WordPress’e SSL ve HTTPS Ekleme (Adım Adım)

wordpress'e ssl ve https ekle


WordPress sitenize bir SSL sertifikası yüklemek istiyor musunuz? SSL sertifikası yüklemek ziyaretçilerinize güvenli bir bağlantıda olduklarını söyler. Bununla beraber, ziyaretçileriniz arasında web sitenize güveni artırabilirsiniz.

Bu makalede, sitenize nasıl SSL ve HTTP ekleyeceğinizi göstereceğiz.

SSL ve HTTPS Nedir?

SSL (Güvenli Yuva Katmanı), ziyaretçilerinizin tarayıcıları ile web siteniz arasında şifreli bir bağlantı oluşturan endüstri standardı bir güvenlik önlemidir. SSL ve HTTPS kullanmak, ziyaretçinizle siz arasında aktarılan tüm verilerin şifrelenmiş kalmasını sağlar. Basit bir ifadeyle SSL, web sitenizde gönderilen bilgilere yalnızca yetkili kişilerin erişebilmesini sağlamak için sizinle ziyaretçiniz arasında güvenli bir bağlantı sağlar.

ssl sertifikası

Sitenize bir SSL sertifikası yüklediğinizde, web sitenizin URL’sinin başına http yerine https gelir. Ayrıca, ziyaretçilerinize güvenli bir bağlantıda olduklarını bildiren küçük bir yeşil asma kilit simgesi de gösterilir.

Neden SSL ve HTTPS’ye İhtiyacınız Var??

Birçok web sitesi sahibi, SSL’nin yalnızca çevrimiçi ödemeleri kabul eden web siteleri için yanlış olduğunu varsaymaktadır. Gerçek şu ki: HER web sitesinin bir SSL sertifikasına ihtiyacı var.

Sitenizde SSL ve HTTPS kullanmanın bazı avantajları şunlardır:

1. Web Sitesi Performansı

HTTP / 2 üzerinden yayınlanan web sitelerinin HTTP / 1.1 üzerinden sitelere göre yüzde 50-70 daha iyi performans gösterdiği bildirildi.

HTTP / 2’den yararlanmak için web sitenizin tarayıcı desteği nedeniyle HTTPS üzerinden çalışması gerekiyor.

2. SEO Sıralaması

Google, arama sonuçlarında bir sıralama sinyali olarak SSL kullanır. Bu, sitenize SSL yükleyerek, arama sonuçlarında SSL yüklemeyen rakiplerinize göre daha yüksek bir konuma sahip olma şansınızın daha yüksek olduğu anlamına gelir.

3. Güven ve Güvenlik

SSL sertifikanızın bir parçası olarak ziyaretçinizin tarayıcısında gösterilen görsel ipuçları küçük görünebilir. Ancak, ziyaretçilerinizin çoğu, web sitenizde sizinle özel bilgiler paylaşmadan önce bu güven verici sinyalleri arıyor.

Aslında, çalışmalar, web sitesi ziyaretçilerinizin% 77’sinin, verilerin çevrimiçi olarak ele geçirilmesi veya kötüye kullanılması konusunda endişe duyduğunu göstermektedir. Ziyaretçilerinizin% 90’ının güvenlik göstergeleri görüntülemesi durumunda bir web sitesine güvenme olasılığı daha yüksektir.

SSL eklemek, web sitenize güveni artırmanın ve müşterilerinizi güvenlik ihlali konusunda endişelenmenize gerek kalmadan hassas bilgileri sizinle paylaşmaya teşvik etmenin en iyi yoludur.

WordPress Sitenizde SSL Kullanma

Sitenize SSL yüklemek için bir SSL sertifikası satın almanız gerekir.

Bir SSL sertifikasının maliyeti genellikle 49,99 ABD dolarıdır, ancak barındırma sağlayıcısı olarak Bluehost kullanıyorsanız, web barındırma satın alma işleminizle birlikte ücretsiz bir SSL sertifikası ve ücretsiz bir alan adı alırsınız. Tamamen, satın alma aylık sadece 2,75 $ mal olacak.

Bu Özel Bluehost Teklifini Almak için Buraya Tıklayın »

Alternatif olarak, Godaddy gibi sağlayıcılardan SSL satın alabilirsiniz.

Bir SSL sertifikası satın aldıktan sonra, barındırma sağlayıcınızdan sizin için yüklemesini isteyebilirsiniz.

WordPress’i SSL ve HTTPS Kullanacak Şekilde Ayarlama

Yeni bir site kullanıyorsanız, site URL’nizde http’yi https ile güncellemeniz gerekir. Bunu yapmak için şu adrese gidin: Ayarlar »Genel ve Site Adresi alanlarınızı güncelleyin.

Mevcut web sitenize SSL ekliyorsanız, tüm HTTP isteklerini HTTPS’ye yönlendirmeniz gerekir. Tek yapmanız gereken aşağıdaki kodu .htaccess dosyası, kök dizinde bulabileceğiniz.

Motor Açık
RewriteCond% {SERVER_PORT} 80
RewriteRule ^ (. *) $ Https://www.yoursite.com/$1 [R, L]

Example.com’u web sitenizin URL’siyle değiştirdiğinizden emin olun.

Bir Nginx sunucusundaysanız, bunun yerine aşağıdaki kodu eklemeniz gerekir:

sunucu {
dinle 80;
server_name siteniz.com www.yoursite.com;
dönüş 301 https: //yoursite.com$request_uri;
}

Ayrıca WordPress yönetici alanınıza veya giriş sayfalarınıza SSL ve HTTPS uygulamak istiyorsanız, wp-config.php dosyasında SSL’yi yapılandırmanız gerekir. Aşağıdaki kodu “Hepsi bu, düzenlemeyi durdur!” wp-config.php dosyanızdaki satır:

define (‘FORCE_SSL_ADMIN’, doğru);

Belirli Sayfalarda SSL ve HTTPS Nasıl Kurulur

Herhangi bir nedenle SSL’yi yalnızca sitenizin belirli sayfalarında kullanmak istiyorsanız, eklentiyi yüklemeniz gerekir WordPress HTTPS (SSL).

Eklentiyi yükledikten sonra, HTTPS menüsünü WordPress yönetici kontrol panelinizde bulabilirsiniz.

ssl eklentisi

SSL ana bilgisayar alanında, alan adınızı belirtmeniz gerekir.

Ancak, paylaşılan bir SSL sertifikası kullanıyorsanız, alan adınız yerine ana bilgisayar bilgilerini girmeniz gerekir.

Farklı bir bağlantı noktasına sahip geleneksel olmayan bir SSL ana bilgisayarı kullanıyorsanız, Bağlantı Noktası alanında bağlantı noktası bilgilerini belirleyebilirsiniz.

SSL Yönetimini Zorla kutusu işaretlenirse, eklenti WordPress’i tüm yönetici alanı sayfalarında HTTPS kullanmaya zorlar.

Sonraki seçenek SSL’yi Yalnızca Zorla’dır. Bu kutunun işaretlenmesi yalnızca SSL’yi Zorla seçeneğini işaretlediğiniz sayfalarda SSL kullanır. Diğer tüm trafik normal HTTP URL’sine gider.

SSL, alışveriş sepeti, ödeme, hesap sayfaları vb. Gibi belirli sayfalarda kullanmak istiyorsanız mükemmel bir seçimdir. Eklenti ayarlarınızda bu seçenek etkinleştirildikten sonra HTTPS’yi kullanmak istediğiniz belirli sayfalara gidebilirsiniz..

belirli https seç

Ardından, ekranın yanındaki onay kutusunu seçin. Güvenli yayın seçenek.

Bu kadar!

Bu makalenin WordPress web sitenize SSL ve HTTPS eklemenize yardımcı olmasını umuyoruz. Bu makaleyi beğendiyseniz, iş web siteleri için eklentilere sahip olmasıyla ilgili makalemizin de tadını çıkarabilirsiniz..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map