WordPress ile Açık Artırma Sitesi Nasıl Oluşturulur (Adım Adım)

wordpress ile açık artırma sitesi inşa et


WordPress ile eBay gibi bir açık artırma sitesi oluşturmak mı istiyorsunuz? Bir açık artırma web sitesi, kullanıcıların ürünleriniz için teklif vermesine olanak tanır. Ürünlerinizi en yüksek teklif verene satarak kârınızı en üst düzeye çıkarabilirsiniz. Ayrıca, her satışın bir kısmını kazanmak için kullanıcılarınızın ürünlerini açık artırma sitenizde listelemelerine izin verebilirsiniz.. 

Bu makalede, WordPress ile nasıl bir açık artırma sitesi oluşturacağınızı göstereceğiz.

WordPress ile Neden Açık Artırma Sitesi Oluşturun?

Bir açık artırma sitesi oluşturmak, topluluğunuza çevrimiçi açık artırma ortamında ürün satın alma ve satma fırsatı vermenin en iyi yoludur.

EBay gibi çok sayıda açık artırma sitesi bulabilirken, niş spesifik bir açık artırma sitesinin pazarda kendi yeri var.

Kullanıcılarınız için, yararı, topluluğunuzdaki benzer düşünen insanlara kolayca ürün alıp satabilmeleridir. EBay’den farklı olarak, açık artırmalar ilgi çekici bir toplulukla çevrilidir. Bu, kullanıcıların açık artırma sitenizle hedef kitlelerine kolayca ulaşabileceği anlamına gelir.

Birçok kullanıcı, topluluk tarafından yetkilendirilmiş bir açık artırma sitesi de seçer çünkü onlara daha iyi yatırım getirisi sağlar.

Senin için, bir açık artırma sitesi oluşturmak, ürünlerinizi sizinle alıcı arasında herhangi bir aracı olmadan en yüksek teklifi veren kişiye satabileceğiniz anlamına gelir. Diğer açık artırma platformlarının ücretlerinden ve kilitlenmelerinden kaçınabilirsiniz. Ayrıca, ürünleri listelemek için bir ücret belirleyebilir ve her satıştan bir komisyon alabilirsiniz. Bahsetmemek gerekirse, bir açık artırma sitesi oluşturmak, çevrimiçi para kazanmanın en iyi yollarından biridir.

WordPress ile Açık Artırma Sitesi Oluşturma Gereksinimleri

Açık artırma işiniz için bir web sitesi yapmak için aşağıdakilere ihtiyacınız vardır:

 • Alan adı: Web sitenizin IsItWP.com veya Google.com gibi web adresidir
 • Bir web barındırma hesabı: Site dosyalarınızın saklandığı yer.
 • SSL sertifikası: Çevrimiçi ödemeleri kabul etmek için sitenizde güvenli bir bağlantı sağlar.
 • Bir e-ticaret eklentisi: Eklemenize izin verir Şimdi al düğmesini tıklayın, farklı ödeme ağ geçitlerini, öğe arama, incelemeleri ve çok daha fazlasını destekleyin. WordPress için en iyi e-ticaret eklentisi olan WooCommerce’i her zaman öneriyoruz.
 • Bir açık artırma eklentisi: Bu e-Ticaret eklentisi, açık artırma özelliklerini web sitenize entegre eder.

WordPress ile kolayca bir açık artırma sitesi oluşturma konusunda size yol göstereceğiz.

Adım 1: WooCommerce ile Açık Artırma Sitenizi Kurun

Herhangi bir web sitesi gibi, bir açık artırma sitesi kurmak için bir alan adı ve web barındırma satın almanız gerekir. Çevrimiçi ödemeleri güvenli bir şekilde kabul edebilmeniz için sitenize güvenli bir bağlantı sağlamak için bir SSL sertifikası satın almanız gerekir.

Başlarken, bir site oluşturmak için birleştirilmiş maliyetler oldukça fazla gibi görünebilir.

Bir alan adı size maliyeti yaklaşık 14,95 $, web ayda yaklaşık 7,99 $ barındırır ve bir SSL sertifikası size 49,99 $ maliyeti.

Bu nedenle, kullanıcılarımıza WooCommerce barındırmalarında ücretsiz bir alan adı, ücretsiz SSL sertifikası ve% 50 indirim sunmak için Bluehost ile bir anlaşma yaptık. Bluehost ile ayda sadece 6,95 $ ödemeniz gerekiyor.

Bu Özel Bluehost Teklifini Almak için Buraya Tıklayın »

WooCommerce hosting planlarıyla sıkıcı WordPress + WooCommerce kurulum adımları olmadan kolayca bir açık artırma sitesi oluşturabilirsiniz.

Ayrıntılı kurulum kılavuzu için WooCommerce ile e-ticaret sitesinin nasıl kurulacağını kontrol edebilirsiniz..

2. Bir WooCommerce Müzayede Eklentisi kurun

Ardından, bir WooCommerce açık artırma eklentisi olan YITH WooCommerce Auctions’ı yüklemeniz ve etkinleştirmeniz gerekecek.

Eklenti etkinleştirildikten sonra şuraya gidin: YITH Eklentileri »Açık Artırma  eklenti ayarlarını yapılandırmak için. Gereksinimlerinize göre gerekli değişiklikleri yaptığınızdan emin olun.

açık artırma yith eklentileri

Daha sonra web sitenizdeki açık artırma öğelerini listelemeye başlayabilirsiniz.

3. Adım: Bir Açık Artırma Öğesini listeleyin

YITH eklentisi bir WooCommerce eklentisi olduğundan, açık artırma öğelerini tıpkı çevrimiçi mağazanıza ürün eklediğiniz gibi listeleyebilirsiniz.

Çevrimiçi mağaza oluşturmak için bu kılavuza da göz atmak isteyebilirsiniz.

Bir öğe eklemek için şu adrese gidin: Ürünler »Yeni Ekle. Açık artırma öğenizin başlığını, ayrıntılarını doldurmanız ve resimler eklemeniz gerekiyor.

yeni ürünler ekle

Düzenleyicinin altında, Ürün verileri seçeneğinin yanında, Açık arttırma. Bu, açık artırma öğelerinizin ayarlarını gösterir.

açık artırma ürün ayarları

Açık artırma başlangıç ​​fiyatı, teklif verme, minimum artış tutarı ve web sitenizdeki açık artırma öğelerinde listelenme ve teklif verme ile ilgili diğer tüm yönleri ayarlayabilirsiniz.

Açık artırma ayrıntılarını ayarladıktan sonra girişinizi yayınlayabilirsiniz. Açık artırmanız şimdi WooCommerce mağaza sayfanızda görünecektir. Açık artırma öğeleri WooCommerce ürünlerinizin yanında bir tokmak simgesi ile vurgulanacaktır.

açık artırma öğeleri listesi

Gerekirse, yalnızca sitenizdeki açık artırma öğelerini göstermek için özel açık artırma sayfalarını listeleyebilirsiniz. Tek yapmanız gereken bir sayfa oluşturmak ve içerik alanına aşağıdaki kısa kodu eklemek ve ardından sayfanızı yayınlamaktır.

[Yith_auction_products]

4. Adım: Açık Artırmalarınızı Yönetin

YITH eklentisi, ürün sayfanızdan bir açık artırma başlangıç ​​zamanı seçmenizi sağlar. Bu şekilde, açık artırmanızı listelemek ve bitirmek için en uygun zamanı seçebilirsiniz.

Açık artırma başladığında, kayıtlı kullanıcılar bir öğeye teklif verebilir. Bağımsız açık artırma sayfalarında varsayılan olarak aşağıdaki ayrıntıları görebilirsiniz: geçerli en yüksek teklif, kalan süre, açık artırma bitiş zamanı ve teklif düğmesi.

bireysel açık artırma kalemi

Girişin altında, kullanıcı adı, teklif tutarı ve teklif verme zamanı dahil olmak üzere önceki tekliflerin ayrıntılarını da bulabilirsiniz..

teklif ayrıntıları

YITH eklentisinin temel yararı, teklifleriniz üzerinde tam kontrol sağlamanızdır. WordPress kontrol panelinize giriş yaparak açık artırma listeleme sayfanızdaki herhangi bir teklifi kolayca kaldırabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey Teklifi sil açık artırma sayfanızda görüntülemek istemediğiniz öğenin düğmesine basın.

Açık artırma listelerinizde Şimdi Satın Alın fiyatını da belirleyebilirsiniz. Bu, kullanıcıların öğelerinizi hemen satın almalarını sağlar.

Bir açık artırmaya katılan tüm kullanıcılar, her yeni teklif, açık artırma yetkisiz kullanım süresi, açık artırma bitişi vb..

5. Adım: Diğer Kullanıcıların Açık Artırma Öğelerini Listelemesine İzin Verme

Diğer kullanıcıların sitenizdeki açık artırma öğelerini listelemesine izin vermek için, ücretsiz bir eklenti yükleyerek web sitenizi bir açık artırma pazarına dönüştürmeniz gerekir, WC Bayileri.

wc satıcıları

Eklentiyi etkinleştirdikten sonra şu adrese gidin: WC Satıcıları »Ayarlar. Bu sayfadan, kullanıcıların satıcı olmak için başvuru yapmalarına da izin verebilirsiniz. Komisyon sekmesinde, her başarılı açık artırma için komisyon oranını ayarlayabilirsiniz..

Daha fazla ayrıntı için şu makaleleri okumalısınız: çevrimiçi bir pazar oluşturmak pazarları için en iyi ve en iyi e-ticaret platformları.

WordPress ile Açık Artırma Web Sitesi- Önerilen Eklentiler

Artık WordPress ile bir açık artırma web sitesi oluşturmayı biliyorsunuz. Açık artırma sitesini kurduktan sonra sitenize yüklemeniz gereken en iyi eklentilerden bazılarına göz atalım.

WPForms: İletişim formları herhangi bir web sitesinin ayrılmaz bir parçasıdır. WPForms kolayca bir iletişim formu oluşturmanıza ve hatta formunuzu birçok farklı eklenti eklentisine entegre etmenize olanak tanır. WPForms incelememizi okuyun.

MonsterInsights: MonsterInsights, WordPress için en iyi Google Analytics eklentisidir. MonsterInsights ile sitenizdeki ziyaretçi etkileşimlerini izlemek için Google Analytics’i kolayca yükleyebilirsiniz. MonsterInsights incelememizi okuyun.

OptinMonster: OptinMonster en iyi olası satış yaratma eklentisidir. Ziyaretçilerinizi kolayca abonelere ve müşterilere dönüştürmenizi sağlar. Alışveriş sepetinden vazgeçme oranlarını büyük ölçüde azaltmak ve satışları artırmak için zamana duyarlı davranışa dayalı kampanyalar oluşturabilirsiniz. OptinMonster incelememizi okuyun.

Yoast SEO: WordPress SEO’nuzu Yoast SEO ile geliştirin. Yoast SEO incelememizi okuyun.

WP Süper Önbellek: En iyi WordPress önbelleğini ve diğer WordPress performans eklentilerini yükleyerek WordPress sitenizin performansını artırın.

Bu kılavuzun WordPress ile bir açık artırma sitesi oluşturmanıza yardımcı olmasını umuyoruz. Ayrıca Fiverr gibi bir mikro iş sitesinin nasıl oluşturulacağına dair makalelerimize göz atmak isteyebilirsiniz ve 25’in iş web siteleri için WordPress eklentilerine sahip olması gerekir.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map