Özel WordPress Düzeni Nasıl Oluşturulur (Adım Adım)

özel düzenler, kunduz oluşturucu


Web sitenize benzersiz bir görünüm vermek için özel WordPress mizanpajları oluşturmak ister misiniz??

Beceri kümenizden bağımsız olarak, bir geliştirici kiralamak zorunda kalmadan özel bir WordPress düzeni oluşturmak kolaydır.

Bu makalede, ünlü bir WordPress sayfa oluşturucu eklentisi Beaver Builder’ı kullanarak nasıl özel bir WordPress düzeni oluşturacağınızı göstereceğiz.

Birçoğunuz, premium bir tema seçip sayfanızı önceden oluşturulmuş düzenlerinden biriyle başlatabildiğinizde neden özel bir düzen oluşturduğunuzu merak etmelisiniz..

Neden Özel WordPress Düzenleri Oluşturmalı?

Hemen kullanıma hazır birkaç çarpıcı yerleşik düzen sunan bir dizi premium WordPress teması bulacaksınız. Kesinlikle bu güzel düzenleri tercih edebilir ve sitenize çekici bir görünüm verebilirsiniz..

Ancak bu tür düzenlerle ilgili sorun, hazır kullanılabilirliği nedeniyle web’deki yüzlerce ve binlerce kullanıcı tarafından yaygın olarak kullanılmalarıdır..

Bu, WordPress siteniz için önceden oluşturulmuş bir düzen kullanıyorsanız, çok fazla özelleştirmediğiniz sürece farklı bir görünüm veremeyeceğiniz anlamına gelir. Ayrıca, bu düzenler de gereksinimlerinizi karşılamayabilir. Bu durumda özel bir düzen oluşturmak en iyi seçenektir.

Özel bir WordPress Düzeni Oluşturma

Siteniz için görsel olarak çarpıcı özel düzenler oluşturmanın en iyi yolu Beaver Builder eklentisini kullanmaktır. Beaver Builder, birkaç dakika içinde en çarpıcı düzenlerden bazılarını oluşturmanızı sağlayan popüler bir sürükle ve bırak sayfası oluşturucu eklentisidir.

Kunduz Oluşturucu

Bu eklenti ile ilgili en iyi şey, teklif verirse esneklik düzeyidir. Neredeyse her şeyin kontrolünü elinize alabilirsiniz.

Renkler, metinler, yazı tipleri, resimler – her zaman hayal ettiğiniz tam görünümü elde etmek için her şey tamamen özelleştirilebilir.

Beaver Builder hakkında seveceğiniz başka bir şey, diğer sayfa oluşturucu eklentilerinin aksine, tamamen yeni başlayanlar için uygun ve nasıl kullanılacağını anlamak için saatler harcamanıza gerek yok. Ayrıca, başlamanıza yardımcı olacak onlarca görsel olarak çarpıcı şablon sunar.

Burada otantik Beaver Builder incelemesini kontrol edin. Şimdi bu eklentiyi kullanarak özel düzenlerinizi nasıl oluşturacağınıza bakalım.

Adım 1: WordPress’te Beaver Builder’ı Kurma ve Ayarlama

İlk adım, Beaver Builder’ı web sitenize yüklemek ve etkinleştirmektir. Eklentiyi Beaver Builder’ın sitesine giderek indirebilirsiniz. Etkinleştirildikten sonra şu adrese gidin: Ayarlar »Sayfa Oluşturucu.

Beaver Builder ayarları

Burada desteği etkinleştirmek ve güncellemeleri almak için lisans anahtarını girebilirsiniz. İşiniz bittiğinde ilk özel düzeninizi oluşturmaya hazırsınız.

2. Adım: İlk Özel Düzeninizi Oluşturma

İlk özel düzeninizi oluşturmak için şu adrese gidin: Tüm Sayfalar »Yeni Ekle WordPress kontrol panelinizde. Metin düzenleyicinizde, sayfa oluşturucuya geçme seçeneğiniz olacaktır.

Bu seçeneği tıkladığınızda sayfa oluşturucu sekmesinin başlatıldığını göreceksiniz. Burada birkaç şablon seçeneği göreceksiniz. Bu yüzden düzeniniz için en çok beğendiğinizi seçin. Ayrıca açılır oku tıklayıp istediğiniz düzen türünü de seçebilirsiniz. Bu, açılış sayfalarınız veya içerik sayfalarınız için olabilir.

Bu yapıldıktan sonra, sürükle ve bırak oluşturucusuna yönlendirileceksiniz. Belirli bir alanı düzenlemek için, o alanın üzerine gelmeniz ve ardından üzerine tıklamanız ve tasarımınızı özelleştirmeye başlamanız yeterlidir..

Düzenlerinize en fazla 6 sütun, kenar çubuğu, ses, görüntü, ayırıcı ve daha fazlasını ekleyebilirsiniz. Satır ve kenar çubuğu eklemek için Satır Düzenleri sekmeleri. Ardından istediğiniz sütun sayısını sürükleyin ve görsel oluşturucunuza bırakın.

Sütunlarınız eklendikten sonra, üzerlerine tıklayın ve gereksinimlerinize uyacak şekilde özelleştirin. Sütunlarınıza arka planı, metin rengini değiştirebilir, bağlantılar, metinler, kenarlıklar ve daha fazlasını ekleyebilirsiniz. Bu sütunlar ve satırlar daha sonra kullanılmak üzere kaydedilebilir. Bunun için, Kayıt etmek açılır pencerenin sonundaki düğme.

Diğer öğeler için, Temel Modüller seçeneği. Ayrıca, mizanpajınıza düğmeler, akordeonlar, fiyatlandırma tabloları, haritalar, geri sayım zamanlayıcıları ve çok daha fazlası gibi ekleyebileceğiniz başka öğeler de var.

Öğeleri sağdan sürükleyip solunuzdaki görsel oluşturucuya bırakmanız yeterlidir. Bu öğelerin her biri özelleştirilebilir. Örneğin, yeni bir başlık eklemek istiyorsanız, Başlık ve düzeninize sürükleyip bırakın. Bundan sonra özelleştirmek için Başlık öğesini tıklayın.

Burada 3 farklı sekmeniz olacak. Genel, Stil ve İlerleme. Birincisi başlıklarınıza metinlerinizi, bağlantılarınızı vb. Eklemenizi sağlar. İkinci sekme, başlığınızı farklı renkler, yazı tipleri vb. İle şekillendirmenizi sağlar. ileri seçeneği kenar boşlukları, görünürlük, yanıt hızı, animasyon vb. üzerinde çalışmanıza olanak tanır..

Aynı yöntemi kullanarak istediğiniz sayıda öğe ve modül ekleyebilir ve ardından gereksinimlerinizi karşılayacak şekilde özelleştirebilirsiniz..

Düzenlerinizi düzenledikten sonra, Bitti düğmesini tıklayın. Aşağıdaki ekran görüntüsünde gösterilenler gibi birkaç farklı seçeneğe sahip yeni bir açılır pencere göreceksiniz.

kunduz oluşturucu kaydetmek düzeni

Bu seçenekleri kullanarak taslağınızı kaydedebilir, yayınlayabilir veya atabilirsiniz.

3. Adım: Düzeninizi Yeniden Kullanma

Beaver Builder ayrıca özel WordPress düzeninizi kaydetmenize ve istediğiniz zaman yeniden kullanmanıza olanak tanır. Bu seçeneği kullanmak için şu adrese gidin: Araçlar ekranınızın sağ üst köşesinde. Ekranınızda aşağıdaki seçenekleri göreceksiniz.

kunduz oluşturucu araçları

Şimdi gereksinimlerinize bağlı olarak seçeneği belirleyin. Şablonu daha sonra kullanmak üzere kullanmak istiyorsanız, Şablonu Kaydet seçeneğini belirleyin ve düzeninizi adlandırın. Bundan sonra Kayıt etmek buton.

wordpress düzenleri sıcaklığı korur

4. Adım: Şablonlarınızı Yönetme

Beaver Builder ile oluşturduğunuz mizanpajlar sınırsız web sitesinde kullanılabilir. Kullanıcıları tarafından oluşturulan şablonlar, template adı verilen özel bir yazı tipinde saklanır.

Varsayılan olarak, bu seçenek gizlidir. Adresine giderek görünür hale getirebilirsiniz. Ayarlar »Sayfa Oluşturucu» Şablonlar çıkıntı.

Şimdi tıklayın Şablon Yöneticisini Etkinleştir seçeneğini seçin ve Şablon Ayarlarını Kaydet buton. Bunu yaptıktan sonra, WordPress yönetici çubuğunuzda Şablonlar adında yeni bir menü öğesi göreceksiniz. Şablon olarak kaydettiğiniz tüm sayfa düzenleri o sayfada görünecektir.

WordPress Düzenlerinizi Dışa Aktarma

Oluşturduğunuz düzenler özel bir gönderi türü olarak kaydedildiğinden, Beaver Builder şablonlarınızı kolayca dışa aktarabilirsiniz. Bunun için, WordPress’te yerleşik dışa aktarma özelliğine sahipsiniz. Bu özelliği kullanmak için şu adrese gidin: Araçlar »Sayfayı dışa aktar.

wordpress düzeni dışa aktarma

Şimdi Şablonlar’ı seçin. Açılır oku tıklayın ve dışa aktarmak istediğiniz şablonu seçin. Bundan sonra, Dışa Aktarma Dosyasını İndir düğmesini tıkladığınızda WordPress, indirmeniz için bir XML dosyası gönderir.

Beaver Builder Düzenlerini İçe Aktarma

Bir düzeni içe aktarmak için web sitesinin, bu düzenin içe aktarılmasını istediğiniz gösterge tablosuna gidin. Şimdi git Ayarlar »İçe Aktar» WordPress. WordPress sekmesinin altındaki Şimdi Yükle seçeneğine tıklayın. Bu, WordPress ithalatçı eklentisini indirecek ve yükleyecek.

Eklenti indirildikten sonra, az önce indirdiğiniz XML dosyasını yükleyebilirsiniz. Düzeniniz artık diğer sitenizde de kullanılmaya hazır.

Ve bu kadar. Umarız makalemizi beğenmişsinizdir. Bunu yaptıysanız, deneyebileceğiniz diğer Beaver Builder alternatiflerinden bazılarını da bilmek isteyebilirsiniz..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map