WordPress’e Bir Bağlı Kuruluş Programı Ekleme (Adım Adım)

Satış ortağına prog ekleme


WordPress’te bir bağlı kuruluş programının nasıl kurulacağını merak ediyorum?

Satış ortağı programı oluşturmak, insanları ürünlerinizi tanıtmaya teşvik etmenin en kolay yollarından biridir. Kullanıcılar ürününüzü web sitelerinde tanıtabilir ve biri yönlendirmesi yoluyla satın alma işlemi gerçekleştirdiğinde, reklamverenler komisyon kazanır.

Bir bağlı kuruluş programının rolü, tavsiye satışlarını ve komisyonlarını takip etmektir.

Ürünlerinizi Tanıtmak için Neden Bir Ortaklık Programı Eklemelisiniz?

Çevrimiçi olarak ne sattığınız önemli değil, bir satış ortağı programı oluşturmak ürünlerinizi tanıtmanın en kolay yollarından biridir. Bir satış ortağı programı ekleyerek, işletmenizi yönlendirmelerle tanıtma şansınız olur ve ayrıca çok fazla çaba sarf etmeden binlerce kişiye ulaşmanızı sağlar..

Örneğin, bir blogcu programınıza 10.000 abone içeren bir kayıt yaptırırsa, işletmenizi kendi sitelerinde ve sosyal profillerinde tanıtmasına izin vererek aslında bir kerede 10.000 kişiye ulaşırsınız demektir. Hepsinden iyisi, yalnızca kullanıcıları sitenizde bir satın alma işlemi gerçekleştirdiğinde ödeme yapmanız gerekir.

Böylece, daha fazla satış ortağı, işletmenizin reklam ve pazarlamasına tonlarca fazla para harcamadan ulaştığınız daha fazla kişiyi çeker.

Temel olarak, hem siz hem de bağlı kuruluş programınıza kaydolanlar için bir kazan-kazan durumu olan bir gelir paylaşımı işidir. Artık bağlı kuruluş programının ne hakkında olduğunu bildiğinize göre, WooCommerce web sitenize nasıl bağlı kuruluş programı ekleyeceğinize bir göz atalım.

WordPress Web Sitenize Bir Ortaklık Programı Ekleme

Doğru eklentiyi kullanırsanız WordPress web sitenize bir bağlı kuruluş programı eklemek kolay olabilir. Affiliate Royale, tüm kullanıcılarımıza önerdiğimiz böyle bir eklentidir.

Bu eklenti ile herhangi bir karmaşık ve zaman alıcı süreçten geçmek zorunda kalmadan ortaklık programınıza başlamak çok daha kolaydır. İşlerini tanıtmak için bir ortaklık programı başlatmak isteyen herkes için eksiksiz bir çözümdür.

Affiliate Royale, tüm satış ortağı tıklama, satış ve ödemelerinizi doğrudan web sitenizden izlemenizi ve izlemenizi sağlayan bir satış ortağı ağ yönetimi yazılımıdır. Kullanıcıların yalnızca web sitenizden programınıza katılmasına izin vermekle kalmaz, aynı zamanda üçüncü taraf bir satış ortağı ağına ödeyeceğiniz ücretlerden de tasarruf etmenizi sağlar..

Yalnızca bir kerelik ödeme gerektiren satın alarak tek veya birden fazla web sitesinde kullanmaya başlayabilirsiniz..

Adım 1: WordPress Sitenize Affiliate Royale Yükleme

Affiliate Royale’ı WordPress sitenize yüklemek, diğer herhangi bir eklentiyi yüklemek gibidir. Önce resmi web sitesine gitmeniz ve ardından ödemeyi yaparak eklentiyi indirmeniz gerekir (satıcı sürümü için 85 ABD doları).

satış ortaklığı royale

Yazılım indirildikten sonra web sitenizin kontrol paneline gidin ve tıklayın Eklentiler »Yeni Ekle» Yükle. Şimdi indirdiğiniz yazılımı yükleyin ve çalışmaya başlamak için Etkinleştir düğmesine tıklayın. Artık kullanıcılarınız için giriş sayfalarını oluşturmaya başlayabileceğiniz kullanıcı dostu bir kontrol paneliniz olacak.

2. Adım: Satış Ortağı Sayfalarınızı Oluşturma

Eklentiyi etkinleştirdikten sonra, Affiliate Royale otomatik olarak 3 farklı sayfa türü oluşturmanıza izin verecektir. Kullanıcıların içinden geçebileceği bir sayfa

 • satış ortağı programınıza kaydolun
 • kontrol paneline giriş yap
 • bağlı kuruluş bağlantılarını yönet

Bu sayfaları oluşturmak için önce Affiliate Royale kontrol panelinize giriş yapın. Şimdi Affiliate Royale seçeneğine tıklayın »Affiliate Program sayfaları. Ekranınızda aşağıdaki seçenekleri göreceksiniz.

e-ticarete satış ortağı programı ekle

Açılır oktan şunu seçin: otomatik olarak yeni sayfa oluştur seçeneği. Bu seçeneği belirledikten sonra Affiliate Royale sayfaları sizin için otomatik olarak oluşturur. Kendi sayfanızı da kullanabilirsiniz. Bunun için önce sayfanızı oluşturmanız gerekir.

Bu, şu adrese yapılabilir: Sayfalar »Yeni Ekle WordPress kontrol panelinizde. Ardından devam edin ve sayfanızı kaydedin. Sayfayı kaydettikten sonra, açılır oktan belirli bir sayfayı seçerek kullanabilirsiniz.

İşiniz bittiğinde ayarlarınızı kaydedin. Ayarlarınız otomatik olarak şu şekilde değiştirilecektir:

Satış Ortağı Royale ayarları

Kayıt sayfasında, kullanıcılarınızın programınıza kaydolmasına izin vermek için alanlar ekleyebilirsiniz.

ortaklık kaydı

Satış ortağı yönetimi kontrol panelinde, kullanıcılarınız istatistiklerini kolayca izleyebilir, hesap bilgilerini düzenleyebilir, bağlantılarını indirebilir & banner’ları ve ödeme geçmişlerini görüntüleme vb..

Affiliate Royale kontrol paneli

3. Adım: Komisyon Düzeylerini Ayarlama

Bir sonraki adım komisyon seviyesini eklemektir. Komisyon düzeyleri, bağlı kuruluşlara ve ana ortaklara ödenen değişken yüzdeler oluşturmanıza olanak tanır. Bağlı kuruluşlarınızı bağlı kuruluş programınızı tanıtmaya teşvik eder.

Bu yüzdeyi eklemek için, sayfalarınızı ekleme seçeneğinin altındaki seçeneği bulacaksınız. Tıkla Komisyon Ayarları seçeneği. Bunun altında, adlı başka bir seçenek göreceksiniz seviye.

Anlaşmayı kolaylaştırmak için, A bağlı kuruluşunun, A bağlı kuruluşunun B bağlı kuruluşunun ana bağlı kuruluşu olduğu yeni bir bağlı kuruluş anlamına geldiğini varsayalım ve iki farklı komisyon düzeyi belirlediğinizi varsayalım:

 • Seviye 1 =% 10
 • Seviye 2 =% 5

Artık Satış Ortağı A aracılığıyla bir satış yapıldığında Satış Ortağı A satışın% 10’unu alır ve Satış Ortağı B hiçbir şey almaz. Satış Ortağı B aracılığıyla satış yapıldığında Satış Ortağı B% 10, Satış Ortağı% 5 alır.

Bu nedenle, ayırmak istediğiniz komisyona bağlı olarak, seviyelerinizi ekleyin ve yanındaki alanda komisyonu tanımlayın.

bağlı kuruluş royale komisyon ayarları

Daha fazla seviye eklemek için, Seviye ekle buton. Ayrıca güçlü adlı başka bir seçenek görürsünüz>Yinelenen Komisyonlar.

Bu seçeneği yalnızca ürününüzün veya hizmetinizin bir aboneliğe ihtiyacı varsa etkinleştirin. Bu durumda, bir kullanıcı aboneliği her yenilediğinde satış ortağınız komisyon payını almaya devam eder. Ürününüz bir kerelik satın alınabiliyorsa bu seçeneği devre dışı bırakmalısınız.

4. Adım: Bağlı Kuruluşlarınız için Bağlantılar ve Bannerlar Oluşturma

Bir sonraki adım, satış ortaklarınız için bağlantılar ve bannerlar oluşturmaktır. Bunlar, satış ortağınız tarafından ürün veya hizmetinizi tanıtmak için kullanılır. Bir kullanıcı satış ortağı programınıza kaydolduğunda, bu bağlantıları ve banner’ları gösterge tablosunda görebilir. Genellikle, Affiliate Royale bu bağlantıları manuel olarak oluşturmanıza gerek yoktur. Sizin için oluşturduğu varsayılan bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Affiliate Dashboard’daki her sekmenin üstünde görünür. Bunun gibi bir şey görünür:

Ancak özel bir bağlantı oluşturmak istiyorsanız, bu da mümkündür. Bu bağlantıyı, yukarıdaki seçenekleri oluşturduğunuz aynı sayfada biraz aşağı doğru kaydırarak doğrudan Satış Ortaklığı Royale kontrol panelinizden oluşturabilirsiniz. Aşağıdaki seçenekleri göreceksiniz.

İlk seçeneğin altında, Metin veya afiş açılır menüyü tıklayarak. Eğer seçersen Metin Metin / Resim sütunundaki yükleme formu otomatik olarak Metin alanına dönüşür. Hedef URL’nin altında, bağlantıyı Ürün sayfanıza ekleyin. Burası, bir satış ortağı onları sitenize yönlendirdiğinde son kullanıcılarınızın ineceği yerdir..

Bir sonraki seçenek sülük. Bu, bağlantınızın sonuna eklemek istediğiniz terim veya kelimedir. Örneğin bu URL’de http://example.com/affiliatename/xyz/, xyz bilgi.

Son seçenek Metin / Resim seçeneğidir. Bu, seçtiğiniz bağlantı türü altında seçtiğiniz seçeneğe bağlı olarak değişebilir. Metni seçerseniz, resim yükleyemezsiniz. Bunun yerine, ona metin ekleyebilirsiniz. Bir resim yüklemek istiyorsanız Banner seçeneğini belirleyin.

Bu seçeneğin hemen altında, adında başka bir seçenek bulacaksınız Varsayılan Satış Ortağı Bağlantısı. Bu özel bağlantının varsayılan bağlantınız olmasını istiyorsanız bu kutuyu işaretleyin. Ardından, gösterge tablosu sekmelerinizin üstündeki varsayılan bağlantıyı değiştirir.

5. Adım: Ödeme Seçeneklerini Entegre Etme

Bir sonraki adım ödeme seçeneklerini ayarlamaktır. Affiliate Royale, PayPal, WishList Üyesi, Shopp, Cart66, Authorize.net ARB, WP E-Ticaret, JigoShop, MarketPress, Kolay Dijital İndirme vb.Gibi çeşitli ödeme seçeneklerini destekler ve bunlarla entegre olur.

Tercih ettiğiniz seçeneğe bağlı olarak, yanındaki kutuyu işaretleyerek birini seçebilirsiniz. Bu seçeneklerin çoğunu kullanmaya başlamak için herhangi bir ek kurulum sürecinden geçmeniz gerekmez. Eklenti otomatik olarak ilgilenir. Böylece hemen başlayabilirsiniz.

İşte bu kadar. Affiliate Royale ile satış ortağı programları eklemek kolay değil mi? Umarız bu makale size yardımcı olmuştur. Çevrimiçi bir mağazaya nasıl başlayacağınızı öğrenmek için burayı tıklayın.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map