WordPress’e BMI Hesap Makinesi Ekleme (Kodlama Olmadan)

WordPress'de hesap makinesi ekleme


Sağlık ve fitness ile ilgili web sitenize BMI hesap makinesini nasıl ekleyeceğinizi merak ediyorum?

Vücut kitle indeksi (BMI), yetişkin erkekler ve kadınlar için geçerli olan boy ve kilo bazında vücut yağının bir ölçüsüdür. VKİ hesaplayarak, bir kişinin sağlıklı bir kiloda olup olmadığını belirleyebilirsiniz. Sağlık ve zindelik ile ilgili bir web siteniz varsa, BMI hesap makinesi eklemek daha fazla ziyaretçi çekmek ve onları meşgul tutmak için harika bir yoldur.

Bu makalede, adım adım bir şekilde web sitenize nasıl BMI hesap makinesi ekleyeceğinizi göstereceğiz.

BMI Ölçümü Neden Önemli?

VKİ’nizi hesaplamak, sağlıklı bir kiloda olup olmadığınızı anlamanıza yardımcı olur.

Genel olarak, BMI ne kadar yüksek olursa, diyabet, artrit, karaciğer hastalığı, bazı kanser türleri, yüksek tansiyon vb.Gibi çeşitli sağlık problemleri geliştirme riski artar..

Bir yayıncı olarak, WordPress sitenize bir BMI hesap makinesi ekleyerek, ziyaretçilerinizi etkileşime geçirebilir ve daha fazla trafik çekebilirsiniz. Bu öğreticide, BMI hesap makinesini oluşturmak için Formidable Forms eklentisini kullanacağız.

Adım 1: Müthiş Formlar Eklentisini İndirin

Öncelikle, Formidable Forms eklentisini indirin. Formidable Forms, bir geliştirici kiralamak zorunda kalmadan birkaç dakika içinde herhangi bir karmaşık formu kolayca oluşturmanızı sağlayan gelişmiş bir WordPress form oluşturucu eklentisidir..

İş veya Elit planıyla bir BMI hesap makinesi oluşturabilirsiniz.

İndirdikten sonra, eklentiyi WordPress sitenize yükleyin ve etkinleştirin.

Adım 2: Zorunlu Formlarla BMI Hesaplayıcınızı Oluşturun

Eklentiniz yüklendikten ve etkinleştirildikten sonra kontrol panelinize gidin ve tıklayın Müthiş »Yeni Ekle.

Şimdi yeni bir sayfaya yönlendirileceksiniz, burada istediğiniz bir formu ekleme seçeneğiniz olacaktır. Varsayılan olarak, üstte birkaç seçenek bulunur. Bir BMI hesap makinesi eklemek için ekranınızı aşağı kaydırmanız ve altındaki BMI hesap makinesi seçeneğini kontrol etmeniz gerekir. Premium Şablonlar seçenek.

Müthiş Formlar BMI hesaplayıcısı

Fareyle BMI hesap makinesi seçeneğinin üzerine gelin ve tıklayın Form oluştur.

BMI hesaplayıcısına tıklayın

Bu, formu adlandırabileceğiniz ve form açıklamasını belirtebileceğiniz küçük bir açılır pencere başlatır. Bir ad ekleyin ve tıklayın Oluşturmak.

Adım 3: BMI Hesaplayıcınızı Tasarlama

Şimdi hesap makinenizi tasarlamaya başlayabileceğiniz yeni bir ekrana yönlendirileceksiniz. Ekranınızın üstünde 4 sekme olacak.

 • İnşa etmek
 • Ayarlar
 • Girdileri
 • Görüntüleme

BMI hesaplayıcısı

Altında İnşa etmek sekmesinde, form alanları üzerinde çalışabilirsiniz. Sol panelden bir alan ekleyebilir ve bu alanı oluşturucuda, sağ tarafta bulunan anında özelleştirebilirsiniz. Form alanları 3 farklı başlık altında toplanmıştır.

 • Alan Ekle
 • Gelişmiş Alanlar
 • Fiyatlandırma Alanları

Herhangi bir alanı solunuzdan sürükleyip oluşturucuya bırakabilirsiniz. Temel bir BMI hesap makinesi istiyorsanız, varsayılan alanlarla gidebilirsiniz. Formu istediğiniz zaman özelleştirebileceğinizi unutmayın..

Adım 4: BMI Hesap Makinesi Ayarlarını Yapılandırma

Tüm alanları ekledikten sonra ayarları üzerinde çalışabilirsiniz. Ayarlar seçeneğinin 5 farklı bölümü vardır.

1. Genel

Burada, form başlığı, açıklama, onay mesajı vb. Gibi temel ayarları yapılandırabilirsiniz. Ayrıca, formunuzu sitenizde görüntülemek için kullanılabilecek bir BMI hesap makinesi anahtarınız ve gömme anahtarınız da olacaktır..

Formu sayfa yeniden yüklenmeden göndermek istiyorsanız, Bu formu AJAX ile gönderin. Formu javascript ile doğrulamayı da seçebilirsiniz.

Formun başarıyla gönderilmesinden sonra görüntülenecek bir mesaj da ayarlayabilirsiniz.

bmi hesap makinesi ayarları

2. Eylem ve Bildirim

Altında Eylem ve Bildirim, formunuza eylemler ekleyebilirsiniz. Burada formunuzu e-posta pazarlama hizmeti, e-Ticaret ağ geçidi ile entegre edebilir veya bir form gönderildikten sonra nereye bildirim gönderileceğini belirtebilirsiniz..

3. Form İzinleri

Bu seçenek altında, form girdilerini kimlerin görebileceğini, gönderebileceğini ve düzenleyebileceğini belirleyebilirsiniz. Form girişi sayısını veya form görünürlüğünü sınırlamak istiyorsanız, buradan yapılandırabilirsiniz.

4. Form Çizelgeleme

Bir sonraki seçenek formlarınızı planlamanızı sağlar. Bu seçenekle, bir formu hemen yayınlamak yerine, görüntülemek istediğiniz tarihi seçebilirsiniz. Bu seçenek özellikle zamana duyarlı formları görüntülemek istediğinizde kullanışlıdır.

BMI Hesaplayıcı

5. Stil ve Düğmeler

Bir sonraki seçenekte düğmelerinize stil uygulayabilirsiniz. Formunuzun daha çekici görünmesini sağlamak için bir şablon da seçebilirsiniz. Herhangi bir şablon kullanmamayı da seçebilirsiniz.

Düğme metinlerinizi ekleyebilir ve hizalayabilirsiniz. Ayrıca gönderme düğmenize koşullu mantık ekleme seçeneği de vardır.

6. HTML’yi özelleştirin

Son seçenek, formunuzu HTML etiketleriyle özelleştirmektir.

Adım 5: BMI Hesaplayıcınızı Yayınlama

BMI hesap makinesi formunuzu oluşturmayı tamamladıktan sonra devam edip yayınlayabilirsiniz. Formunuzu yayınlamak için Yayınla ekranınızın sağ üst köşesindeki İnşa etmek çıkıntı.

Şimdi şuraya git Ayarlar sekmesinde bir seçenek görürsünüz. Kısa Kodu Göm.

Bu kısa kodu kopyalayın ve BMI hesap makinesinin görüntülenmesini istediğiniz yayınlara ve sayfalara yapıştırın. Tamamlandığında, sayfayı yayınlayın. BMI hesaplayıcınız artık sitenizde yayınlanmalıdır.

Bu kadar. BMI hesap makinenizi kodlama yapmadan kendi web sitenizde başarıyla yayınladınız.

WordPress’e bir BMI hesap makinesi ekleme hakkındaki bu makaleyi beğeneceğinizi umuyoruz. WordPress’teki en iyi iletişim formu eklentilerine de göz atmak isteyebilirsiniz.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map