeni başlayanların bir çevrimiçi mağaza açması için harika seçenekler.

Birçok web sitesi sahibi Shopify ile başlar, bunun birçok sınırlama ile geldiğini fark eder ve çevrimiçi mağazalarını WooCommerce’a taşımaya karar verdiler.

Bir geliştirici değilseniz bu taşıma işlemi korkutucu bir görev gibi görünebilir. Ama endişelenme. Bu öğreticide, mağazanızı Shopify’dan WordPress’e nasıl kolayca taşıyacağınızı adım adım göstereceğiz.

Ancak bundan önce Shopify mağazanızı WooCommerce’a taşımak isteyebileceğiniz bazı nedenlere bakalım.

Neden Shopify’dan WooCommerce’a Geçmelisiniz??

Bunun nedeni işletme gereksinimlerinize bağlı olarak değişebilir.

  • Shopify barındırılan bir çevrimiçi mağaza oluşturucusu olduğundan, çevrimiçi mağazanızı istediğiniz gibi özelleştirmenize izin vermez. WooCommerce, siteniz üzerinde tam kontrol sahibi olmanızı sağlar.
  • Shopify, aylık bir ödeme planı seçmenizi istiyor. Siteniz büyüdükçe daha fazla ödeme yapmaya devam etmeniz gerekir. Ancak WooCommerce, sitenizin büyümesine bağlı olarak sizi ücretlendirmeyen ücretsiz bir eklentidir. Ancak, güvenilir bir WooCommerce barındırma sağlayıcısına sahip olmanız gerekir..
  • Her işlem için Shopify için işlem ücreti ödemeniz gerekir. WooCommerce, mağazanızda yapılan işlemler için sizden ücret almaz.

Bunlar, birçok kullanıcının WooCommerce’ı bir Shopify alternatifi olarak seçmesinin sadece birkaç nedenidir. Bu iki platform hakkında daha fazla bilgi edinmek için Shopify vs. WooCommerce hakkındaki detaylı yayınımıza göz atın ve hangisinin sizin için en iyi olduğunu bulun.

Şimdi ilerleyelim ve bir çevrimiçi mağazanın Shopify’dan WooCommerce’a nasıl taşınacağına bakalım.

Shopify’dan WooCommerce’e Geçmek Kolaylaştı

Çevrimiçi mağazanızı taşımanın birkaç farklı yolu vardır. Bu makalede, mağaza taşıma sürecinin tamamını süper kolaylaştıran Sonraki Sepeti kullanacağız.

nextcart, woocommerce'e alışveriş yapın, mağazadan taşınma, çevrimiçi mağazadan taşınma

Next-Cart, birkaç basit adımla Shopify mağazanızı WooCommerce’a taşımanıza yardımcı olan inanılmaz bir platformdur. En iyi yanı, göç için herhangi bir teknik beceri gerekmemesidir.

Adım 1: WooCommerce Geçişine Alışveriş Yapın: Varlık Sınırınızı Bilin

Mağazanızı Shopify’dan WooCommerce’a geçirmek için varlık sınırınızı belirlemeniz gerekir. Gelecek Sepeti Shopify’dan WooCommerce’e geçiş aracını varlık sınırı.

Varlık Limiti, en yüksek varlık numarasına göre hesaplanır. Örneğin, 5000 ürün, 2000, müşteri ve 4000 siparişi taşımak istiyorsanız, varlık limitiniz 5000’dir; bu, buradaki en yüksek sayıdır. Varlık sınırının nasıl hesaplandığını öğrenmek için aşağıdaki tabloya göz atın.

varlık sınırı

Sonraki Alışveriş Sepeti’nin fiyatı, varlık sınırına göre değişir.

varlık hesaplaması

Örneğin, varlık sınırınız 1000 ise, aracınız size 69 ABD dolarına mal olacaktır. Limitiniz 2000 ise, size 89 dolara mal olacak. Temelde varlık ne kadar yüksek olursa, araç için o kadar fazla ödeme yapmanız gerekir.

Sonraki Sepetin ana sayfasında Kaynak Sepeti olarak Shopify’ı ve Hedef arabası olarak WooCommerce’i seçin. Ve sonra tıklayın Hadi gidelim.

Sonraki sayfada, varlık sınırınızı seçme seçeneği bulana kadar aşağı kaydırın. Varlık sınırını seçin ve tıklama ekleyin Sepete ekle Taşıma aracınızı indirmek için düğmesini tıklayın. Bundan sonra, satın alma işleminizi tamamlayın.

Ardından, hesap kontrol panelinize gidin ve Taşıma’yı tıklayın. Artık kaynak sepetini ayarlayarak taşıma işleminize başlayabilirsiniz.

Adım 2: Shopify’ı WooCommerce’a Aktarmak için Kaynak Sepetini Ayarlayın

Bir sonraki adım kaynak sepetini kurmaktır. Kaynak sepetinizi, sunucunuzu seçtiğiniz yerin hemen altına girme seçeneğini bulacaksınız. Kaynak sepeti, mağazanızın şu anda barındırıldığı alışveriş sepetinizin kaynağıdır. Bu durumda Shopify olacaktır. Kaynağınızı seçmek için, öğenin yanındaki açılır oku tıklayın. Kaynak Sepeti Türü alan. Burada birkaç seçenek görünecektir. Bu seçeneklerden Shopify’ı seçin.

Bir sonraki alana, Kaynak Mağazası URL’si. Bunun için Shopify mağazanıza gidip mağaza URL’nizi kopyalayıp bu alana yapıştırmanız gerekir.

Ardından, Shopify API’nıza ve şifrenize ihtiyacınız olacak.

3. Adım: Shopify API’nızı Edinme

Shopify sepeti kimlik bilgilerinizi almak için Shopify mağazanıza yönetici olarak giriş yapmanız ve adresine gitmeniz gerekir. Uygulamalar »Özel Uygulamaları Yönetme. Ekranın altında Özel Uygulamaları Yönet seçeneğini bulacaksınız. Tıklayın ve tıklamanız gereken yeni bir ekrana yönlendirileceksiniz. Yeni Bir Özel Uygulama Oluşturun seçenek.

Shopify API'sı

Şimdi Uygulama Ayrıntısı bölümünde özel uygulamanızın adını girin. Ayrıca bir sonraki alana e-posta adresinizi eklemeniz gerekir.

shopify api

Yönetici API’sı bölümüne gidin ve Oku ve yaz yanlarındaki açılır menüden her seçenek için. Okuma ve Yazma seçeneğini bulamazsanız, mümkün olan en yüksek erişim seviyesini seçin.

Yazdığı onay kutusunu seçin Bu uygulamanın mağaza verilerinize erişmesine izin ver.

Ardından, Kaydet düğmesine tıklayın. API’nızın, Yönetici API’sı Bölüm.

Yönetici API'sı shopify

Bu API ve şifreyi kopyalayıp 2. adımda gösterilen kaynak sepetinin altındaki API ve Şifre alanına yapıştırmanız yeterlidir.

4. Adım: Hedef Sepeti Ayarlama

Bir sonraki adım, Hedef Sepeti Sonraki Sepette ayarlamaktır. İşte hedef sepetiniz WooCommerce.

Mağazanızı Shopify’dan WordPress’e taşıdığınız için, zaten bir WordPress sitesi oluşturduğunuzu ve WooCommerce eklentisini oraya kurduğunuzu varsayıyoruz. Değilse, WooCommerce ile nasıl çevrimiçi mağaza oluşturacağınızı öğrenin.

Şimdi hedef sepetinizi oluşturmak için önce FileZilla uygulama. İndirildikten sonra, uygulamaya gidin, seçin ve farenizi kullanarak sağ tıklayın. Ardından, Yönetici olarak çalıştır seçeneği. Şimdi, ekranda aşağıdaki sayfanın görünmesini bekleyin.

Şimdi boş alanlara Ana Makinenizin adını, Kullanıcı Adınızı, Parolanızı ve Bağlantı Noktanızı yapıştırın. Sonra enter tuşuna basın. Bu bilgileri hosting hesabı kontrol panelinizde alacaksınız. İşiniz bittiğinde Next-Cart’a geri dönün ve yerel bilgisayarınızda KitConnect klasörünü indirin. İndir düğmesini tıklayarak indirebilirsiniz.

hedef url shopify

İndirdikten sonra Kitconnect paketinizi açın. Şimdi FileZilla ekranına geri dönün ve sıkıştırılmamış KitConnect klasörünü WordPress sitenizin kök klasörüne yükleyin. Bunun için KitConnect klasörünü bulmak için bilgisayarınıza göz atın. Bulduktan sonra, üzerine sağ tıklayın ve Yükleme seçenek.

Kitconnect'i filezilla'ya yükle

Dosya aktarımı tamamlandığında ekranınızda bir başarı mesajı görürsünüz. Şimdi Sonraki Sepet penceresinde KitConnect URL’sini tıklayın. Şimdi mesajı almalısın Merhaba, ben KitConnect.

shopify towoocommerce, online mağaza taşımak

Şimdi Sonraki Sepet ekranınızda Sonraki adım buton. Bu sizi, yeni mağazanıza taşımak istediğiniz verileri eskisinden seçebileceğiniz Yapılandırma sayfasına götürür.

5. Adım: Taşınacak Verileri Seçin

Yapılandırma sayfasında, Varlık Seçimi seçeneği. Altında Ek seçenek, aşağıdaki ekran görüntüsünde gösterildiği gibi 2. ve 4. seçenekleri seçin.

Next-Cart Konfigürasyonu, shopify'dan woocommerce'ye geçiş

Altında Gelişmiş Arrtibutes Eşleme aşağıdaki ekran görüntülerinde işaretli olan seçenekleri seçin.

Sonraki Sepet taşıma

Yukarıdaki ekran görüntüsünde gösterilen seçenekleri işaretledikten sonra, Sonraki adım buton.

6. Adım: Taşıma İşleminizi Tamamlayın

Tam bir site taşıma işlemi gerçekleştirmek isteyip istemediğinizi onaylayan bir açılır mesaj görürsünüz. Tıkla Evet yap! onayla seçeneği. Next-Cart şimdi taşıma işlemi üzerinde çalışmaya başlayacak.

Taşıma işlemi, Shopify mağazanızın içerdiği veri miktarına bağlı olarak biraz zaman alacaktır. Taşıma işlemi devam ederken tarayıcınızı yenilemeyin. İşlemin tamamlanmasının ardından ekranınızda bir başarı mesajı göreceksiniz.

Ve bu kadar. Shopify’dan WordPress + WooCommerce’a başarıyla geçtiniz.

Bu makaleyi faydalı bulduğunuzu umarız. Bunu yaptıysanız, diğer herhangi bir CMS’den WordPress’e nasıl taşınacağınızı da bilmek isteyebilirsiniz.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me