Yarı popüler bir blogunuz varsa, yayınlarınızı doğrudan feed’inizden kopyalayan birkaç kazıyıcı siteniz olabilir. Bunu yapan bir siteyi yakaladığınızda, muhtemelen ilk başta oldukça üzülürsünüz, tüm sıkı çalışmanızı kopyaladıklarını ve muhtemelen size kredi vermediklerini görürsünüz. Kızmak yerine, eşit ol.


Bu yazıda, blogunuza geri bağlantılar oluşturarak WordPress’te bunu yapmanın bazı yollarını gözden geçireceğim (kazıyıcı size kredi vermeyi uygun bir şekilde “unutsa bile):

  • Nasıl kullanılır RSS Altbilgisi doğrudan feed’inize bağlantılar (veya istediğiniz başka herhangi bir içerik) eklemek için eklenti.
  • Feed’lerinize sosyal yer imi bağlantıları eklemek için FeedBurner FeedFlares’ın yanı sıra kendi özel yapım fişeklerinizi kullanma.
  • Nasıl kurulur YARPP (Yine Bir İlgili İlgili Yayın Eklentisi) ilgili yayın bağlantılarını feed’inize otomatik olarak eklemek için.

Geri kalanını görmek için okumaya devam edin, bir video da var…

RSS Altbilgisi

Bu RSS Altbilgisi eklentisi Yoast, yayınlarınıza telif hakkı mesajları ve diğer mesajlar (reklamlar ve bağlantılar dahil) eklemek için popüler bir çözümdür. Kurulumu oldukça basittir, eklentiyi yükledikten sonra yazılarınızın RSS altbilgisinde görünmesini istediğiniz mesajı özelleştirin.

RSS Altbilgisi

Ekran görüntüsünde varsayılan mesaj, yayınınıza bir bağlantı ve blogunuza geri bir bağlantı içerir. Bir dizi başka parametre daha var, ancak gerçekten dinamik olması gereken tek şey %% POSTLINK %% bir.

İnsanların oraya resim reklamlar yerleştirdiklerini, sitelerindeki sayfalara daha fazla metin bağlantısı ve “Bu yayın bir kazıyıcı tarafından çalındı” gibi mesajlar gördüm. Unutmayın, bu mesajlar sitenizi kazıyan splog’larda görünmeyecek, aynı zamanda feed’inizde de görünecek (gerçek kişilerin göreceği yer).

Bununla birlikte, insan RSS aboneleriniz bunun ne anlama geldiğini anlayamayabileceğinden, muhtemelen “Bu yazı bir kazıyıcı tarafından çalındı” gibi mesajlar önermem.

Yet Another Related Posts Eklentisi

Bu, hemen hemen her blog için tavsiye ettiğim bir eklentidir. Hemen hemen, ilgili yayınlara sahip olmak için yeterli yayınınız varsa, YARPP. Sitenizdeki ziyaretçileri daha uzun süre tutacakları pratiktir, çünkü daha fazla öğe bulmak için çeşitli ilgili yayınları tıklama eğilimindedirler

İlk kez yüklerken, ilk başta ilgili yayınları tespit etmediğini fark edebilirsiniz (bir sürü blog yayını olsa bile). Bunun nedeni büyük olasılıkla “eşleşme eşiği” çok yüksek ayarlanmış olması veya ilgili yayın önbelleğinin henüz oluşturulmamış olmasıdır. Kontrol et YARPP SSS bunun hakkında daha fazla bilgi için.

Yükledikten sonra, blog’unuzda ve feed’inizde otomatik olarak yayın görüntüleme seçeneğiniz vardır. Bu, hemen çıkma oranlarını düşük tutmaya yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda içeriğinizi çalmak için tüm otomatik sıyırıcılardan sitenize derin bağlantılar almanın iyi bir yoludur..

RSS Altbilgisi + YARPP Ekran Görüntüsü

Bu ekran görüntüsünde, RSS altbilgi eklentisini yüklerim ve bazı ayarların üzerinden geçerim. Ayrıca YARPP ayarlarımı burada Tema Laboratuvarı’nda nasıl ayarladığımı ve aynı zamanda özet akışlarında ilgili yayınları görüntüleme seçeneğini de gösteriyorum.

Bonus: FeedBurner FeedFlare

FeedBurner FeedFlare tarafından sağlanan bir hizmettir, tahmin ettiniz, FeedBurner. Daha önce “Bu yayını Lezzetli olarak kaydet” veya yayınlarda dinamik yorum sayıları gibi bağlantılar gördüyseniz, bunu nasıl yaparsınız?.

Yaptıktan sonra FeedBurner özet akışınızı ayarlama, hesabınızdaki “Optimize Et” sekmesine gidin ve FeedFlare’yi etkinleştirin. Buradan kullanabileceğiniz birkaç “resmi” FeedFlares var.

Tema Laboratuvarı Özet Akışı İşaretleri

Theme Lab’da şunu kullanıyorum: Bunu E-postayla Gönder, Yorumlar Count ve Delicious’a Kaydet ve ayrıca geri bağlantısı olan birkaç özel benim ana sayfam ve Twitter’ım. Gez, bu ikisine daha önce bahsedilen ile tekrar bağlantı kurmak daha iyi olabilir RSS Altbilgisi.

Ancak, benimki gibi kendi özel FeedFlare bağlantılarınızı kurmak istiyorsanız, kendimi kullandığım gerçek XML dosyalarına bakmaktan daha iyi bir yol olabilir.?

XML dosyalarını kendi kullanımınız için değiştirdikten sonra (gönderilerinizin her birinde bana geri bağlantı vermek istemiyorsanız) sadece sunucunuza yükleyin ve URL’leri “Yeni İşaret Ekle” kutusuna yapıştırın.

Dahili Bağlama

Açıkçası işleri daha kolay hale getiren bu tekniklere ek olarak, gerçek yayınlarınıza dahili bağlantılar eklemek de iyi bir fikirdir. Bir yayın yayınladığımda bunu biraz yaptığımı fark edeceksiniz.

Gibi bir eklenti de kullanabilirsiniz Dahili Link Oluşturma (indirmek için RSS’lerine abone olmanız gerekir) belirli anahtar kelimeler için otomatik olarak bağlantılar ayarlamak için.

Her zamanki gibi, ölçülü kullanmak.

Sonuç

Şahsen bunu daha önce kullanmadım ama Tynt sıyırıcılar ile uğraşma söz konusu olduğunda önerilen gibi görünmektedir. Herhangi biri bununla ilgili deneyime sahipse, yorumlarda bunu bilmek istiyorum.

Şimdi eminim ki bazı insanlar sıyırıcı hakkındaki tutumum hakkında benimle aynı fikirde değiller. İntihaldan nefret ediyorum herkes gibi. Yapmaya çalıştığım nokta, kazıyıcılarla savaşmaya çalışmak için zaman harcamak yerine, neden YARPP, bir RSS altbilgisi, diğer dahili bağlantıları kurmuyorsunuz ve bunları kendi yararınıza kullanmıyorsunuz.?

Gerçekten inanmıyorum alıntılara geçmek cevap, tam içerik yayınlarının aksine. Kazıyıcıları caydırabilir, ancak RSS abonelerinizi aynı anda gerçekten rahatsız edebilirsiniz. Hangisi daha önemli?

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me