WordPress Döngüsünün Nihai Rehberi

Bu derste, devam edeceğim Döngü, ve WordPress’in yayınlarınızı ve sayfalarınızı görüntülemek için nasıl kullandığı. Unutmayın, bu biraz daha ileri önceki eğitimlerimizden daha fazla. İnşallah bu nihai kılavuzu daha kolay anlaşılır bulacaksınız. WordPress belgeleri. İşte bunlardan bahsedeceğiz:


 • Tanımı Döngü.
 • Loop’un temel akışı.
 • Kullanılan şablon etiketleri Döngü
 • Sonra ne yapmalı Döngü
 • Şablon dosyası hiyerarşisi

Bir WordPress temasının gerçekten perde arkasında nasıl çalıştığını daha iyi anlamak istiyorsanız, okumaya devam edin.

Not: Bu eğiticide varsayılan Kubrick teması gibi standart bir WordPress teması kullandığınız varsayılmaktadır. Gelişmiş çoklu döngü öğesi yok … henüz.

Döngü Nedir?

Muhtemelen hala Loop’un ne olduğunu merak ediyorsunuzdur. Temel olarak, sitenizde gördüğünüz içeriği anasayfa, sizin tek mesajlar, sayfalar, arşivler, arama sonuçları ve daha fazlası.

Bir kullanıcı ana sayfanıza, arşivlerinize veya arama sonuçlarınıza erişirse – varsayılan olarak Döngü, Okuma Seçeneklerinizde tanımlandığı şekilde belirli sayıda yayın görüntüler.

WordPress Okuma Seçenekleri

Şu anda benim anasayfa Sayfa başına 10 gönderi gösteriyor, bu benim tanımladığım şey En fazla * gönderi göster. Tek yazılarda ve sayfalarda – aynı temel Döngü kodu yalnızca belirli bir sayfayı görüntüler.

Döngünün temel akışı

Döngüyü 3 parçaya ayıralım.

<?php if (have_posts ()): ?>
<?php while (have_posts ()): the_post (); ?>

1. Döngüde görüntülenmesini istedikleriniz

<?php endwhile;?>

2. Döngü bittiğinde ne görüntülenir

<?başka php: ?>

3. Görüntülenecek bir şey yoksa

<?php endif; ?>

Eğer sorguda kullanılabilir yayınlar var, bunları bir süre döngü, ne içinde tanımlanır Bölüm 1. Süre bittiğinde, içinde ne olduğunu gösterecektir. Bölüm 2. Hiçbir yayın bulunmadıysa veya başka bir tür 404 hatası varsa, bölüm 3 görüntülenir.

Döngüde Kullanılan Şablon Etiketleri

İstemediğiniz sürece 1. WordPress blogunuzun ana sayfasında 10 kez tekrarlanan Loop’ta görüntülenmesini istediğiniz şey, muhtemelen temel şablon etiketlerinden bazılarını öğrenmelisiniz. Varsayılan WordPress şablonundaki index.php koduna bakalım.

WordPress Döngü Dağılımı

Gördüğünüz gibi, birkaç tane var şablon etiketleri Döngü içinde yazı başlığı, kalıcı bağlantı, içerik vb. gibi şeyler çıktılar..

 • <?php Instagram Hesabındaki Resim ve Videoları the_permalink ?> – Bu, yayının kalıcı bağlantısını yansıtacaktır, yani http://www.themelab.com/?p=1
 • <?php the_title (); ?> – Bu yazı başlığını yansıtıyor, yani Merhaba Dünya!
 • <?php the_time (“F jS, Y”) ?> – Bu tarihi yansıtır, yani 4 Nisan 2008. Tarihi biçimlendirmenin tam yollarını şu adreste bulabilirsiniz: php.net
 • <?php the_author () ?> – Bu yazarın adını gösterir, yani Leland. Bu, varsayılan temada yorumlanmıştır.
 • <?php the_tags (‘Etiketler:‘, ‘,‘, ‘
  ‘); ?>
  – Bu, yayına atanan, virgülle ayrılmış ve ardından bir satır sonu içeren etiketleri görüntüler
 • <?php the_category (‘,‘) Instagram Hesabındaki Takipçileri ?> – Bu, kategorileri yukarıdaki etiketlerle benzer şekilde görüntüler.
 • <?php edit_post_link (“Düzenle”, “,‘ | ‘); ?> – Posta düzenleme bağlantısı yalnızca izne sahip olanlar tarafından görülebilir.
 • <?php comments_popup_link (Comments Yorum Yok »’, ‘1 Yorum» ’,‘% Yorumlar »’); ?> – Yorumların bağlantısını görüntüler. Bu, tek yayınlarda veya sayfalarda görüntülenmeyecek.

Listelenen çok daha fazlası var Şablon Etiketleri WordPress.org adresinden erişebilirsiniz. Bunlardan bazıları Döngüde çalışabilirken bazıları.

Döngüden Sonra

Döngü varsayılan temada döngüyü durdurduktan sonra koda bakalım.

Döngü dökümünden sonra

<?php next_posts_link (‘«Eski Girişler’) ?>
<?php previous_posts_link (‘Yeni Kayıtlar »’) ?>

Tahmin edebileceğiniz gibi, bu, ana sayfada, arşivlerde ve arama sonuçlarında gördüğünüz sayfalamayı görüntüler. Bunlar tek yayınlarda ve sayfalarda gösterilmez. Tabii bunu bunun gibi bir şeyle değiştirebilirsiniz PageNavi, ama bu size bağlı.

Görüntülenecek yayın yoksa (muhtemelen 404 hatası nedeniyle), diğerinden sonra aşağıdakiler görüntülenecektir

Bulunamadı

Üzgünüm, ama burada olmayan bir şey arıyorsun.

<?php içerir (TEMPLATEPATH . "/searchform.php"); ?>

Bu, arama formuyla birlikte Bulunamadı iletisini görüntüler. Bu durumda, şablon dizinindeki searchform.php adlı bir dosyada bulunan ve varsayılan temada bulunan bir arama formu kodu olması gerekir..

Şablon Hiyerarşisi

Bazı şablon dosyaları, şablon dizininde varsa, belirli sayfa türleri için index.php dosyasına göre öncelik kazanır. Aşağıda, öncelik sırasına göre listelenen birkaç şablon hiyerarşisi örneği verilmiştir.

Anasayfa

 1. home.php
 2. index.php

Tek Mesaj

 1. single.php
 2. index.php

Arama Sonuçları

 1. search.php
 2. index.php

404 Sayfa

 1. 404.php
 2. index.php

Aşağıda listelenen birkaç daha gelişmiş teknik vardır. Şablon Hiyerarşisi WordPress.org’da.

Peki, şablon hiyerarşisinin amacı nedir? Temelde bunu, index.php dosyanızı çok fazla kesmeksizin farklı WordPress sayfa türleri için yeni düzenler oluşturmak için kullanabilirsiniz..

Sonuç

Şimdi (umarım) WordPress Loop’un ne hakkında olduğu hakkında daha iyi bir fikre sahipsiniz. Eğer beğendiyseniz, nefret ettiyseniz, anlayamıyorduysanız, ne olursa olsun bir yorum bırakmaktan çekinmeyin – tüm geri bildirimleri memnuniyetle karşılıyoruz. Abone olmak yem Theme Lab tema sürümleri ve yeni eğitimlerle ilgili en son güncellemeler için. Okuduğunuz için teşekkürler.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map