WordPress Bağış Formu Nasıl Oluşturulur (Adım Adım)

WordPress'de bağış formu nasıl oluşturulur?


WordPress’te bir bağış formu oluşturmak mı istiyorsunuz? Kâr amacı gütmeyen bir kuruluş olun ya da yalnızca biraz daha fazla yardıma ihtiyacı olan biri olun, web sitenize bir bağış formu eklemenin zor olması gerekmez.

Bu makalede, WordPress’te nasıl bağış formu oluşturacağınızı adım adım, kolay bir şekilde göstereceğiz.

WordPress’te Özel Bağış Formu Nasıl Oluşturulur

Sezgisel sürükle ve bırak üreticisi ile, WPForms piyasada bulunan WordPress için en iyi form yaratıcısı. Tam bir acemi bile kurabilir, aktive edebilir ve formları zahmetsizce oluşturmaya başlayabilir.

Bağış formunuzdaki ödemeleri işlemek için şunlardan birine ihtiyacınız vardır: PayPal veya Şerit WPForms için addon. Her ikisi de Profesyonel sürüm (ve Ultimate sürümü) WPForms eklentisinin.

Adım 1: WPForms’u Yükleme ve Etkinleştirme

Kullanmadan önce WPForms, almanız gerekecek. Mantıklı, değil mi? WPForms web sitesine gidin ve Pro veya Ultimate sürümünü edinin. İndirin, yükleyin ve etkinleştirin.

Bu yapıldıktan sonra, yuvarlanmaya hazır olacaksınız!

Bir eklentiyi nasıl kuracağınızdan ve etkinleştireceğinizden emin değil misiniz? Sorun değil! Bunun için bir rehber yazdık.

Adım 2: WordPress’te Bağış Formu Oluşturma

Yeni etkinleştirilen eklentinizi kullanmaya başlamak için WPForms »Yeni Ekle.

Form sayfası yüklendikten sonra, formunuzu sayfanın üstünde adlandırmaktan çekinmeyin.

Oradan bir şablon listesi göreceksiniz. Bağış Formu şablonunu tıklayarak seçin Bağış Formu Oluşturun.

“Unutma: Ödeme sağlayıcınızı yapılandırmak için Ödemeler sekmesini tıklayın” şeklinde bir mesaj açılır. Şimdilik bunun için endişelenme. Bunu, bu eğitimde başka bir adımda ele alacağız. Yüzünüzden çıkarmak için “Tamam” ı tıklamanız yeterlidir.

Varsayılan olarak, seçtiğiniz bağış formu şablonu aşağıdakiler için alanlar içerir:

 • ad
 • E-posta
 • Bağış miktarı
 • Yorum veya Mesaj

Bu şablonda Bağış Tutarı alanı, kullanıcıların katkıda bulunmak istedikleri herhangi bir tutarı yazmasına izin veren Tek Öğe alanıdır. Bununla birlikte, bu öğretici için, size bu alanın Çoktan Seçmeli bir alana nasıl değiştirileceğini göstereceğiz ve böylece kullanıcıların bağış yapmalarına izin verilen miktarları kontrol edebileceksiniz.

Bunu yapmak için, Birden Fazla Ürün düğmesinin altındaki Ödeme Alanları Bölüm. Alanı Bağış Miktarı alanının üzerine sürükleyip bırakın (kullanıcıların kendi miktarlarını seçme seçeneği olmasına izin vermek istiyorsanız; değilse, istediğiniz yere yerleştirin).

Birden Çok Öğe alanını düzenlemek için üzerine tıklayın. “Bağış Tutarı” demek için etiketi yeniden yazın. Oradan, istediğiniz artışları ve bir “Tutar Girin” seçeneğini girin.

Bunu yaptıktan sonra, Tek Öğe alanını yalnızca “Tutar Girin” seçeneği işaretliyse görüntülenecek şekilde değiştirme zamanı.

Üzerine tıklayarak Tek Öğe alanını seçin. Bu, düzenlemenize izin verecektir. “Zorunlu” onay kutusunun seçili olmadığından veya bağışçılarınızın hiçbir şey kullanamayacağından emin olun, ancak bu seçenek (çoktan seçmeli alanlar geçersiz olacaktır).

Düzenleme panelinde biraz daha aşağıda yer alan Koşullar bölümünü tıklayın. Oradan, “Koşullu Mantığı Etkinleştir” i tıklayın. Ardından “Bağış Tutarı Tutar Girdiyse bu alanı göster” için yapılandırın.

İşiniz bittiğinde, Değişikliklerinizi kaydedin ve sonraki adıma geçin.

3. Adım: Ödeme Entegrasyonunu Ayarlayın

Ardından, ödeme entegrasyonlarını ayarlama zamanı. Stripe veya PayPal kullanabilirsiniz. Ancak, bu öğretici için, en popüler olduğu için PayPal’ı nasıl kuracağınızı göstereceğiz. Stripe kurmanın hemen hemen aynı işlem olduğunu unutmayın..

Hâlâ form düzenleme ekranında olduğunuz için, Ödemeler sekmesini tıklayın ve ardından PayPal Standardı.

Ekranın sağ tarafında ayarlarınızı girin. İlk olarak, kontrol edin PayPal Standardını etkinleştir ödemeler. Ardından, Bağış Ödeme Türü açılır menüsünden.

Bu yapılandırmaların hemen altında, ödeme işlemini iptal etmeleri durumunda kullanıcıları bir URL’ye gönderme seçeneği sunulur. Bu, abone olma sayfanıza, yakın tarihli bir blog gönderisine veya geri bildirim isteyen bir ankete göndererek web sitenizle başka şekillerde yeniden etkileşime geçmelerini sağlamak için harika bir fırsattır..

İşiniz bittiğinde Kaydet’i tıklayın ve ikinci ile sonuncu adıma gidin.

4. Adım: Bildirimlerinizi Özelleştirin

Bu adım, bağışçılarınızın size bağış yaptıktan sonra bir onay e-postası almasını sağlamak için gereklidir..

Başını aşmak Ayarlar »Bildirimler başlamak.

Varsayılan olarak, site yöneticisi size bir bildirim gönderilir. Ancak, Yeni Bildirim Ekle, bağışçı için ayrı bir bildirim oluşturabilirsiniz.

Bildiriminize bir ad verin. Sonra, yanında E-posta Adresine Gönder, Tıklayın Akıllı Etiketleri Göster. Açılan listede şunu seçin: E-posta.

Oradan, aşağı kaydırın ve bağışçılarınızın almasını istediğiniz mesajı özelleştirin.

Tıklayın Kayıt etmek ve son adıma geçin. Neredeyse oradasın!

Adım 5: Bağış Formunuzu WordPress Sitenize Ekleme

Şimdi tek yapmanız gereken formu web sitenize koymak. Neredeyse oradasın!

Bağış formunuzu herhangi bir gönderi, sayfa veya widget’a hazır alana (kenar çubuğu / üstbilgi / altbilgi) gömebilirsiniz.

Bu öğretici için formu bir sayfaya ekleyeceğiz.

İlk önce Sayfalar »Yeni Ekle. Sayfanıza başlık verin ve ardından Form Ekle araç çubuğunuzun üzerindeki düğme.

Açılır menüden oluşturduğunuz bağış formunu seçin. Sonra ver Form Ekle güzel bir doyurucu tıklama.

Sayfanızda bir kısa kod görünür. Etrafında istediğiniz metni veya resmi eklemekten çekinmeyin. İşiniz bittiğinde, Yayınla buton.

Viyola! Artık WordPress web sitenizdeki bir sayfada bir bağış formunuz var!

Formunuzun kenar çubuğunuzda olmasını mı tercih ediyorsunuz? Problem değil. Sadece Görünüm »Widget’lar ve WPForms widget’ını kenar çubuğu alanınıza sürükleyin.

Widget ayarlarındaki açılır menüden yaptığınız formu seçin. Ardından, Kayıt etmek. Bu kadar! Şimdi bağış formunuz kenar çubuğunuzda.

Bu yazının WordPress’te nasıl bağış formu oluşturacağınızı öğrenmenize yardımcı olmasını umuyoruz. Ayrıca, çevrimiçi bloglama para kazanmanın 25 yasal yolunu okumaktan keyif alabilirsiniz.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map