WooCommerce ile Kar İçin Kuponlar Nasıl Oluşturulur

woocommerce içinde kuponlar nasıl oluşturulur


WooCommerce ile kupon oluşturmak ister misiniz??

Müşterilerinize indirim kuponu sunmak, daha fazla satış ve gelir elde etmek için harika bir yoldur. Müşteriler, bir ürünü aramaya başladıkları andan son ödeme yapana kadar mümkün olan en iyi fiyatı aramaktadır.

Bu öğreticide, bir eklenti kullanarak ve eklenti kullanmadan ürünleriniz için birkaç dakika içinde WooCommerce kuponlarını nasıl oluşturacağınızı göstereceğiz.

Size hangi yöntemin sizin için en iyi olduğunu da göstereceğiz. Öyleyse başlayalım.

Yöntem 1: eklenti ile WooCommerce bir kupon ekleme

Önce eklentiyle WooCommerce’a nasıl kupon ekleyeceğimize bakalım. Size nasıl yapılacağını göstermek için Gelişmiş Kuponlar eklentisini kullanacağız.

Adım 1: Gelişmiş Kuponlar Eklentisini Yükleme

WordPress web sitenize Gelişmiş Kuponlar eklentisini yükleyip etkinleştirerek başlayacağız. İşiniz bittiğinde şu adrese gidin: WooCommerce »Kuponlar» Kupon Ekle.

Woocommerce'de Kupon Ekle

Şimdi kuponunuzu oluşturabileceğiniz yeni bir ekranda olacaksınız. İlk alana kupon kodunuzu ekleyebilirsiniz. Hemen altında, kuponunuzun açıklamasını eklemek için bir alanınız var. Bu, indiriminizi tanımlayan herhangi bir şey olabilir.

Örneğin, indirim koşullarınızı, sınırlamalarınızı vb. Bu alana ekleyebilirsiniz. Bu, müşterilerinizin herhangi bir ödeme kuralı olup olmadığını anlamalarını kolaylaştırır.

Gelişmiş kuponlar

2. Adım: Kuponunuzu Zamanlama

Kupon kodu Gelişmiş Kuponlarla oluşturulduktan sonra, zamanı planlamanın zamanı gelmiştir. Bunun için, kupon kodunuzu oluşturduğunuz hemen altındaki Kupon Verileri bölümüne gidin. Burada birkaç seçenek göreceksiniz.

 • Genel
 • Kullanım Kısıtlaması
 • Kullanım Sınırları
 • Sepet Koşulları
 • BOGO Fırsatları
 • Ürün Ekle
 • Zamanlayıcı
 • Rol Kısıtlamaları
 • URL Kuponları
 • Tek Tıkla Bildirim Uygula
 • Nakliye Geçersiz Kılmalar

Tıklamak Zamanlayıcı.

Gelişmiş kuponlar

Burada başlangıç ​​tarihi eklemek için bir alanınız olacak. Bu alana, kuponun çalışmaya başlamasını istediğiniz tarihi ekleyebilirsiniz. Bu alanın hemen altında, Kupon başlangıç ​​hata mesajınızı yazma seçeneği bulacaksınız.

Kupon son kullanma tarihi ve Kupon son kullanma hatası mesajı eklemek için alanları da bulabilirsiniz.

3. Adım: Kuponunuzu Yayınlama

Şimdi ekranınızın sağ tarafında, Yayınla düğmesinin hemen altında üç seçenek göreceksiniz. Birincisi, kuponunuza bir kategori eklemektir. Bir kategori ekleyerek kuponlarınızı düzenli tutabilirsiniz. Bir üst kategori ve bir alt kategori de ekleyebilirsiniz.

İkinci seçenek, otomatik uygulama özelliğini etkinleştirmektir. Bu seçeneği etkinleştirerek, geçerli olduğu bir ürünü satın alıyorlarsa kuponun kullanıcının sepetine otomatik olarak uygulanmasını sağlayabilirsiniz. Bu özelliği kullanmak istemiyorsanız kutuyu işaretlemeyin.

Son seçenek kuponu klonlamaktır. Bu seçenek, tek bir tıklamayla aynı kuponun tam bir kopyasını oluşturmanıza olanak tanır. Elbette, daha sonra isterseniz alanları düzenleyebilirsiniz. Bu seçenek çok zaman kazanmanıza ve kupon planlama sürecini kolaylaştırmaya yardımcı olur.

Gelişmiş kupon kategorileri

Bu tamamlandıktan sonra, Yayınla düğmesini tıklayın. Kuponunuz hemen planlanmalıdır. Başlangıç ​​tarihinde otomatik olarak yayınlanacak ve bitiş tarihinde sona erecek.

Yöntem 2: eklenti olmadan WooCommerce kupon zamanlama

Varsayılan olarak, WooCommerce, herhangi bir üçüncü taraf eklentisinin yardımı olmadan kurmanıza izin veren Kuponlar seçeneğiyle birlikte gelir. Bunu nasıl yapabileceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Adım 1: WooCommerce’de Kupon Oluşturma

WooCommerce sitenizde bir kupon planlamak istediğiniz için, çevrimiçi mağazanızda zaten WooCommerce eklentisinin yüklü olduğunu varsayıyoruz. Bu yüzden WordPress kontrol panelinize giriş yapın ve WooCommerce »Kuponlar.

Şimdi ekranınızda aşağıdakileri göreceksiniz. Tıkla İlk kuponunuzu oluşturun buton.

Woocommerce kuponunu planla

Ekranınızda birkaç seçenek göreceksiniz. Kuponunuza bir ad veya kod ekleyerek başlayın. Bunun altında, kodunuza açıklama ekleyebileceğiniz bir alan göreceksiniz.
WoCommerce sitesine kupon ekle

Bir sonraki adımda kuponunuzu planlamanız gerekecektir. Bunun için zamanlamasını düzenlemeniz gerekir.

Adım 2: WooCommerce Kuponunuzun Yayınlanma Tarihini Düzenleyin

Bu adımda ekranınızın sağına gidin. Burada göreceksiniz Yayınla seçeneği. Tıkla Düzenle Yayınla düğmesinin hemen üstündeki bağlantı.

Artık kuponun canlı yayınlanmasını istediğiniz tarihi ve saati ekleyebilirsiniz. Bir kez bittiğinde, Yayınla buton. Düğmeniz artık program. Ve bu kadar. Kupon belirtilen saatte otomatik olarak yayınlanacaktır.

3. Adım: WooCommerce Kuponunuz için Son Kullanma Tarihi Seçme

WooCommerce ile kupon bağlantınızın süresinin otomatik olarak sona ermesi için bir tarih seçebilirsiniz. Bu seçeneği etkinleştirmek için ekranı aşağı kaydırdığınızda üç sekmeli bir kupon veri paneli görürsünüz:

Seçin Genel sekmesi. Burada adlı bir seçenek göreceksiniz Kuponun Son Kullanma Tarihi.

Woocommerce kuponunu devre dışı bırak

Bu alanı tıklayın. Ekranınızda bir takvim açılır penceresi görürsünüz. Bu takvimde, kuponunuzun süresinin dolmasını istediğiniz tarihi seçebilirsiniz.

Woocommerce Calander

Bir kez bitti vurmak Güncelleme düğmesine basın. Kuponunuz ayarlanan tarih ve saatte yayınlanacak ve otomatik olarak sona erecek. WooCommerce’de kupon planlamak bu kadar kolay.

WooCommerce’de Kuponları Planlamak İçin En İyi Seçenek Hangi Seçenektir?

Kuponunuzu WooCommerce tarafından sunulan varsayılan seçenekle planlayabildiğinizde neden bir eklenti yükleyeceğinizi merak ediyor olmalısınız. Ancak, varsayılan seçeneği kullanmak yerine her zaman eklentiyi seçmenizi öneririz.

Varsayılan seçenek, Gelişmiş Kuponlar eklentisine kıyasla sınırlı bir özellik kümesiyle birlikte gelir. Örneğin, varsayılan seçenek kuponu klonlamanıza veya otomatik uygulama özelliğini etkinleştirmenize izin vermez. Ücretsiz hediyeler veriyorsanız, otomatik uygulama özelliği mükemmel bir seçenektir. Bunun dışında Gelişmiş Kuponlar, Kupon Verileri Bölüm.

Varsayılan WooCommerce seçeneğini kullanıyorsanız, cihazınızın altında yalnızca 3 seçeneğiniz vardır. Kupon Verileri Bölüm.

 • Genel
 • Kullanım Kısıtlaması
 • Kullanım Sınırları

Ancak eklentiyle, bunlardan çok daha fazla seçeneğiniz var. Kullanıcılarınızı mevcut bir kupon hakkında bilgilendirmek için kullanabilir, arabalarının kuponu boşaltma koşullarını yerine getirip getirmediğini bildirebilirsiniz vb..

Ücretsiz seçenek, yeni başlayan ve çok fazla özelleştirme gerektirmeyenler için iyidir. Ancak, gelişmiş bir WooCommerce kullanıcısıysanız, eklentiyi seçmek her zaman daha iyidir. Yan kuponlar boyunca, bir CRM aracı müşterilerinizle harika ilişkileri yönetmede oldukça yararlıdır.

Bu makalenin size yardımcı olacağını umuyoruz. Beğendiyseniz, web sitenizden nasıl daha fazla para kazanabileceğinizi de bilmek isteyebilirsiniz.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map