WordPress ile Aranabilir Tweet Arşivi Nasıl Oluşturulur

twitter başarısız balinaYüzleşelim, Twitter araması berbat ve hala var olmalarına rağmen bir haftadan eski tweet’leri bulduğunuz için şanslı olacaksınız..


Twitter, hizmet sorunları ve başarısız balina (Birisi saf CSS ile kodlanmış) bir kez daha düzenli bir durumdur.

Geçen gün nasıl oluşturulacağına dair bir öğretici ile karşılaştım göz atılabilir, aranabilir bir tweet arşivi kendi tweet’lerinizi düzenlemek için kullanabilirsiniz. Ve en iyi tarafı? Onun WordPress tarafından desteklenmektedir.

Bu makalede, kendimi nasıl kurduğumla ilgili deneyimimi ele alacağım @themelab tweet arşivi WordPress tarafından desteklenmektedir:

 • Tweetlerimi üçüncü taraf bir hizmetle yedekleme
 • Bu eski tweet’leri WordPress’e aktarma
 • Yeni tweet’lerin otomatik olarak içe aktarılması için ayarlama
 • Temayı güzel görüntülemek için yükleme

Tweet’lerinizi Yedekleyin

İlk adım, tweet’lerinizi yedeklemektir. Bunu yapmak için birkaç üçüncü taraf hizmeti var, ben şahsen kullandım TweetBackup iyi bir başarı ile. Hatırlamak önemlidir tüm tweet’lerinizi yedeklemeyi beklememek.

O zamanlar sadece 6000’den fazla 910’u yakalayabildim. Diğer Twitter yedekleme hizmetlerini kullanarak bile, aynı sayıda tweet yedeklendi, bu da Twitter’ın kendisinin bir sınırlaması olduğunu gösteriyor. Özellikle sık sık bir tweeter iseniz, en kısa sürede yedekleme yapmak en iyisidir.

İlk başta TweetBackup’a giriş yaparken bazı sorunlar yaşadım ama sonunda çalıştı. Eğer sinirli olursanız, BackupMyTweets.com. BackupMyTweets’in hizmetlerini tanıtan bir tweet göndererek sizi “ödediğini” belirtmek gerekir. Bu sizin için çok acı vericiyse (oldukça acısız, söz veriyorum) yılda 9.95 dolar ödeme seçeneğiniz de var.

backupmytweets

Yedekleme işlemi tamamlandıktan sonra, “dışa aktar” seçeneğini arayın ve RSS olarak kaydedin. Kurtarılabilir tüm tweet’leri içeren bir XML dosyanız olmalıdır. Bir sonraki adım, bunları WordPress’e aktarmaktır.

Tweetleri WordPress’e Aktar

Her şeyden önce, tweet arşiviniz için yeni bir WordPress kurulumu oluşturmanız önerilir, böylece onu normal WordPress içeriğinizin geri kalanından ayırmak konusunda endişelenmenize gerek kalmaz. Kişisel olarak bir alt alan adı kullandım, böylece blogdaki hiçbir kalıcı bağlantıyı engellemez.

Bir sonraki adım Araçlar → İçe Aktar’a göz atmak ve “RSS” seçeneğini seçmek.

WordPress RSS İçe Aktarma

Bir sonraki ekranda, az önce kullandığınız tweet backer-üst hizmetinden aldığınız XML dosyasını yükleyin. Tweetleriniz artık WordPress sitenize yüklenmelidir.

 • Açık İpucu: Bunun yeni bir WordPress kurulumu olduğunu varsayarsak, “Merhaba Dünya!” Yı silmek isteyeceksiniz. İleti.
 • Öyle Belirsiz İpucu: Yedekleme dosyasındaki tweet’ler “kullanıcı adı: tweet mesajı burada” gibi biçimlendirildiğinden (yani “themelab: Gerçek tweet’im burada görüntülenir”) kullanmak isteyebilirsiniz Arama Regex eklentisi bunu silmek için. Yayın içeriğinde “kullanıcı adı:” ifadesini değiştirin ve ardından boşluk bırakmayı unutmayın.

Yeni Tweetleri Otomatik Tut

Artık tüm eski tweet’lerinizi sakladığınıza göre, yeni tweet’lerin otomatik olarak WordPress yayınları olarak alındığından ve saklandığından emin olmak istersiniz. Bunun için, Twitter Araçları eklentisi ile Alex King.

Twitter hesap ayrıntılarınızı yükledikten ve doğruladıktan sonra, eklentinin ayarlar sayfasında (Ayarlar → Twitter Araçları) aşağıdaki iki seçeneğin ayarlandığından emin olun:

 • Blogunuza mesaj gönderirken bir tweet oluşturma seçeneğini etkinleştirin? HAYIR
 • Her bir tweet’inizden bir blog yazısı oluşturun? Evet

Twitter Araçları Seçenekleri

Her ikisine de “Evet” koyarsanız ne olacağından emin değilim, ama takipçilerimden boktan rahatsızlık duyma korkusuyla kendimi bulmayı düşünmüyorum. Orijinal kılavuzun yazarı Douglas Bownman, bunu “tweet’leri ve blog yayınlarını tekrar etmenin sonsuz bir döngüsü” olarak nitelendirdi.

@ Yanıtları hariç tutmak gibi diğer tüm seçenekler gerekli değildir veya kişisel tercihlerinize bağlıdır.

Not: Twitter Tools yükledikten sonra geri döndüğüm ve manuel olarak sildiğim birkaç yinelenen tweet (yedeklenmiş tweetlerimle bağlantılı olarak) fark ettim..

Tweet Arşivi Teması

Stopdesign’dan Douglas Bownman da serbest bırakmak için yeterince güzeldi tweet arşiv teması o ücretsiz kullandı.

Tweet Arşivi Teması

Tema kutunun dışında çalışır, ancak sabit hesaplı alanı (kırmızı ile vurguladığım) kişiselleştirmek için kendi hesap bilgilerinizle * gasp * doğrudan tema düzenlemesi gerekir. Sadece header.php dosyanızı açın ve en alta kaydırın.

cik-arşiv-başlık

Başlık dosyasındaki “kullanıcı” div alanına kopyalayıp yapıştırmak için aşağıdakilere sahip olduğunuzdan emin olun:

 • Twitter avatarınızın 48 × 48 resim URL’si (veya gerçekten ne istersen)
 • Adınız (Örneğin “Tema Laboratuvarı” nı kullandım)
 • Twitter kullanıcı adınız (@themelab)
 • Konum ve web sitesi URL’si (themelab.com)

Veya tamamen kaldırabilirsiniz, size kalmış. Ayrıca arşiv bağlantılarının hoş olmayan bir görüntüsü de var korkmuş gibi görünmek bunun gibi arşiv odaklı bir sitede.

Kendinizinkini yapıyorsanız özel tema gönderi içeriğini görüntülediğinizden ve gönderi için kalıcı bağlantı olarak tam tarih ve saati kullandığınızdan emin olun. Böyle bir tema için yorumların gerçekten gerekli olduğundan emin değilim, ama yine de, şimdi siteniz, böylece istediğinizi yapabilirsiniz.

Güncelleme: Arama formunun, / tweets / URL’nin form eylemine sabit kodlanmış olduğunu fark ettim. Bu, bir / tweets / alt dizinin dışında herhangi bir yere yüklediyseniz kesinlikle çalışmaz. Bunu düzeltmek için searchform.php dosyasında aşağıdaki kodu değiştirin:

Şununla değiştir:

Sonuç

Keşke bunu çok uzun zaman önce yapsaydım. Ben bir Twitter bağımlısıyım ve 6000’den fazla tweet’im var (beni takip et: @themelab) ve ne yazık ki hepsini yedekleyemedim, sadece% 15’i.

Bir kez daha Douglas Bowman’a teşekkür etmek istiyorum. stopdesign Bu ayarın yanı sıra tema hakkında kılavuz için. Aslında düşündüğümden çok daha kolaydı ve bazı eklentilerin yardımıyla en sevdiğim CMS, WordPress ile güçlendirilmesi harika.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map