WordPress’de Teklif Hesaplama Nasıl Oluşturulur (Adım Adım)

wordpress'te bir teklif hesap makinesi nasıl oluşturulur


WordPress’te bir teklif hesap makinesi oluşturmak istiyor musunuz??

Fiyat teklifi hesaplayıcısı, müşterilerinizin anında fiyat veya fiyat almak istedikleri ürünleri / hizmetleri seçmelerine olanak tanır.

Bu makalede, herhangi bir kod yazmadan adım adım WordPress’te nasıl teklif hesaplayıcısı oluşturacağınızı göstereceğiz.

WordPress ile Teklif Hesaplama Oluşturma

Fiyat teklifi hesaplayıcı ile müşterileriniz farklı ürün veya hizmetler seçebilir ve siparişlerini göndermeden önce fiyatları kontrol etmek için filtreler uygulayabilir.

Fiyat teklifi hesaplayıcısı oluşturmak için Müthiş Formlar eklentisini kullanmanız gerekir.

Size teklif hesaplaması sağlayan birçok farklı eklenti olsa da, burada Formidable Forms’ın onlardan nasıl öne çıktığı birkaç yol var.

 • Oluşturmak karmaşık teklif formu veya kolayca sipariş formu çok fazla değişken.
 • Oluşturmak bağımsız sipariş formu ve anında toplam fiyatı göster.
 • WooCommerce ile entegre edin sorunsuz bir alışveriş deneyimi yaratmak için.

Formidable Forms eklentisi, herhangi bir formu hızlı bir şekilde oluşturmak için kullanabileceğiniz birden çok form şablonuyla birlikte gelir. Sürükle ve bırak oluşturucu sayesinde bu form şablonlarının özelleştirilmesi kolaydır. Özel şablonu eklemek ve beğendiğiniz bir form ayarlamak için boş şablonu da kullanabilirsiniz.

Daha fazla bilgi için Formidable Forms incelememize göz atın..

Şimdi WordPress’te bir teklif hesap makinesinin nasıl düzgün bir şekilde oluşturulacağına ilişkin bu adım adım kılavuza bakalım.

1. Adım: Teklif Formu oluşturma

Tabii ki, yapmanız gereken ilk şey sitenize Formidable Forms kurmaktır. Teklif formunuzu anında oluşturmak için kullanabileceğiniz bir şablon sunar.

Ancak bunu yapmadan önce satmak istediğiniz ürünleri / hizmetleri eklediğinizden ve maliyetlerini belirttiğinizden emin olun. Formunuzda fiyatlandırma seçeneklerini görüntülemenin birden çok yolu vardır. Ürünleri eklemek için radyo kutularını, onay kutularını veya açılır alanları kullanabilirsiniz.

Onay kutuları ve radyo düğmeleri

Seçeneklerinizi görüntülemek üzere alan türleri eklemek için sürükle ve bırak form oluşturucuyu kullanın.

Ardından, ekranın sol tarafındaki seçenekleri görmek için herhangi bir alanı tıklayabilirsiniz. Varsayılan seçenekler ‘Seçenek 1’, ‘Seçenek 2’ vb. Olacaktır. Devam edip metni ürün adlarınızla değiştirebilirsiniz..

Şimdi, Ayrı Değerler Kullan her ürünün yanına fiyat ekleme seçeneği. İsterseniz listeye daha fazla seçenek eklemekten çekinmeyin.

Ayrı değerler kullanın

Bu değerler, seçilen ürünlerin toplam fiyatlarını otomatik olarak hesaplamak için yardımcı olacaktır.

Farklı alanlar için stil ayarlarını özelleştirmek için gelişmiş seçenekleri kullanabilirsiniz.

2. Adım: Toplam Fiyatı Görüntülemek için Salt Okunur Alan Ekleme

Ardından, bir Numara alanına toplam tutarı görüntüleyin. Bu sayı alanı, kullanıcıların toplam fiyatı düzenleyemeyeceği şekilde salt okunur olarak ayarlanmalıdır.

İçinde Gelişmiş seçenekler bölümünde bir Varsayılan değer seçeneği. Hesap makinesi simgesini ve ardından menü simgesini tıklamanız gerekir.

Gelişmiş seçenekler

Ekranda Varsayılan Değeri Hesapla seçenekler. Bu bölümde, ondalık basamak eklemeniz gerekir. Fiyatı hesaplamak için önerilen değer “2”.

Varsayılan değer

İçinde Alan Listesi aşağıdaki bölümde, formda hesaplamak istediğiniz alanları arayabilir ve arayabilirsiniz. Listeye eklemek için alanların adını veya kimliğini seçin.

Eklentinin, kullanıcının ürün seçimine göre toplam fiyatları nasıl göstereceğine ilişkin bir örnek görebilirsiniz.

Toplam fiyat hesaplaması

Kullanıcı ürünleri veya kategorileri her değiştirdiğinde, teklif hesaplayıcısındaki fiyatı otomatik olarak güncelleyecektir.

3. Adım: Teklif Hesaplama Formunuza Ödeme Yöntemleri Ekleyin

Toplam fiyatı hesaplayıp görüntüledikten sonra, kullanıcıların satın alma işlemini tamamlamaları için ödeme yöntemini eklemeniz gerekir. Formidable Forms eklentisi, Stripe, Authorize.net, PayPal vb.Dahil olmak üzere ödeme seçenekleri eklemek için birden fazla eklenti ile birlikte gelir.

Bir ödeme yöntemi seçebilirsiniz. Bu yöntemlerin çoğu, ödemeleri çevrimiçi olarak tahsil etme seçeneği olarak kredi kartlarını kullanır.

Kredi kartı

Kredi kartı alanını ekleyin ve Alan Seçenekleri Bölüm.

Adım 4: Alıntı Hesaplayıcıyı WordPress’te Yayınlama ve Görüntüleme

Şimdi teklif hesaplama formunuz hazır. WordPress’teki herhangi bir ürün sayfasında yayınlayabilir ve görüntüleyebilirsiniz.

Formu Gutenberg blok düzenleyicide yayınlamak için yeni bir blok ekleyebilir ve Zorlu Formlar’ı seçebilirsiniz. Ardından, teklif hesap makinesi formunuzu seçebilirsiniz.

Klasik düzenleyiciyi kullanıyorsanız, düzenleyicinin üstündeki Zorunlu simgesini tıklayın. Bir açılır pencere açılır ve fiyat teklifi hesap makinesi formunu seçebilirsiniz. Tıkla Ekle sayfanıza form eklemek için düğmesini tıklayın.

Bu kadar.

Bu makalenin, WordPress’te bir teklif hesap makinesi formu oluşturmayı öğrenmenize yardımcı olmasını umuyoruz. WordPress’de sayfa yenilemesi olmadan form gönderme hakkındaki kılavuzumuza da göz atmak isteyebilirsiniz..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map