WordPress ile Elektronik Olarak İmzalanan Belgeleri Alma

wordpress'te elektronik olarak belgelerin imzalanması


Kağıtsız gitmek ve belgeleri elektronik olarak imzalamak ister misiniz??

Belgelerinizi e-postalar üzerinden imzalamak sıkıcı bir işlem gibi görünüyor – kullanıcılarınız belgeyi yazdırmalı, imzalamalı ve taramalı ve sonra size e-posta ile geri göndermelidir.

Neyse ki WordPress ile tüm bu adımları atlayabilir ve kullanıcılarınızın belgeleri hemen bir e-imzayla imzalamasına izin verebilirsiniz. Bu makalede, tüm bu uzun süreçlerden geçmeden belgelerinizi WordPress web sitenizde nasıl imzalayacağınızı anlatacağız..

Ancak bundan önce dijital imzaların neden önemli olduğunu ve işinize nasıl yardımcı olabileceğini görelim.

Belgeleri Neden Elektronik Olarak İmzalamalı?

Hangi işi çevrimiçi yürüttüğünüz önemli değil, belgelerinizi elektronik olarak imzalamanızın birçok faydası var.

İlk olarak, e-imzalar veya belgelerin dijital olarak imzalanması müşterinizin belgeleri imzalamasını kolaylaştırır. Müşterileriniz kağıtları bir fare veya dokunmatik ekran yardımıyla imzalayıp hemen size geri gönderebilir.

İkinci olarak, e-postayı ileri geri göndermenin tüm adımlarını atlayabilir ve işleri daha hızlı yapabilirsiniz. Bu, fırsatları hızla kapatabileceğiniz ve belgelerinizin imzalanmasını beklemek zorunda kalmayacağınız anlamına gelir.

Adım 0: Hizmet Sözleşmesi Belgenizi Oluşturun

Bir hizmet sözleşmesi kopyası oluşturmadan önce, imzalanmadan önce doğru ayrıntılara sahip olabilmeniz için içine eklenecek kesin noktaları bilmeniz gerekir. Tipik bir anlaşma kopyası genellikle aşağıdakilerden oluşur:

 1. Hizmet Şartları ve Ödeme
 2. Müşterinizin Adresi ve İletişim Numarası
 3. İmza Alanı

Sözleşme kopyasını nasıl oluşturacağınızdan emin değilseniz, bu örneklem başlamanıza yardımcı olabilir. Anlaşmanız hazır olduğunda, dijital imza alanını kopyanıza ekleyebilirsiniz. Bunu nasıl yapabileceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Adım 1: Dijital İmza Alanını Eklemek için WPForms Eklentisini Yükleme

WPForms

İlk adım, WPForms eklenti. WPForms, güçlü sürükle bırak form oluşturucusuyla dijital imza formu da dahil olmak üzere her türlü formu oluşturmanızı sağlayan en iyi ve en popüler WordPress iletişim formu eklentilerinden biridir. Kesinlikle kodlama gerektirmez ve ilk formunuzu oluşturmak için 5 dakikadan az sürer.

Adım 2: WPForms İmza Eklentisini Yükleme

İkinci adımda, WPForms İmza eklentisi. Bunun için WordPress kontrol panelinize gidin ve tıklayın WPForms »Eklentiler. Şimdi arama alanını kullanarak WPForms İmza Eklentisini bulun.

WPForms İmza Eklentileri

Bulduktan sonra, etkinleştirme eklentinin çalışmaya başlaması için düğme.

3. Adım: İlk E-İmza Etkin Formunuzu Oluşturun

Artık eklentiyi yükleyip etkinleştirdiğinize göre, ilk E-İmza etkin formunuzu oluşturma zamanı. Bunun için kontrol panelinize gidin ve tıklayın WPForms »Yeni Ekle.

Şimdi bir form şablonu seçin. Aralarından seçim yapabileceğiniz birkaç seçenek var. Ancak bu öğretici adına, Basit İletişim Formu seçenek.

Basit İletişim Formu Şablonu

Artık form oluşturucu sayfanızda, soldaki tüm öğeleri ve sağdaki görsel oluşturucuyu göreceksiniz. Bu bir sürükle ve bırak oluşturucu olduğundan, seçenekleri soldan kolayca sürükleyebilir ve sağ taraftaki forma bırakabilirsiniz.

İstediğiniz yere sürükleyip bırakarak alanlarınızın sırasını da yeniden düzenleyebilirsiniz. Gerekli tüm alanları ekledikten ve anlaşma için yazdığınız kopyayı ekledikten sonra, İmza seçeneğini seçin. Sadece bu seçeneği sürükleyin ve formunuza bırakın.

WPForms İmza eklentisi

Vurmayı unutma Kayıt etmek alanınızın sağ üst köşesindeki düğmesine basın.

4. Adım: İmza Formunuzu Web Sitenize Gömme

Formunuz artık hazır ve yayınlanmaya hazır. İhtiyacınız olan tek şey formunuzu sitenize yerleştirmek ve böylece kullanıcılarınız tarafından görülebilir. Yeni bir yazı / sayfa oluşturun (veya mevcut bir yayını düzenleyin) ve Form Ekle araç çubuğunuzun üzerindeki düğme.

Yayına Form Ekle

Bir açılır menü görünecektir. Açılır menüden oluşturduğunuz iletişim formunu seçin. Ardından, Form Ekle.

Yayınla’yı tıklayın (veya önceden var olan bir yayını / sayfayı düzenliyorsanız Güncelle) ve formunuz sitenizde canlı olarak yayınlanmaya ve yayınlanmaya hazır olarak görünecektir.

Bu kadar! Kullanıcılarınız artık formu imzalamak ve karmaşık bir işlem yapmadan göndermek için alanı kolayca kullanabilir. Gereksinimlerinize bağlı olarak, formunuza herhangi bir alan ekleyebilir veya formunuzdan herhangi bir alan kaldırabilirsiniz.

e-imza, form nasıl imzalanır

İle WPForms, işleri sizin için çok daha kolay hale getirecek daha birçok gelişmiş özelliğe sahip olabilirsiniz. Bu özellikler hakkında bilgi edinmek için WPForms ile ilgili ayrıntılı incelememizi okuyun.

Bu makaleyi beğendiyseniz, WordPress’te nasıl özel bir giriş sayfası oluşturacağınızı da kontrol etmek isteyebilirsiniz..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map