WordPress’de Resim Galerisi Oluşturma (Eklentili veya Eklentisiz)

wordpress resim galerileri


WordPress web sitenizde bir resim galerisi oluşturmak istiyorum?

Bir resim galerisi, resimlerinizin düzenli ve düzenli görünmesini sağlar. Resim galerileriyle, sitenizde birden fazla resmi, birkaç satır ve sütun içeren bir ızgara düzeni şeklinde görüntüleyebilirsiniz.

WordPress Resim Galerileri Ekleme: 2 Yöntem

İyi haber şu ki, WordPress ile bir resim galerisi eklemek kolay. Resim galerisini iki şekilde ekleyebilirsiniz: eklenti ile veya eklenti olmadan.

Kutudan çıktığı gibi, WordPress varsayılan bir galeri özelliğiyle birlikte gönderilir, bu da birçok sınırlama ile birlikte gelir. Yalnızca temel bir galeriye ihtiyacınız varsa, resimlerinizi sergilemek için varsayılan WordPress galerisini kullanabilirsiniz. Ancak, yukarıda ve öteye gitmek istiyorsanız, Envira Galerisi gibi bir WordPress galeri eklentisini tercih etmek isteyebilirsiniz..

Bu makalede, WordPress’e resim galerisi eklemenin her iki yolu hakkında konuşacağız. Ayrıca hangi yöntemin daha iyi olduğunu ve neden olduğunu da göstereceğiz.

Yöntem 1: bir eklenti ile WordPress resim galerileri ekleme

WordPress deposunda bulunan çok sayıda şaşırtıcı eklenti ile sitenize yeni özellikler eklemek çok kolay hale geldi. Ve bir resim galerisi oluşturmak bir istisna değildir. Özellikle Envira Gallery gibi bir eklenti ile .

Envira-Galeri

Envira Gallery, WordPress için görüntülerinizi görüntülemek için güzel ve duyarlı galeriler eklemeyi süper kolaylaştıran inanılmaz bir galeri eklentisidir. Işık kutusu açılır penceresinde, slayt gösterisinde ve daha fazlasında görüntülerinizi çarpıcı bir şekilde sergilemenizi sağlar. Tüm Envira Galerimize buradan göz atın.

Adım 1: Envira Galerisi ile Görüntüleri Yükleme

Bu eklentiyi kullanmak için, önce WordPress web sitenize Envira Gallery’yi indirip yüklemeniz gerekir. İşiniz bittiğinde, ekranınızın sol tarafındaki Envira Galerisi’ne gidin ve tıklayın Yeni ekle.

Envira Galerisi

Şimdi galerinizi adlandırın ve resimlerinizi yüklemek istediğiniz kaynağa bağlı olarak, resimlerinizi eklemek için seçenekleri kullanın.

Fotoğraflarınızı ekledikçe, küçük resimlerde bir kurşun kalem simgesi göreceksiniz. Resimlerinizi düzenlemek için simgeyi tıklayın. Artık anahtar kelimelerinizi, resim yazılarınızı, alt etiketlerinizi vb. Ekleyebilirsiniz. Kullanıcılarınız tıkladıklarında resimleri yeni bir pencerede açma seçeneğiniz de vardır..

2. Adım: Resim Galerisi Ayarlarınızı Yapılandırma

Tamamlandığında, galerinizin hemen altındaki Yapılandırma sekmesini tıklayın. Burada galerinizin ayarları üzerinde çalışabilirsiniz. Galeri sütunlarının sayısını ayarlayabilir, tembel yüklemeyi etkinleştirebilir, resimlerinizin yüksekliğini, boyutlarını ve boyutlarını vb. Seçebilirsiniz. Böylece gereksinimlerinize bağlı olarak gerekli değişiklikleri yapabilirsiniz..

Değişiklikler yapıldıktan sonra, Hafif kutu sekmesi. Artık bir ışık kutusu teması seçebilir, görüntü başlığını görüntülemek veya gizlemek isteyip istemediğinize karar verebilir, görüntü boyutunu seçebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz.

Envira Galeri ışık kutusu ayarları, resim galerisi wordpress

Sonra tıklayın seyyar sekmesi. Bu sekme, galerinizi mobil cihazlara duyarlı hale getirmenizi sağlar. Resimlerinizin mobil cihazlarda harika görünmesini sağlamak için düzen boyutunu, galeri küçük resim genişliğini ve diğer her şeyi seçebilirsiniz.

Daha fazla ayar seçeneği istiyorsanız, Çeşitli sekmesi de. İsterseniz bu sekmeyi de atlayabilirsiniz. Tamamen size kalmış.

Artık galeriyi yayınlamaya hazırsınız. Kullan Yayınla Galeri ile oluşturulan galerinizi canlı hale getirmek için sağ taraftaki düğmeye basın.

Adım 3: Galerinizi WordPress’e Ekleme

Bir sonraki adımınız, bu galeriyi görüntülemek istediğiniz yayına veya sayfaya eklemek. Yeni bir yayın oluşturun veya mevcut bir yayını düzenleyin. Şimdi taslağınızın sol üst köşesinde + seçeneği. Aşağıdakiler de dahil olmak üzere çeşitli seçenekleriniz olacaktır Envira Galerisi. Bu seçeneği seçin.

Şimdi açılır menü okunu kullanarak Envira ile az önce oluşturduğunuz galeriyi arayın. Bulduktan sonra, yayınınıza veya sayfanıza eklemek için galeriyi seçin.

Eklenti galerisi otomatik olarak yayınınıza yükleyecektir. Artık Güncelleme galerinin yayınınızda görünmesini görmek için sağ taraftaki düğmesini tıklayın. Galerinin örnek yayınımızda nasıl görüneceği aşağıda açıklanmıştır.

Bu kadar! Bir eklenti kullanarak WordPress yayınlarınıza veya sayfalarınıza bir resim galerisi eklersiniz. Şimdi eklenti olmadan nasıl galeri ekleneceğini kontrol edelim.

Yöntem 2: eklenti olmadan bir Resim Galerisi ekleme

WordPress’te, eklenti eklemeden bile kolayca bir resim galerisi ekleyebilirsiniz. Sitenizde temel bir galeriye ihtiyacınız varsa bu sizin için en iyi seçimdir.

1. Adım: Resim Galerinizi bir Gönderiye veya Sayfaya Ekleme

İlk olarak, resim galerisini göstermek istediğiniz yayını düzenlemeniz gerekir. Şimdi yukarıdaki adımda olduğu gibi + seçeneğini seçin ve seçin galeri.

eklentisiz resim galerisi

Şimdi Yükle sekmesini kullanarak resimlerinizi yükleyebilirsiniz. Bu, bilgisayarınızdan veya medya kitaplığınızdan olabilir. Klavyenizdeki Ctrl tuşuna basarak aynı anda bir fotoğraf seçebilir veya birden fazla fotoğraf seçebilirsiniz.

Adım 2: Görüntü Ayarları ve Galerinizi Yayınlama

Sağ tarafınızdaki sütun sayısını Yayınla buton. Ayrıca, tüm galeriniz için resim yazısı ekleme seçeneğiniz de vardır. Değişiklikleri yaptıktan sonra Güncelle düğmesine basın. Galeriniz artık canlı olmalı.

WordPress’e Resim Galerileri Eklemek İçin Hangi Yöntem Daha İyi?

Her iki sonucu da gördükten sonra, aynı sonucu onsuz alabileceğinizde Envira Gallery’yi neden kullanacağınızı merak ediyor olabilirsiniz. Cevap basit. Eklentili bir galeri ekleyerek, onunla ilgili her küçük ayrıntıyı kontrol etme seçeneğiniz vardır. Ayarlarını, galerinizin görüntü boyutlarını, yüksekliğini ve genişliğini özelleştirmek ve hatta mobil görünümünü özelleştirmek için kullanabilirsiniz.

Ancak, yalnızca temel bir resim galerisine ihtiyacınız varsa, yerleşik WordPress galeri özelliğini kullanabilirsiniz.

Ve bu tamamen WordPress’e bir resim galerisi eklemekle ilgili. Bu makalenin size yardımcı olacağını umuyoruz. Medya ekle iletişim kutusuna nasıl özel resim boyutları ekleyeceğinizi bilmek de ilginizi çekebilir.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map