WordPress’e Kolayca Şimdi Ara Düğmesi Nasıl Eklenir (Adım Adım)

bir wordpress sitesine şimdi arama düğmesi nasıl eklenir


WordPress web sitenize şimdi arayın düğmesi eklemek ister misiniz? Sitenize bir şimdi ara düğmesi eklemek, ziyaretçilerinizin sizi doğrudan web sitenizden aramasını kolaylaştırır.

Aslında, internet trafiğinin neredeyse yarısı mobil cihazlardan geliyor, bu nedenle web sitenizde şimdi arayın düğmesi yoksa, büyük olasılıkla çok fazla potansiyel potansiyel kaybediyorsunuzdur..

Bugünün makalesinde, WordPress web sitenize eklenti ve eklenti olmadan nasıl kolayca şimdi arayın düğmesi ekleyeceğinizi göstereceğiz.

Web Sitenize Neden Şimdi Ara Düğmesi Eklenir??

Web sitenize şimdi arayın düğmesi eklemek sizin ve işletmeniz için büyük avantaj sağlayabilir.

Bu, ziyaretçilerinizin doğrudan web sitenizden sizinle iletişim kurmasını kolaylaştırır ve zahmetsiz hale getirir..

WordPress sitenizdeki şimdi arayın düğmesi ile aslında web sitenizin trafiğini değerli potansiyel müşterilere dönüştürüyorsunuz. Profesyonel bir iş telefonu hizmeti entegre ederek, numaraları çalışanlarla paylaşabilir, çağrı yönlendirme vb..

Şimdi WordPress’e nasıl şimdi telefon et düğmesi ekleneceğine bakalım.

Yöntem 1: Eklenti Kullanarak Şimdi Ara Düğmesini Ekleme

Şimdi ara düğmesini WordPress’e eklemenin en kolay yolu, WP Çağrı Düğmesi Eklenti.

Bu eklenti ile, tek bir kod satırı yazmadan kolayca şimdi ara düğmesini ekleyebilirsiniz. Sitenizde hangisi etkinse Klasik düzenleyicinizden veya Gutenberg düzenleyicisinden de yapabilirsiniz..

Öncelikle, sitenize WP Call Button eklentisini yükleyin ve etkinleştirin. Kurulumdan sonra, eklentiyi yapılandırma zamanı.

Yapışkan Düğme Eklemek için Şimdi Ara Düğmesi Eklentisini Yapılandırma

Eklentiniz etkinleştirildikten sonra şu adrese gidin: Ayarlar »WP Çağrı Düğmesi WordPress kontrol panelinizde. Bu sayfada 3 farklı sekme göreceksiniz.

 • Yapışkan Çağrı Düğmesi
 • Statik Çağrı Düğmesi
 • Hakkımızda

Yapışkan çağrı düğmesi sekmesine giderek, WordPress web sitenize yapışkan bir çağrı düğmesi ekleyebilirsiniz. Bu, sayfayı ne kadar aşağı kaydırırsanız döndürün düğmenin görüneceği anlamına gelir.

wp çağrı düğmesi, şimdi arayın

Şimdi Arayın Düğmesini açalım. Ardından, ziyaretçilerinizin aramasını istediğiniz işletme iletişim numaranızı girin.

Bir işletme telefon numaranız yoksa, Nextiva’dan bir telefon numarası alabilirsiniz. Bu, iş VoIP sağlayıcımız için kullandığımız şirket.

Daha sonra şimdi ara düğmenizin görünümü üzerinde çalışabilirsiniz..

şimdi ara düğmesi

Düğme metni ekleme, konumunu ve rengini seçme seçeneğiniz vardır. Düğmeyi nerede görüntülemek istediğinizi de seçebilirsiniz. Varsayılan olarak, düğme web sitenizin tüm sayfalarında görünecektir. Ancak isterseniz belirli sayfalardan da gizleyebilirsiniz.

Bu değişiklikleri yaptıktan sonra, sayfanın sonundaki kaydet düğmesini tıklayın. Bu kadar. Ziyaretçileriniz sizi doğrudan web sitenizden kayıtlı işletme numaranızdan arayabilir.

B. Web Sitenize Statik Şimdi Ara Düğmesi Ekleme

Web sitenize şimdi statik bir çağrı düğmesi de ekleyebilirsiniz. Bunu Klasik editör ve Gutenberg editöründe nasıl yapacağınızı görelim.

Klasik Düzenleyiciyi Kullanma

Düğmeyi eklemek için şu adrese gidin: Ayarlar »WP Çağrı Düğmesi» Statik Çağrı Düğmesi

Bu sayfada birkaç özelleştirme seçeneği göreceksiniz. Bu seçenekleri kullanarak düğmenizin metnini ve rengini değiştirebilirsiniz. İsterseniz telefon simgesini düğmeden bile gizleyebilirsiniz. Ancak, telefon simgesi kullanıcılarınıza amacı hakkında net bir mesaj göndermenize yardımcı olduğu için bunu yapmamanızı öneririz..

Tüm değişiklikler yapıldıktan sonra, kısa kodu kopyalayın ve düğmeyi görüntülemek istediğiniz yere sayfaya veya yayına yapıştırın. Bu kadar. Şimdi arayın düğmeniz artık web sitenizin yayınına veya sayfanıza yansıtılacak.

Gutenberg Düzenleyicisini Kullanma

Gutenberg düzenleyicisini kullanıyorsanız, hemen şimdi ara düğmesini görüntülemek istediğiniz sayfaya gidin. Mevcut bir sayfayı düzenleyebilir veya yeni bir sayfa oluşturabilirsiniz. Şimdi P + ’sembolünü kullanarak WP Now Call bloğunu ekleyebilirsiniz.

Burada tıpkı Klasik Editör gibi aynı özelleştirme seçeneklerine sahip olacaksınız. Ayrıca düğme metninizi ve renginizi web sitenizin görünümüyle eşleşecek şekilde değiştirebilirsiniz. İsterseniz düğmenizdeki telefon simgesini de gizleyebilir veya gösterebilirsiniz. Özelleştirmeyi tamamladıktan sonra ayarlarınızı kaydedin.

Mevcut bir gönderiyse, düğmenizin çalışmaya başlaması için Güncelle düğmesini tıklamanız gerekir. Yeni bir yayınsa Yayınla düğmesine bastığınızdan emin olun. Düğmeniz hemen yayınınızda görünmelidir.

Widget’a Şimdi Ara Düğmesi Ekleme

WP Çağrı Düğmesi ile, şimdi ara düğmesini web sitenizin widget’lı alanlarına ekleyebilirsiniz. Bunu yapmak için, kontrol panelinize gitmeniz ve Görünüm »Widget’lar.

Şimdi düğme seçeneğini sürükleyin ve widget alanınıza bırakın.

Daha sonra yukarıdaki işlemlerde yaptığınız gibi metni, rengi vb. Üzerinde çalışabilirsiniz..

Şimdi Ara Düğmesini Manuel Olarak Ekleme

Eklenti kullanmanın yanı sıra, basit bir HTML kodu ekleyerek şimdi ara düğmesini de kullanabilirsiniz. Bu yöntem de basit bir yöntemdir ve burada açıklamak üzere olduğumuz süreci takip ederek kolayca kullanabilirsiniz..

Bu bağlantılar telefon uygulamasını mobil cihazlarda açar. Masaüstü bilgisayarlarda Mac kullanıcıları bağlantıyı Facetime’da açma seçeneği görürken, Windows 10 kullanıcıları Skype’ta açma seçeneğini görecek.

WordPress metin düzenleyicinize gidip aşağıdaki HTML kodunu ekleyerek başlayabilirsiniz..

+1 (555) 555-1212

Beni ara

Yukarıdaki telefon numarasını kendi işletme numaranızla değiştirmeyi unutmayın. Bağlantı metnini (Beni Arayın) da özelleştirmekten çekinmeyin.

Bu bağlantı web sitenizin herhangi bir yerine yerleştirilebilir. Şimdi ara bağlantınızın yanında bir telefon simgesi de kullanabilirsiniz. Bunu tıklayarak yapabilirsiniz Medya »Yeni Ekle

Şimdi ekranınızda görüntülemek istediğiniz telefon simgesini yükleyin. Resim yüklendikten sonra üzerine tıklayın ve resim URL’sini kopyalayın.

Şimdi HTML kodunu eklediğiniz yayına veya sayfaya gidin. Daha sonra resim URL’sini telefon bağlantısına şu şekilde sarabilirsiniz:

Gönderinin önizlemesini yaptıktan sonra, numarayla birlikte telefon simgesini göreceksiniz. Bir ziyaretçi bu resmi tıkladığında, işletme numaranız üzerinden size doğrudan ulaşabilir.

Navigasyon Menülerine Manuel Olarak Şimdi Ara Düğmesini Ekleme

Şimdi, şimdi ara düğmesini eklenti olmadan gezinme menünüze nasıl ekleyeceğinizi görelim. Endişelenme. Bunun için hiçbir şey kodlamanıza gerek yok.

WordPress kontrol panelinize gidin ve tıklayın Görünüm »Menü. Şimdi sağ taraftaki özel bağlantı sekmesini tıklayın. Burada 2 farklı alan göreceksiniz.

Bağlantı alanına telefon numaranızı eklemeniz yeterlidir. Metin kutusuna düğmenize istediğiniz bağlantı metnini ekleyebilirsiniz. Menüye Ekle seçeneğini tıklayarak işlemi tamamlayın. Hepsi bu, Şimdi Ara seçeneğiniz artık navigasyon menüsüne eklenecek.

Aramanızı Şimdi İzleyin Düğme Tıklamaları

Şimdi ara düğmesini başarıyla eklediğinize göre, onları da izleyebilmeniz harika olmaz mıydı? Bu adım yalnızca işlem için WP Çağrı Düğmesi Eklentisi kullanıyorsanız mümkündür.

Eklentiyi Google Analytics ile entegre ederek yapabilirsiniz. Tek yapmanız gereken MonsterInsights eklentisi, web sitenizdeki her etkinliği izlemenizi sağlar.

MonsterInsights kullanımı hakkında ayrıntılı bir kılavuz.

İşte bu kadar!

Bu makalenin, şimdi ara düğmesini WordPress’e eklemenize yardımcı olmasını umuyoruz.

Ücretsiz işletme e-postasının nasıl oluşturulacağını da kontrol etmek isteyebilirsiniz.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map