WooCommerce için Google Analytics e-Ticaret İzleme Kurulumu

woocommerce için e-ticaret izleme nasıl ayarlanır


Çevrimiçi mağazanız için Google Analytics e-Ticaret izlemeyi kurmak istiyor musunuz? WooCommerce mağazanızı izlemek, kullanıcının yolculuğunu artırmanıza ve satışlarınızı artırmanıza yardımcı olur. Çevrimiçi mağazanızda en çok hangi ürünleri sattığınızı öğrenmek yaygın bir uygulamadır.

Bu makalede, WooCommerce mağazanız için Google Analytics e-Ticaret izlemeyi nasıl kolayca ayarlayacağınızı göstereceğiz.

E-Ticaret İzleme Nedir ve Nasıl Farklıdır??

Muhtemelen Google Analytics ile web sitenizin / blogunuzun trafiğini zaten izliyorsunuz. Sitenizi kullanıcılar için optimize etmenizi sağlar, böylece daha fazla trafik elde edebilirsiniz. WooCommerce mağazanızın trafiğini Google Analytics’te genel bir web sitesi olarak da izleyebilirsiniz.

Benzer şekilde, e-Ticaret izleme (daha hassas bir şekilde geliştirilmiş e-Ticaret izleme) de Google Analytics kontrol panelindeki bir seçenektir ve mağazanızdaki satın alma işlemlerine ilişkin tam bir fikir verir. Potansiyel müşterilerinizi anlamanıza yardımcı olur, böylece en çok ziyaret edilen ürün sayfalarını iyileştirebilir ve müşterileriniz için daha da iyi hale getirebilirsiniz.

Ancak, müşterilerinizin alışveriş davranışlarını izlemek için WooCommerce için geliştirilmiş Google Analytics e-Ticaret izlemeyi etkinleştirmeniz gerekir. Geliştirilmiş e-Ticaret izleme, Google Analytics’te alışveriş davranışı, ödeme davranışı, ürün listelerinin performansı, satış performansı, pazarlama raporları ve diğer önemli raporları çıkarmanıza yardımcı olur.

Bu raporlar WooCommerce mağazanıza büyük faydalar sağlar. Bazı raporları ayrıntılı olarak tartışalım.

Alışveriş Davranışı Raporu

alışveriş davranış analizi

Bu, müşterinizin yolculuğuna kapsamlı bir genel bakış sunan güçlü bir rapordur. Her müşteriyi ürün görünümlerini, ödeme düğmesindeki isabetleri, bitmiş satın alımları ve ödeme süreçlerini öğrenmek için takip edebilirsiniz..

Ayrıca, müşterinizin yolculuğunun nereye gittiğiyle ilgili bilgi verecektir. Örneğin, bir müşteri ödeme düğmesine bastı ancak satın alma işlemini hiç tamamlamadıysa. Daha sonra müşterilerinizin satın alma işlemlerini bitirip ödeme yapmaları için WooCommerce mağazanızdaki işlemi iyileştirebilirsiniz..

Ürün Listeleri Performans Raporu

ürün listesi performans raporu

Bir müşterinin ürün sayfalarınızdaki yolculuğunu haritalamak önemli bir rapordur. Ürün listeleri ile müşterileriniz için satış ve çapraz satış ayarlayabilirsiniz. Bu rapor, ilgili ürün listelerinin performansını gösterir. Çevrimiçi mağazanız için bir gelir üreticisi olduğundan, ürün listelerinin düzgün bir şekilde yönetildiğinden emin olmalısınız.

Ayrıca, tek bir ürünün performansını izleyebilir ve satışlar, sipariş sayısı, iptaller ve daha fazlası hakkındaki tüm ayrıntıları belirleyebilirsiniz..

Pazarlama Raporları

ürün kuponu

Birçok çevrimiçi mağaza pazarlama stratejileri oluşturur ve her bir kampanyayı ayrı ayrı izlemek için WordPress ile Google Analytics kurmak ister. Google Analytics’in WooCommerce mağazanız için e-Ticaret izlemesindeki pazarlama raporları,.

Satış ortaklarıyla çalışıyorsanız, satış ortağının mağazanıza en fazla müşteri gönderdiği istatistikleri kolayca izleyebilirsiniz. Ayrıntılı öngörülerde, geliri, sipariş sayısını, başarılı işlemleri ve daha fazlasını izleyebilirsiniz.

Kupon kodlarınız için izleme de ayarlayabilirsiniz. Hangi kupon kodunun en fazla satışa sahip olduğu ve tam tersi olan tam verileri elde etmenizi sağlar.

WooCommerce için Google Analytics e-Ticaret İzlemeyi Kurma

Yapmanız gereken ilk şey, MonsterInsights Eklenti. Daha fazla ayrıntı için, bir WordPress eklentisinin nasıl kurulacağına ilişkin adım adım kılavuzumuza bakın.

Etkinleştirildiğinde, siteyi ziyaret etmeniz gerekir. Analizler »Ayarlar sayfa. Oradan, Google hesabınızla kimlik doğrulaması yapın buton.

Google hesabınızla kimlik doğrulaması yapın

Komple talimatlar için şu kılavuzu takip etmelisiniz: Google Analytics’i MonsterInsights ile nasıl düzgün şekilde bağlarım.

Bağlantı başarıyla kurulduktan sonra, Analizler »Eklentiler e-Ticaret eklentisini yükleme ve etkinleştirme.

e-Ticaret eklentisi

Etkinleştirildikten sonra, Google Analytics Gösterge Paneli. Ardından, e-Ticaret izlemeyi ayarlamak istediğiniz web sitesi adınızı tıklamanız gerekir..

Google Analytics hesabındaki web siteniz

Şimdi, yönetim sol kenar çubuğundaki ayarlar.

yönetim

Bu sayfada, adresine gitmeniz gerekecek e-Ticaret Ayarları ekranınızın sağ tarafında.

E-ticaret ayarları

Ardından, durum ve ilgili ürünler seçenekler. Bu seçenekleri yukarıda giriş bölümünde tartıştık.

E-ticaret ayarlarını etkinleştir

Etkinleştirildikten sonra, Sonraki devam etmek için düğme.

Ekranda Geliştirilmiş e-Ticaret Ayarları seçeneği. Google Analytics’teki tüm raporları görüntülemek için bu raporlama seçeneğini etkinleştirmeniz gerekir.

Geliştirilmiş e-ticaret ayarlarını etkinleştir

Şimdi WordPress Yönetici alanınıza geri dönün. Adresini ziyaret edin Analizler »Ayarlar sayfasını tıklayın ve Takip sekmesi. Soldaki menüde şu adrese gidin: e-Ticaret ve tıklayın Geliştirilmiş e-Ticaret Kullanın ayar.

Geliştirilmiş e-ticaret seçeneğini kullanın

Daha fazla oku:: En İyi WordPress e-Ticaret Eklentileri.

Bu kadar. MonsterInsights ile WooCommerce mağazanızın tüm raporlarını artık görüntüleyebilirsiniz ‘Google Analytics e-Ticaret izleme.

Bu makalenin, WooCommerce için Google Analytics e-Ticaret izlemeyi nasıl kuracağınızı öğrenmenize yardımcı olacağını umuyoruz. Google Analytics ile WordPress’te indirme izlemeyi kurma hakkındaki kılavuzumuza da göz atmak isteyebilirsiniz..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map