Tarih Seçici ile WordPress Formu Nasıl Oluşturulur

tarih seçici ile bir wordpress formu nasıl oluşturulur


İletişim formunuza bir tarih seçici eklemek ister misiniz? Kullanıcılarınızın formda bir tarih ve saat seçmesini istediğinizde bir tarih seçici gerekir.

Bu makalede, tarih seçiciyle nasıl WordPress formunun oluşturulacağını paylaşacağız.

WordPress Formlarına Ne Zaman ve Neden Tarih Seçici Eklemelisiniz?

Birçok iletişim formunda ad, e-posta, telefon ve mesaj gibi basit alanlar bulunur. Bu bilgiler kullanıcılarınızla bağlantı kurmak için yeterlidir. Ancak, kullanıcılarınızla randevu almak istiyorsanız formunuza bir tarih seçici eklemeniz gerekir.

Bir e-Ticaret mağazası işletiyorsanız ve müşterilerin teslimat için uygunluk tarihlerini eklemelerini istiyorsanız, iletişim veya sipariş formuna bir tarih ve saat alanı ekleyebilirsiniz.

Kullanıcılarınızdan temel bilgileriyle tarih ve saat göndermelerini istemenizin başka nedenleri de vardır. Tarih seçiciyle kolayca WordPress formunun nasıl oluşturulacağına bakalım.

Tarih Seçici ile WordPress Formu Oluşturma

Yapmanız gereken ilk şey, WPForms Eklenti. Daha fazla ayrıntı için, bir WordPress eklentisinin nasıl kurulacağına ilişkin adım adım kılavuzumuza bakın.

Etkinleştirildikten sonra, WPForms »Yeni Ekle sayfasında bir form oluşturmak için kullanın. İstediğiniz yeni bir formu kolayca oluşturmak için önceden oluşturulmuş birden fazla şablon bulacağınız WPForms kurulum ekranını başlatacaktır. Sıfırdan başlamak için boş bir form da seçebilirsiniz.

Başlamak için, Basit İletişim Formu şablon.

Yeni bir form oluştur

Temel alan adı, e-posta, yorum vb. İle basit bir iletişim formu yüklenir. Sol tarafta daha fazla alan ve ekranın sağ tarafında yeni formunuzun önizlemesini görebilirsiniz. Herhangi bir alanı sol taraftan sağ taraftaki yeni formunuza sürükleyip bırakmanız yeterlidir.

Bir tarih seçici eklemek istediğiniz için, tarih seçiciyi sürükleyip bırakmanız gerekir. Tarih / Saat alanı sol sütundan formunuza getirin. Tarih seçiciyi WordPress formundaki herhangi bir alanın üstüne veya altına yerleştirebilirsiniz.

Tarih seçici alanını sürükleyip bırakın

Form tamamen esnektir, yani alanların sırasını kolayca yeniden düzenleyebilir veya formunuzun sağ tarafındaki önizleme bölümünden herhangi bir alanı özelleştirebilirsiniz.

Alan sırasını değiştir

Form önizlemesinde herhangi bir alanı tıkladığınızda, söz konusu alanın sol tarafında ayarları görüntüler. Örneğin, Tarih / Saat alanına yeni eklediğinizde, özelleştirmek için şu ayarları görürsünüz:

  • Etiket: Formunuzdaki Tarih / Saat alanının başlığıdır.
  • Biçim: Bu açılır menüden tarih, saat veya her ikisi için bir biçim seçebilirsiniz.
  • Açıklama: Alanın altındaki kullanıcılar için talimatlar eklemenizi sağlar.
  • Gereklidir: Bu seçeneği işaretlerseniz, kullanıcı bu alanda bir tarih / saat seçmeden formu gönderemez.

Bu temel ayarların dışında, tarih / saat alanının tasarımını ve stilini özelleştirmek için gelişmiş seçenekler vardır.

Form alanı ayarları

Birkaç gelişmiş seçenek şunları içerir:

  • Alan boyutu: Tarih / saat alanı için farklı ekran boyutları mevcut.
  • Tarih: Bu bir yer tutucudur. Buraya ekleyeceğiniz metin varsayılan olarak kullanıcılara gösterilir. Yanında, tarih biçimini de seçebilirsiniz.
  • Tür: Tarih seçici için bir tür seçebilirsiniz. 2 tür vardır: Tarih Seçici ve Tarih Açılır
  • Zaman: Bu, zaman için başka bir yer tutucudur. Ayrıca 12 saat veya 24 saat arasında bir biçim seçmeniz gerekebilir.

Aralık, etiketleri gizle ve daha pek çok özel ayar vardır.

Gelişmiş seçenekler

Ayrıca şu kılavuzu da kontrol etmelisiniz: formunuza özel CSS ekleme daha ayrıntılı talimatlar için.

Tıkladığınızdan emin olun. Kayıt etmek düğmesine basın..

Onay ve Bildirim Ayarları

Alanlardan memnun kaldığınızda, formunuz için onay ayarlarını ve e-posta bildirimlerini yönetmeniz gerekir. Sadece Ayarlar »Onay sayfasını seçin. Oradan, kullanıcılarınıza formu gönderdikten sonra alacakları özel bir mesaj ekleyebilirsiniz. Ayrıca, kullanıcıları bir teşekkür sayfasına yönlendirmek için onay türünü de değiştirebilirsiniz..

Form onay ayarları

Bundan sonra, Ayarlar »Bildirimler Form gönderimleri için e-posta bildirimlerini yönetmek için bir sayfa. Farklı e-posta adreslerine birden fazla bildirim de gönderebilirsiniz. Bu kılavuza göz atın WPForms’da birden çok bildirim oluşturma.

Gelişmiş ayarlar için, koşullu mantık kullanıcılara belirli bildirimler göndermek için. öğrenmek WordPress formlarında koşullu form bildirimleri oluşturma.

Son olarak, Kayıt etmek iletişim formunuzu çalışırken görmek için düğmesini tıklayın.

Formu WordPress Sitenizde Görüntüleme

İletişim formunu WordPress sayfalarınıza, yayınlarınıza, kenar çubuklarınıza ve diğer widget alanlarınıza kolayca ekleyebilirsiniz.

Formu bir sayfaya eklemek için şu sayfaya gitmeniz gerekir: Sayfalar »Yeni Ekle WordPress’te. Metin düzenleyicinin üzerindeki Form Ekle düğmesini tıklamanız yeterlidir.

Sayfaya form ekle

Yaptığınız formu seçebileceğiniz bir açılır pencere görüntülenir. Doğru formu seçtikten sonra, Form Ekle buton. Bu işlem WordPress gönderileri için aynıdır. WordPress sitenizde tarih seçicili iletişim formunu görmek için sayfayı / yayını yayınlayın.

Tarih seçici ile WordPress formu

Ancak, formu kenar çubuğunuza veya başka bir widget alanınıza eklemek istiyorsanız, Görünüm »Widget’lar sürükleyip WPForms widget’ını kenar çubuğuna bırakın. Widget ayarlarında, yukarıda oluşturduğunuz formu seçebilir ve Kayıt etmek buton.

Bu kadar. Bu makalenin, tarih seçici içeren bir WordPress formunun nasıl oluşturulacağını öğrenmenize yardımcı olmasını umuyoruz. WordPress’te dosya yükleme formunun nasıl oluşturulacağına ilişkin kılavuzumuzu görmek de isteyebilirsiniz.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me