WordPress’de “Google Form Stili” Formu Nasıl Oluşturulur

WordPress'te Google Form stili formları nasıl oluşturulur?


WordPress web siteniz için “Google Formlar stili” formları oluşturmak istiyorum?

Birçok yayıncı, forma adanmış dikkat dağıtan bir açılış sayfası sağladığı için anket oluşturmak için Google Formlar’ı seçer.

Özellikle formunuz için dikkat dağıtan bir açılış sayfası oluşturmak istiyorsanız, ancak Google Formlar gibi üçüncü taraf bir uygulama kullanmak istemiyorsanız, doğru yerdesiniz.

Bu öğreticide, WPForms adlı bir eklenti kullanarak doğrudan WordPress panonuzdan nasıl “Google Form stili” formunu oluşturacağınızı göstereceğiz.

WordPress’te Yerel Olarak Bir “Google Form Stili” Formu Oluşturma

wpforms-temas-form-eklentisi

WPForms piyasadaki en iyi iletişim formu eklentisidir. Form Sayfaları. WPForms’un Form Sayfaları Google Formlar’a iyi bir alternatiftir.

En iyi yanı, Google Formlar’ın aksine, WPForms’un marka logosunu form sayfanıza eklemenize izin vermesidir. Hiçbir üçüncü taraf logosu görüntülenmeyecektir. Ayrıca, form sayfasının düzeni WordPress temanız tarafından kontrol edilmediğinden vasat form düzenlerine ve düşük form dönüşümlerine razı olmanız gerekmez

WPForms’u aşağıdakiler için özel form açılış sayfaları oluşturmak için kullanabilirsiniz:

 • Olası Satış Yaratma
 • Anketler
 • Site Kayıtları
 • Etkinlik kayıtları

ve çok daha fazlası. WPForms’un bu detaylı incelemesine göz atın.

Adım 1: WPForms’u Yükleme ve Etkinleştirme

wpforms yükleyin

İlk adım, WPForms web sitenizde eklenti.

Bunu yaptıktan sonra WordPress siteniz için form sayfanızı oluşturmaya başlayabilirsiniz.

Adım 2: Form Şablonları Paketi Eklentisini Yükleme

Bir sonraki adım, Form Sayfaları Ayriyeten. Bu eklenti ile formunuzu kolayca özel bir form açılış sayfasına dönüştürebilirsiniz. Bu eklentiyi etkinleştirmek için WordPress kontrol panelinize gidin ve tıklayın WPForms »Eklentiler. Şimdi arama alanını kullanarak Form Sayfaları eklentisini arayın.

Form Sayfaları eklentisi

Bulduktan sonra, Eklentiyi Yükle eklentinin çalışmaya başlaması için düğme.

Adım 3: WPForms ile Yeni Bir Form Oluşturma

Yeni bir form oluşturmak için şu adrese gidin: WPForms »Yeni Ekle WordPress kontrol panelinizde. Ardından, formunuz için bir şablon seçebileceğiniz yeni bir sayfaya yönlendirilirsiniz.

wpforms-şablonlar

Haydi şunu seçelim Basit İletişim Formu şablonu. Artık form düzenleyiciyi sağınızda, form alanlarını ve soldaki diğer ayarları görebileceğiniz yeni bir sayfaya yönlendirileceksiniz..

WPForms Oluşturucu

Alanları solunuzdan sürükleyip sağdaki form oluşturucuya bırakabilirsiniz. Google Formlar’ın aksine, formunuzu bir e-posta pazarlama hizmetine ve ödeme hizmetlerine de bağlayabilirsiniz. İşte WPForms ile basit bir iletişim formu oluşturma konusunda adım adım bir kılavuz.

Adım 4: İletişim Formunu Form Sayfasına Dönüştürme

Formunuz başarıyla oluşturulduktan sonra, formu bir form sayfasına dönüştürme zamanı gelmiştir. Bunun için gitmelisin Ayarlar »Genel» Form Sayfaları.

Burada adlı bir seçenek bulacaksınız Form Sayfası Modunu Etkinleştir. Sadece yanındaki onay kutusunu seçin.

WPForms Builder form sayfalarıaddon

Bu seçeneklerinizi genişletecek ve çeşitli alanların eklendiğini göreceksiniz. Bu alanların çoğu kendi kendini açıklayıcı niteliktedir, böylece bunları gereksinimlerinize göre doldurabilirsiniz.

İlk 2 alana, kullanıcılarınıza iletmek istediğiniz bir form sayfası başlığı ve bir mesaj ekleyebilirsiniz..

Açılış sayfası formu

Sonraki 3 alanda bir kalıcı bağlantı seçeneği (WPForms tarafından otomatik olarak oluşturulur, bu nedenle burada hiçbir şey yapmanız gerekmez), işletme logonuzu yükleyebileceğiniz bir başlık logosu seçeneği ve bir renk düzeni seçeneği bulacaksınız.

WPForms Builder şablonları eklenti ayarları paketi, google formları tarz formu

Son olarak, seçim yapabileceğiniz iki düzen stili elde edersiniz.

 • Modern: Bu, köşeleri yuvarlatılmış daha geniş bir form gösterir. Sayfanızın arka planının alt kısmı, renk düzeniniz için seçtiğiniz renkten daha koyu olacaktır.
 • Klasik: Bu seçenek kare köşeli daha dar bir form görüntüler. Sayfanızın arka planının alt kısmı renk düzeninizden daha açık olacaktır.

klasik ve modern tasarımlı

En sevdiğinizi seçin. Bir kez bittiğinde, Kayıt etmek düğmesini tıklayın. Ayrıca Form Sayfasını Önizle düğmesine basın. Ve işte böyle görünüyor.

PRIEW formlar açılış sayfası, google formlar biçimli form

5. Adım: Form Açılış Sayfanızı Yayınlama

Form açılış sayfanız hazır olduğunda, formunuzu yayınlamanın zamanı gelmiştir. Bunun için formunuzu görüntülemek istediğiniz herhangi bir sayfaya veya gönderiye gidebilirsiniz. Şimdi tıklayın + düğmesine basın ve WPForms seçenek.

Wpforms, google formları tarz formunu yayınla

Şimdi tıklayın. Yanındaki açılır oktan, az önce oluşturduğunuz formu seçin.

Publsih wpforms açılış sayfası formu, google formları tarz formu

Şimdi Yayınla formun canlı yayınlanması için sağdaki düğme.

Ve WordPress web siteniz için Google Form tarzı bir form oluşturmak bu kadar kolay. Bu makaleyi faydalı bulduğunuzu umarız. Bunu yaptıysanız, WPForms ile nasıl anket formu oluşturacağınızı da kontrol etmek isteyebilirsiniz..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map