Restoranlar için Online Yemek Siparişi Nasıl Ayarlanır

restoranlar için yemek siparişi ayarlama


Restoranınız için bir online yemek siparişi servisi ayarlamak istiyorum?

Çevrimiçi yemek siparişi kurulumuyla, yiyeceklerinizi üçüncü taraf bir teslimat hizmeti ödemek zorunda kalmadan istediğiniz zaman ve istediğiniz yerde müşterilerinize teslim edebilirsiniz. Ayrıca, müşterileriniz restoranınıza girmeden bile yemeğinizi yiyebilir.

Bu makalede, adım adım restoranınız için nasıl çevrimiçi yemek siparişi hizmeti ayarlayacağınızı göstereceğiz.

1. Adım: Çevrimiçi Yemek Dağıtımı için Web Sitesi Oluşturma

Yapmanız gereken ilk şey restoran web sitenizi kurmaktır.

Sıfırdan bir web sitesi oluşturmak için bir alan adı ve web sitenizi barındırabileceğiniz bir web barındırma şirketi seçmeniz gerekir.

Başlarken, bir web sitesi oluşturmak çok masraflı görünebilir. Bu nedenle, WordPress.org tarafından resmi olarak önerilen bir WordPress barındırma sağlayıcısı olan Bluehost’u öneriyoruz..

Bluehost

Ücretsiz alan adı, ücretsiz SSL ve% 63 İNDİRİM web barındırma hizmeti sunarlar. Tam Bluehost incelememize göz atın.

Bir restoran web sitesinin nasıl oluşturulacağı hakkında DETAYLI bir kılavuz.

Adım 2: WPForms Eklentisini Yükleme

WPForms

Web siteniz hazır olduğunda, WPForms eklentisi Web sitenizde. WordPress’e nasıl eklenti yükleyeceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Bir sonraki adım, Form Şablonları Paketi Ayriyeten.

Bu eklentiyi yüklemek için kontrol panelinize gidin ve tıklayın WPForms »Eklentiler. Şimdi arama alanını kullanarak, Form şablonları paketi eklentisi.

form şablonları paketi

Şimdi tıklayın Eklentiyi Yükle düğmesini ve ardından etkinleştirme düğmesine basarak eklentinin çalışmaya başlamasını sağlayın. Bu eklentiyi ekleyerek, sipariş formları için özel olarak tasarlanmış bir dizi önceden oluşturulmuş şablona erişebilirsiniz.

3. Adım: Paket Servisi Formunuzu Oluşturma

Bir sonraki adım, bir gıda çevrimiçi teslimat formu oluşturmaktır. Bunun için tıklayın WPForms »Yeni Ekle. Şimdi yeni bir ekrana yönlendirileceksiniz. Bulmak için bu sayfayı aşağı kaydırın Ek Şablonlar seçeneği. Mevcut arama alanını kullanarak, Paket Sipariş Formu.

Paket sipariş formu, wpformlar

Fareyle bu seçeneğin üzerine gelin ve tıklayın. Artık form oluşturucu sayfanızda solunuzdaki alanlar ve formunuzun gerçek görünümü sağınızda olacak.

Paket servisi formu, WPForms

Artık formunuzu gereksinimlerinizi karşılayacak şekilde özelleştirebilirsiniz.

4. Adım: Sipariş Formunuzu Özelleştirme

İle oluşturulan sipariş formunuzu özelleştirmek kolaydır WPForms. Düzenlemek istediğiniz alanı tıklayın ve ekranınızın sol tarafında özelleştirin. Örneğin, ilk alanınızı düzenlemek istediğinizi varsayalım. Sadece üzerine tıklayın. Artık solunuzdaki alan seçeneklerini göreceksiniz.

WPForms düzenleme

Belirli bir alanı silmek istiyorsanız, Sil simgesi sahada görünen.

WPForms düzenleme

Kek veya pizza gibi bir şey satmazsanız endişelenmeyin! Formunuzu istediğiniz şekilde özelleştirebilirsiniz. Sadece Sil simgesi ilk iki alan için ve alanınızdan kaldırın.

Şimdi solunuzda adlı bir seçenek göreceksiniz Birden Fazla Ürün. Bu alanı formunuza sürükleyip bırakmanız yeterlidir.

WPForms form alıyor

Şimdi bu alanı tıklayın ve sol tarafınızdaki alanların her birini düzenlemeye başlayın.

WPForms take away formlarını düzenleme

İsterseniz yemeğinizin resimlerini de ekleyebilirsiniz. Bunun için, Görüntü Seçimini Kullan Kutu.

WPforms sipariş formu

Bunu yaptıktan sonra, Fotoğraf yükleniyor Her bulaşık adından sonra düğmesine basın. Resimlerinizi eklemek için sadece bu seçeneği kullanın.

gıda resimleri wpforms

Öğelerinizi ekledikten sonra, formunuza bir alan daha eklemeniz gerekir. Bu Toplam alan. Bu seçeneği solunuzda ekranın biraz altına doğru kaydırarak bulabilirsiniz. Çoklu Alan seçeneği. Bu seçeneği sürükleyin ve istediğiniz yere alanınıza bırakın.

Ama ondan önce Alan Ekle çıkıntı.

Toplam alan, WPForms

İşiniz bittiğinde, formunuzu yapılandırmaya başlayabilirsiniz..

5. Adım: Yemek Siparişi Formunuzu Yapılandırma

Bir sonraki adım, sipariş formunuzu WPForms ile yapılandırmaktır. Bunun için gitmelisin Ayarlar »Genel.

WPForms yapılandırması

Burada çeşitli seçenekler göreceksiniz. Gereksinimlerinize bağlı olarak, bu adımda istediğiniz tüm alanları özelleştirebilirsiniz. Ayrıca Anti-spam honeybot’u etkinleştir ve Ajax form gönderimini etkinleştir seçenek.

Tıklamayı unutmayın Kayıt etmek işiniz bittiğinde.

6. Adım: Form Bildiriminizi Yapılandırma

Bir sonraki adım, form bildiriminizi WPForms. Size nasıl bildirimde bulunmanız gerektiğini yapılandırabilirsiniz. Bunun için Bildirim çıkıntı.

WPForms bildirimi

1. alana, ekibinizdeki siparişlerle ilgilenen herkesin e-posta adresini ekleyin. Geri kalan alanları etiketli olarak doldurabilir ve sonunda kullanıcılarınız için de bir mesaj ekleyebilirsiniz. Ayrıca müşterilerinize siparişin alındığını ve kısa süre içinde teslim edileceğini bildirmek için akıllı etiketler de kullanabilirsiniz..

İşte hakkında daha fazla bilgi sipariş formunuzda bildirimler ayarlama.

7. Adım: Form Onay İletinizi Özelleştirme

Bir sonraki adım form onay mesajınızı özelleştirmektir. Bunun için Onayla sekmesi. Burada, altında Onay türü 3 seçeneğiniz var:

 • İleti: Bu seçeneği belirleyerek kullanıcılarınıza belirli bir mesaj gösterebilirsiniz.
 • Sayfayı Göster: Bu mesaj müşterilerinize sitenizdeki belirli bir sayfayı gösterir.
 • URL’ye git: Bu, müşterilerinizi yeni bir URL’ye yönlendirecektir. Bunları başka bir web sitesine yönlendirmek istiyorsanız bu yararlıdır.

Haydi seçelim İleti ve ardından Onay mesajı alan.

Onay mesajı, WPForms

İstediğiniz seçeneği seçebilir ve Kayıt etmek ekranınızın sağ üst köşesindeki düğmesine basın.

8. Adım: Ödeme Ayarlarını Yapılandırma

Şimdi ödeme ayarlarını yapılandırmaya çalışalım. Bu seçenek müşterilerinizden ödeme almayı kolaylaştırır.

Bu seçeneği yapılandırmak için Ödemeler sekmesi. Ödemelerinizi PayPal veya Stripe veya her ikisi yoluyla tahsil edebilirsiniz. Ödeme seçeneğini eklemek için önce ödeme eklentilerini yüklemeniz gerekir.

Burada ödemeleri toplamak için PayPal’ı kullanalım. Yani tıklayın Eklenti Sayfası.

Ödeme seçenekleri

Şimdi arama alanını kullanarak, PayPal eklentisi seçeneği. Bulduktan sonra, Eklentiyi yükle ardından etkinleştirme buton. Şimdi göreceksiniz PayPal Standardı seçeneğiniz Ödemeler çıkıntı.

Şimdi yanındaki onay kutusunu seçin PayPal Standart Ödemelerini Etkinleştir. Bir sonraki alana PayPal e-posta adresinizi ekleyin. Altında kip Üretim’i seçin. Altında Ödeme türü seçeneğini belirleyin, Ürünler ve Hizmetler’i seçin. Altında teslimat adresi, seçmek Bir adres isteyin ve isteyin açılır menüden seçenek.

WPForms Builder Ödemeleri

Şimdi tıklayın Kayıt etmek ekranınızın sağ üst köşesindeki düğmesine basın.

9. Adım: Çevrimiçi Yemek Siparişi Formunuzu Görüntüleme

Son adım, sipariş formunuzu WordPress web sitenizde görüntülemektir. Bunun için sipariş formunuzu eklemek istediğiniz sayfaya veya yayına gidin. Şimdi kullanarak + işareti, WPForms arayın.

Sipariş formları

Kolayca bulmak için arama alanını kullanabilirsiniz. Bulduktan sonra onu seçin. WPForms’un yanındaki açılır oku kullanarak yeni oluşturduğunuz formu seçin. Şimdi Yayınla formu formunuzla yayınlamak için düğmesini tıklayın.

Bu kadar! Yemek siparişi formunuz web sitenizde yayınlanmalıdır. WPForms hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, WPForms eklentisi hakkındaki ayrıntılı incelememizi buradan okuyun.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map