WordPress’de Bağlantı ve Düğme Tıklamalarını İzleme (Adım Adım)

wordpress'te link ve buton tıklamalarını izleme


WordPress web sitenizdeki bağlantıları ve düğme tıklamalarını nasıl izleyeceğinizi merak ediyorum?

Varsayılan olarak, Google Analytics bağlantıları ve düğmeleri izlemenize izin vermez, bu nedenle bağlantılarınızı sıkıcı bir grup etkinlik izleme koduyla değiştirmeniz gerekir..

WordPress ile Google Analytics ile bağlantıları ve düğmeleri izlemenin en kolay yolu MonsterInsights gibi bir eklenti kullanmaktır, bu nedenle herhangi bir koda dokunmanıza gerek kalmaz.

Bu makalede, MonsterInsights’ı kullanarak Google Analytics’teki bağlantınızı ve düğme tıklamalarınızı nasıl kolayca izleyeceğinizi göstereceğiz.

WordPress’te Bağlantı ve Düğme Tıklamalarını İzleme

Bağlantılar ve düğmeler, sitenizdeki etkileşimlerin başlıca noktalarıdır. Bağlantıları ve düğmeleri izleyerek, kullanıcılarınızın sitenizde ne kadar iyi dönüşüm sağladığını öğrenirsiniz.

Yayıncıysanız, izleme bağlantıları ve düğmeleri, kitlenizin ne tür içerikle daha fazla ilgilendiğini belirlemenize yardımcı olur.

Örneğin, belirli bir harici bağlantı çok fazla tıklama alıyorsa, bu, harici bir siteye çok fazla trafik gönderdiğiniz anlamına gelir. Sitenizde benzer içerik yayınlayarak ve harici bir site yerine bu içeriğe bağlantı vererek bu trafiği koruyabilirsiniz.

Veya bağlı kuruluş pazarlamacısın, trafik gönderdiğiniz siteyle, muhtemelen biraz para kazanmanıza yardımcı olacak bir anlaşma yapabilirsiniz.

Bir ürün satıyorsanız, izleme düğmeleri, Analytics’te karmaşık hedefler veya etkinlikler izleme yapmadan sitenizdeki dönüşümleri izlemenize yardımcı olur.

Daha fazla oku: WordPress için Affiliate Marketing Eklentileri.

MonsterInsights: Genel Bakış

MonsterInsights, web sitenizdeki kullanıcı etkinliğinin ayrıntılı bir raporunu sunan güçlü bir analiz aracıdır. Bu Google Analytics eklentisiyle şunları keşfedebilirsiniz –

 • sitenizin her gün tam olarak aldığı ziyaretçi sayısı
 • ziyaretçileri yönlendiren siteler
 • ziyaretçilerin web sitesine ne tıkladığını

Bu raporları sunarak eklenti, web sitenizin iyileştirilmesi gereken bu alanlarda çalışmanıza yardımcı olur. Bu eklenti ile ilgili en iyi şey, WordPress sitenizi Google Analytics’e bağlamanızı sağlamasıdır.

MonsterInsights'tan sonra neler değişti?

Bağlantınızı ve düğme tıklamalarınızı izlemek için MonsterInsights’ı nasıl kullanacağınızı öğrenelim.

Adım 1: WordPress’e MonsterInsights Kurulumu

İlk adım kurmak ve etkinleştirmektir MonsterInsights WordPress web sitenizde.

Eklenti yüklendikten sonra, etkinleştirme düğmesine basın. Şimdi ayarlarınızı yapılandırabileceğiniz kurulum sihirbazı sayfasına yönlendirileceksiniz.

2. Adım: Sitenizi Google Analytics’e bağlayın

Eklentiyi yükledikten ve etkinleştirdikten sonra, web sitesi kategorinizi seçmenizi isteyen bir sayfa göreceksiniz. Seçeneklerinizi belirleyin ve ardından bir sonraki adıma geçin. Kaydet ve devam Et buton.

Bir sonraki adımda MonsterInsights, WordPress sitenizi Google Analytics hesabınıza bağlamanızı isteyecektir. Bu yüzden açılır oku tıklayarak bir kategori seçin. Son olarak, Tam bağlantı İşlemi tamamlamak için.

Kurulumunuz tamamlandıktan sonra, WordPress kontrol panelinizde web sitenizin ayrıntılı bir raporunu görebilirsiniz. Bu bilgileri, şu adrese giderek kontrol edebilirsiniz: Analizler »Raporlar WordPress kontrol panelinizde.

Adım 3: MonsterInsights ile Bağlantıları ve Düğme Tıklamalarını İzleme

Eklenti ayarlarınızı yapılandırmanın zamanı geldi. Bunu altında yapabilirsiniz Analizler »Ayarlar Bu, bağlantıların & düğme izleme herhangi bir sorun olmadan iyi çalışır. Web sitenizde satış ortağı bağlantılarınız varsa, bu bağlantıların yolunu da ayarlayabilirsiniz.

Bu, bir kullanıcı her tıkladığında bağlantı tıklamalarınızı izlemenize yardımcı olur. İzleme raporlarını görebilen kullanıcılardan da bahsedebilirsiniz. Önerilen ayarların altında etkinlik izleme ve gelişmiş bağlantı ilişkilendirme seçeneklerini etkin tutun.

Etkinleştirerek gelişmiş bağlantı ilişkilendirme seçeneğini belirlerseniz, kullanıcıların sayfanızda tıkladıkları düğmeler ve bağlantılar açısından web sitenizle nasıl etkileşime gireceğini belirleyebilirsiniz. Aynı sayfadaki özdeş bağlantılar arasında ayrım yapar. Bir sayfadan aynı hedefe 2 veya daha fazla bağlantınız varsa, gelişmiş bağlantı ilişkilendirme, hangi bağlantının en fazla tıklamayı aldığını gösterir.

Sayfayı aşağı kaydırdıkça, ekranınızda daha fazla seçeneğiniz olur. Satış ortağı bağlantılarınızı izlemek için bu seçenekleri kullanabilirsiniz.

Satış ortağı bağlantılarına ilişkin raporlar altında görüntülenebilir Analizler »Raporlar» Yayıncı. İşte ile ilgili ayrıntılı bir kılavuz Google Analytics ile satış ortağı bağlantılarını izleme.

Ayarlarınızı kaydettikten sonra MonsterInsights kullanıma hazırdır. Tıkla Kurulum Sonlandırma ve Çıkış Sihirbazı İşlemi tamamlamak için.

MonsterInsights çıkış sihirbazı

Sitedeki kullanıcı etkinliklerine göre veri izlemeye ve toplamaya başlayacaktır. Başladıktan sonra, sonuçları Analytics etkinliklerinizde veya doğrudan WordPress kontrol panelinizde görüntüleyebilirsiniz.

MonsterInsights, Google Analytics ile form gönderimlerini izlemenize bile olanak tanır. Yapmanız gereken tek şey yüklemek ve etkinleştirmek. Formlar eklentisi.

4. Adım: Daha Fazla Bağlantı İzleme Özelliğini Etkinleştirin

Kurulum sihirbazını tamamladıktan sonra, daha fazla izleme özelliğini etkinleştirmek için bazı gelişmiş adımlar atabilirsiniz. Kullanıcı konumu, ilgi grupları vb. Gibi ayrıntılı izleme raporları istiyorsanız, bu ayarlar yardımcı olabilir.

Daha fazla izleme özelliğini etkinleştirmek için WordPress kontrol panelinize gidin, tıklayın Insights ve Ayarlar’a tıklayın. Tıkla nişan daha fazla izleme özelliği görüntülemek için sekme.

Bağlantı ilişkilendirme MonsterInsights

Bağlantı izleme, tek sayfa teması kullanan ve bağlantı etiketlerine dayanan bir web sitesi için kullanışlıdır. Ayrıca RSS’de etiket bağlantılarını etkinleştirme seçeneği de görürsünüz. Bu özelliğin etkinleştirilmesi isteğe bağlıdır.

5. Adım: MonsterInsights ile Tıklama Raporlarını Görüntüleme

Google Analytics, bilinçli kararlar vermenize yardımcı olacak çok sayıda veri sunar. MonsterInsights ile WordPress gösterge tablonuzdaki tüm önemli verileri elde edersiniz, böylece her zaman Analytics’i her zaman daha derinlemesine incelemeniz gerekmez.

Düğmenizi kontrol etmek ve tıklamalarınızı Google Analytics üzerinden kontrol etmek için şu adrese gidin: Davranış »Etkinlikler» En İyi Etkinlikler.

Artık Google Analytics’te giden ve satış ortağı bağlantı tıklamalarıyla ilgili raporu görebilirsiniz.

bağlantılar izleme analizi

Bu makalenin, Google Analytics’te giden bağlantıları nasıl izleyeceğinizi öğrenmenize yardımcı olacağını umuyoruz. WordPress’te web sitenizin performansını nasıl artıracağınızı da kontrol etmek isteyebilirsiniz..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map