WordPress’de Sayfa Yenilemeden Form Gönderme

sayfayı yenilemeden form gönderme


Bir ziyaretçi bir form gönderdiğinde sayfanızın yenilenmesini önlemek istiyor musunuz? Varsayılan olarak, form gönderme düğmesine tıklandığında sayfanın tamamı yeniden yüklenir. Ve formda girilen veriler sunucuya aktarılır ve saklanır.

Bu makalede, WordPress formlarınızda Ajax gönderimini nasıl etkinleştireceğinizi ve sayfanın yeniden yüklenmesini nasıl önleyeceğimizi göstereceğiz.

WordPress’te Ajax Form Gönderimini Neden Etkinleştirme

Bir formu kalıcı bir pencereye gömmek istiyorsanız, Ajax form gönderimi özellikle yararlıdır. AJAX form gönderme özelliği etkinleştirilmezse, sayfanın tamamının yenilenmesi gerekir ve bu da açılır pencerenin kapanmasına yol açar. Bu şekilde kullanıcılar kendilerini meşgul eden önemli onay mesajını kaçırabilir.

AJAX form gönderme özelliği etkinken, kullanıcılarınız form gönderildikten sonra aynı sayfada yeniden yükleme yapmadan onay mesajını görebilir.

ajax form gönderimleri

WordPress sitenizde ajax form gönderimini etkinleştirmek için, WPForms, için en iyi form eklentisi.

Adım 1: Yeni Form Oluşturma

Formunuzu oluşturmaya başlamak için önce yüklemeniz gerekir WPForms eklentisi WordPress web sitenizde.

Nasıl olduğundan emin değil misiniz? Sorun değil. Hepsini sıralamak için bir WordPress eklentisini nasıl yükleyeceğimize dair kılavuzumuza atlayabilirsiniz..

Eklenti yüklendikten ve etkinleştirildikten sonra WordPress kontrol panelinize gidin ve şuraya gidin: WPForms »Yeni Ekle. Şimdi formunuz için bir şablon seçebileceğiniz bir sayfaya yönlendirileceksiniz.

WPForms, aralarından seçim yapabileceğiniz 7 farklı form şablonu sunar. Haydi şunu seçelim Basit İletişim Formu seçeneğini belirleyin ve forma dosya yükleme alanı ekleyin.

WPForms form kurulumu

Artık form oluşturucuyu ekranınızda göreceksiniz. Ekranınızın sol tarafında, Alan Ekle ve Alan Seçenekleri sekmesi. İletişim formunuzu yapılandırmak için bu sekmeleri kullanabilirsiniz.

wpformlardan alan silme

WPForms, sürükle ve bırak yöntemiyle formunuza alan eklemenizi kolaylaştırır. Ayrıca alanların konumunu sürükleyip bırakarak da değiştirebilirsiniz. Bir alanı kaldırmak istiyorsanız, bu da kolaydır. İmlecinizi istenmeyen alanın üzerine getirin ve silmek alanın sağ üst köşesinde görünecek simge.

Altında Alan Seçenekleri sekmesinde, alanın etiketini değiştirebilir, ad alanının biçimini değiştirebilir, yazı tipi boyutunu değiştirebilir ve etiketleri ve alt etiketleri etkinleştirebilir veya devre dışı bırakabilirsiniz. Ayrıca, koşullu mantık seçenek.

Form oluşturucu ile formunuzu oluşturmayı tamamladıktan sonra, kayıt etmek düğmesine basın, böylece değişiklikleriniz bozulmadan kalır.

Artık basit bir iletişim formu oluşturduk, buna dosya yükleme özelliğini ekleyelim.

Bir dosya yükleme özelliği eklemek için tek yapmanız gereken sol paneldeki Dosya Yükleme alanını tıklamaktır. Alternatif olarak, Dosya Yükleme form alanını sürükleyebilir ve form oluşturucuda tercih ettiğiniz konuma bırakabilirsiniz.

dosya yükleme formu

Adım 3: Ajax Form Gönderimini Etkinleştirme

Değişiklikleriniz kaydedildikten sonra, Ayarlar sayfanızın sol tarafındaki sekmesini tıklayın. Burada birkaç seçenek göreceksiniz. Şuraya git: Genel seçeneği. Bunun altında, bir dizi alan göreceksiniz. Burada formunuzun adını değiştirebilir, form açıklaması ekleyebilir, düğme metnini değiştirebilirsiniz vb..

Ekranı daha aşağı kaydırırsanız, birkaç onay kutusu görürsünüz. Yazan onay kutusunu seçebilirsiniz Ajax Form gönderimini etkinleştir. İşlemi tıklayarak işlemi tamamlayın. Kayıt etmek ekranınızın sağ üst köşesindeki düğmesine basın.

ajax form gönderimini etkinleştir

Şimdi şuraya git Bildirim altındaki sekme Genel sekmesi. Bu seçenek, birisi formunuzu her gönderdiğinde sizi bilgilendirir. Bu nedenle 1. alana yöneticinin e-posta adresini veya e-postaları almakla sorumlu olan kişiyi girin. Ayrıca E-posta konusunu, gönderenin adını, alıcının adresini ve kendi mesajınızı da girebilirsiniz.

İşiniz bittiğinde, değişiklikleri kaydettiğinizden emin olun. Ziyaretçilerin gönder düğmesine bastıktan sonra alacağı bir onay mesajı da ayarlayabilirsiniz..

dosya yükleme formu onay ayarları

4. Adım: Formunuzu Ajax Gönderimi ile Yayınlama

Son adım, Ajax gönderim etkin formunuzu web sitenizde yayınlamaktır. Bunun için formun görünmesini istediğiniz sayfaya gidin.

Başlayarak başlayabilirsiniz Sayfalar »Yeni Ekle WordPress kontrol panelinizde. Şimdi Sayfanıza bir başlık ekleyin. Sayfanızın metin düzenleyicisinde, Form Ekle seçeneği. Ekranınızda yeni bir pencere açılacak.

wpforms gömme formu

Açılır oku tıklayın ve yeni oluşturulan formu seçin. Şimdi tıklayın Form Ekle buton. Yerleştirme kodunun sayfanızın metin düzenleyicisine yansıtıldığını göreceksiniz. Formun nasıl göründüğünü kontrol etmek için Ön izleme ekranınızın sağ tarafındaki düğme.

Daha sonra Yayınla Sonunda formun yayınlanmasına izin vermek için.

Kolaydı, değil mi??

Artık iletişim formunuzun aldığı düğme tıklamalarının sayısını izlemek isteyebilirsiniz. Bunu yapmak için şu kılavuzumuza göz atın: izleme bağlantıları ve düğme tıklamaları.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map