WordPress ile Çevrimiçi Özel Ders Kurma

Wp ile çevrimiçi özel ders


WordPress ile çevrimiçi ders işine başlamak ister misiniz? Çevrimiçi özel dersler eğitim sektöründe yavaş yavaş norm haline geliyor.

Learndash gibi doğru WordPress eklentisiyle, mutlak bir acemi olsanız bile kolayca çevrimiçi ders işine başlayabilirsiniz..

Bu öğreticide, çevrimiçi bir öğretmenlik işini nasıl başlatacağınızı göstereceğiz (adım adım).

Neden Online Ders Vermeye Başlayın?

Çevrimiçi özel derslerin birkaç avantajına bakalım.

 • Coğrafi kısıtlama yok: Dünyanın her yerinden öğretin ve öğrenin.
 • Hem öğretmenin hem de öğrencinin sınıfa katılmak için işe gidip gelmesi gerekmediğinden para ve zaman tasarrufu sağlar.
 • Dünyanın dört bir yanındaki insanların ölümcül virüsten korunmak için evlerine zorla kilitlendiği Covid-19 kriz zamanı gibi acil durumlarda son derece yararlıdır..

Adım 1: Çevrimiçi Özel Ders Web Sitesi Oluşturma

Öncelikle, WordPress ile bir çevrimiçi ders sitesi oluşturun. Bir web sitesi oluşturmak için bir alan adına ve web barındırma hizmetine ihtiyacınız olacaktır.

Alan adı, kullanıcıların web sitenize erişmek için tarayıcılarına yazacakları URL adresidir (Örneğin, google.com veya isitwp.com).

Web barındırma, insanların web sitelerinin içeriğini ve dosyalarını depoladığı yerdir.

Bir ziyaretçi web adresinizi (alan adı) yazarak web sitenize erişmeye çalıştığında, web barındırma sunucunuzda depolanan web sitesi dosyalarına yönlendirilir.

Sıfırdan yeni bir web sitesi oluşturmak istediğinizde, alan adı ve barındırma hizmetlerinin toplam maliyeti oldukça fazla görünebilir.

Bu nedenle, kullanıcılarımıza WordPress barındırma işleminde ücretsiz alan adı, ücretsiz SSL ve% 60’ın üzerinde indirim sunmak için Bluehost ile bir anlaşma yaptık..

bluehost üzerinde web sitesi oluşturma

Daha fazla ayrıntı için, sıfırdan nasıl web sitesi oluşturacağınıza bakın.

Adım 2: LearnDash LMS Eklentisini Yükleme ve Ayarlama

Bir sonraki adım, LearnDash eklentisini kurmaktır. LearnDash, tüm güçlü özellikleriyle çevrimiçi kurslar oluşturmayı kolaylaştıran popüler bir öğrenme yönetim sistemi (LMS) eklentisidir. Kurslar, testler, ders planları ve çok daha fazlasını oluşturmak için kullanabilirsiniz.

LearnDash LMS eklentisi, çevrimiçi ders sitesi oluşturma

WordPress sitenize nasıl bir eklenti yükleyebilirsiniz. Daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, LearnDash incelememize göz atın.

Eklenti yüklendikten ve etkinleştirildikten sonra şu adrese gidin: LearnDash LMS »Ayarlar» LMS Lisansı. Buraya e-posta adresinizi ve lisans anahtarınızı girebilirsiniz.

Learndash lisansı

Şimdi tıklayın Lisansı Güncelle buton. Ardından, PayPal Ayarları sekmesi. Bu sekmede çeşitli seçenekleriniz olacaktır. Sadece doldurun ve Kayıt etmek düğmesini tıklayın. Bu ayarlar, kullanıcılarınızdan çevrimiçi ödeme almanıza yardımcı olur.

PayPal Ayarları

Temel ayarlarınız doğru yapılandırılmış. Artık çevrimiçi kursunuzu oluşturmaya başlayabilirsiniz. Nasıl yapılacağını görelim.

3. Adım: Kurslarınızı Oluşturmak için LearnDash’i Kullanma

LearnDash ile bir kurs oluşturmak için şu adrese gidin: LearnDash »Kurslar» Yeni Ekle

Şimdi kursunuzu oluşturmaya başlayabileceğiniz yeni bir ekranda olacaksınız. Kursunuza bir başlık ekleyerek başlayabilirsiniz. Başlık eklendikten sonra devam edin ve kurs için bir açıklama ekleyin.

Ders ekle

Ayrıca kurs küçük resmi olarak görünecek öne çıkan bir resim de ekleyebilirsiniz. Kursunuza kategori, etiket vb. Ekleme seçenekleriniz bile var.

İşiniz bittiğinde, Ayarlar sekmesi. Burada aşağıdaki gibi birkaç seçenek göreceksiniz:

 • Ana kurs sayfasında görünen kurs materyallerini ekleyebilme
 • Kurs sertifikası ekle
 • Kurs görünürlük seçeneklerini seçin
 • Kurmak Özel sayfalama ve Özel ders sırası

LearnDash ayarları

Daha aşağı kaydırdığınızda, kullanıcılarınızın kurs materyaline nasıl erişmesini istediğinizi seçme seçenekleri görürsünüz.

Herkese erişim sağlayabilir, erişim için kullanıcıların kaydolmasını isteyebilir veya yalnızca premium kullanıcılara sunabilirsiniz.

LearnDash ayarları

Ayrıca kurs ön koşullarını, puanlarını, erişim süresinin dolmasını seçebilir ve erişim listesi seçeneklerini değiştirebilirsiniz..

LearnDash ayarları

Ayarlarınızı yaptıktan sonra, Yayınla kursunuzun kullanıcılar tarafından kullanılabilmesi için düğme.

4. Adım: Kursunuza Ders Ekleme

Bir sonraki adım, kursunuz için dersler oluşturmaktır. Bunun için inşaatçı sekmesi. Burada kursunuz için yeni dersler ve sınavlar oluşturabilirsiniz. Tıklamak Yeni Dersler ders eklemek için. Sınavlar için tıklayınız Yeni Test.

Yıkama kursları ve kısa sınavları

Ayrıca şu adrese giderek yeni dersler ekleyebilirsiniz: LearnDash LMS »Dersler» Yeni Ekle.

Dersler öğrenme

Bu sizi dersinizi oluşturmaya başlayabileceğiniz ders düzenleyicisine götürecektir. Bir başlık ekleyerek başlayabilir ve daha sonra normal bir yayın oluşturacağınız gibi dersinizi oluşturabilirsiniz. Bağlantı eklemek ve multimedya dosyaları yüklemek için çekinmeyin.

Ders oluşturulduktan sonra şu adrese gidin: Ayarlar sekmesi. Burada derslerinizin görünümünü yapılandırabilir ve kullanıcı erişimini yönetebilirsiniz.

Ders ayarları, öğrenme

Burada ayrıca derslerinizi planlayabilirsiniz.

Ders Zamanlayıcı, Learndash

İşiniz bittiğinde, ayarlarınızı Taslağı kaydet seçeneği. Ayrıca her kurs ve dersinize daha fazla konu ekleyebilirsiniz. Konular »Yeni Ekle.

konu başlıklarını öğren

Derslerinizi oluşturduktan sonra, daha önce oluşturduğunuz bir kursa atayabilirsiniz. Bunu şu adrese giderek yapabilirsiniz: Ayarlar sayfanızın üst tarafındaki sekme.

Şimdi altında Konu Erişim Ayarları, iki seçenek göreceksiniz. Tabii ki, alt taraftaki açılır oku tıklayabilirsiniz. İlişkili Kurs seçeneğini seçin ve ardından konunuzu eklemek istediğiniz kursu seçin. Aynı şeyi dersler için de yapabilirsiniz.

5. Adım: Ödevleri LearnDash ile Etkinleştirme

LearnDash ayrıca kurslarınıza ödevler eklemenizi sağlar. Bu seçenek, Dersler »Ayarlar . Buradan etkinleştirebilirsiniz Ödev Yüklemeleri. Bu, yükleme dosya boyutunuzu ayarlayabileceğiniz, dosya yükleme sayısını sınırlandırabileceğiniz vb. Birçok seçeneği genişletecektir..

Atama yüklemeleri

Ödeviniz oluşturulduktan sonra, LearnDash »Ödevler.

6. Adım: Kullanıcılarınız için Sertifika Oluşturma

Bir sonraki adım, kullanıcılarınız için bir kursun sonunda verilebilecek sertifikalar oluşturmaktır. Sertifika oluşturmak için şu adrese gidin: LearnDash »Sertifikalar

LearnDash sertifikaları

Şimdi tıklayın Yeni ekle. Burada sertifikalarınızı oluşturabilir ve daha çekici hale getirmek için özelleştirebilirsiniz. İşiniz bittiğinde, istediğiniz herhangi bir dersle ilişkilendirebilirsiniz..

Örneğin, belirli bir kursa sertifika eklemek için şu adrese gidin: LearnDash »Ders . Şimdi tıklayın Düzenle »Ayarlar. Burada, açılır oku tıklayıp gerekli olanı seçerek sertifikalarınızı ekleme seçenekleriniz olacaktır..

sertifikalar

Adım 7: Üyelik Kursları Oluşturma

Artık kurs hazır olduğuna göre, kurslarınız için bir üyelik programı da oluşturmak isteyebilirsiniz. Bir üyelik sitesi oluşturarak, kurslarınızı yalnızca kayıtlı kullanıcılar için kullanabilirsiniz. Premium içeriğinizi gizleyebilir ve kullanıcıların bir anahtarla kilidini açmasına izin verebilirsiniz. Bu anahtara yalnızca sitenizden üyelik satın aldıklarında erişilebilir.

Bu, çevrimiçi ders iş sitenizden yinelenen para kazanmanın harika bir yoludur.

MemberPress eklentisini kullanarak sitenize kolayca üyelik ekleyebilirsiniz. Bu eklenti ile normal sitenizi bir üyelik sitesine dönüştürebilirsiniz. MemberPress eklentisini nasıl kurabileceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Eklenti yüklendikten ve etkinleştirildikten sonra, normal sitenizi bir üyelik sitesine dönüştürmek için kullanmaya başlayabilirsiniz. MemberPress ile nasıl üyelik ekleyebileceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Bu eklenti teklifleri ayrıca ödeme özellikleri ve abonelik kontrol seçenekleri ile birlikte gelir.

Bu kadar! Çevrimiçi özel ders sınıfınız artık hazır. Kolay değil miydi? Web sitenizde daha fazla ürün veya hizmet satmak istiyorsanız, sitenize nasıl e-ticaret mağazası ekleyeceğinizi kontrol edebilirsiniz..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map